Cinka Panna

Slovensko / Maďarsko / Česko, 2008, 122 min

• 01Zuzana10

uz vopred som vedela, ze idem na ... malo hviezdickovy film. Predsa som sla. Chcela som vidiet slovenskych uz viac divadelnych hercov vo filme, chcela som vidiet, slovenske prostredie, nieco v kostymoch, bola som zvedava na hudbu. mam z toho .. ehm ehm.. pocity:D. hrozne sme sa s mamou smiali nad uvodnou a zaverecnou scenou. A este k tomu ten dazd. Strasne dramatizovanie, spomalenie zaberu.... Kriste pane:D. Do toho v krcme postava Janosika looool :D. No moc som sa nesmiala, ked som videla ,,zamockych panov" tancovat na cigansku hudbu. To prepiskli. Ako i spolocnu scenu Cinky a jej manzela.To mal byt pokus o co? hadam nie o umeleckost!!! Dalej vytykam frazovite a umelo povedane dialogy, i vyslovovanie hercov bolo priliz zretelne, spisovne, studiove atd. Krom toho som nepocula mnoho sumov okolia. Tez v post produkcii, ked opatovne dabovali, casto sa netriafali do ust. Dokonca ani napr. ked Z. Kronerova opat prerozpravavala samu seba. Drobnost, no velmi rusiva, kedze som ju postrehla pocast skoro celeho filmu. Skoda, ze nenasli mladu Cinku a zam. chlapca, kt. by vedelo hrat na husliach. Bolo priliz ocividne, ze mladi herci na nastrojoch skutocne nehrali. Co este k hercom? Zaujal ma pan Slovak, no J. Vajda nech ostane v divadle. Alebo Kálmán Varju... ten mi bol sympaticky ;)). Som rada, ze som videla zopar peknych zaberov prirody, no nechapala som neustalym prestrihom s konmi. Jo a tiež zmeny farieb filmu: oranzova, cervena, modra...?? a tak... celkovo: z kina sme odchadzali s rozpacitym pocitom, lebo film bol skutocne o nicom, ale ... aspon sme sa pobavili na spominanych veciach /Kroměříž, Jánošík.../(25.1.2009)

• Hopkins

Něco mezi odpadem a jednou hvězdičkou. No spíše tu jednu hvězdičku ale to hlavně kvůli tomu že jsem po 20 minutách už na to nekoukal takže jsem si nestačil dostatečně zkazit chuť abych to pohřbil uplně. Ale na svou obhajobu k mému hodnocení chci jen říct že věřím každému komu se to líbilo :o)) :o)) protože vím proč zrovna mě se to nelíbilo :o))) :o)))) :o))) Nechci být špatným prorokem ale mám pocit že se tohle do top 200 nejšálenějších filmů dostane.(9.2.2009)

• sanikope

Čo k tomu dodať??????? Nechce sa mi veriť (a to už tvrdím roky) že D. Rapoš natočil taký skvost ako je Utekajme už ide a potom natočí kopec ale fest kopec blastu, odpadu a hnoja. Po rôznych odporúčaniach som si 2 roky po premiére odvažil skuknuť tento skvost. A bol som veľmi, veľmi rád že som sa na to nebol v kuknúť v kine asi by ma tam jeblo. A čo bolo najhoršie že to vôbec nebolo vtipné (ak samozrejme nerátam Vajdu v úlohe Vajdu, ktorá mu neskutočne "sedela",- ešte doteraz mám pred sebou tie jeho fúziská...) a vôbec som nepochopil pointu-pintu. No holt asi nerozumiem artfilmom..............(6.6.2010)

Pekny pribeh, zaujimave a doteraz malo zobrazovane historicke pozadie kruckych povstani, neokukana velmi pekna hlavna predstavitelka, krasne exteriery, farby, hudba. Vybavujem si obrazky z dnesnych chatrci a previeva sa mi nostalgia za starymi casmi. No a co, ze je to len iluzia ? Som filmu vdacna za neobvykly pohlad na kocovny cigansky zivot. Naozaj nerozumiem tak vyrazne zlym hodnoteniam. O co ide? Averzia k ciganom ? Predsudky k p.Raposovi ? Je fakt, ze mu prilis nefandim, za slusny film povazujem jeho Utekajme, uz ide! - ale toto predsa vobec nebolo zle. Najprv sa mi do filmu nechcelo vdaka zlym hodnoteniam tu. Ale nelutujem, nenudila som sa a prijemne smutne to bolo.(6.1.2014)

• tron

„Tebe naozaj nehovoria panna pre nič za nič.“ Leto 2007, námestie v Trenčíne. Ja, Riža a Marcel Tífling z Hrádku (krátko po tom, čo vďaka mne úspešne zabočil do jednosmerky a zinkasoval 500-korunovú pokutu od polišov). Mesto plné sporo oblečených dievčat a tribúna, z ktorej sa ozývajú country pecky Honzu Nedvěda „tvoje prsty jsou jak lístky růže, které otrhal jsem, chtěl bych znát, jestli opravdu máš mě ráda.“. Nad tribúnou transparent „VOĽTE ANO“ a pod ním desiatky ľudí. Podáva im ruku veľký muž v obleku s KU*VA OBROVSKÝMI šedo-hnedými vlasmi. Sú dvakrát také veľké, ako jeho hlava. Vážne, nevymýšľam si. Ľudia mu podávajú ruku a keď odíde, pýtajú sa, kto to bol. Bol to Dušan Rapoš. Okolo tribúny na horskom bicykli medzitým robil miliónte kolečko Ibi Maiga v šľapkách (hviezda Rapošovej kamiónovej FONTÁNY PRE ZUZANU 2) a ak ho aj niekto z divákov hanblivo pristavil, uvedomil si, že to bola chyba, lebo stará dobrá čierna bača fakt nevie moc dobre po slovensky. No a pravdaže tam bol aj Pavol Rusk, šéf strany. Slnko sa mu odráža od dominantnej plešiny alfa samca (touto nálepkou sa expert na "svoje medvedíky" nikdy netajil, skôr naopak). Ešte sa usmieva, rozdáva samolepky, perá a podpisy. Netuší, že ANO po voľbách nedostane nielenže do koalície, ale ani do opozície a nakoniec definitívne zmizne z politického slovenského neba, ako každá rýchlokvasená strana. Pokiaľ by ste aj VY mali podobný zážitok, zrejme by ste si k Rapošovi tiež vypestovali zvláštny vzťah. Ak do TOHTO idú MOJE peniaze z MOJICH daní od Ministerstva kultúry, potom je to zvrátené a choré, prteože Rapoš nakrúca čisté sračky. Aj by som pri CINKE PANNE povedal čosi o „zaseknutí sa v predchádzajúcich desaťročiach“. Vyjadril by som sa na margo trápnych hercov (VŠETCI, od Martina Hubu a Zuzany Kronerovej cez Jozefa Vajdu „hrozne vtipne“ obsadeného do úlohy rómskeho vajdu (wtf???), končiac u bizarného kováča Martina Dejdara (???). Tŕpol by som pri „bojových" a „masových" scénach. Kritizoval „historické kostýmy“ a „scenár“ (od desivých citácií z TISÍCROČNEJ VČELY po neuveriteľné cameo Juraja Jánošíka, s ktorým tvorcovia SKUTOČNE oslovili vtedy ešte žijúceho Michala Dočolomanského, ale ten vďakabohu odmietol). Ale prečo by som to robil? Honzo, Pavol, Dušan, Ibrahim, ideme spolu a nech to má švih! „Táborák nad osadou když večer plápolá, mládí mé z neznáma na mě tiše zavolá, lásko má už nemohu ti sladce říct vím to vím, že nevrátíš se víc.“(8.2.2010)

• - Natáčalo sa v lokalitách Červený Kameň, Národný park Muránska planina, Suché doly, Malé Karpaty, Moravský kras a Arcibiskupský palác Kroměříž. (Raccoon.city)

• - Na filme produkčne spolupracovala česká a slovenská televízia i maďarská spoločnosť Focusfilm Kft. (Raccoon.city)

• - V poslednej scéne sú po stenách obvešané elektrické lustre. (EvrinTess)