Hank a Mike

• slovenský

Hank a Mike

Komedie

Kanada / USA, 2008, 86 min

Samotný nápad Velikonoc ve firemní hierarchii se zaměstnanci a jeho provedení stojí za všechny prachy a v rámci svého indie artu baví víc než dost, ale jak čas ubíhá, tvůrcům jako by došel dech ohledně něčeho jako příběhu nebo vývoje, a když se dočkáme poněkud vykastrovaného konce, čokoládová vajíčka zkysnou v puse a ideál legendy se ztratí v nedohlednu.(25.7.2011)

Pro celkový cool a hustý vzhled se z filmu tak trochu vytratilo jakékoliv poselství a film trochu postrádá pointu. Dva zoufalí a nesympatičtí králíci jsou jako nápad super, ale "jenom" dobrý nápad celovečerák neutáhne. Super námět na krátkometrážní film (který o pár let dříve byl skutečně natočen), 2/3 filmu (hlavně v polovině) mě docela nudily.(20.10.2008)

• vorheese

Jestli si režisér myslel, že navléknutím hlavních hrdinů do kostýmů zajíčků udělá celý film, tak se šeredně zmýlil. Pitvoření ústřední dvojice je zábavné asi jako...no prostě není. A jedinou zábavnou kapičkou je tak majitel korporace Easter a jeho nový finanční poradce. Ta se však v moři nudy spolehlivě utopí. Silně nedoporučuju.(7.10.2008)

Film sám o sobě neříká vlastně nic. Jenže je tak neskutečně narvaný pozitivní energií, že jsem mu to všechno odpustil. Velké množství záběrů bylo vtipných už samo o sobě, aniž by padlo slovo. Svět, který bere velikonoční králíčky jako samozřejmost mě nadchnul. Neměl jsem moc dobrou náladu z počasí venku,ale stačilo zajít na Hanka a Mika a bylo po starostech.(2.8.2008)

Film, ktorý sa mi vo výsledku veľmi ťažko hodnotí. Páčili sa mi niektoré nápady, postavičky boli sympatické a chémia medzi Hankom a Mikom fungovala výborne, občas som sa aj zasmial, dokonca som tam našiel za hrsť akých-takých vážnych myšlienok, morálnych poučení a jemnú kritiku na spoločenské pomery. Toto všetko hovorí v prospech filmu. Na druhej strane je to ale film vo veľkej časti nudný, rozvláčny a svojou divnou (skutočne šľahnutou) atmosférou sa úplne minul účinkom. Ťažko povedať, či v tom filme je "niečo viac" alebo sa len tak tvári. Pri zlom počasí či v horšej chvíľke si viem živo predstaviť, že by ma z tejto snímky chytila depka. Čo si o tom myslieť? (60%)(31.8.2010)

• - Úvodní titulky se objeví až po dvaadvacetiminutovém intru. (Pepinec)

• - Film vyhrál kategorii "nejlepší komedie" na filmovém festivalu "Seattle True Independent Film Festival" v roce 2008. (Riker)

• - Natáčení filmu začalo 1.2.2007 v opuštěném skladišti společnosti Canadian Tire ve městě Toronto. (Riker)