Hank a Mike

• slovenský

Hank a Mike

Komedie

Kanada / USA, 2008, 86 min

Nápadem je tento film celkem svěží vítr na ustálené hladině černých komedií a chvilkama je scénář fakt nekompromisně vtipný ( plápolající reklama za padajícím tělem v rámci sponzorované sebevraždy ) a absurdní ( velikonoční králík mé své klasické potřeby ). Celkově tomu chybí nějaké nosnější téma a pakliže film vychází z původního kraťasu, je to znát, ale svým neotřelým přístupem ke kritice establishmentu si mě film snadno získal.(5.9.2008)

Sice se nejednalo o dokonalost samu. Největší problém filmu tkví asi v nakousnutí a nedotažení několika příběhů, které se buď nakousávat neměly, viz. soused s toasterem, bezdomovec s melounem a záporák v baru, a nebo se měly dopovědět. Na druhou stranu mi přijde zcestnstné, jak tvrdil/a jistý/á recenzent/ka na Aktuálně, že je film příliš zahleděný do samotných králíků, ze kterých má vyplývat jediná komedialita. Ano, je faktem, že v prvních chvílích se smějete zejména tomu, že to co se děje na obrazovce provádí chlápci v komických kostýmech, ale myslím, že po pár minutách to začnete brát jako fakt a smějete se už jen tak. Protože Hank a Mike jsou vtipní, film je vtipný. Druhý problém, pro někoho, mohu spatřovat v poselství filmu. Dosti nepokrytě totiž říká, že pokud je někdo svině, chovejte se k němu svinsky a pěkně s ním zatopte. S touto myšlenkou souhlasit nemohu, na druhou stranu k cynismu hlavních hrdinů prostě patří. Hank a Mike jsou svéráznou komedií, která má jistě své klady a zápory, která také nemusí sednout každému, na druhou stranu... Mně se to líbilo! A basta.(2.8.2008)

• genetique

Podľa mňa sa tvorcovia vôbec netrafili tam, kde sa pôvodne chceli. Namiesto uletenej komédie sa jedná skôr o čiernu komédiu, pôsobiacu ako kritika dnešného byrokratického systému, ktorá však nastavila zrkadlo svojmu obrazu po d nesprávnym uhlom a tak pointa skončila niekde v pred polovicou. Škoda. 45%.(19.11.2009)

22.12.08 - Tak včera jsem dala králíkům znovu šanci. Zvedám o jednu a půl hvězdy. To je tak zvláštní. Film je stále stejný a já jako bych viděla něco jiného....nebo že bych se změnila? No rozhodně mi nebyla zima jako tehdy v kině ,válela jsem se na gaučíku a popíjela Gambáček a hoši ,tedy pardon králíčci ,mi byli nějak mnohem více blíž..... 10.10.08 - A jí se tak nechtělo....nakonec se vyhecovala a šla. Šla na Hanka a Mika. No měla prostě zůstat doma a dívat se pod dekou na gauči na TV ,protože by bývala udělala líp. Už po třičvrtěhodině vážně rozmýšlela ,že opustí kinosál ,kde tedy byla pekelná zima a tahle komedie opravdu rozehřát nedokázala. Škoda , že mé našeptávání nechodit nebrala vážně, když se dívala před filmem na zdejší hodnocení. Hlavně to Superperovo.(22.12.2008)

Prostě film, v jehož mizérii jsem se poznal aneb jsou stavy někdy bláznivý... ale každej den vylejzá slunce nad panelák, jak bysem rád jednou vylez taky tak. A postrádat smysl pro černej humor, dost možná bych i začal přemejšlet o tý sponzorovaný sebevraždě:)) Takže díky bohu za něj a za tuhle velikonoční kruťárnu, která mi dokázala připomenout, že v tom čas od lítá asi každej. Za ten soundtrack bych nejradši přihodil pátou hvězdu!(31.7.2011)

• - Úvodní titulky se objeví až po dvaadvacetiminutovém intru. (Pepinec)

• - Film vyhrál kategorii "nejlepší komedie" na filmovém festivalu "Seattle True Independent Film Festival" v roce 2008. (Riker)

• - Natáčení filmu začalo 1.2.2007 v opuštěném skladišti společnosti Canadian Tire ve městě Toronto. (Riker)