Legenda jménem Bruce Lee - Cesta za slávou

(TV film)
  • Česko Legenda jménem Bruce Lee - Ocelová pěst (více)

Píše se rok 1940. V San Franciscu se narodil chlapec, který se měl jednou provždy stát legendou kung-fu. Když se po dětství a dospívání v Hongkongu ocitá bez prostředků zpět v USA, netuší nikdo z pozdějších žáků jeho školy bojových umění, že se z jejich dokonalého učitele jménem Bruce Lee (Kwok-Kwan Chan) stane jednou i nesmrtelná hvězda filmového plátna. Toto je první část příběhu vyprávějící pravdivě cestu Bruce Leeho za slávou.
Druhá část příběhu muže, který svými fyzickými schopnostmi dokázal často nemožné, vás zavede do roku 1964, kdy se Bruce Lee účastní turnaje v karate na Long Beach. Právě zde se setkává i s Chuckem Norrisem (Ray Park) a diváci zde poprvé vidí i slavný Bruceho jednopalcový úder. Bruceho setkání s filmovým producentem Williamem Dozierem pak odstartuje Leeovu filmovou kariéru. Roku 1966 se z něj díky seriálu The Green Hornet stává známá televizní tvář. Jeho hvězdná filmová kariéra na něj však teprve čeká. Roku 1970 odjíždí se svým synem Brandonem do Hongkongu, kde jsou mu nabídnuty role ve filmech, které lámou jeden rekord za druhým. (Urania)

chalp

Tak ako imdb aj csfd bohužiaľ ovládol roj neobjektívnych hodnotení, ktoré väčšinou pochádzajú od užívateľov, ktorí daný film ani nevideli, takže do budúcna si dám majzla, toť na úvod :)Kvalitu samotného filmu vidno už pri uvodných minútach, ktorá sa až do posledného záberu verte či nie nezmení.Všetko vyzerá ultralacno, točené kamerou ala STV incenácia a súboje, ktoré by mali byť čo sa tejto témy týka na prvom mieste vyzerajú ako z poslednej seagalovky.Do každého zápasu si režisér zrejme musel presadiť svoje a tak celkom zdatného Chana si nenechá zařádit, ale namiesto toho ho stále brzdí sekanými spomaľovaćkami a nezmyselnými zábermy na vśetko len nie na neho.Scenár sám o sebe nieje zlý, lenže tá forma je neznesiteľná.Ako pocta Brucovi nepoužiteľné, ale ako ukážka toho, že Bruce bol je a aj bude jediným čo dokázal to čo dokázal možno áno. ()

Matli

Je to spíše dokument s nějakým hercem podobným Leemu a ne nějak závratnej dokument. Prostě část života s pár bitkama a nějaké ty zdravotní problémy. Obyčejně natočené, možná i lehce zbytečné. 34% ()

agassi68

Som z generácie, ktorá vyrastala na filmoch B.Leeho.On spustil vlnu tzv. kungfu filmov. Preto mi dosť vadí, že film o ňom sprznil výkon jeho manželky. A či len jej dabing? Predstaviteľ Bruca bol takmer identický a film celkovo príjemný. Chýbal mi tam len Chuck Norris :) ()

savage3303

WTF??? Ako môže mať takýto film tak vysoké hodnotenie. Z počtu hodnotiacich dedukujem, že oni su maniaci bojového umenia, ale toto je film. Tak trápne dialógy, tak trápne zábery a tí ludia čo stoja na okolo, no strašné. Film ala telenovela, ale vďaka bohu len dvojdielna. Fjasko. 1*. ()

anela.sydarap odpad!

V roce 2003 natočili v USA životopisný film o Bruce Lee pod názvem DRAČÍ ŽIVOT BRUCE LEE. Včera jsem viděla dílo z Číny na to samé téma z r.2008. Číňani by se měli stydět natočit takhle hrozně film o takové legendě jako Bruce Lee je. ()

Lavinia

Ploché řazení scén za sebou, střídá se typ scény "bojujeme, protože bojovat je dobré" a "jsme v rodině či s přáteli-učiteli a po čínsku se chováme jako loutky, a to včetně bílé manželky". Zdlouhavé a nudné. ()

WolfIssen

Film mimochodem nezačíná narozením Bruce Leeho roku 1940, jak tvrdí oficiální text distributora, ale na šampionátu karate v Kalifornii. Na jednu stranu ryze hong-kongský film, na stranu druhou propletený s americkou filmařinou přesně tak, jak to Bruce Lee jako herec ve svém životě měl. Nejvíce mě překvapilo, že film úplně ignoruje jeden obrovský mylník Bruceova života a tím není nikdo jiný, než mistr Ip Man. Navíc jsem v této části nezahlédl ani G. Danielse ani M. J. Whita. ()

michaux odpad!

neuctive, lacne, trapne, prazdne, tupe a nudne zobrazenie niektorych faktov o zivote bruce lee-ho bez stipky filmarciny, rezijneho nadhladu, ludskej psychologie... primitivne opakovanie fraz zo strucneho metafyzickeho blabolu z jeho zivotopisu. pre divaka zhruba na urovni 10rocneho dietata, ktore chcete zapisat na kurzy karate... mozno posluzi ako backgroundova motivacia do jeho zivota, ale inak filmarsky suviks najhrubsieho zrna. vyhnite sa tomu zosiroka! ()

Snooper

Dejme tomu, že jisté záblesky Bruceova obrovského charismatu a jeho umění tady jsou. Všechno ostatní zaslouží zmačkat a hodit do odpadu. Klasický dokument by potěšil o mnoho více. Možná příště... ()

FandaF

Totální sračka. Celé v duchu telenovely či domácího videa. Je to velmi, ale velmi špatné. Neskutečné množství chyb - co se týká oblečení, nebo lokací - exteriérů a vybavení interiérů. Žádná snaha o nějakou dobovou autentičnost. Dodíval jsem se do konce a dávám 1 * (ne odpad) jen za to, že si někdo vzpomenul na mistra Bruce Leeho... ()

ondraok

Hrozny -cinska agitka v telenovelovem zpracovani. + to ze se shruba 70% nezaklada napravde ( podivny nazev bojoveho umeni, ktere se bruce uci -byl to wing chung, ve filmu se o nej take snazi, ale rikaji mu jinak, neucil ho mistre YE ale mistr YIP atd..) ()

Grimaldi

Nejprve je důležité říct, že jsem spatřil německou verzi která má okolo 100 minut a začíná v době kdy má již Bruce Lee svoje dojo. Na první pohled vyčnívá televizní vizuál a zřetelné sestřihaní několika seriálových epizod dohromady. Naštěstí jsem se od toho dokázal odprosit a mohl jsem si tak užívat Leeho život v podání šikovného Danny Chana. Pro Bruce typická gesta i souboje zvládl přesvědčivě. Potěšila i camea Marka Dacascose a Garyho Danielse. Stinnou stránkou je čínský propagandistický nádech který se na mě i přes německý dabing snažil zapůsobit. Asi bych snímek, potažmo seriál nedoporučil nikomu krom opravdu velkých fanoušků Bruce Lee, ale pokud jím jste, dostanete potencionálně hodiny a hodiny kvalitně stráveného času. ()

FernandoEF

Podle hodnocení ostatních si myslím,že tento film určitě neviděli.Na televizví zpracování je celkem dobře natočený.Co se ale scénáře týče je to nehorázně nepřehledné.Představitel Bruce Leea Chan Kwok - Kwan je opravdu hodně dobrý ale jako by ho svazovali provazem.Souboj na mistrovství Kalifornie je skvělý ale ty ostatní s přídavkem běhání po stěně jsou uhozené.Tento první díl je natočen spíše jako pocta mistrům bojového umění kteří učili mladého Bruce Leea. ()

montel odpad!

První část,dvoudílného filmu, nám vypraví, kterak se Bruce Lee naučil bojové umění, které ho později tolik proslavilo...Nejprve jsem si myslel, že dám alespoň jednu hvězdičku za Kwok-Kwan-Chana, který je samotnému Bruce Lee dost podobný, ale protože hodnotím film,tak to udělat nemůžu. Amatérismus z toho po celý film přímo vyzařuje a kdyby tohle Bruce viděl,tak by asi všechny tvůrce filmu pořádně nakopal. A jeho manželka Linda by té herečce, která ji v tomto filmu hrála vyškrábala oči, za ty debilní kecy. Ne,ne a ne!!! Na druhý díl už koukat nebudu.Když už shlédnout něco o Brucově životě,tak jednoznačně starší Dračí život. Tohle je odpad jak vyšitý!!! Vysoké hodnocení některých uživatelů v tomto případě není na místě. Ruce pryč. 10% ()

sha.piro

Ač není tento film natočený zrovna mistrně, zaujal mě svým hlubokým odkazem. Tento snímek se totiž věnuje životu Bruce Leeho s úctyhodnou gradací, zachycuje okamžiky jeho života, které jiné snímky nenabízí. Je v něm kladen důraz především na vnitřní rozvoj člověka a jeho mysli, na soustředěnost a tvrdý tréning, na Bruceovu dychtivost se za každou cenu naučit i jiné techniky boje, aby je později mohl vzájemně propojit a vytvořit tak vlastní jedinečný styl. Mnohem více vypovídá i o vnímání lidí kolem Bruce Leeho - mnoho z nich nad ním ohrnovalo nos, měli ho za hlupáka, nafoukance... Je pravda, že herci často hodně přehrávají, jiní jsou spíše pro ostudu (např. Bruceova manželka), ale co se týče samotného hlavního představitele D.CH.K-Kwana, nemohly si tvůrci asi ani přát nikoho lepšího. Nejen, že je skutečnému Bruce Leemu podobný, ale tím, co při soubojích předvádí je, spolu s mimikou tváře a veškerými gesty, doslova neuvěřitelné. Na filmu mě mrzí jen jediná věc a to, že se nevěnuje tolik i jeho soukromému životu co se týče jeho manželství (od doby, kdy se poznali apod.), ale vzhledem k odporně mrtvé a nepřesvědčivé představitelce to mohu vlastně považovat zároveň za obrovské štěstí. ()

omega_SK

To lietačkové kung-fu (napr. behanie po stene a iné scény kde bol aktér súboja JASNE zavesený) tam fakt nemuseli dávať. Určite by sa to dalo lepšie, takže to prehnané hodnotenie na 4 či 5 hviezdičiek je neadekvátne ()