Cinka Panna

Slovensko / Maďarsko / Česko, 2008, 122 min

• Havenohome

Jožo Vajda hrá cigánskeho vajdu! Ďalší z filmov, ktorý púšťali Alexovi počas kúry v Mechanickom pomaranči.........Opäť treba pripomenúť, že toto nemá na rováši len Dušan Rapoš. Za projektom stojí šedá eminencia scenárista a producent Ľubomír Slivka, ktorý sa nechal počuť, že film nemal veľkú návštevnosť, lebo jeho cieľovka sú Rómovia, ktorí nemajú peniaze na lístok do kina..............Martin Huba sa dušuje ako nikdy nebude hrať v seriáloch a potom zoberie rolu v tomto. Čo nevidel nič od Rapoša, a nemá čas pred natáčaním prečítať si scenár?...............Cinke Panne sa v jej estetickom účinku vyrovná asi len Ivan Gašparovič hrajúci na fujare.(26.5.2012)

• vegetol.mp

Málokdy viděná kombinace stupidity a nevkusu, na níž je nejděsivější to, že produkce dostala prachy z fondů Eurimages. Proč proboha? Že by zabralo angažované romské téma? Na tom filmu je špatně skoro všechno. Mimořádně debilní scénář, těžkopádná režie i vesměs ne příliš dobře hrající herci. Ok, chápu, že točit filmy není to samé jako dělat v Panasonicu na pásu. Jen by mě ale zajímalo, co by udělali se zaměstnancem, kdyby dodal výrobek v takové kvalitě, jako Rapoš tenhle zázrak. Největší průser z celého filmu jsou ovšem naprosto děsivé zadní projekce, které jsou asi tak o dvě třídy horší, než ve filmech s Oldřichem Novým. A pak je tu ještě příšerně kýčovitá a asexuální erotická scéna, která vypadá, jako by ji nějaký videoamatér sestříhal doma na počítači. A už jsem se zmínil otravné staré cikánce, co furt něco mumlá a v hubě má fajfku jak Pepek Námořník? Takhle bych mohl pokračovat donekonečna. Až ty patlalové v Bruselu budou chtít zas na něco dát prachy, nejlíp udělaj, když je daj Robertovi Rosenbergů. Ten si na natáčení přitáhne nějaký holky, co uměj vzít za práci a né bandu rádoby herců, kteří ani neumí mluvit a musí jim dělat postsynchrony.(30.4.2009)

• Slarque

Za ty dvě hodiny se vlastně nic nestalo. A jestli stalo, tak to bylo podáno tak, že mi to bylo naprosto fuk. Ta Gruzínka v hlavní roli vypadala k nakousnutí, ale sekvence, ve které přestala platit druhá polovina názvu, je tak neuvěřitelně kýčovitá, že jsem se jí prostě musel smát. Horší už snad byly jen ty neustále se opakující cválající koně (na chvíli doplnění i párem čápů). Zlatý Zdeněk Troška! Jedna hvězdička prostě proto, že jsem viděl ještě horší filmy. :((16.8.2012)

• boblig

Film, ve kterém cikáni vypadají jako gádžové, nemůže být dobrej. Už jen proto, že vypadá jakoby ho natočil amatér, co drží kameru poprvé v ruce. Vrcholem jsou ovšem scény, v nichž se fakt drsný a česky mluvící (!?) kovář Martin Dejdar tváří jako cigánský baron, který je nad věcí, a drsná cikánská šamanka Zuzana Kronerová bafe z dýmky, pronáší moudra v rómštině a taky se tváří, že snímá všechny hříchy světa ...(29.7.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $87,331║ Anna Gurji je sympatická na pohľad ale to je tak všetko na pozitívach ale herecky ako ostatný zúčastnení nemá čo ponúknuť, miestami čistá trapošina bez kúska lepšieho deja, zbytočný a prázdny film. /5%/(26.4.2009)

• - Na filme produkčne spolupracovala česká a slovenská televízia i maďarská spoločnosť Focusfilm Kft. (Raccoon.city)

• - V poslednej scéne sú po stenách obvešané elektrické lustre. (EvrinTess)

• - v záverečnej scéne, ako ide Cinka do sály v zámku (nakrúcané v Kroměříži) prechádza okolo portrétov Františka Jozefa a jeho manželky Alžbety (Sissi). Avšak oni žili až o viac ako storočie neskôr, ako je datovaný dej filmu. (01Zuzana10)