Film Mateřské galeje přináší příběh Elizy Welch (Uma Thurman) - bývalé spisovatelky, která nyní veškerou energii věnuje výchově svých dvou dětí a internetovému blogu o rodičovství. Eliza má dobrosrdečného, ale duší nepřítomného manžela (Anthony Edwards), který se příliš nestará ani o její trápení, ani o rodinu jako takovou, zatímco její nejlepší kamarádka Sheila (Minnie Driver) jí ve všem rozumí až příliš dobře. Nadcházející den Elize nachystal další těžké zkoušky z rodičovství. Aby v nich obstála, musí si uvědomit, co je ve jejím životě skutečně důležité. Navíc se rozhodla napsat příspěvek do soutěže časopisu pro rodiče na zdánlivě jednoduché téma: “Co pro mne znamená mateřství?” (oficiální text distributora)

George.Camel

Těšil jsem na Umu Thurman, že mě pobavi, rozveselí, ale nějak se to zvrtlo. Po prvních patnácti minutách jsem musel přepnout na originál zvuk, jelikož dabing tohto filmu je příšerný. Respektive, je to jen ticho do kterého se dabuje, žádná atmosféra, ruchy, nic. To se opravdu nedá poslouchat. A pak už jen koukáte na frustrovanou ženskou, která se snaží neustále filozofovat, nic nestíhá, fňuká, stěžuje si, v posledních sedmi minutách volného času musí napsat v notebooku na svůj blog o svých pocitech ... no nezlobte se na mě, todle opravdu podruhé vidět nechci. ()

Proditor

Jedná se v podstatě o záznam jednoho dne v hektickém životě matky v New Yorku, která se stará o děti a manžela a hledá si čas jen pro sebe. Nic závažného se ve filmu nestane, největší drama se odehraje při spolknutí lízátka. Prostě ideální film do odpoledního víkendového programu Primy, nebo Novy. ()

Warapeidza

Uma Thurmanová natočila rekordní propadák, do kin přitáhl jen 11 diváků- Na nový film americké hvězdy Mateřské galeje přišlo do britských kin za premiérový víkend pouhých jedenáct diváků. S tržbou 88 liber (2 490 korun) se tak řadí mezi největší propadáky historie... Má cenu to víc komentovat? ()

Mordechai

Pěkný film o obyčejném životě a neobyčejných lidech.No ale u některých scén jsem přemýšlel proč tam vlastně jsou?Je to o životě a život je těžký.... ()

mfanta

45% - Dalo se na to koukat a vzhledem k tomu, ze ted mame malou dcerku, tak jsem citil i jiste sympatie k hlavni predstavitelce, ale nanestesti tam bylo mnoho klise a slabsich mist. ()

Kaslunajmeno odpad!

Skvělý film, myslím, že by se měl promítat ve všech filmařských školách. Konečně ideální příklad toho, jak moc je i s kvalitním hercem možné, zk*rvit film! Uma Thurman pro mě vždycky byla jistotou kvalitních filmů. Ale asi už to tak nikdy nebude... Kam se poděl žlutý přiléhavý latexový obleček, skutečně je Uma ochotná ho vyměnit za příšerné šaty a svetr po babičce? Nevím, prostě jsem film asi dostatečně nepochopila. Nejsem cílová skupina, ale skutečně si tvůrci myslí, že matkám na mateřské vyměkne mozek natolik, že by byly ochotné se to tohle dívat? ()