Tell-Tale

Tell-Tale

Darované srdce

Drama / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie / USA, 2009, 92 min

Nuž, čo k tomuto výtvoru povedať? Tak v prvom rade je tam charizmatický Josh Lucas, ktorý do filmu dáva kus svojej charizmy(modré oči, a krásny hlas). Príbeh s podobnou zápletkou sme tu už mali, lenže táto zápletka bola predsa len v niečom iná. Páči sa mi racionálnosť hlavného hrdinu, v určitých okamihoch by som ho pravdaže najradšej zabila, ale v podstate sa nespráva ko typický hrdina, ktorý sa snaží robiť všetko podľa pravidiel. Soundtrack je v pozadí veľmi jemný sotva badateľný, ale určite tomuto filmu prospieva. Však si neviem predstaviť, že by sa mi vzadu ozývala dajaká chytľavá melódia. Scenár je v poriadku, rovnako ako aj obsadenie hercov do ostatných rolí. Možno to robí fakt, že som to pozerala po Anglicky, ale osobne sa mi tento thriller páčil a určite si ho pozriem znova. 70%(1.3.2010)

• Morholt

Akisha to vystihla přesně. Prostě nuda, kde vám jsou postavy zcela ukradené. Navíc ten motiv, kdy se pacientovi po transplantaci zblázní orgán, už je ohraný až běda. Plusem je vlastně jen solidní obsazení, ale Josh Lucas není natolik výrazným typem, aby dokázal sám udělat film a Brian Cox tu jen paběrkoval. Pro Lenu Headey mám slabost, ale tady mě zrovna dvakrát neuchvátila. Ztráta času. 15%(1.2.2014)

• kaylin

„Tell-Tale“ v sobě nemá potřebný potenciál, kterým by dovedl strhnout, anebo který by dovedl skutečně ohromit nebo ochromit diváka. Je to taková sázka na jistotu, která s sebou nenese nic speciálního, ale jednoduše chce divákovi trochu zamotat hlavu. Ani to se moc neděje. Zůstává tedy u toho, že je snímek spíše podprůměrný než jakýkoli jiný. Ani Lena to nezachrání.(17.3.2016)

• ghatos

Jednoduše je to podprůměrná kvalita. Není to dobře natočené. Při sledování se mi vybavil jeden z dílů Simpsnových. Jeho krátka anotace: (Homer s Haďákovými vlasy) - Haďák byl zatčen pro kouření a rozprodán na orgány. Homer si koupil jeho vlasy. Ještě před zatčením měl Bart potyčku s Haďákem, a Haďák přísahal, že ho zabije. Homerovi vlasy zarostly do mozku a chtěl zabít Barta. Nakonec ale přišla policie a vlasy zabila. Tell-Tale je nabízí určitou modifikaci dějovové zápletky, ale jinak je to velmi podobné. V souboji vraždících vlasů Homera a vraždícího srdce Terryho na plné čáře vítězí žlutý démon. Celkově jsou to slabé 2*.(4.2.2010)

• J*A*S*M

Vcelku slušný průměrný thriller, mám ovšem drobný problém s jeho nadpřirozenými prvky. Beru to, že darované srdce nutí příjemce mstít se vrahům dárce, ale to (a teď přijde velkej spoiler), že mrtvé srdce ožije, když uslyší výkřik své milé, která se ocitla v ohrožení života (konec spoileru), nepovažuju za žádnou paranormální activitu, nýbrž za pohádku. Ale co už, celkem jsem se bavil a poslední scéna vyloženě potěšila. 3*(2.1.2010)