Rande v Římě

Rande v Ríme

Stalo sa v Ríme

Komedie / Romantický

USA, 2010, 87 min

Pomalu, pomaloučku se smiřuji s tím, že v žánru romantických komedií se toho moc nového vymyslet nedá. Rande v Římě je toho dalším důkazem, kde se recykluje už několikrát zrecyklované. Chjo. V hlavní roli nezajímavá Kristen Bell mi sledování vůbec neulehčila (krom běhací scény v teplákovce), proto děkuji za Joshe Duhamela, který snad jako jediný pochopil, do jaké kraviny se to zase upsal. Ostatní přicmrndávači jsou jenom do počtu, což je škoda hlavně kvůli nevyužitému potenciálu čtyř vtipných charakterů. Danny DeVito byl v každém záběru nemastný, neslaný. Svou výškou dosahoval k dekoltu hlavní představitelky, čehož patrně vždy obratně využil (všimněte si kam míří jeho zorný úhel, když stojí tváří v tvář Kristen), Will Arnett a spol už jsou jen vrcholem trapnosti a scénáristické bezradnosti. Vše zachraňuje dříve zmíněný Josh Duhamel, u jehož ohrané hlášky "I did not see that coming" jsem se smíchu prostě neubránil. Dvě a tři čtvrtě.(12.8.2010)

• Soweek

Každá romantika má nějaké hranice a i když jsou podle mne dnešní romantické filmy na vzestupu, tenhle jim reklamu nedělá. Jedná se o neskutečně přeslazenou věc, kterou jsem naposled viděl v P.S. I Love You a jak všichni víme, příliš mnoho cukru škodí. Komediální část není až tak tragická, ale vtipy jako celek absolutně nezapadají do filmu, tento druh humoru je lepší rozvíjet v jiných žánrech komedií.(1.6.2010)

Pri podobných filmoch sa až možno diviť, čím si vlastne dokázali vydobiť tak zaujímavé herecké obsadenie. Mark Steven Johnson totiž nikdy nebol zárukou ohromujúcej kvality a Stalo sa v Ríme z jeho doterajšej tvorby nijak nevybočuje. S bláznivým humorom v romantických komédiách naviac prevažne problém nemám ale v tomto prípade v celkovom kontexte pôsobí občas až príliš absurdným a nekonzistentným dojmom. Ale žeby som sa vôbec nebavil, to zase nie... Vďaka za Kristen Bell a striedmu stopáž. 50%(1.6.2010)

• bartias

Žvýkačka s příchutí romantiky a komedie obsahuje spoustu známých ingrediencí jako je potřeštěná hlavní hrdinka™, sympaťák, na které není něco úplně v pořádku™, ujetá kamarádka™ nebo kamarád gay™. Její umělá chuť ale rychle vyprchá. Kristen Bell zůstává půvabně svěží, ale celé to má jenom dvě kalorie.(30.7.2011)

• Olík

Prastará legenda praví „chcete poznat lásku, seberte minci z Fontány zamilovaných v Římě“ – nesmí jich však být pět! Mohla to být cekem slušná komedie, kdyby se tvůrci vykašlali na tuctovou romantiku a svůj um soustředili na zajímavě poskládanou čtveřici prapodivných láskychtivých nápadníků (DeVito, Arnett, Shepard a Heder) a jejich bláznivé nadbíhání půvabné Beth (Kristen Bell). Takhle z toho máme zase jenom další, má mě rád? - nemá mě rád? - má mě rád!(13.12.2010)

• - Keď stojí Beth (Kristen Bell) na začiatku filmu vo fontáne lásky a pozerá sa na mince, väčšina z nich je v americkej mene, hoci sa nachádza v Ríme. (misterz)

• - Když Beth (Kristen Bell) stojí ve fontáně lásky a povídá si se sochou, drží v ruce lahev šampaňského, když se ale otočí k soše zády, najednou je lahev položená na okraji fontány. (Mia...)

• - Vo filme je v galérii ako hlavné vystavované dielo fotografia od Petruccelliho s názvom "Hit". Fotografia bola pomenovaná podľa hlavného producenta filmu - Kirka M. Petruccelliho. (misterz)