Hank a Mike

Hank a Mike jsou nejlepší přátelé – a zajíčci. Ale nejsou to ledajací zajíčci, jsou to zajíčci velikonoční! Doplňují se jako jin a jang, jako Felix a Oskar. Hank rád pije, nadává a tráví čas s „královnami noci“; Mike je naopak uzlíček nervů, který celý život obětuje jen a jen své práci. Jakožto velikonoční zajíčci osobně roznášejí košíčky s velikonočními vajíčky poklidně spícím rodinám. Jsou dlouholetými zaměstnanci Velikonoční s. r. o., dceřiné společnosti nadnárodní korporace, která vlastní veškeré náboženské svátky. Ve snaze zvýšit své zisky se správní rada této korporace rozhodla povolat specialistu pana Conrada Hubrisse, aby zjistil, na čem se dá ušetřit a jak co nejvíce zefektivnit chod celého podniku. Ačkoliv Hank a Mike už dlouhou řadu let dělají svou práci nanejvýš poctivě (dokonce by se dalo říct s absolutním nasazením), pan Hubriss korporaci doporučí, aby velikonoční zajíčky, kteří pracují jen jeden den v roce, navíc pro svátek „druhé kategorie“ (svátky první kategorie jsou Vánoce, Chanuka, Svatý Valentýn), okamžitě propustila. Anebo, Mikeovými slovy, „poslala do prdele.“ Tato zpráva Hanka s Mikem tvrdě zasáhne. Zpočátku jí ani nechtějí věřit. Žádného velikonočního zajíčka přece nikdy nikdo nevyhodil na dlažbu! Zdráhavě se vypraví na úřad práce, kde na ně dolehne obrovská deprese. Snaží se s ní bojovat a přijmou každé zaměstnání, které jim na úřadě nabídnou. V hloubi srdce však zůstávají velikonočními zajíčky, a i když se pokouší zapadnout do kolektivu sebevíc, nedokáží potlačit svou přirozenost a v každém novém zaměstnání vždycky zoufale zklamou. Realita bizarního a nepřátelského světa začne postupně ohrožovat i jejich přátelství. Mike se opět uchýlí k alkoholu a Hank, který se od něj nikdy neodchýlil, stiskne láhev o něco pevněji. Život jim vlepil pořádnou facku, ale teprve díky ní si Hank a Mike uvědomili, že existuje něco mnohem důležitějšího než jejich práce… jejich přátelství. (oficiální text distributora)

MorraEddie

Velikonoční králíčci Hank a Mike byli pro mě příjemným překvapením. Sledovat takovou nesourodou dvojku v akci byla opravdu zábava. Samozřejmě má film značné nedostatky a 4 hvězdičky si možná ani nezaslouží,ale Hank mě tak okouzlil,že jsem musel hodnocení o stupeň zvednout. ()

vykyn

Dva velikonoční zajíčci bydlí spolu,pracují spolu..ale každý je úplně jiný.Jeden pije čaj,druhý šnupe kokain z nadra ženy...Neskutečné gagy,hlášky,opravdu cool komedie. Smál jsem se takřka celých 90 min.. ()

Mrazo

Po přečtení si pár ohlasů k filmu a naplňen určitým procentem očekávání jsem se vydal do kina na pro mě asi největší zklamání letošního roku. Nebýt toho, že kina neopouštím už z principu, že každý film se musí vidět celý, tak tento film raději ani nehodnotím. Asi jsem na kanadský humor ještě nevyzrál, ale až na pár světlých momentů je to děs a bída..streroidmi nadopovaný velikonoční zajíček, používající slovo RETARDED jak na běžícím páse, malý trpaslík jako další zajíček nebo fekálie stříkající z hadice na hlavní hrdiny mi opravdu k smíchu už dávno nestačí. Myšlenky typu placená sebevražda, zlaté vejce za nejlepšího zajíčka roku a tak dále sice jsou světlé okamžiky filmu, ale nestačí to..ani zdaleka..tento film potenciál určitě měl..velikonoce, 2 rozdílní kamarádi..ale zůstal trestuhodně nevyužit. V porovnání s podobně raženým snímkem Santa je úchyl! u mě prohrál na plné čáře..a od odpadu jej zachránilo jenom to, že občas jsem se usmál a hudba byla dobrá - 20%. ()

jiziczek

Myslím, že tenhle film rozhodně pobaví. Ten, kdo má rád absurdity a bizarnosti, si rozhodně přijde na své. Ne že bych jako dítě nějak fantazíroval o velikonočním zajíčkovy, ale rozhodně jsem si ho nepředstavoval tak, jak je zobrazen ve filmu (kouří, chlastá, je sprostej, ...). Od začátku až do konce se film opírá o výborný hudební doprovod, a to je dobře. Jediné, co mi snad vadilo, byl až příliš přehnaný, kýčovitý happy end. Jinak ale nemám, co bych vytknul. ()

andydy

hodne dobre so svojskym zmyslom pre humor. Treba sa len pozerat a nehladat v tom nieco specialne. Hank and Mike so svojskym zmyslo pre humor. Staci tak malo aby sa clovek dobre pobavil ()

Vandislav

Parafráze na dnešní konzumní společnost vtipně předvedená na vztahu Velikonoční zajíček - firma (snižování vztahů (nemůžete vyhodit velikonočního zajíčka, prostě proto, že je to velikonoční zajíček), zvyšování profitu, hodný šéf, zlý mladý namyšlený manažer). Bohužel příběh jaksi chybí, vtipnost je velice omezená a ujetost spočívá pouze v tom, že někteří herci jsou navlečeni v růžovém pyžamu. Jeden a půl hvězdičky. ()

pee-jay

Love, it's like a hurricane, it happens in Florida, it gets into everything. Love, it's like a marmoset, it may be small and cute, but sometimes it eats its young. Love, it's like a trailer park, ugly but functional, the rent is cheap enough. Love, it's like an interstate, gets you from place to place, but it's littered with dead racoons. But love, love's like a garbage man, it collects wasted filth and it smells like rotten flesh. ()

Spiteri

Tak tohle byl hodně velký úlet... Ale docela mi sedl.Sama pracuju ve velké společnosti a některé vtípky mi přišly naprosto trefné. Určité scény byly k popukání, jiné mě krapet nudily, ale celkový dojem byl skvělý. Jako vždy záleží na tom, s jakými představami a očekáváním na film jdete. ()

Timmoty odpad!

Náprostá a totální hovadina....hlavní hrdinové jsou celých 83min v kostýmu... tohle mi teda vtipné nepřipadá. ()

spawn87

Jedna hvězdička za jednoho zajíce, další za druhého. A třetí za interpretaci písně "It Happens in Florida" v podání Chrise Kleina. Zlatá střední cesta, která neurazí, ale asi ani nenadchne. Pár pasáží, kde jsem se opravdu pobavil tu je, ale nějak mi to nesedělo dohromady jako celek. ()

bedsore

Ujetý. Hodně ujetý, ale zároveň naprosto dokonalý. Skvělý postavy, který jsou ztvárněný tak přesvědčivě a bezchybně, že jsem je uplně hltal. Supr hudba, která uděří vždy ve správnou chvíli, aby dotvořila atmosféru okamžiku. Kamera, střih a samozřejmě i příběh samotný, vše poskládaný do naprosto bezchybného celku. Ani se mi nechce věřit, že jsem se tomuhle filmu tak dlouho vyhýbal. No, ne každý asi bude sdílet mé nadšení, ale ja si za tím stojím. Holt každýmu se líbí něco jinýho ;-) ()

TMM

Celý nápad s velikonočními zajíčky je dobrý a překvapivě dobře funguje, asi ve čtyřech momentech vás opravdu pobaví Hank a celá série s úřadem práce je geniální. Zbytek filmu je ale nuda a šeď, film v druhé půlce naprosto ztrácí dech a vy si prostě jen přejete ať skončí. 55%. ()

tomkat

Chcete někomu vysvětlit pojem "tragikomický film"? Tenhle snímek je pro to dokonalý nástroj. To by ale nestačilo - nadprůměrné hodnocení si zaslouží 1) opravdu Originální námět, 2) jeden z hrdinů a ústřední záporák, 3) celková atmosféra. ()