Cinka Panna

Slovensko / Maďarsko / Česko, 2008, 122 min

• JančiBači

Väčšina slovenských hercov ked hrá v českom filme mluvi. To je úplne v poriadku, pokial nehrá slovenského občana.. Prečo Martin Dejdar mluvil, ked aj Karel Gott spieval po slovensky nechápem...a tiež nechápem, prečo radšej peniaze minuté na tento film neskončili radšej na charite, človeku je až lúto, že tento brak vznikol v našej krajine..(4.5.2009)

• tron

„Tebe naozaj nehovoria panna pre nič za nič.“ Leto 2007, námestie v Trenčíne. Ja, Riža a Marcel Tífling z Hrádku (krátko po tom, čo vďaka mne úspešne zabočil do jednosmerky a zinkasoval 500-korunovú pokutu od polišov). Mesto plné sporo oblečených dievčat a tribúna, z ktorej sa ozývajú country pecky Honzu Nedvěda „tvoje prsty jsou jak lístky růže, které otrhal jsem, chtěl bych znát, jestli opravdu máš mě ráda.“. Nad tribúnou transparent „VOĽTE ANO“ a pod ním desiatky ľudí. Podáva im ruku veľký muž v obleku s KU*VA OBROVSKÝMI šedo-hnedými vlasmi. Sú dvakrát také veľké, ako jeho hlava. Vážne, nevymýšľam si. Ľudia mu podávajú ruku a keď odíde, pýtajú sa, kto to bol. Bol to Dušan Rapoš. Okolo tribúny na horskom bicykli medzitým robil miliónte kolečko Ibi Maiga v šľapkách (hviezda Rapošovej kamiónovej FONTÁNY PRE ZUZANU 2) a ak ho aj niekto z divákov hanblivo pristavil, uvedomil si, že to bola chyba, lebo stará dobrá čierna bača fakt nevie moc dobre po slovensky. No a pravdaže tam bol aj Pavol Rusk, šéf strany. Slnko sa mu odráža od dominantnej plešiny alfa samca (touto nálepkou sa expert na "svoje medvedíky" nikdy netajil, skôr naopak). Ešte sa usmieva, rozdáva samolepky, perá a podpisy. Netuší, že ANO po voľbách nedostane nielenže do koalície, ale ani do opozície a nakoniec definitívne zmizne z politického slovenského neba, ako každá rýchlokvasená strana. Pokiaľ by ste aj VY mali podobný zážitok, zrejme by ste si k Rapošovi tiež vypestovali zvláštny vzťah. Ak do TOHTO idú MOJE peniaze z MOJICH daní od Ministerstva kultúry, potom je to zvrátené a choré, prteože Rapoš nakrúca čisté sračky. Aj by som pri CINKE PANNE povedal čosi o „zaseknutí sa v predchádzajúcich desaťročiach“. Vyjadril by som sa na margo trápnych hercov (VŠETCI, od Martina Hubu a Zuzany Kronerovej cez Jozefa Vajdu „hrozne vtipne“ obsadeného do úlohy rómskeho vajdu (wtf???), končiac u bizarného kováča Martina Dejdara (???). Tŕpol by som pri „bojových" a „masových" scénach. Kritizoval „historické kostýmy“ a „scenár“ (od desivých citácií z TISÍCROČNEJ VČELY po neuveriteľné cameo Juraja Jánošíka, s ktorým tvorcovia SKUTOČNE oslovili vtedy ešte žijúceho Michala Dočolomanského, ale ten vďakabohu odmietol). Ale prečo by som to robil? Honzo, Pavol, Dušan, Ibrahim, ideme spolu a nech to má švih! „Táborák nad osadou když večer plápolá, mládí mé z neznáma na mě tiše zavolá, lásko má už nemohu ti sladce říct vím to vím, že nevrátíš se víc.“(8.2.2010)

70% Přestože Cinka Panna má sem tam hluchá místa, závěrečná půlhodina už odsýpá celkem v pohodě. Co se použití bluescreenu (nebo že by greenscreenu?;-) týče, tam si nejsem moc jistý - je to hodně poznat, na straně druhé se tato technologie v (česko)slovenských filmech příliš neužívá, nebo si alespoň žádný takový film nevybavuji. Výhradu bych měl snad jen k tomu Jánošíkovi, co se tu dvakrát mihnul...(23.11.2009)

• Hopkins

Něco mezi odpadem a jednou hvězdičkou. No spíše tu jednu hvězdičku ale to hlavně kvůli tomu že jsem po 20 minutách už na to nekoukal takže jsem si nestačil dostatečně zkazit chuť abych to pohřbil uplně. Ale na svou obhajobu k mému hodnocení chci jen říct že věřím každému komu se to líbilo :o)) :o)) protože vím proč zrovna mě se to nelíbilo :o))) :o)))) :o))) Nechci být špatným prorokem ale mám pocit že se tohle do top 200 nejšálenějších filmů dostane.(9.2.2009)

Nesúhlasím s hodnotrním tohto filmu, preto už len z princípu dávam štyri hviezdičky. Ruku na srdce, ak by tento film natočil nikto iný, než Dušan (T)Rapoš, tak by sa mu dostalo vrelejšieho prijatia. Vynikajúco som sa pobavil na tronovom hodnotení (zážitok z môjho rodného mesta bol skvelý), no nesúhlasím s ním. Naopak, tvrdím, že Martin Huba hral vynikajúco a to môžem napísať aj o Mariánovi Slovákovi. To, že Jozefa Vajdu dali do úlohy cigánskeho vajdu, bol veľmi vtipný ťah, pretože on je cigán. Trošičku mi vadilo zamontovanie Jánošíka, ktorý od roku 1713 nežije, ale aspoň to bolo na zasmiatie. K samotnej Anne Gurji z Gruzínska nemám výhrady, je pekná, má krásne prsia a veľmi dobré vlasy. Len tá zadná projekcia bola často okato umelá.(7.2.2012)

• - V poslednej scéne sú po stenách obvešané elektrické lustre. (EvrinTess)

• - Na filme produkčne spolupracovala česká a slovenská televízia i maďarská spoločnosť Focusfilm Kft. (Raccoon.city)

• - v záverečnej scéne, ako ide Cinka do sály v zámku (nakrúcané v Kroměříži) prechádza okolo portrétov Františka Jozefa a jeho manželky Alžbety (Sissi). Avšak oni žili až o viac ako storočie neskôr, ako je datovaný dej filmu. (01Zuzana10)