Hank a Mike

Trailer

Hank a Mike jsou nejlepší přátelé – a zajíčci. Ale nejsou to ledajací zajíčci, jsou to zajíčci velikonoční! Doplňují se jako jin a jang, jako Felix a Oskar. Hank rád pije, nadává a tráví čas s „královnami noci“; Mike je naopak uzlíček nervů, který celý život obětuje jen a jen své práci. Jakožto velikonoční zajíčci osobně roznášejí košíčky s velikonočními vajíčky poklidně spícím rodinám. Jsou dlouholetými zaměstnanci Velikonoční s. r. o., dceřiné společnosti nadnárodní korporace, která vlastní veškeré náboženské svátky. Ve snaze zvýšit své zisky se správní rada této korporace rozhodla povolat specialistu pana Conrada Hubrisse, aby zjistil, na čem se dá ušetřit a jak co nejvíce zefektivnit chod celého podniku. Ačkoliv Hank a Mike už dlouhou řadu let dělají svou práci nanejvýš poctivě (dokonce by se dalo říct s absolutním nasazením), pan Hubriss korporaci doporučí, aby velikonoční zajíčky, kteří pracují jen jeden den v roce, navíc pro svátek „druhé kategorie“ (svátky první kategorie jsou Vánoce, Chanuka, Svatý Valentýn), okamžitě propustila. Anebo, Mikeovými slovy, „poslala do prdele.“ Tato zpráva Hanka s Mikem tvrdě zasáhne. Zpočátku jí ani nechtějí věřit. Žádného velikonočního zajíčka přece nikdy nikdo nevyhodil na dlažbu! Zdráhavě se vypraví na úřad práce, kde na ně dolehne obrovská deprese. Snaží se s ní bojovat a přijmou každé zaměstnání, které jim na úřadě nabídnou. V hloubi srdce však zůstávají velikonočními zajíčky, a i když se pokouší zapadnout do kolektivu sebevíc, nedokáží potlačit svou přirozenost a v každém novém zaměstnání vždycky zoufale zklamou. Realita bizarního a nepřátelského světa začne postupně ohrožovat i jejich přátelství. Mike se opět uchýlí k alkoholu a Hank, který se od něj nikdy neodchýlil, stiskne láhev o něco pevněji. Život jim vlepil pořádnou facku, ale teprve díky ní si Hank a Mike uvědomili, že existuje něco mnohem důležitějšího než jejich práce… jejich přátelství. (oficiální text distributora)

Trailer

GodComplex

Mam sice uchylku pro mluvici kraliky a napr. skvostu zvanem Rabbits od Davida Lynche jsem dal 5 hvezd, ale tohle me vubec nechytlo. Tihle kralici byli totiz prilis nesympaticti a hlavne nebyli ani nijak zvlast vtipni, coz jsem od nich tak trochu cekal kdyz uz se jedna o komedii. Na druhou stranu rozhodne ocenuji snahu, par nihilistickych kraliku, kteri se potloukaji a snazi se najit praci rozhodne neni spatna idea, jenom to chtelo cele provest tak o 200% lepe. 5/10 ()

Superpero

Proklínám ten dobrej plakát, kvůli kterýmu jsem na ten film šel. Je to hrozně nudný a k zábavě vám má stačit, že lidi v kostýmech zajíčků kouří, chlastaj a šukaj. Možná kdyby mi bylo pět tak mě to rozesměje. Samozřejmě, má to být sžíravá satira na současné pracovní poměry ve velkých společnostech, ale co naplat, když je to úplně nevtipně podané. Děj se táhne od nikud nikam a 86 minut utíká veeeeeeelmi pomalu. Herecké výkony jsou ale dobré a ten hlavní hajzl v kvádru, co vypadal trochu jak Jason Lee byl super. Na konec dodám, že je prostě špatně, když nejlepší věci z filmu jsou plakát a song ze závěrečnejch titulků. ()

viperblade

Tenhle film je definice zvláštnosti. Děje se zde tolik přehnaných věcí a přitom se zde nestane nic pořádného, vlastně jen sledujeme dva losery, kteří nám předávají vzkaz "být velikonočním králíčkem je na nic" (slušně řečeno). Ale z nějakého důvodu mě tenhle film bavil a myslím, že v sobě něco má. Nevím přesně co, ale něco mě na tom bavilo a nedovolilo mi, abych z tohohle filmu na vteřinu spustil oči. Takže proto 80 %. ()

VasaX

Hank a Mike jsou obyčejní "velikonoční zajíčci" se svými obyčejnými životními problémy, jako je například ztráta zaměstnání. Jak se s tím vyrovnají? O tom už je tenhle bezva filmový kousek plný dobrého satiricko-sarkastického humoru, i obyčejného humoru, i vtipných narážek. Někomu může přijít tempo takové podivné, pomalé a drhnoucí. Ale co, přesně takové tempo tomu sedí a v těch 86 minutách to funguje dobře. Moc dobře. ()

Richie666

Netradiční komediální fikce, která se pouští do velkých akcí, ale selhává v základech. Od počátku se film ubírá spíše v duchu lehce trapném, vtípky jsou levné, nedokážou rozesmát a vůbec přistoupení diváka na hru nějakou tu chvíli trvá. Osobně jsem nepochopil premisu kladného vztahu obou hrdinů. Celkově jako by psychologie jednotlivých postav byla vykreslena na úkor jejich propojení mezi sebou. Mé sympatie si nezískala žádná z nich a bylo mi tudíž jedno, co se s nimi děje. Jestli si tvůrci nosili hlavu v oblacích, zapomněli na ubohého diváka, který si láme hlavu nad tím, co si myslet o jejich výtvoru. A tak, pokud si ve filmu budete chtít najít to svoje, což může být přece jen statečná parafráze na všední život, buďte vnímaví povedené hudbě a sežeňte si kus hodně divnýho nadhledu, neboť jej zde budete potřebovat více než kde jinde. ()

• Natáčení filmu začalo 1.2.2007 v opuštěném skladišti společnosti Canadian Tire ve městě Toronto. (Riker)
  • Film vyhrál kategorii "nejlepší komedie" na filmovém festivalu "Seattle True Independent Film Festival" v roce 2008. (Riker)
  • Úvodní titulky se objeví až po dvaadvacetiminutovém intru. (Pepinec)