Cinka Panna

Slovensko / Maďarsko / Česko, 2008, 122 min

• BoredSeal

Slovenský génius pár opravdu blbých filmů Rapoš po dlouhé odmlce vyprodukoval další špatný film, čemuž jsem nemohl odolat, vidouc černé hodnocení. Jenže průser - Cinka Panna není výběrem lokace zvrácená, špatně-vykradenými-klišé-přecpaná jako Fontána 3 nebo svou špatností a zoufalými ambicemi zábavná jako Fontána 2. Režisér dostal dost peněz na naprosto nezajímavé historické téma "žena se musí převléct za chlapa, aby mohla hrát na housle a odhodlat se vyspat se s nějakým chlapem" - příběh tří vět, pekelně nudný a utahaný a doráží ho fetiš Rapoše na hudební vystoupení - věřím, že po shlédnutí filmu budou někteří diváci nenávidět folklór. Opravdu nevím, který naivní producent si myslel, že na takové látce nahrabe peníze. Jo, kamera a výprava je standartní, herci vám budou fuk s vyjímkou Dejdara, který už by snad neměl lézt vůbec do filmu. Tzv. rapošovsky trapné směšné momenty jsou ve filmu zřejmě jen dva - soulož v rodinném domě cikánské rodiny, od stopáže 00:45:28 a pochopitelně moment, kdy se hlavní hrdinka konečně rozhodne si to rozdat, cca v 01:48:00... aby Rapoš trumfl svou předchozí "fantastickou" postelovou scénu, oba interprety svleče, hrdinku nechá rajtovat a sténat na počítačově renderovaném ohnivém pozadí. To jsem se opravdu srdečně zasmál. A nesmím zapomenout na závěrečný, slovensky nazpívaný hit od Karla Gotta, taky dobrej fór. Doufám, že až zase Rapoš sežene peníze na film, napíše mizerný-ale-tím-pádem-legrační scénář ala Zuzana 4 a nebude nás, fanoušky braku, nudit tímhle.(30.3.2010)

Nesúhlasím s hodnotrním tohto filmu, preto už len z princípu dávam štyri hviezdičky. Ruku na srdce, ak by tento film natočil nikto iný, než Dušan (T)Rapoš, tak by sa mu dostalo vrelejšieho prijatia. Vynikajúco som sa pobavil na tronovom hodnotení (zážitok z môjho rodného mesta bol skvelý), no nesúhlasím s ním. Naopak, tvrdím, že Martin Huba hral vynikajúco a to môžem napísať aj o Mariánovi Slovákovi. To, že Jozefa Vajdu dali do úlohy cigánskeho vajdu, bol veľmi vtipný ťah, pretože on je cigán. Trošičku mi vadilo zamontovanie Jánošíka, ktorý od roku 1713 nežije, ale aspoň to bolo na zasmiatie. K samotnej Anne Gurji z Gruzínska nemám výhrady, je pekná, má krásne prsia a veľmi dobré vlasy. Len tá zadná projekcia bola často okato umelá.(7.2.2012)

• Triple H

Je to Dušan Rapoš. Čakal snáď niekto niečo iné ako blbosť? Čudujem sa, že po Fontáne pre Zuzanu 3 mu ešte niekto zveril takýto veľký projekt. Ale Slovensko asi potrebovalo svoj film pozitívne opisujúci rómsku menšinu, takže tu ho máme. Mali to rovno nazvať Fontána pre Zuzanu 4, obsadiť Vejmělkovú a použiť parádny slogan o čokoládových anjeloch z trojky. Komerčný úspech by bol zaručený. Dik more. :-)(28.10.2008)

• Slarque

Za ty dvě hodiny se vlastně nic nestalo. A jestli stalo, tak to bylo podáno tak, že mi to bylo naprosto fuk. Ta Gruzínka v hlavní roli vypadala k nakousnutí, ale sekvence, ve které přestala platit druhá polovina názvu, je tak neuvěřitelně kýčovitá, že jsem se jí prostě musel smát. Horší už snad byly jen ty neustále se opakující cválající koně (na chvíli doplnění i párem čápů). Zlatý Zdeněk Troška! Jedna hvězdička prostě proto, že jsem viděl ještě horší filmy. :((16.8.2012)

• ROBOTER

Tož já nevím. Jánošík už byl tehdy 20 let pod kytkama. Rokokové paruky měly naopak přijít až za 20 let. Panstvo by se s cikány určitě tak bratříčkovalo - navíc jim ještě před pár lety Leopold stavěl na hranicích šibenice a cikánským dětem nechal řezat nosy. Některé scény mi svým ztvárněním přišly asi jako vsuvka Support Lesbiens v Máji. Navíc to herecké obsazení cikánských postav bylo taky hodně mimo. Ale Anna Gurji (s krásným "arabsky" vykrouženým obličejem) byla moc pěkná a kamera sem tam taky.(20.11.2010)

• - v záverečnej scéne, ako ide Cinka do sály v zámku (nakrúcané v Kroměříži) prechádza okolo portrétov Františka Jozefa a jeho manželky Alžbety (Sissi). Avšak oni žili až o viac ako storočie neskôr, ako je datovaný dej filmu. (01Zuzana10)

• - V poslednej scéne sú po stenách obvešané elektrické lustre. (EvrinTess)

• - Na filme produkčne spolupracovala česká a slovenská televízia i maďarská spoločnosť Focusfilm Kft. (Raccoon.city)