Tell-Tale

Darované srdce

Drama / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie / USA, 2009, 92 min

• Morholt

Akisha to vystihla přesně. Prostě nuda, kde vám jsou postavy zcela ukradené. Navíc ten motiv, kdy se pacientovi po transplantaci zblázní orgán, už je ohraný až běda. Plusem je vlastně jen solidní obsazení, ale Josh Lucas není natolik výrazným typem, aby dokázal sám udělat film a Brian Cox tu jen paběrkoval. Pro Lenu Headey mám slabost, ale tady mě zrovna dvakrát neuchvátila. Ztráta času. 15%(1.2.2014)

• akisha

Tenhle film by mohl nudit za vlast. Celkem dobrá hudba a kamera v žádným případě nemůže vyvážit, že se tam nic neděje. Joshe Lucase mám ráda a nejdřív mě potěšilo, že si tu zahrál, že by to ale sám táhl, to se říct nedá. Lena Headey slouží jako okrasná vložka, aspoň že Brian Cox se tu párkrát mihne a něco zahlásí. Film nemá spád ani překvapení, to co servírujou jako překvapení je tady napsaný v obsahu. Ano, došlo na rychloposuv. Většinu času mi bylo fuk, co se komu stane. Film, co vyšumí tak rychle, jako by se v hlavě ani nezdržel.(24.10.2011)

Zajímalo mě co se skrývá za podivným názvem tohoto filmu, ale odhalení bylo poměrně banální jako celý film. Terrymu Barnardovi před pěti měsíci transplantovali srdce. Od té doby ho provázejí útržkovité záblesky z noci, kdy zemřel jeho dárce a jak se následně dozvídáme přirozenou smrtí to nebylo. Terry začne na vlastní pěst pátrat po okolnostech vraždy svého dárce a jeho manželky a zjištuje děsivou pravdu o tom, že nemocniční personál byl zapleten do obchodu s orgány. Terry se začne mstít (respektive jeho srdce ho k tomu nabádá) na vrazích svého dárce, ale detektivka pohrávající si s prvky hororu příliš strachu a napětí nenažene vlivem otřepaného scénáře a fádní až připitomělé zápletky. Ještě, že to není nikterak špatně natočeno a převážně televizní režisér Michael Cuesta se předvedl v dobrém vizuálním, krvavém i nechutném světle a vzorně hrál i herecký trojlístek Josh Lucas, Lena Headey a Brian Cox. Pokus o sevřenou atmosféru tady během filmu byl několikrát, ale neustále se dostavovaly nějaké neobratné scénáristické zvraty soustavně narušující stabilnější strukturu. Bratři Scottové vyprodukovali snímek, který nepřišel příliš s ničím novým, ale na jedno shlédnutí to obstojí.(20.2.2011)

• ghatos

Jednoduše je to podprůměrná kvalita. Není to dobře natočené. Při sledování se mi vybavil jeden z dílů Simpsnových. Jeho krátka anotace: (Homer s Haďákovými vlasy) - Haďák byl zatčen pro kouření a rozprodán na orgány. Homer si koupil jeho vlasy. Ještě před zatčením měl Bart potyčku s Haďákem, a Haďák přísahal, že ho zabije. Homerovi vlasy zarostly do mozku a chtěl zabít Barta. Nakonec ale přišla policie a vlasy zabila. Tell-Tale je nabízí určitou modifikaci dějovové zápletky, ale jinak je to velmi podobné. V souboji vraždících vlasů Homera a vraždícího srdce Terryho na plné čáře vítězí žlutý démon. Celkově jsou to slabé 2*.(4.2.2010)

• playboxguest

Další slátanina na téma "mám nové srdce a tak i myslím a cítím jako jeho původní majitel". Jenže ten byl krutě zavražděn, z čehož plyne jediné. Pomsta. Větší kokotina na stejné téma sice taky existuje, ale tohle není o moc lepší. Škoda celkem solidního obsazení, nevím na co režisér Lucase a Headeyovku ukecal, ale napařila bych mu za to týdenní maratón s filmy Uweho Bolla. Třeba by pak procitl.(20.12.2011)