Za dávných časů vládl zemi české kníže Krok, který měl tři dcery obdařené nadpřirozenými schopnostmi. Nejstarší Kazi měla schopnosti léčitelky, Teta dokázala promlouvat s duchy a nejmladší Libuše viděla do budoucnosti. Po smrti otce převzala vládu na jeho přání právě nejmladší dcera Libuše. Ačkoliv byla Libuše moudrá a spravedlivá vládkyně, muži jí pohrdali. Libuše se tedy rozhodla provdat za Přemysla Oráče ze Stadic, aby s jeho pomocí dosáhla uznání mezi svými podřízenými. Společně se usídlí na hradě Libušín, odkud Libuše předpověděla i založení a slávu města Prahy, které se později stalo sídlem královského rodu Přemyslovců. Po smrti Libuše přebírá vládu její manžel Přemysl, s končícím matriarchátem však stoupá nespokojenost žen, které nakonec vyvolají Dívčí válku. Příběh kněžny Libuše je tentokrát nahlížen nejen z pohledu Jiráskových Starých pověstí českých, ale opírá se i o divadelní hry Franze Grillparzera a Clemense Brentana. (oficiální text distributora)

bakeero odpad!

To je ryzí amatéřina s pár známými českými herci, kteří by se za svou účast na téhle zhůvěřilosti měli zodpovídat před ribunálem. ()

RajAthen

Překvapení filmového světa se nestalo - ano, Libuše je špatným filmem. Ústřední trojice sester působí dosti podivně už sama o sobě - Teta je goth kněžka, Kazi ekologická fanatička (scéna kde hladí lišku je skutečně zvěrstvem) a Libuše je zasněná s prominutím děvka, která "vidí mrtvé lidi", tedy přesněji pouze samu Smrt (škoda že to není alespoň Smrť). Celý rod Čechů čítá přinejlepším 30 lidí a to asi přeháním. Když na to nemám, tak to netočím! Ale řekněte to produkci spolčenou s brachem Bollem... Navíc malá kvantita jistě není kompenzována kvalitou, jelikož šlechta ve ztvárnění Kříže a Vašuta je skutečně úkazem (vůbec pro celý film je až fascinujícím způsobem příznačné, nakolik nevěrohodnými vousy postavy oplývají), Vlasta je z části dementní (nemyšleno hanlivě, skutečně mi tak přišla) sestra v boji a Přemysl je divoch, který je s pluhem pouze v jedné scéně, aby do něj mohl bouchnout a pronést skutečně drtivou hlášku - I will rule with the iron fist - což je krapet kaleno krásným českým přízvukem. Bojové scény osekány na minimum a to minimum je maximum amatéřiny, zvláště závěrečný souboj, kde by snad každý úder (dohromady asi 4) stál útočící postavu v reálu život. Jinak skutečně jsem nepostřehl, kde se odrazilo roční studium českých dějin, jak se autoři nechali slyšet. Zvláště jsem to nepostřehl v scéně, kde Krok vysvětluje, že mamka Libuše byla elfka... Abych jen nehanil snímek několikrát vykouzlí docela hezkou scenérii a má ucházející hudební doprovod a také jsem jej dokoukal, protože jsem byl zvědav, jak to dopadne ( u takových filmu jeden nikdy neví) a to se počítá. ()

nwx

Dávám recesních 5 hvězd. Koukejte na to v angličtině a objevíte parodii století. Kříž s Vašutem, to je teda dvojka komediantů. Umíral jsem smíchy, sotva otevřeli pusu a vypustili první anglické slovo. :) Pokud na to koukáte s českým dabingem, je to hovadina. V anglickém originále je to pořád ta samá hovadina, ale navíc se královsky pobavíte. Je to vlastně taková parodie na Český národ. Ale takoví my opravdu jsme! A Werner je nový Ed Wood! :) ()

Sykon

Hóódně slabá jedna hvězda v podstatě jen za snahu podat úsvit českých dějin trochu jinak... Ale už nikdy víc, prosím. ()

Mastersn odpad!

Tenhle film film bych nejlépe vystihnul třemi slovy "Hodně zábavný odpad" dlouho jsem se u ničeho tak nepobavil. ()

tucnak odpad!

Ale zároveň je to perla za 5*. Hadi, krtci ba i vypelichaný sokol by to jistě potvrdili. Že, Marku? "Yeah." ()

DonTommy odpad!

Nářez! Uprostřed Evropy přepadnou Libuši nějaký číňani, Vyšehrad se nachází uprostřed lesa, Libuše si jezdí ventilovat tíhů knížecího majestátu sexem s vidlákem (sex, pokec u řeky, další sex), z něhož se vyklube Přemysl "I will rule you with an iron fist" Oráč, který je tak trochu sexuální maniak (a milovník poloh za který by se nestydělo ani dnešní porno, natož hluboký středověk), ačkoliv Libuši když to popadne tak taky ví kam zajet a jak laškově nasměrovat konverzaci k uspokojení neukojených choutek (nicméně i ty sexuální scény skončí dřív než se to trochu rozjede). Slavnou věštbu o městě velikém pronese Libuše tak deprimovaně že asi viděla paneláky na Jižáku a aby té ekologie nebylo málo tak se dočkáme i kritiky těžebního průmyslu. Pokud mě nešálil zrak tak prostý lid nosil v středověku převážně kulichy...a tak bych moh jet ještě dlouho, ovšem i když lze vytknout ledacos tak jsem rozhodně netrpěl dojmem prznění Jiráska (ten si to beztak z větší části vycucal z prstu). Jde prostě o otřesný a tím zábavný film, pro náš národ o to víc, o kolik známe naše herce a národní báje :-) ()

elpidio

Jedna hvězda za představitelku hlavní role. Farmář Přemysl s vybělenýma zubama a scény jako z Monty Pythonů. ()

Pažóót odpad!

Tak jsem konečně zhlédl ten skvělými bájemi (recenzemi) opředený film The Pagan Queen. Film mě bavil od začátku do konce. Měl jsem pocit, že to město jehož sláva se bude hvězd dotýkat, staví někde hodně daleko. Protože za celý film jsem viděl pouze stromy a nějaké jeskyně. O tom, že je to zahrané tak, jako by všechny postavy byly obsazeny komparzem ani nemluvím. Ty jadrné dialogy, hrůzný střih, směsice kýče a laciné podbízivosti, no prostě dechberoucí. Hned v úvodu, možná se mě to jenom zdálo, jsem měl pocit, že se Kazi dívá přímo do kamery a to tak nějak z podhledu jako by si kontrolovala makeup v čočce kamery :). Takový dost divný záběr. Těch divných záběrů je tam fakt hodně, skoro bych aj řekl že jeden nestíhá střídat druhý, ale jeden bych přece jenom ještě vyzdvihl, To jak Přemysl Oráč přijede na Vyšehrad a slovy 2 strážcové tam odráží dav 4 rozzuřených rolníků. navíc mám pocit, že se ten komparz trochu opozdil v akci a ve střižně si toho nějak nevšimli :) fakt vtipné. ()

Godhaj odpad!

Kněžna Libuše měla na to stát se dalším kultovním odpadem u kterého by jedno oko nezůstalo smíchy suché. Jenže bohužel se jedná nejen o neobyčejně špatně natočený film, ale také o hodně nudný film. Místo toho, aby režisér vytěžil z amatérského zpracování maximum a snažil se alespoň o drobnou parodii sebe sama, se bere s naprostou vážností a to Kněžnu Libuši zcela pohřbívá. ()

AweDuckling

1* za ten americký trailer, který vypadal docela slušně (a donutil mě si The Pagan Gueen pustit), a za to, že i když ten film byl o dost (opravdu o dost) horší, tak jsem se aspoň pořádně zasmála. ()

altaica odpad!

PRO MUŽE: Tak Jiráskovic Lojzík se už neobrací v hrobě, viděl tento snímek a má brigádu u Lucifera jako stolní ventilátor. (Ne, že bych mu to nepřál). Svatý Václave, kníže české země, oroduj za nás, aby požírači horkých psů po filmovém zprasení dějin mnoha národů i pronárodů se už nikdy, ale opravdu nikdy, nevraceli k úsvitu českých dějin, i kdyby se jednalo jen o pověsti a mýty. Úroveň odpovídá pondělním inscenacím za Husákova gubernování, či sovětským válečným filmům.  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Sáhněte raději po divadelní hře F.R.Čecha “Dívčí válka” . Ačkoliv obě filmové verze jsou komedií, u Čecha to byl záměr a proto pobaví. ()

PRobin

A kupodivu to nebylo tak hrozný. Sice je to film plný trhanů a nalepovacích vousů, ale své si zde odbyl i Pavel Kříž, který si vzhledem Jacka Sparowa vysloužil můj respect. To samé s licousy pobíhající Marek Vašut ("yeah"). Přesto je to ale Přemysl Oráč, který celý film zvedá z nejspodnějšího filmového bahna. On totiž i když vypadá jako hašišák, vládne rukou pevnou a železnou. A nebojí se toho. Pravda, o nějaké výpravě se zde nedá mluvit. Vyšehrad castle je les s nějakým kamenem. Vlastně všude se tam chodí v lese. Constantin Werner si asi předsevzal, že s mizivým rozpočtem natočí něco víc. A když nejsou peníze? Nevadí, natočíme to v lese! Nebo v noci! A že tmy si tu užijeme více než dost. Takže noční fighty nejsou točeny klasicky přes modrý filtr, ale regulerně před úsvitem. Divák si tak může domýšlet, komu patřilo to smrtelné chroptění nebo zaržání (bylo tam plno koní). Ale i přes tu hroznou výpravu a zbytečné momenty a luštění temnoty a nalepovací chlupy a vypíchnutý oko tomu nemůžu dát odpad. Dokonce bych řekl, že - podobně jako Pterodaktyl - se tenhle film stane něčím vyjímečným. Čím se budete moci chlubit před kamarády. "Já jsem ten co viděl Libuši!" A rukou železnou ukážeme ženám, kde je jejich místo :-D ()

darthhokro odpad!

Hmm soft porno se Sandokanem (nebo to byl ježíš? ) od Helmuta Wernera, v americké produkci. Brutální znásilňení naší mytologie, šajze! Neboštík Álois se musí obracet jak ventilátor.... Zlatá verze od F.R, Čecha. Tak Perun s vámi. ()