Fjodor Muchin, šofér kamióna, sa dozvie, že má dospievajúcu dcéru Veru, ktorej práve umrela mama. Vera sa v živote nestratí a snaží sa vrátiť každý úder. Jej výčiny okrem polície musí riešiť aj Fjodor. Presťahuje sa k nej a zmení zamestnanie, aby spolu trávili čas. Ale Vera mu nechce len tak odpustiť, že pri nej doteraz nebol a snahu o zbližovanie mu všemožne "osladí". (hygienik)

lena60

Zlinfest 2008 3. 6. : Život je boj! A tímto heslem se řídí drsná a věčně rebelující hlavní hrdinka filmu Mucha. Občas mi ale na mysl přišla otázka, proč a proti čemu vlastně bojuje. Děj je chvílemi zmatený a trochu přehuštěný. Ukázka typického života v Rusku, samý mafián, samá bitka. Zaujala mě hudba - typicky ruské písně, harmonika... ()

hygienik

Réžia Vladimir KOTT. Zvláštna cena poroty v súťaži európskych debutov, festival filmov pre deti a mládež Zlín 2008. Film je typicky ruský. Industriálne nevľúdne prostredie, ukazuje ťažké životné podmienky a snahu Very a jej spolužiakov "byť drsný a udrieť prvý". Zároveň tu vidno, ako si každý z hrdinov so striedavými úspechmi hľadá svoj kus šťastia vo vzťahoch s ostatnými. Prirovnal by som to k ruskému filmu návrat, len to má trochu pozitívnejšiu atmosféru. ()

Monka03

Film o zlé slečně ve zlém světě. Dobré, až na to, že slečna je tak "zlá" a tatínek tak neodbytný ve snaze dostat se do jejího života, že nebýt to drama, člověk by se smíchy popadal za břicho. Takhle se jen nestačí divit. ()