Strom v srdci

(TV film)
  • USA The Memory Keeper's Daughter (více)

V roce 1964 se lékaři Davidovi a jeho ženě Norah uprostřed sněhové vánice v nemocnici, kde je pouze on a sestra Caroline, narodí dvojčata, jedno je zdravé, druhé trpí downovým syndromem. Také Davidova sestra trpěla vrozenou vadou, zemřela, když jí bylo dvanáct a jeho matce to zničilo život. David proto učiní rozhodnutí a nařídí Caroline, aby děvčátko odvezla do ústavu. Manželce řekne, že holčička zemřela. Když Caroline vidí, jak krutě v ústavu s pacienty zacházejí, rozhodne se, že si dítě ponechá. Začne v Pittsburghu nový život, s laskavým mužem, i se svou malou holčičkou, s láskou o ni pečuje a bojuje za její práva. David po čase přijde na to, že si Caroline dítě nechala, posílá ji pravidelně peníze, ona jemu fotky a dopisy, ale on s dcerou nechce být v kontaktu. Mezitím se lékařovo manželství rozpadá, provází ho neustálý pocit viny, uzavírá se do sebe a nechce další děti. Po letech se chce své, teď už bývalé ženě se vším svěřit, umírá ale na mozkovou mrtvici. Když Norah se synem vyklízí jeho fotokomoru, najdou dopisy a fotky utajené dcery a sestry. (TV Nova)

Olík

Televizní slzyroňka inspirovaná skutečnou událostí – tak to mě potěš koště! Jak je možné po porodu dát jedno dítě člověku, který si ho místo odvezení do ústavu nechá, aniž by se jeho biologická matka něco dozvěděla a měla ho za mrtvé – no nic. Rodinné drama lehce sklouzavší k citovému vydírání s až příliš (na to co má ústřední trojice za sebou) televizně hrajícími herci. Lehce nad televizním průměrem. ()

Lyžař

Trochu sileny pribeh. Smutny, zadne veseli. Kazdy jednotlivy moment snimku je tak na max tri hvezdy, ale sila pribehu me zene vys!! ()

Eilean Donan

Celkom dojemný príbeh, ktorého hlavnou kvótou bolo toľko, že človek nemôže byť šťastný, keď robí životne dôležité rozhodnutia za niekoho iného v domnení, že ho chráni. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Celkom zaujímavý príbeh, ktorý je dosť urýchlený. Film má 86 min ale podľa mňa to malo mať aspoň 100 min. Herci sú vcelku zaujímavo vybratý. Charaktery postáv mi prídu trochu nedostatočné. Môže za to hlavne dĺžka filmu. Film je celkom dobrý. Herecké výkony sú nadpriemerne. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

Judy24

Ale jo, vlastně to bylo dobré, líbil se mi scénář a celkem i herecké výkony, ale připadalo mi to hrozně...nedotažené, jakoby "televizní", což je u televizního filmu možná čekatelné, ale rozhodně ne správné. Možná kdyby to vzal do ruky někdo schopnější a natočil to jako skutečný film, byl by docela dobrý, ale takhle je to slabší průměr. ()

jafuska

hodně zajímavý příběh o rodině, které se narodí dvojčata jedno zdravé a druhé postižené, jedno má šanci žít ve své skutečné rodině, druhé takoví štěstí nemá, opravdu asi není jednoduché se rozhodnout, kdo má šanci na lepší život, kor když je dítě postižené, film byl fajn, ale neuvěřila jsem, že dítě s downovým syndromem může být tak chytrý jako tato holčina, ale třeba je i lehčí forma této nemoci kdoví, i závěr byl hodně nadsazený, takto by to určitě ve skutečnosti nebylo, ale jinak milé podívání ()

Ukrizku

Downův syndrom je tady jako výmluva, pojem, který s divákem od začátku jen manipuluje. Zakomponovat téma vývojové poruchy do vztahového dramatu vyžaduje jiný formát. Zde jsme ochuzeni o ambivalenci v přijetí postiženého dítěte. Až do konce zůstáváme na povrchu. Ale herecky strhující, vysoko nad standardem soap oper. ()

mirkath1

Kdo tady mele, že to není ze života, ať jde do háje. Zřejmě je to zapšklá stará panna, která by dítě v klidu někam odložila. Právě, že jsou takoví lidé, kteří jsou schopni citu a lásky k člověku. Právě tohle je ze života víc, než kdejaká opětkovaná kravina. Tohle si zaslouží plný počet za výkony na jedničku včetně Dermota-jak se asi má tvářit člověk, kterého celý život tíží, co provedl?? Věřím, že takový příběh se klidně může stát, protože i v naší osvícené době se díváme na odlišného člověka jako na exota., Tyhle děti mají bohatější život, než my normální lidé, nestarají se totiž o kdejakou blbost a mají čisté srdce. ()

mirika39

Srdcervúci film o slabochovi, ktorý si nezaslúži byť otcom, o slabochovi, ktorý sa zbaví vlastného dieťaťa, len pre to, že sa narodilo retardované. Napriek tomu, že si to do konca svojho života vyčítal, nikdy sa ani len nepokúsil svoju fatálnu chybu napraviť. Ako to však býva, pravda vždy nakoniec vypláva na povrch a matka po dlhých rokoch nakoniec nájde svoje dieťa, o ktorom si myslela že je mŕtve. Vcelku pekný film, striedavo úsmevný a zároveň smutný. ()