Beth Harperová (Kristen Bellová) je mladá, úspěšná, newyorská realitní agentka. V lásce má ovšem smůlu. A tak se vydá do Říma, kde ve fontáně zamilovaných ukradne několik mincí... a nápadníci jsou najednou doslova na každém rohu. Ambiciózní mladá Newyorčanka (Kristen Bellová), zklamaná láskou, vyráží na výlet do Říma, kde se chystá navštívit svou čerstvě provdanou sestru. Při procházce starobylou metropolí ukradne z fontánky zamilovaných několik mincí. A najednou se začnou hrnout nejrůznější nápadníci. Magnát v oblasti uzenin (Danny Devito), pouliční kouzelník (Jon Heder), pohledný malíř (Will Arnett) a model zamilovaný sám do sebe (Dax Shepard). Setkává se také s tajemným novinářem (Josh Duhamel). Ovšem je jeho láska pravá? Nebo je to jen kouzlo magické fontánky? (HBO Europe)

Trailer

Hal_Moore

Pomalu, pomaloučku se smiřuji s tím, že v žánru romantických komedií se toho moc nového vymyslet nedá. Rande v Římě je toho dalším důkazem, kde se recykluje už několikrát zrecyklované. Chjo. V hlavní roli nezajímavá Kristen Bell mi sledování vůbec neulehčila (krom běhací scény v teplákovce), proto děkuji za Joshe Duhamela, který snad jako jediný pochopil, do jaké kraviny se to zase upsal. Ostatní přicmrndávači jsou jenom do počtu, což je škoda hlavně kvůli nevyužitému potenciálu čtyř vtipných charakterů. Danny DeVito byl v každém záběru nemastný, neslaný. Svou výškou dosahoval k dekoltu hlavní představitelky, čehož patrně vždy obratně využil (všimněte si kam míří jeho zorný úhel, když stojí tváří v tvář Kristen), Will Arnett a spol už jsou jen vrcholem trapnosti a scénáristické bezradnosti. Vše zachraňuje dříve zmíněný Josh Duhamel, u jehož ohrané hlášky "I did not see that coming" jsem se smíchu prostě neubránil. Dvě a tři čtvrtě. ()

danielK

Myslím, že se tvůrci snažili vrátit se do komedie starých časů typu "Jak ukrást Venuši". Já ty komedie miluju, nápad oceňuji. Bylo to nenucené a milé - malé žluté auto, krásný Řím...škoda jen, že potenciál nebyl využit naplno. Kristen Bell je totiž skvělá komediální herečka, která vždycky v každé situaci vypadá skvěle a přirozeně, Josh Duhamel je kus chlapa, na kterého chtěli nalákat hlavně dámskou polovičku, Danny DeVito je taky moc fajn. Považuji to za mnohem lepší věc než třeba podobné Dopisy pro Jůlii. A soundtrack je taky pohodovej v čele se skvělou písničkou od Taylor Swift. Pro mě to komedii splňuje, určitě by zaloužila alespoň 65% ()

Torgal

Zvláštna romantická komédia. Úprimne povedané som prítomnosť nadprirodzeného prvku vôbec nečakal a tak keď sa do Kristen Bell bezhlavo zamilovalo zopár podivných indivíduí, čakal som čo sa z toho vyvinie. A bohužiaľ sa z toho vyvinulo pomerne málo. Stále sa viac tlačilo na romantickú notu a komediálny potenciál ostal takmer nevyužitý. Tým pádom aj výsledok ostal len taký nemastný, neslaný. 5/10 ()

Kamca_

Příjemná romantika, u který jsem se vážně hodně dobře bavila. Celkově se mi příběh líbil hodně, ale chvílema mi dost vadila ta střeštěnost a trochu nesmyslnost některých okamžiků. Ty to bohužel celý kazily. Nebýt jich, tak dám vážně čtyři. Protože herci mi přišli hodně sympatický a pro Kristen mám fakt slabost od Veronicy Mars a Josh byl taky okouzlující. Takže po herecký stránce nemám vážně co vytknout. Hudba se mi taky moc líbila a prostředí Říma taky pěkný. Ale bohužel celkově je to jen na tři, ale hodně povedený tři! ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $32,680,633Tržby Celosvetovo $43,042,835Tržby za predaj DVD v USA $8,458,859 //počet predaných kusov 465,363 ║ Ústredná dvojica Kristen Bell a Josh Duhamel dobre vybraná a na pohľad sympatická, čo to zachránia len škoda že nemajú čo hrať lebo režisér Mark Steven Johnson je prvotriedny neschopák pri práci s hercami, rovnako tak samotný scénar je vývarovosť sama, pre ktorú sa dej stáva vrcholovou pasivitou už po 20minútach a gagy so zaľúbencami vyznejú dosť podpásovo strelené mimo, absolútna samoúčelná záležitosť. /35%/ ()

• Keď stojí Beth (Kristen Bell) na začiatku filmu vo fontáne lásky a pozerá sa na mince, väčšina z nich je v americkej mene, hoci sa nachádza v Ríme. (misterz)
  • Vo filme je v galérii ako hlavné vystavované dielo fotografia od Petruccelliho s názvom "Hit". Fotografia bola pomenovaná podľa hlavného producenta filmu - Kirka M. Petruccelliho. (misterz)
  • Když Beth (Kristen Bell) stojí ve fontáně lásky a povídá si se sochou, drží v ruce lahev šampaňského, když se ale otočí k soše zády, najednou je lahev položená na okraji fontány. (Mia...)