Reklama

Reklama

Dva staří známí na opačné straně zákona. Vyrůstali bok po boku, ale po vlakové loupeži nastává čas zúčtovat a tasit zbraně... Italskoamerický zpěvák, herec a bavič Dean Martin a muž rozmanitých rolí Rock Hudson patřili mezi přední hollywoodské hvězdy 50. a 60. let. V dobrodružném westernu Zúčtování ztvárnili dvojici dávných přátel, které nejprve rozdělila láska k jedné ženě a následně velká vlaková loupež. Zatímco šerif Chuck Jarvis (Rock Hudson) stojí na straně zákona, jeho nejlepší přítel Billy Massey (Dean Martin) patří k členům gangu, který má na svědomí vyloupení vlaku. Čtyřčlenná banda psanců se vydává na útěk do Mexika, ale kořisti se zmocní Billy. Ten patří k nejlepším pistolníkům na Divokém západě a dokáže chytře kličkovat před svými pronásledovateli. V patách jsou mu zbylí členové gangu i dávný přítel Chuck coby svědomitý muž spravedlnosti, který na jeho dopadení najímá toho nejlepšího indiánského stopaře. Šerif totiž věří, že se v jádru stále jedná o slušného člověka, který zaslouží spravedlivý proces. Nastává čas zúčtování, které bude někoho stát život. (Česká televize)

(více)

Recenze (13)

Mol 

všechny recenze uživatele

HE GETS TWO DOLLARS FOR SERVING A WARRANT, THREE DOLLARS FOR ARRESTING ANYBODY AND THIRTY CENTS A MILE FOR CHASING IDIOTS LIKE YOU! Přestárlý hrdinové Rock a Dean už nebudí takový obdiv, ale podzimní vizuál se k tomu alespoň náramně hodí. Celkově má film nádherné záběry a skvělé lokace. Závěrečná přestřelka ve vyhořelém lese je naprosto fantastická. Film v mých očích nejvíce sráží knír pana Hudsona a naprosto otřesná, odporná a úděsná hudba. Bez ní by to bylo za 4. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Westernový príbeh o dvoch priateľoch sa nesie v pokojnom duchu, skoro až príliš. Nevyrovnaná dvojica oboch hlavných predstaviteľov tkvie aj v podobnosti, Dean Martin vyzerá spustnuto a jeho kariéra bola definitívne na konci a Rock Hudson v dobrej forme ( a to je medzi nimi len 6 ročný rozdiel). Od príbehu som očakával výživnejšiu porciu. ()

Reklama

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Zúčtování je nepříliš záživný poslední film Georga Seatona, který je zároveň i jeho poslední producentským počinem. Hned na úvod zaujme velmi originální trik s přepadením, kdy šerif sedí mezi cestujícími, samozřejmě pouze domnělý. Pak už následují retrospektivní vzpomínky Chucka Jarvise, který prožíval mládí s Billem Masseym jejichž cesty pak šli opačnými směry. Jeden stojí na straně zákona, druhý právě na opačné. Nedá se říct, že by spolu zrovna bojovali, vlastně jeden druhému moc neodporují, když se střetnou. Trochu zajímavější část pak přichází s hořícím lesem, ale ani závěrečná přestřelka nudu úplně nerozčísne. V tomto filmu jde spíše o naznačené nebezpečí, kdy se padouši a šerif spíše tak trochu kočkují... A pak o otázku, zda je přátelství silnější než ruka zákona a naopak, přátelství víc než peníze. ()

PTuranyi 

všechny recenze uživatele

Výborný western, ktorý do príbehu prepadnutia vlaku a lapania banditov vkladá osobnú drámu šerifa. Toho totiž s banditom Billym spája nerozlučné priateľstvo od detstva. Produkcii niet čo vytknúť. Spomienkové prestrihy do detstva akoby cez čiernobiele fotografie je nápadité a prehlbujú rozmer priateľstva medzi hrdinami. Herci sú výborní, veď Rock Hudson a Dean Martin nie sú žiadny zelenáči.  75% ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Skutočne len priemerný, ak vôbec priemerný, western s chlapákmi trochu za zenitom, že človek by čakal, že s tým koňom pobežia skôr po výplatu dôchodku než do nejakej revolverovej akcie. Na druhej strane film nemá nudnú chvíľku, celkovo to odsýpa. Jednoduchý príbeh nedáva šancu filmovým zlyhaniam, ale neprináša ani prekvapenia. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Quentin Tarantino neskôr o filme napísal: "Malosť celého projektu je prekvapujúca. Ale spojením Hudsona a Martina, ktorí zdieľajú plátno vôbec po prvýkrát, je to práve nenápadná filmárska skromnosť, ktorá sa nakoniec stane jednou z jeho najčarovnejších funkcií." (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Abiquiu a Chame (Nové Mexiko, USA) a v Kernville (Kalifornia, USA). Obdobie natáčania trvalo od 11. apríla do mája 1972. (Arsenal83)

Reklama

Reklama