Hank a Mike

Hank and Mike

Hank a Mike

Komedie

Kanada / USA, 2008, 86 min

Hank and Mike je místy vtipná nezávislá černá komedie, která pod skrytem růžového a hebkého zaječího kostýmku kriticky zvedá prostředníček a nahlas říká ''F**k you'' dnešní společnosti. Kritikou nešetří nejen společnost slepě se ženoucí za profitem, pracovní poměry, poměry ve velkých korporacích a spousty dalších ale rovněž se nebojí si nahlas zanadávat i na život jako takový. Takže pokud máte zájem o neobvyklou komedii s kritickým podtextem a ulítlou ústřední dvojicí, jak řeší všední starosti běžných velikonočních zajíčku tak hurá do kina. Muj konečný verdikt po večerním si uvědomění několika odkazu, které clovek snadno na poprvé nespozoruje s přehledem dosahuje na plyšových 70%.(7.8.2008)

Netradiční komediální fikce, která se pouští do velkých akcí, ale selhává v základech. Od počátku se film ubírá spíše v duchu lehce trapném, vtípky jsou levné, nedokážou rozesmát a vůbec přistoupení diváka na hru nějakou tu chvíli trvá. Osobně jsem nepochopil premisu kladného vztahu obou hrdinů. Celkově jako by psychologie jednotlivých postav byla vykreslena na úkor jejich propojení mezi sebou. Mé sympatie si nezískala žádná z nich a bylo mi tudíž jedno, co se s nimi děje. Jestli si tvůrci nosili hlavu v oblacích, zapomněli na ubohého diváka, který si láme hlavu nad tím, co si myslet o jejich výtvoru. A tak, pokud si ve filmu budete chtít najít to svoje, což může být přece jen statečná parafráze na všední život, buďte vnímaví povedené hudbě a sežeňte si kus hodně divnýho nadhledu, neboť jej zde budete potřebovat více než kde jinde.(2.8.2008)

Hm, velikonoce holt nejsou vánoce, že... %-/ . . . Každopádně čučet na dva zapruzené velikonoční chlapokrálíky v zapařených ušmudlaných růžových overalech, kterak dostali padáka, protože vyjebali s čokoškou pro jednu fakin ufňukanou holčičku a poté hledají nějakou novou výnosnou pozici a prožívají všelijaká protivenství v bídě svých zmr(k)vených životů... no ...může být velká taškařice ale taky docela opruz - a on je to spíš opruz a pár vskutku lekračních momentů nepřebije zbytek všelijakého tlachacího plácání a plácání se od scénky ke skeči a jak to bylo dál... °-] . . . Tak ještě že to zase nakonec všechno spasí to přátelství a láska a vejce a... Ach... . . . Škoda, Hank a Mike >na TO< měli, ale nakonec spíš klouzali po králičích bobcích a čokotěstovinách od níčeho nikam... A jestli tahle satirka měla být nějaké podobenství o něčem v čem je víc, než jsem pochopil, tak pak jsem to teda asi nepochopil... °-[ . . . Tři hvězdy tedy jen se sebezapřením, protože igitátor má rád všelijaké podobné bizarnosti a i ke králíčkům má milý vztah, i když nejde zrovna o ty Playboyovský nebo Azuřiťky... A víc už nic, leda tak snad zastříhat ušiskama a skrčit nosík... ;o] - - - - - (Poprvé viděno 18.7.2011 na >králičím prostoru< , hodnocení 1080., komentář zde jako stočtrnáctý - 18.7.2011)(18.7.2011)

Podtitul filmu: Pink, pissed, unemployed. Hank a Mike jsou nejlepší přátelé, bydlí spolu, pracují spolu. Jenže nejsou to ledajací přátelé a nevykonávají ledajakou práci. Jsou to zajíčci, ale ne ledajací, nýbrž velikonoční. A i když pracují vlastně jen pár dní v roce, svůj růžový (PINK) slušivý oblek nosí 24/7/365. Bez sebemenších problémů se vkradou do každého domu. Nic si neodnesou, dokonce tam něco důmyslně ukryto ponechají. Ano, velikonoční vajíčka... Jenže jeden dům opomenou obdarovat. A protože jejich zaměstnavatel zrovna neprosperuje, připraví jim nemilé překvapení, ze kterého nadšením do vzduchu rozhodně skákat nebudou (PISSED). Ocitnou se totiž na dlažbě (UNEMPLOYED). Charakterová odlišnost obou hlavních hrdinů-zajíčků se naplno projeví ve scéně těsně následující po sekvenci jejich vyhazovu. Každý totiž své emoce dává najevo jiným způsobem. Zatímco Hank svému již bývalému zaměstnavateli zdemoluje téměř celou kancelář, Mike ho jen tiše a uznale pozoruje, jelikož se ale dostane také do laufu, rozhodne se..... svrhnout hrnek s kávou. Oba kámoši jdou poté zapít žal, splín se pokusí zahnat lehká diva, které Hank slibuje nejlepších 8 a půl sekundy jejího života. Mike se mezitím připravuje na svou první misi ve vesmíru. Z toho ale nakonec také sejde. Na ÚP jsou jim nabídnuta kvanta různých zaměstnání. Téměř v každé nové práci se jim v rukách ocitá hnědé cosi, konzistence je pokaždé jiná, a když Mikeovi mohutný proud hnědého čehosi stříkne do obličeje, ihned si stěžuje na poškození rohovky... Také sousedy mají zajíčci výstavní... Příliš mnoha lidem se nepoštěstí, že jim soused nabídne za 50 dolarů vylízat... no nebudu dokončovat :o). Abych to uzavřel, tento humor mi opravdu sedí, bavil jsem se od začátku do konce, skvělý hudební doprovod zážitek ještě umocnil a já po několika dnech uležení dávám s klidným svědomím 5*. Pozn.: Role hlavních hrdinů se zhostili scénáristé snímku Paolo Mancini a Thomas Michael a je vidět, že si to velmi užívají.(14.8.2008)

Hodně dobrý nápad, skvěle zahrané a docela dost vtipných a nekorektních scén... ale bohužel to pořád nestačí. Film totiž nedrží při sobě, není stmelen žádným dějem, který by prostupoval všemi gagy. Ty jsou totiž spíše situačního rázu, takže to spíš vypadá jako tři sitcomové episody spojené dohromady. Velká škoda, mohla to být jedna z nejlepších a nejodvážnějších letošních komedií.(13.8.2008)

• - Úvodní titulky se objeví až po dvaadvacetiminutovém intru. (Pepinec)

• - Film vyhrál kategorii "nejlepší komedie" na filmovém festivalu "Seattle True Independent Film Festival" v roce 2008. (Riker)

• - Natáčení filmu začalo 1.2.2007 v opuštěném skladišti společnosti Canadian Tire ve městě Toronto. (Riker)