The Escapist

Trestanec Frank Perry (Brian Cox) si odpykává doživotní trest. Když se dozví, že jeho odcizená dcera je nemocná, udělá všechno proto, aby z vězení uprchl a našel si k ní znovu cestu. Vymyslí geniální plán útěku a dá dohromady skupinu kompliců, kriminálních živlů, kteří mezi sebou nemají zrovna přátelské vztahy, ale spojuje je touha po svobodě. (POMO)

markuc

Napad neni spatny, ale jeho realizace je spatna - pocinaje spatnym vyberem hercu, spatnym scenarem (pocetna hlucha mista), spatnou kamerou (divne barvy, pochybne nasnimani nekterych scen a hlavne zbytecne zabery do nikam) a konce spatnou rezii. Nekterym blbostem je venovano vice casu, nekterym dulezitym vecem nulovy cas a filozofickemu pseudorozjimani scenaristy zbytecne moc casu, film tim ztraci naboj a potrebnou razanci, tezko rict, co chtel reziser timto filmem rici. ()

Sonnik

Ostrovní tvorbu poslední dobou žeru a nevynechám jediný britský film, o kterém uslyším. Tento mě příliš nepotěšil. V dnešní době už takový neoriginální, ničím zásadním nepřekvapujícím dějem a docela nezajímavými postavami. Dva staříci, vzteklý Fiennes, vezeňský dealer a newbík, kterému hoří koudel u zadku, utíkají z vězení. Závěrečné vyústění jsem nijak zvlášť nečekal, ale oproti tomu mě nechalo naprosto chladným. "You´re to old to die young" ()

_DAVE_

Vcelku povedená útěkařina. Hlavní postava v podobě defacto důchodce byl velmi dobrý nápad. Mě osobně díky tomu film zaujal. ()

Cushing

Na závěr jsem si nepočkal. Myslel jsem (a někdo to skutečně zmiňoval, patrně PR), že je to o Útěku (jako o tom s McQueenem třeba), vězení tedy jen na začátku a pak zdrhání plenérem před policajty a jinými výtečníky. To bych si dal s chutí! Ale ono ne -- vězení je tam POŘÁD. A jaký že vězení? To nejpitomější, jaksi metaforické, jaksi mlžnatě neskutečné, kde si vězni tak nějak poroučejí sami. No way. ()

Beky

Není to nuda, ale ani dobrý!! Nic co byste neviděli a neznali, takže co se povedlo? Slušná atmosféra v některých pasážích a výborní herci v rolích ne příliš zajímavých!! Už jsem se X krát zmínil, že nesnášim, když nás režisér vodí za nos a tady vodí a vodí už od začátku, hlavně závěr je mínusem obrovským, samotný útěk je provázen dramatickýma scénama z řad předvídatelných a možná i nepochopených, při nejmenším jednou jsem si řekl what the fuck?! Pokud tedy chcete útěk z vězení, který mimochodem hlídaj v tomto filmu velmi divní policajti ( jejich chování je fakt záhadou...), mrkněte na první sérii Prison Break!! Jednou větou: Utíkám daleko, cestu neznám, kde vyjdu na světlo, jak to poznám?? ()

lennyd

Frank (Brian Cox) je na doživotí odsouzený trestanec. Žije ve vězení už tak dlouho, že téměř zapomněl, jak vypadá jeho dcera - připomíná mu ji jen fotografie. Ale jednoho dne mu dojde dopis - jeho dcera se stala feťačkou, a drogy ji vážně ohrožují na životě. Frank musí vymyslet plán, jak se z vězení co nejdříve dostat a svoji dceru zachránit. To samozřejmě nemůže zvládnout sám, ale jak zjistit komu může a nemůže důvěřovat? Nebude to mít lehké ... Filmy o útěcích z vězení mají vždycky úspěch - to dokázal i nedávný veleúspěšný seriál Prison Break (že by se divák potencionálně viděl také ve vězení a tak čerpal inspiraci?). Escapist není o ničem jiném, než o jednom útěku z jednoho obyčejného vězení. Ale čím je film výjimečný, je hlavně samotné zpracování. Rupert Wyatt skvěle kombinuje samotný útěk s vlastní přípravou, ale obě linie jsou dostatečně poutavé, i když jedna z nich (ta utíkací) vlastně prozrazuje, jak ta druhá (přípravná) vlastně dopadne. Ale i tak jsem byl takřka celý film napjatý, a držel trestancům palce (vím, není to zrovna fér). Celý film jsem si ale kladl jednu otázku (kdo viděl pochopí), a až poslední záběr všechno zajímavě vysvětlil - to opravdu se povedlo. Jinak jde o tuctový film, kde kromě obtloustlého Briana Coxe nikdo moc nevyniká ... ()

Tomasso001

Tenhle snímek mě nijak neoslovil.. Atmosféra a napětí žádné, většina hereckých výkonů divná a ta snaha na konci co nejví vše zamotat nějak nefunguje, navíc prolínání 2 dějů je spíš vyrušující, než aby podpíraly atmosféru filmu... ()

Mishqo

prekvapivý záver bol u mňa plus ale strašne mi vadilo povrchne zobrazenie charakterov postav a tudíž sa nedalo sympatizovať s nikým s hlavných hrdinov ale herecké výkony boli fajn ()

NoFiction

Celkem slušně natočená záležitost o uprchlících z vězení, kde si (Damian Lewis) zahrál netradičně zápornou roli. Film neztrácí na tempu, ale že by nějak gradoval jako to bylo u Prison Breaku, to se opravdu nedá říct. ()

made1

Překvapením je pro mě označení THRILLER, protože takhle pohodový film už jsem dlouho neviděla. Prostě se pár vězňů pokusí o útěk a nic jiného v tom není. Záporáci to ale zahráli o něco líp, takže dnes jen za tři. ()

sona123

Očekávala jsem thriller, akci...dostalo se mi jakési slátaniny, takže jsem se spíš celou dobu snažila zorientovat v tom, co se zrovna děje, v jakém čase to je...a konec, no ten mě prostě dorazil. Na druhou stranu, pořád tu ještě nějaký ten adrenalin zbyl, hrál tu Damian Lewis, kterého jsem poprvé objevila v Chromofobii a moc pěkně se na něj kouká (hrozně připomíná našeho Hanzlíka) a vůbec, snaha tu byla. Kdyby to příště ale vzali pěkně popořádku a s trochou logiky, výsledek by byl určitě mnohem lepší. ()

Oyer

skutečně film silně připomínající seriál Prison Break. The Escapist se jím nechal zřejmě inspirovat. U filmu jsem se nestačil nudit. Určitě se dá zkouknout jedním dechem. Filmy z vězeňského prostředí mám rád a tenhle patří mezi velice povedené. Herecké projevy hlavních postav rovněž kvalitní. Pokud tento film srovnám třeba s filmem Vykoupení z věznice Shawshank, tak se divím, že ten procentický rozdíl je až tak velký ! ()

bidja

Jak bych to jen řekl ? Místní řeči o zajímavém konci, spíše o bezradném konci. Ano zápletka mě nenapadla, protože taková primitivnost se používá jen v bezradnosti. Nemastné neslané výkony všech zúčastněných. ()

DavidBeko

No myslel som že keď to má byť o úteku z väzenia že to bude lepšie ale nič moc...asi najhorší film z väzenského prostredia ktorý som zatiaľ videl. ()

Illy

Výborné vězeňské drama s nečekaným závěrem.... co víc si člověk může přát. herecky zvládnuté na výbornou a já mohu jen doporučit! ()

KOZLIK

Velice originální a přesvědčivé, zajímavě rozdělená dějová linie s koncem podobným co znám jen z asijských filmů. Po Vykoupení z věznice Shawshank asi nejlepší film z vězeňského prostředí. Nesmím zapomenout na hudbu, která je zde velice silná a umocňuje atmosféru. A Seu Jorge ze je konečně zase vidět ve filmu. No prostě paráda. ()

Rocket

Tematiku filmov čerpajúcich námet z rôznych útekov z väzenia mám dokonale napozeranú. Prináša nám The Escapist na poli tohto žánru dačo nové? Zaujímavý spôsob rozprávania prelínaním sa flashbackov s flashforwardmi (tieto pojmy sa k mojej slovnej zásobe nachytali pri LOSToch :) :) ) a prílišná plochosť príbehu, ktorý síce vzrušujúci je, no postráda akékoľvek nosné brvná atmosféry a sympatie k hlavným protagonistom. A tieto sú pri väzenských filmoch viac ako dôležité. ()

Joll

Příjemné překvapení, narazil jsme na něj čistě náhodou a jen tak na něj nezapomenu.I když je to provařené téma tak tím, že nejde o americký kriminál je to hned lepší a ten závěr no lahůdka.Škoda že to nepoběží u nás v kinech. ()