Rande v Římě

Rande v Ríme

Stalo sa v Ríme

Komedie / Romantický

USA, 2010, 87 min

Pomalu, pomaloučku se smiřuji s tím, že v žánru romantických komedií se toho moc nového vymyslet nedá. Rande v Římě je toho dalším důkazem, kde se recykluje už několikrát zrecyklované. Chjo. V hlavní roli nezajímavá Kristen Bell mi sledování vůbec neulehčila (krom běhací scény v teplákovce), proto děkuji za Joshe Duhamela, který snad jako jediný pochopil, do jaké kraviny se to zase upsal. Ostatní přicmrndávači jsou jenom do počtu, což je škoda hlavně kvůli nevyužitému potenciálu čtyř vtipných charakterů. Danny DeVito byl v každém záběru nemastný, neslaný. Svou výškou dosahoval k dekoltu hlavní představitelky, čehož patrně vždy obratně využil (všimněte si kam míří jeho zorný úhel, když stojí tváří v tvář Kristen), Will Arnett a spol už jsou jen vrcholem trapnosti a scénáristické bezradnosti. Vše zachraňuje dříve zmíněný Josh Duhamel, u jehož ohrané hlášky "I did not see that coming" jsem se smíchu prostě neubránil. Dvě a tři čtvrtě.(12.8.2010)

Hodně povedený začátek mě nachystal na slibnou komedii i romantiku. Ta scéna s vázou mě šíleně rozesmála(!!!)Jenže po odjezdu z Říma to šlo rapidně z kopce. Kristen Bell mi tentokrát přišla docela nudná. Scénář je celkově padlý na hlavu. Výběr zamilovaných bláznů není špatný, ale jejich role jsou dost omezené. Nejvtipnější bylo určitě pidi auto ve výtahu. Celkově mi to připomíná průměrné komedie Amandy Bynes..škoda.(16.7.2011)

• Martin741

Reziser Marek Steven Johnson /Sezona zabijeni, Ghost Rider/ je len podpriemerny rutiner, co sa ukazuje aj v tomto filme. nema to tempo, strhujucejsieho okamihu niet, dvojka Duhamel - Krysten Bell je sympaticka, ale obcas az prehrava, humor je az samoucelny. skoda je to len dalsia nudna americka sucharina : 30 %(13.10.2015)

• bartias

Žvýkačka s příchutí romantiky a komedie obsahuje spoustu známých ingrediencí jako je potřeštěná hlavní hrdinka™, sympaťák, na které není něco úplně v pořádku™, ujetá kamarádka™ nebo kamarád gay™. Její umělá chuť ale rychle vyprchá. Kristen Bell zůstává půvabně svěží, ale celé to má jenom dvě kalorie.(30.7.2011)

Originálních romantických komedií je jako šafránu a režisér komiksových adaptací Mark Steven Johnson razantně změnil žánr. Pohledná Kristen Bell netuší, co způsobí vylovení čtyř mincí a jednoho žetonu z kouzelné fontány lásky v Římě, o které se traduje legenda, že člověk, který tam minci hodil, se jako zázrakem bezhlavě zamiluje do osoby, která minci odtud vzala. A tak se stane, že po naší hlavní hrdince půjde bláznivě zamilovaný malíř, kouzelník, bohatý sponzor a model a všichni jsou to takový dobrotivý exoti a ten pátý je ten pravý a nehraje ho nikdo jiný než Josh Duhamel. Originální, ale málo propracovaný scénář trpí sice jasnou předvídatelností, jak to celé dopadne, ale má také spoustu kvalitních gagů, silné herecké obsazení i vedlejších rolí (Heder, DeVito nebo Shepard), svižné tempo a skvělou režii, která zamázne nedostatky scénáře. Víc z toho prostě vyrazit nešlo, ačkoliv Řím je pro romantiku jako stvořený.(6.9.2010)

• - Keď stojí Beth (Kristen Bell) na začiatku filmu vo fontáne lásky a pozerá sa na mince, väčšina z nich je v americkej mene, hoci sa nachádza v Ríme. (misterz)

• - Když Beth (Kristen Bell) stojí ve fontáně lásky a povídá si se sochou, drží v ruce lahev šampaňského, když se ale otočí k soše zády, najednou je lahev položená na okraji fontány. (Mia...)

• - Vo filme je v galérii ako hlavné vystavované dielo fotografia od Petruccelliho s názvom "Hit". Fotografia bola pomenovaná podľa hlavného producenta filmu - Kirka M. Petruccelliho. (misterz)