Magie kouzla zbavená

(TV film)
  • USA Breaking the Magician's Code: Magic's Biggest Secrets Finally Revealed (více)

Magie kouzla zbavená - dokumentární pořad v němž nás bezejmenný kouzelník provede nejstřeženějšími taji kouzelnického řemesla. Nejprve je divák seznámen, jak vypadá dané kouzelnické číslo očima obecenstva. Následuje podrobný pohled do zákusilí a vysvětlení, jak je dané kouzelnické číslo technicky provedeno. Strhující pořad o představení a následném vyzrazení těch nejstřeženějších "kouzel" si po své premiéře vysloužil řadu pozdvižení jak na veřejnosti, tak i mezi kouzelníky samotnými. Kdo je bezejmenný kouzelník a proč tajemství vyzrazuje? Tato otázka zůstavá nezodpovězena - po celou dobu vystoupení eskamotér vystupuje v masce a nepromluví jediné slovo v rámci zachování své vlastní anonymity. (FIBO)

swiss

Ano, má zvědavost je silnější, než soucit s kouzelníky. Vždycky jsem to chtěl vědět a Bezejmenný kouzelník za to zaplatil.... ()

yaqwsx

Tento seriál není pro každého. Ocení ho pouze ti, kteří se již odjakživa snažili všemu přijít na kloub a neskutečně jim vadí, když nemůžou prokouknout kouzla. Kolikrát jsem se u tohoto seriálu popadal za hlavu se slovy "Vždyť to je tak jednoduché!" ()

N3O

Občas si říkám, že kouzelníci vlastně dělají z lidí blbce ale je hezký na to koukat na lidi co tu magii opravdu umí :-). ()

kslaww

Mám rád kouzla sama o sobě a když vám někdo ukáže jak se to dělá, je to o to zajímavější. Navíc jsem až šokován jak jsou některé triky jednoduché. ()

MartinTerran

Super nápad ukázat lidem jak nás iluzionisté šidí a že většinu práce oddřou sličné asistentky. Skvělé provedení a luxusní dabing od Rímského. Hodnocení: 92/100. ()

OJan

Je fajn sledovat odhalení těch nejznámějších kouzel, které nám "Maskovaný kouzelník" předvádí, ale myslím, že to některá kouzla prozradilo tak, že se na ně už hodně lidí nenachytá. |85%| ()

mangui

Velice originální dokument. Žral jsem každej díl. Pár poznámek: V prvním díle odvisílaném u nás nebyly dvě scény a to levitující žena a zmizení slona. - Na Slovensku nebyly čtyři díly ale pět dílů. Pátý u nás odvysílán nebyl - V USA byla teď odvysílána zbrusu nová série o čtyřech dílech ()

DZOUKR

Konečně jsem se dozvěděla jak se provádějí triky, které mi vrtaly hlavou ještě zde před jejich odhalením. Rozhodně velmi zajímavý, film? ()

ondrach

Perfektní, jsem rád, že takovéto dokumenty existují. Některé kouzla jsou totiž opravdu famózní a vědět, jak byla provedena je senzační. ()

JP84

Pamatuji si, jak v 90. letech snad každý měsíc běželo nějaké představení Davida Copperfielda a jak jsem si u toho celou dobu lámal hlavu, jak jen to děla. Mozkové závity mi běžely na plné obrátky, oči hledali nějaké tajné skrýše nebo lanka... a stejně bylo všechno zbytečné. A pak přišlo v létě 2000 takové nevinné přepínání televize... a po pár minutách jsem myslel, že mě budou omývat. Tak já si jak vůl celé hodiny lámu hlavu a pak se dozvím, že tajemství vjezí v malém kusu kovu nebo optickém triku. Skoro to vypadá, že ta největší kouzla jsou zároveň i nejjednodušší. ()

tatka

Nikdy som neverila, že nejaký Koperfíld nechal len tak vysublimovať 30 tonový nákladiak. No dodnes mi vŕta v hlave, ako kúzelník v škole na parketovej podlahe v telocvični prebodával svoju asistentku v malom kufri šabľami. Keď tam nebola žiadna podzemná chodba, padacie dvere alebo zadný východ. Takže ma tento seriál nesklamal, ani nepripravil o ilúzie. Práve naopak, ukázal mi, že taký kúzelník musí byť technik, fyzik, chemik, vynálezca, herec. Mnohé triky po odhalení sú primitívne a banálne jednoduché. Ale prečo sme to potom nevymysleli my, ostatní? No? ()

ceftax

super. jak jen může být člověk tak hloupý, alias ještě větší podvod než jsme si mysleli, david copperfield má "manuálně" zvládnuto hodně, ale v tuhle chvíli ho považuju za sakra velkýho podvodníka. Proč jsem se víc nedíval na Dokonalý trik. ()

Draconic

Po shlédnutí tohoto filmu si nejeden člověk řekne: "Já sem ale vůl to mě mělo napadnout" nebo " No jo, já jsem to věděl!". Ale všichni se musíme shodnout že to chce odvahu takové triky odkrývat. Vždyť všichni iluzionisti jednohlasně říkají, že kdyby nám to prozradily tak přijdou o práci. takže vzkaz maskovanému: BRAVO! ()

xEvilDeadx

K hodnocení Cetfaxe: To jsi si jako myslel, že kouzelníci dělají kouzla tak, že si něco přejí a ono se jim to splní? Nebo jako Harry Potter - kouzelnou hůlkou - a mají ji během představení schovanou v kapse? ()

Expendable2

JOjo , kouzelníci si asi rvou vlasy ... No je skvělý vidět jejich triky tak , jak vypadají ve skutečnosti . Něco je tak jednoduché a při tom by to většinu lidí ani nenapadlo. Velice zajímavý pořad . :D ()