poster

Honáci

 • anglický

  The Rounders

Komedie / Western

USA, 1965, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rikitiki
  ***

  S provinilým pocitem přidávám jednu hvězdičku a zvyšuji na tři. Film o dvojici stárnoucích kovbojů, kteří nepatří zrovna k nejbystřejším mozkům na světě, se přímo úporně snaží o povedenou taškařici, při níž by se měli všichni za břicha popadat. Nátlaková metoda zahrnuje i návodnou zesměšňující hudbu a zastavované záběry. Přes tohle násilí na divákovi, se ale občas nějaký vtip povede. A vtipné je i ústřední téma: boj zkušeného honáka s potměšilým nezkrotitelným koněm, protože oba dva jsou vlastně stejní. Vždycky půjdou vlastní cestou, i když oba tuší, že ne vždycky si vyberou správný směr. ____ Pro dnešní diváky je zajímavé porovnat, co všechno spolu můžou dělat dva kovbojové, kteří na samotě v horách pečují přes zimu o stádo. Tohle ještě byla stará škola, takže od Henryho Fondy a Glenna Forda se dá čekat krocení koní, v žádném případě ale ne hor ! /31. 7. 14./(31.7.2014)

 • Pohrobek
  ***

  První z úspěšné série westernových komedií Burta Kennedyho. V hlavních rolích se objevily dvě mírně stárnoucí hollywoodské hvězdy - Glenn Ford a Henry Fonda -, které vytvořily vyrovnaný a zábavný pár nepříliš úspěšných kovbojů, kteří to, co vydělají přes zimu, utratí během několika dní. Do jejich života vtrhne jako uragán nezkrotný hřebec, s nímž si oba užijí dost starostí i legrace. Snímek celkově je takřka rodinná podívaná, zaujmou i pěkné záběry koní a americké přírody.(30.8.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace