Reklama

Reklama

V Providence zemře jistý muž s manželkou při zpackané loupeži; vidíme záblesk jeho posledních vzpomínek. Jeho srdce dostává Terry Bernard, otec samoživitel, který vychovává děvčátko se vzácnou degenerativní chorobou. Po operaci Terry zažívá záblesky vzpomínek z posledních chvil života zemřelého dárce. Pak poznává jednoho z dárcových vrahů a sleduje ho do jedné uličky. Během několika dnů se Terry stává neochotným mstitelem s policejním detektivem v patách. Mezitím navazuje milostný poměr s lékařkou své dcery. Jeho nálady komplikují záblesky vzpomínek, fakt, že dárce se stále větší měrou stává součástí Terryho mysli i těla, jakož i nevysvětlitelné pouto s dárcovými vrahy. Může to vůbec skončit dobře? (Filmbox)

(více)

Recenze (23)

Eawy 

všechny recenze uživatele

Nuž, čo k tomuto výtvoru povedať? Tak v prvom rade je tam charizmatický Josh Lucas, ktorý do filmu dáva kus svojej charizmy(modré oči, a krásny hlas). Príbeh s podobnou zápletkou sme tu už mali, lenže táto zápletka bola predsa len v niečom iná. Páči sa mi racionálnosť hlavného hrdinu, v určitých okamihoch by som ho pravdaže najradšej zabila, ale v podstate sa nespráva ko typický hrdina, ktorý sa snaží robiť všetko podľa pravidiel. Soundtrack je v pozadí veľmi jemný sotva badateľný, ale určite tomuto filmu prospieva. Však si neviem predstaviť, že by sa mi vzadu ozývala dajaká chytľavá melódia. Scenár je v poriadku, rovnako ako aj obsadenie hercov do ostatných rolí. Možno to robí fakt, že som to pozerala po Anglicky, ale osobne sa mi tento thriller páčil a určite si ho pozriem znova. 70% ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Mysteriózní thriller s prvky hororu a dramatu, na němž se mimo jiné podílel i Ridley Scott a jeho bratr Tony, coby jedni z producentů, se inspiroval povídkou Edgara Allana Poea "The Tell-Tale Heart". Ačkoliv se zde dá nalézt několik opravdu nelogických momentů, jako celek se mi to docela líbilo. Vaše očekávání však nesmí být moc velké – zvláště co se hororové stránky týče, protože ta zde byla jaksi potlačena do pozadí a spíše to připomíná trošku drsnější scifi detektivku.   Největší doménou je zřejmě samotné herecké obsazení – zvláště pak ústřední trojice Josh Lucas, Lena Headey a Brian Cox (i když ten tu měl jen menší roli) podala vcelku solidní výkony. Příběh samotný nám totiž místy nabídne opravdu nedůvěryhodné momenty, nelogické až směšné prvky, ale i několik slušných scén, které přinesly nejen menší míru brutality, ale i emočních situací a dobrou atmosféru. Prostě taková všehochuť, která zcela logicky nebude šmakovat každému. Samozřejmě nebude chybět ani trocha romantiky, výčitky a slzy, ale tak bez toho bychom se snad i obešli. Leč bylo potřeba něčím vyplnit děj.   I samotná myšlenka vzbuzuje trochu nedůvěru, ale už jsme se mohli u filmů setkat s ledasčím, tak proč ne s pomstychtivým srdcem, které touží po spravedlnosti. Jen škoda, že ty jednotlivé vraždy vrahů nebyly lépe propracovány, ale tak režisér Michael Cuesta byl vždycky spíše na ty dramata. Tady se mu však mockrát nepodařilo strhnout divákovu pozornost nějakými vygradovanými okamžiky. Spíše to bylo obyčejná průměrná šeď. ()

Reklama

akisha 

všechny recenze uživatele

Tenhle film by mohl nudit za vlast. Celkem dobrá hudba a kamera v žádným případě nemůže vyvážit, že se tam nic neděje. Joshe Lucase mám ráda a nejdřív mě potěšilo, že si tu zahrál, že by to ale sám táhl, to se říct nedá. Lena Headey slouží jako okrasná vložka, aspoň že Brian Cox se tu párkrát mihne a něco zahlásí. Film nemá spád ani překvapení, to co servírujou jako překvapení je tady napsaný v obsahu. Ano, došlo na rychloposuv. Většinu času mi bylo fuk, co se komu stane. Film, co vyšumí tak rychle, jako by se v hlavě ani nezdržel. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Zajímalo mě co se skrývá za podivným názvem tohoto filmu, ale odhalení bylo poměrně banální jako celý film. Terrymu Barnardovi před pěti měsíci transplantovali srdce. Od té doby ho provázejí útržkovité záblesky z noci, kdy zemřel jeho dárce a jak se následně dozvídáme přirozenou smrtí to nebylo. Terry začne na vlastní pěst pátrat po okolnostech vraždy svého dárce a jeho manželky a zjištuje děsivou pravdu o tom, že nemocniční personál byl zapleten do obchodu s orgány. Terry se začne mstít (respektive jeho srdce ho k tomu nabádá) na vrazích svého dárce, ale detektivka pohrávající si s prvky hororu příliš strachu a napětí nenažene vlivem otřepaného scénáře a fádní až připitomělé zápletky. Ještě, že to není nikterak špatně natočeno a převážně televizní režisér Michael Cuesta se předvedl v dobrém vizuálním, krvavém i nechutném světle a vzorně hrál i herecký trojlístek Josh Lucas, Lena Headey a Brian Cox. Pokus o sevřenou atmosféru tady během filmu byl několikrát, ale neustále se dostavovaly nějaké neobratné scénáristické zvraty soustavně narušující stabilnější strukturu. Bratři Scottové vyprodukovali snímek, který nepřišel příliš s ničím novým, ale na jedno shlédnutí to obstojí. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Vcelku slušný průměrný thriller, mám ovšem drobný problém s jeho nadpřirozenými prvky. Beru to, že darované srdce nutí příjemce mstít se vrahům dárce, ale to (a teď přijde velkej spoiler), že mrtvé srdce ožije, když uslyší výkřik své milé, která se ocitla v ohrožení života (konec spoileru), nepovažuju za žádnou paranormální activitu, nýbrž za pohádku. Ale co už, celkem jsem se bavil a poslední scéna vyloženě potěšila. 3* ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama