Věrohodné (točeno v exteriérech včetně venkovské putyky), realistické (herecké výkony klasa), hodně formanovské v duchu 60. let (s vystižením atmosféry doby zhruba o 15 let pozdější) a na 80. léta nezvykle autentické. Vesnice jak vyšitá (svatba, myslivecká zábava).(13.6.2010)

• Marthos

Laciná ostravská blbinka o dvou venkovských svatbách, jedné myslivecké slavnosti a zapomenutém klarinetistovi, ve které Ondřej Havelka hraje tradičního jelimánka.(13.6.2010)

Ostravští filmaři natáčeli ztřeštěnou komedii na Jihlavsku. Svatba se konala v Jamném a oddávající hrála naše fyzikářka. A v kapele (Lučanka) hrál ředitel ZŠ Velký Beranov.(3.5.2012)

Náhodou jsem se nečekaně pobavila!Všichni byli dokonalí (včetně pana Pechy, co se po hospodské rvačce hrabal zpod stolu) a bylo vidět, že to hráli s chutí. I tu dechovku jsem přežila, bez ní by to nešlo. Ale nejdřív jsem myslela, že Havelka pojede hrát na svatbu s tím operním orchestrem a představovala jsem si, kdyby ta herdekbaba takhle nastópila na klarinetistu Vídeňských filharmoniků: esli nepřijedeš a na té veselce nezahráš, tak ti povidám, že seš černá vovca:-).(13.6.2010)

Celé to bylo takové civilní, možná až obyčejné a jednoduché a co z toho vylezlo. Svatba je prostě velká událost, s tím se nedá nic dělat. Když do toho zasáhne ještě ruku osudu, tak se pak nestačíme divit. Alespoň na to do konce života nezapomenou.Dechovka na vesnickou svatbu patří, takže se to přežít s klidem, bez újmy na zdraví.(3.6.2015)

• - Natáčelo se v obcích Pístov a Jamné a také na nádraží v Jihlavě. (M.B)