Ondine

• Česko Ondine: Víla z hlubin (více)

Byl jednou jeden rybář a ten vylovil mořskou pannu.  Když irský rybář Syracuse (Colin Farrell) vylovil z moře krásnou mladou ženu (Alicja Bachelda), řekla jen, že se jmenuje Ondine. Příznačné jméno, které znamená „ta, která přichází z moře“. Syracuse jí nabídne přístřeší a ona se usadí nejen v jeho domě, ale postupně i v jeho srdci. Neznámá cizinka vyvolává řadu otázek, ale rybářova malá dcerka Annie (Alison Barry) má okamžitě jasno. Ondine je podle ní vodní víla, kouzelnou mocí obdařená bytost, která vystupuje z vod proto, aby lidem nosila štěstí. Annie věří, že Ondine přišla kvůli ní, aby zachránila její selhávající ledviny. Syracuse sice na pohádky nevěří a zůstává nohama pevně na zemi, ale záhy i on podlehne jejímu kouzlu a je nucen si připustit, že od té doby, co s nimi Ondine přebývá, dějí se zvláštní věci. Mohli by spolu žít šťastně až do smrti, jenže Syracuse na šťastné konce už dávno nevěří. Ať Ondine je či není mořskou pannou, má za sebou temnou minulost, která ji za žádnou cenu nechce pustit na svobodu. Dokáže ji láska Syracuse zachránit, nebo se vrátí do hlubin zapomnění? (oficiální text distributora)

Saur.us

Krásná pohádka ale hlavně výborná a intenzivní romantika postavená na jednoduché mystice. A s krásnou hudbou. No krása. ()

Narciska

Celkem surreálné podání, ke kterému ale myslím irské klima vybízí, navozuje otázku, zda je to příběh skutečný nebo sen lidí, kteří už přestali věřit, nebo snad oživlý mýtus, jak věří nemocná holčička? Touto mlhou se film odívá až do samého konce a výsledek rozhodně není zklamáním. Hledala bych za tím knižní předlohu, ale asi není. ()

NGP

Nebýt Farrella, tak se na ten film nedívám. Moc pěkně zpracovaný námět, na začátku filmu jsem dokonce byla schopná uvěřit v zázrak. Pak ale přišlo něco, čemu se říká předvídatelně překvapivý konec, který má diváka odrovnat. Moc neodrovnal, proto nedávám plný počet. Ale půjdu na to potom ještě jednou do kina, podle mě už se na to budu dívat jinak, a možná to nějak pohne s mým hodnocením. Zatím se mi to líbilo. Hezký nadprůměr. ()

Faila

Irský film, takže irská krajina, irské tóny, irské (skotské ...) legendy a vůbec - irská atmosféra. Zpočátku se to tváří jako pohádka, a že je to krásná pohádka - jak chudý rybář k mořské panně (selkii) přišel. Zní to hloupě, ale je to natočeno a zahráno tak, že vám to ani nepřijde. Pohádka to nakonec tak úplně není, řeší se tu i docela závažné „normální“ problémy (alkoholismus, rozvod rodičů, vážná nemoc dítěte, smrt ...), ale film si přesto zachovává svou zvláštní (irskou?) atmosféru. ()

Axident

Pro mě krásná, zcela nevšední, pohádková love story, měnící se v drama, které celou dobu očekáváte, protože život není pohádka, naštěstí v drama s dobrým koncem. Farrellův rybář-ztroskotanec je zatraceně charismatický, Bachleda příjemně tajemná a Alison Barry, coby postižená dcerka, mile sugestivní. K tomu podmanivá, kouzelná hudba Sigur Rós, kteří mi už jinak lezou se svým kňučením na nervy, ale tady jejich typicky uondané fňukání sedlo! Palec zatraceně nahoru! Příjemný bonus - farář Stephen Rea. ()

Wolvie

Nakonec nijak výjimečné,ale hodně příjemně plynoucí pohádkové vyprávění,kde hlavní roli má Irsko.Jordan natočil lepší filmy,ale že mám nostalgickou náladu a kolem filmu se vznáší takové dráždivé tajemno,nakonec ty slabší čtyři dám. ()

Rockerman

Krásná skoropohádka.Vtom obrovském množství násilí a brutality,které se na nás valí z většiny filmů ,je toto dílko pohlazením po duši.Velmi pěkný ,lidský a mnohdy i vtipný příběh.Váhal jsem ,jestli nemám dát plný počet .4 a půl. ()

hazaba

Tento film podněcuje fantazii a představy, jaké by to mohlo být, kdyby mezi námi žily pohádkové bytosti. Co na tom, že ve druhé půlce se pohádka rozplyne, záběry, hudba i herci jsou fajn a já jsem ráda, že jsem film konečně viděla. ()

kacirek_

Příběh na pomezí fantazy a reality s nápadem, to se mi líbí, stejně tak i oba dva hlavní představitelé, kteří podle mého hrají skvěle. I já jsem začala věřit na vodní víly a selkie. Ondine (ta která přichází z moře) je opravdu čarokrásná, člověk se ani Colinovi nemůže divit, že s ní je i v reálném životě - přeji jim delší společný život než jen 7 let. Celý příběh skvěle doplňuje drsná a tajemná irská příroda a líbivá hudba. ()

dodo24

Inak pekná priemerná romantická dráma, ale svojou tajomnosťou, nádhernou hudbou, a výbornými hereckými výkonmi Alison Barry, krásnej Alicja Bachleda a predovšetkým s fantastickým výkonom Colina Farrella, ktorý bol veľmi presvedčivý aj so svojím prízvukom, sa vymiká priemeru a stojí za pozretie. ()

vojo

Bolo pochmúrne nedeľné ráno, tak som rozmýšľal, že čo si pustiť a naďabil som na tento film - a ten sa mi neskutočne trafil do nálady. Je to smutná "rozprávka" so šťastným koncom podfarbená divokou krásou Írskeho pobrežia(hneď som si spomenul, ako som sa sám túlal po podobných Írskych zákutiach), kde sa nájde aj kus miesta pre humor, hlavne spovede hlavného hrdinu namiesto stretnutia anonymných alkoholikov ma rozosmievali. Nuž skúste si tento príbeh pozrieť keď budete mať vtieravý pocit smútku, tento film ho zaženie a zahreje pri duši.... nielen príbehom, kamerou, ale aj úplne vhodne zvolenou hudbou. ()

BOURQUE

Krásny príbeh o rybárovi (C. Farrell), ktorý vyloví morskú pannu (A. Bachleda). Ako sami uvidíte, tak to nie je úplná pravda. Veľmi príjemný a prekvapivo celkom dobre režírovaný film. Nechýba krásna hudba, malé tajomstvo a veľmi dobré herecké výkony. Príjemne ma prekvapil C. Farrell, ktorý opäť ukázal svoj ďalší herecký tvár. Plus, osobne si myslím, že o slečne Bachlede ešte budeme počuť v budúcnosti. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Fridecka

Kouzelná a romantická pohádka odehrávající se na kulisách zeleného a sychravého Irska. Něžný a nenáročný film jevící se jako mysteriozní, ale bohužel ho pak trochu pokazí realita dnešní doby. Škoda, że to nebyla pohádka od začátku až do konce, bylo by to příjemnější a s námětem by se pak možná dalo lépe pracovat a rozehrát fantazii naplno. Kožich mořské panny mohl být opravdový a ten temný chlapík měl být mužem z moře. ()

JirkaLexa

Magicky romantická pohádka o rybáři a jednom malém zázraku, který přivedl k životu neskutečný příběh s ohromným finálovým vyvrcholením a také příjemným až nostalgickým happy endem. Skvělý Colin Farrel, který mě po dlouhé době opět potěšil. A také překrásná a talentovaná mexičanka Alicja Bachleda. Krásné irské prostředí tvrdého klimatu a moře, ve kterém se film odehrává dokonale sedí k hudbě a také dramatickým scenériím, které jsou mnohdy dechberoucí. "Ta, která přichází z moře" ... 85% ()

rekkky

This film is genuinely piece of art and is mixing a lot of movie genres to one piece and al lis performed in a very good style. From the beginning we can see that Ondine is styled in little bit of fantasy fairytale, but essentially it is very strong irish drama, which is about actual issue of refugees from abroad and they don’t always have to be from african or asian countries. The outcome of social themes such as functioning of not complete family, addiction of people to alcohol, problems of disabled children among their schoolmates, question of religion and christianity and their influece on current living, is treated with sence of european way of look and everything seems to slowly open up. Progressive tempo of the plot is also supported by great music of Sigur Rós, so the final sequence is perfectly set and therefore the whole experience is amazing. ()