The Yellow Handkerchief

Americký nezávislý film pojednáva o trojici ľudí cestujúcich naprieč Louisianou, z ktorých každý si na cestu prináša vlastné trápenie. Muž, ktorý sa práve vrátil z väzenia, dospievajúci chlapec, ktorému nik nerozumie a mladé dievča, ktoré žije opusteným životom; všetci traja budú na konci dlhého putovania iní, než boli na začiatku. (MaxForValue)

Reesam

Závěr mi vehnal slzy do očí. Tenhle romantický road movie, kde atmosféra ve vzduchu houstne a herecké talenty praskají ve švech, příjemně plynul po celou stopáž. Nikdo mi tu nevadil, ba naopak, nedokážu si představit jiné obsazení! ()

honajz2

Má to pěknou atmosféru, docela obstojný scénář a pár zajímavých scén, ale i když to rozhodně není špatné, jako celek to na víc než průměr prostě nevidím. Ono je to hlavně tím, že mi ty postavy nepřišly dostatečně výrazné (a co se týče postavy ztvárněné Kristen Stewart, tak i nedostatečně vykreslené) a on ten film na nich stojí a padá, takže se pak není čemu divit, že z toho žádný větší dojem nemám. Neřeknu vám přesně, kde se stala chyba, ale i když je tohle přesně ten typ road movie, který mám ze všeho nejradši, tak v tomhle případě ani nevím, kolik si z toho časem budu pamatovat. Je to docela fajn, ale možná až moc americké a možná to to tak v mých očích sráží do průměru... 3* ()

KooNY

Mám hodně rád tenhle typ filmů (nezávislé road movie) asi proto se mi tenhle povedený film tolik líbil. Kristen je skvělá, Hurt taky a překvapil mě Eddie Redmayne, který tuhle dvojici perfektně doplňuje. Příběh sice jednoduchý, ale celé to má dobrou atmosféru, celkem rychle to odsýpá a vyznívá to tak nějak lidsky. Pokud máte rádi podobný typ filmů, neváhejte, v poslední době tady asi nic lepšího nebylo. ()

Langy10

Další úžasný film ze zbírky Kristen Stewart :) ... opět mě dojal, nevim proč mě vždy ty její filmy tak dojímaj, ale je to tak. Uplne uzasnej příběh, to se mi líbí skvělí obsazení herců, všechno klaplo až na Eddieho Redmayna, v jednu chvíli byl jak namyšlenej blbeček, co me štval, celou tu dobu cestování. Ale ke konci to napravil a byl v pohodě.... Je to spíš 4+, ale jelikož mě Kristen svým hereckým výkonem opět dostala , tak dávám 5 hvězd :) ..... Doporučuji vám vidět tento film, je opravdu úžasný. Ti, kdo jsou fanoušci Kristen si ten film pustěj ještě hodněkrát :D :) .... ()

Andre3000

Jsem docela v rozpacích.Ano, tak to byla pro někoho skvělá Road movie, ale prostě když mě to nepřijde reálné to chování herců, tak to prostě je špatné. Ani Kristen nepředešla svůj stín. Ale jinak film do pohody. ()

Wormboy

Roadmovie s vybornymi hercami, ktori bezproblemovo tahaju cely film, ktory je vsak az tak nenapadny a nevyrazny, ze po par dnoch od zhliadnutia vo mne dozaista upadne do zabudnutia. ()

papaJA21

Nebylo to napoprvé. K tomuhle snímku jsem si hledal cestu. Ale nakonec jsem ji našel. Všechny roviny filmy jsou fantastické. Smutek, radost, vina, shledání, sounáležitost. Překrásně zahrané, přestože k mladé dvojici jsem musel dojít několikerým promítáním. Je to z jejich strany trochu afektované, ale ted vím, že přesně takhle to má být. ()

sir-dave

Nezávislá komornější road-movie trošku z jiného pohledu než jak je známé díky komediím z prostředí teenegerů. Linie zabývající se přítomností se mi líbila daleko více, i když nápad z vracejícíma se vzpomínkama nebyl špatný tah. Kristen Stewart zde předváděla skvělý výkon skrze kterého ji mám rád. Eddie Redmayne nezaostával. Pro mě to bylo lehce nadprůměrné ale díky konci filmu a "ní" zaokrouhlím na 4. P.S.: Tak by mě zajímalo, kolik z Vás se na to podívalo skrze něčeho jiného než Kristen :)) ()

Susinnon

Tento film ma nesmierne potešil. Srší z neho láska cez všetky kontinenty. Pomaly plynúci dej, gradujúci pocit naplnenia... a mám rada trtkov... ()

marvan

Ten film asi není až tak dobrý jak jsem hodnotil, ale pohled na věčně vypruzelou Stewartovou (umí zahrát i něco jiného?) mi tentokrát ke štěstí zcela postačil. ()

terunka003

Žluté, road-movie, happyendové, celkem sympatické × chvílemi zadrhávající. Ale tak to prostě u takových filmů je, dlouhé pohledy do přírody, vybavující se myšlenky a vzpomínky na věci minulé, do toho zajímavá hudba a prostředí. Postavy sympatické, každá s vlastním problémem. Hlavní vyprávěcí linie mi přišla trochu dlouhá a šíleně natahovaná. "..ví, že pro tebe byla to jediné co jsi v životě miloval?" ()

uiu

Hlavní postava filmu, Brett Hanson (William Hurt) je propuštěn z vězení a vydává se vstříc světu. V jedné kavárně se nezávisle na sobě seznámí s chlapcem Gordym a dívkou Martine (Kristen Stewart), s kterými se vydává v autě dál vstříc osudu. Jejich cesta je prokládána flashbacky z Brettovy minulosti a nakonec ho puberťáci vyzpovídají, proč byl ve vězení. Nemastný neslaný film, ve kterém září jen William Hurt. Na můj vkus moc naivně romanticky laděné (ústřední mladická dvojice se od začátku nenávidí, aby se nakonec do sebe zamilovali, Brett jede z vězení za svou láskou, kterou opustil). Kristen Stewart navždy zůstane ksicht emo vydeptané Belly ze Stmívání, asi nic jiného hrát neumí, než jen se ukřivděně a podivně nadrženě tvářit. ()

venison

Takže nic velkého, ale rozhodně nic bezvýznamného v kariéře Kristen Stewart.. William Hurt mi trošku připadal, že spíše dává herecký prostor omladině - naplno to nerozbalil.. Moc se mi líbila Maria Bello, jedna z jejich nejlepších vedlejších rolí :-) Příběh pokulhávat, ale v určitém okamžiku jsem byla napjatá jako struna :-) Nic moc v průběhu z minulosti neukážou a když jo, tak jsou se vším hned hotový.. Dokonce bych si troufla říci, že jsou tam svůdně namíchány prvky thrilleru :-))) ()

Pavlínka9

Je to velice příjemné, klidné, plynne to tak nějak samo a v poklidu to i skončí.....Moc se mi líbil pohled člověka, který vyšel jako bývalý vězeň z vězení a seděl v obyčejném bistru a sledoval vše kolem....To, co je pro nás zcela běžné a každodenní...Ten jeho pohled - to mám vyryté pomalu v paměti...To vnímání okolí a té svobody!! Je to hodně zajímavě obsazené a celou čtveřici mám velice ráda :) :) Jak tu bylo několikrát zmíněno - je to velice příjemné :) Má to krásně rozvržený děj, je tam překvapení a i zápletka, kdy se žena nechtěla vázat a velká rozhodnutí, která ovlivní mnoho lidí kolem...- to se mi moc líbilo...Závěrečná scéna se žlutými "šátky" - ta scéna je beze slov, ale je krásná. Je to přímo ochromující a je to jeden z nejkrásnějších "romantických závěrů", co jsem kdy viděla.... ()