Planeta Země po vymření lidstva

(TV film)
  • USA Life After People (více)
Ukázka z filmu

Dokument vychází při předvídání budoucnosti z odborné znalosti a chápání historie. Odborníci na inženýrství, botaniku, ekologii, biologii, klimatologii a archeologii vytvářejí obraz toho, jak bude Země vypadat v průběhu dní, týdnů, měsíců, let a milénií poté, co zmizí lidé. Uvidíme, co se stane s okolním prostředím. Jaké druhy rostlin přežijí? Budou moře oplývat rybami? Která zvířata přežijí? Co se stane s elektrárnami? Změní se v časované bomby, až se zastaví? Otráví zemi navěky? Vrátí se někdy lidé? Zahájí tento koloběh opět člověk odhalováním našich rozvalin a snahou představit si, jak život vypadal v naší době? (oficiální text distributora)

gonga

Mnohem lepší než tento povrchní seriál je kniha Alana Weismana Svět bez nás, která problematiku probírá do netušené hloubky a z mnoha různých úhlů pohledu. ()

Rehooo

Úchvatný dokument o tom jak rychle by se změnil svět, kdyby ho najednou opustili lidé v podobě jaký je teď. ()

jasanka

Myšlenka super, nicméně provedení pokulhává. Hlavně mi vadilo to, že při každém časovém skoku byly vžda zmíněna jen některá z míst, takže mi pak hodně informací chybělo. ()

Johny M.

Fascinující dokument, kterej působí daleko apokalyptičtěji než většina béčkovejch filmů s podobnou tematikou. Ocenil bych trochu lepší efekty, ale i bez nich jsem se dozvěděl dost zarážejících faktů... ()

Kolyas

Zajímavé, ale přece jen by bylo k divákovi férovější, kdyby se dokument alespoň hypoteticky zaobíral myšlenkou, PROČ a KAM lidstvo tak "náhle" zmizelo, přičemž na ostatní živé tvory na Zemi daná situace (jaderná katastrofa?, virus?, mimozemský zásah?) vliv patrně vůbec neměla. Je to jen jedno velké KDYBY, což poněkud sráží věrohodnost filmu a neustále konejší mysl, že takhle to jednou s největší pravděpodobností asi nebude... ()

pkungfu

Beze sporu zajímavý námět dokumentu - jaké by to bylo, kdyby najednou zmizeli lidé z planety Země. Kdyby byl dokument zpracován trochu jinak (a nebo aspoň o polovinu kratší), tak bych mu dal možná i všech pět. Ale po cca čtyřiceti minutách se začnou všechny argmenty a vize už jen opakovat (včetně stejných záběrů) a pak už se člověk od tohoto dokumentu dozví pramálo nových informací a tak trochu se nudí (nebo i pospává). Dokument mi celkem zklamal, protože na svou délku byl dost omezený. Jediné, co celou dobu řeší je, jak dlouho vydrží fungovat generátory elektřiny (což je zpočátku určitě zajímavé), jak dlouho budou stát jaké budovy a lidská veledíla a jak dlouho se uchovají knihy a jiná média v použitelném stavu pro případné nálezce. Nejvíc mi v tom dokumentu chyběly hypotézy například o obnově fauny a flóry, kterou jsme zničili, o čištění oceánů od toho svinstva, co jsme tam naházeli atp. Celý dokument je zaměřen jen na lidstvo, nikoliv na Zemi, což je velká škoda. Určitě zajémavé jsou záběry z Černobylu. Takových příkladů je ale na světě mnohem víc, ty by tam také mohly být. Navíc při záběrech na Černobyl člověka hned praští do očí, že je po těch letech mnohem zachovalejší, než jak by podle tohoto dokumentu měl být. A ohledně obnovy přírody - třeba taková zmínka o hraciních mezi KLDR a Jižní Koreou by posloužila ukázkově. Námět má mnohem silnější potenciál, než jak byl využit. ()

Bird_house

Cca 10.000 let po vymření lidstva zbyde jen několik málo odkazů pro budoucí druh.. Hooverova přehrada, Mount Rushmore, Velká Čínská zeď a Pyramidy - což není přímo náš odkaz.. To vše díky digitalizaci.. ()

AxelWers

Ako by sa mohol svet zmeniť, ak by ľudia náhle zmizli? Tento film sa mi viac páčil ako seriál (viď komentár k nemu). ()

Karmin

Ještě lepší a v některých detailech podrobnější je "konkurenční" Aftermath: Population Zero od National Geographic. ()

Colour

Nemám rada úvahy typu "čo by bolo keby bolo..." Nie je to typický dokument, nič nás nenaučí, len nám ukáže, ako by to vyzeralo bez ľudí. Bola to zaujímavá podívaná, no nič viac. Na tv film solídne efekty. 65% ()

cyright

Animace místy až komická, nicméně celkové posleství je jasné a celkem působivé. "Vědecký" pohled na věc je zřejmý a pro celkové vyznění filozoficky spíše omezující zejména v závěru opírajícím se o evoluční domněnky. Zcela nevědecky si dovolím zaspekulovat, že film není jen teorie, že už se to stalo. A stane se to znovu. ;-) ()

bakeero

Ke 4* chybí málo. Možná trochu širší záběr s pohledem na celý svět a ne jen US a UK. Ale rozhodně doporučuju :-) ()

Hellknight12

Včera pozreté po rokoch. Skvelý teoreticky dokument o tom čo by sa stalo ak by sme teraz zmizli zo sveta. Za krátku dobu t.j. 85 min sa stihli prebrať veľa veci. Dokumentu nemám čo vyčítať. Je to zaujímavo spracovaný dokument. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Zetwenka

Viděno zároveň s Zánik civilizace (TV film) (2008). S porovnáním s výše jmenovaným se mi líbilo o něco méně, jiné úseky byly lepší  v druhém zmíněném, některé pasáže v tomto. V rámci rozsahu shrnuto a stručněji představeno, jak by  mohla probíhat obnova planety bez  nás. ( Za + oproti Zániku civilizace - více projednání rozpadu samotných staveb, mosty, památky (nové eiffelka,. versus staré pyramidy, velká zeď..), chřadnutí typů materiálů, ukázky  jak si razí cestu příroda v Černobylu, Angor Vat, tunely ve městech, jak se vrací uměle přetvořené řeky, potlačené potoky a přítoky, hráze, usazeniny, obnovy oceánů atd.) Za  - nezmíněny žádné toxické problémy s opuštěnými závody petrochemickým průmyslem, jadernými elektrárnami, plasty atd.  Na konci  se v těch rozletech  vizí rozjeli atd. vyvíjející se kočky v letce a nakonec  nařeknutí okolo opic, které tu zůstaly. Naštěstí  včas useknuto a nešlo se ještě do jakýs  fantasií. (Což je za mě v poho ale pokud  jde o jiný druh dokumentů, v tomto mi to přišlo zbytečné.) ()

lakiboy

Zaujímavé od prvej minúty. Já, Legenda bez legendy, iba samá korózia, ktorá postupne položí aj to na čo nestačili hlodavce. Schválne, či uhádnete, ktoré z ľudkých stavieb prežije najdlhšie. No nakoniec aj tak príde to staré známe porekadlo: "Príroda si nájde cestu." Prach k prachu a popol k popolu. ()

melekos

Vcelku zajímavý námět dokumentu, co ovšem pokulhává, jsou animace, někdy jsou v rozporu s tím, co už bylo dříve řečeno, jindy s tím, co teprve řečeno v dokumentu bude. ()

pride

Vskutku zaujímavý nápad zobraziť čo bude potom. Hlavne ma zaujala myšlienka, že aj napriek našet technickej úrovni tu po nás nezostane ani zmienka, cd či dvd s odkazom do budúcnosti sa nikdy nevyrovnajú kresbám v jaskyniach. No nič idem ja pohľadať nejakú jaskynu. :) ()