Magie kouzla zbavená

(TV film)
  • USA Breaking the Magician's Code: Magic's Biggest Secrets Finally Revealed (více)

Magie kouzla zbavená - dokumentární pořad v němž nás bezejmenný kouzelník provede nejstřeženějšími taji kouzelnického řemesla. Nejprve je divák seznámen, jak vypadá dané kouzelnické číslo očima obecenstva. Následuje podrobný pohled do zákusilí a vysvětlení, jak je dané kouzelnické číslo technicky provedeno. Strhující pořad o představení a následném vyzrazení těch nejstřeženějších "kouzel" si po své premiéře vysloužil řadu pozdvižení jak na veřejnosti, tak i mezi kouzelníky samotnými. Kdo je bezejmenný kouzelník a proč tajemství vyzrazuje? Tato otázka zůstavá nezodpovězena - po celou dobu vystoupení eskamotér vystupuje v masce a nepromluví jediné slovo v rámci zachování své vlastní anonymity. (FIBO)

Sfinkter

Nejspíš budete zklamáni, ale za zkouknutí tento pořad určitě stojí. Zjistíte totiž, že kouzelníci jsou pouhými ušmudlanými eskamotéry, kteří vydělávají podobnou činností jako kočovní pouťaři. Pěkné provedení triku je však vážně efektivní - a proto mám moderní čaroděje rád. ()

neoBlast

[Dvě série] Už tenkrát na konci devadesátých let jsem zachytil původní sezónu tohoto originálního seriálu na České televizi. Po více než deseti letech jsem se k němu dostal se zájmem znovu + k nové, třináctidílné sérii z roku 2008. A světe div se, ono to opět bezvadně funguje. Znovu jsem zatajoval dech když maskovaný kouzelník předvádí těžký trik, vymýšlel jak ty snažší sám předvést ve společnosti s ohromením přítomných a obdivoval krásné asistentky (ty z novější série dostali také slušný upgrade vzhledu). Komentář Mitche Pileggiho (Skinner z Akt X) nemá chybu a velmi často utrousí úderou hlášku jak k samotnému kouzelníkovi, tak i k dívkám kolem něj. Je pravda, že nová série již trochu vaří z vody a kouzla se opakují či se pouze lehce variují (stále někdo mizí, je rozřezán, rozmačkán a podobné - zábavné - věci se provádějí stále dokola), ale to nic nemění na celkovém vynikajícím dojmu. Dvě sezóny 80 % ()

yeniczek

Je to zábava sledovat, jak se vám odhalí ty největší kouzla z mládí, které jste viděli třeba u Davida... Ale po pár dílech mi to dokonce začalo vadit a se sledováním jsem přestal, Zase nepotřebuju vědět úplně všechno :) ()

pursulus

(Poznámka: Moje hodnocení je ZDE (na místě prvního dílu z r. 1997) — za celý seriál o pěti dílech, který je jak zde na ČSFD, tak i na IMDB nesprávně rozdělen jako by šlo o několik samostatných snímků.) ()

FIBO

Strhující dokument (který mimo jiné vznikne v pětidílnou sérii) ukazuje zajímavým a pro diváka velmi poutavým způsobem taje a kouzla eskamoterského řemesla. Nejdříve vidíme číslo tak, jako vidí nezasvěcení diváci a následně stejné číslo pohledem do zákulisí triku doprovázeným vysvětlujícím komentářem. Poutavý a nezapomenutelný + mimořádně působivá doprovodná hudba pod kterou je podepsán Danny Lux. ()

KoRner

Nepáči sa mi ten pohŕdavý komentár ku všetkým trikom. Nie je práve to na triku najlepšie, že nevieme ako sa to robí a špekulujeme nad tým? A nezaslúžia si ľudia, ktorí trik vymyslia (čo je podľa mňa oveľa tažšie) väčší rešpekt ako tí, ktorí ho odhalia? Tak prečo to má 86%? Tvorcovia asi zabudli, že trik sa dá stále opakovať a vylepšovať, zatial čo odhalenie je zaujímavé iba jediný raz. ()

borec999

Oceňujem Vala Valentina, že mal gule na to ukázať 13. komnatu kúzelníkov bežným divákom. Odhalené tajomstvá mágie a kúziel, ktoré vytvoril o 10 rokov neskôr, mi však prišli ešte zaujímavejšie ako táto 5 dielna miniséria takže 5* si ušetrím. Inak ale spokojnosť. Kto netúžil v detstve vedieť, ako to tí kúzelníci robia... 85% ()

Paity

Když jsem to viděl poprvé, byl jsem celý bez sebe. To bylo něco. Vidět konečně všechny ty veliké triky, jak se vlastně dělají. ()

iampatrik

Jako malého mě vždycky zajímalo, jak tyhle triky fungují a kouzelník s maskou - Val Valentino - mi tohle všechno prozradil. Co je ještě zajímavější než samotný dokument je kauza(y), které tímto Valentino vyvolal a poštval si tak proti sobě všechny kouzelníky. ()

ADIO45

Vzhledem k tomu, že je každý kouzelník vázán mlčenlivostí trik neprozradit, během epizod kouzelník ani jednou nepromluví a celou dobu má na sobě masku, aby jeho totožnost nebyla odhalena a tím nebyl vystaven postihu kouzelnické organizace. Dokonce ani asistentky, nejsou těmi, se kterými běžně spolupracuje. ()

lardko

Podle mě jeden z nejlepších a nejzajímějších seriálú. Vždycky jsem chtěl vědět jak to ty kouzelníci dělají a díky tomuhle to konečně vím. Konečně jsem zistil jak Criss Angel dělá několik kouzel. ()

Mr.Hudson

Je až neuvěřitelné sledovat, jak je většina kouzel primitivních. Vždycky jsem žasl nad kouzelníky a hltal jejich triky, ale po shlédnutí dokumentu mám pocit, že bych to zvládl taky, stačí mít pouze správnou techniku a být šikovný. Při sledování v televizi si u každého triku říkám, tak jak tohle dopadne a jak nám předvedou a ukážou jak daný trik předvést, ale u ukázky triku si říkám jak jsem mohl být tak naivní a neuvědomit si to , ale to asi každý. Každopádně většina kouzelníků musí být naštvaná na Valentina za to , že ukázal většinu jejich "tajemství". ()

foundation

Velmi velmi dobry dokument na ktory sa ale vlastne tazko hlada nejake objektivne pravitko kedze nic podobne vlastne asi neexistuje resp. urcite neexistovalo v dobe ked vznikol. V dnesnej dobe globalneho pripojenia k sieti zvanej internet sa da vykutrat asi uz naozaj vsetko takze ak niekoho nieco zaujima ci uz je to volne pristupne alebo prisne tajne skor ci neskor to na internete objavi :D. Genialne prevedene a nasledne nie menej vynikajuco vysvetlene takmer vsetky velky iluzie sveta kuzelnikov ktori si po tomto dokumente museli trhat vsetky vlasy. Aj ked existuje nepochybne ovela viac spickovych kuziel resp iluzii tento dokument sa naozaj nema za co hanbit. A ako bonus pre tych ktori miluju Akty X. Ako uvadzac a suspense builder skvely Mitch ,,Skinner,, Pileggi. Nemozem nic len odporucit pretoze pri tomto seriali som stravil naozaj super vecery. ()

FireTight

Aneb "Jak nejrychleji nasrat několik tisícovek svých kolegů a pobavit při tom všem diváka". Kouzla a kouzelníky jsem měl vždycky rád a tak jsem nad tímhle pořadem úplně slintal. Škoda, že ho na ČT1 dávali jenom jednou a od té doby ani ťuk, popravdě mi první díl unikl a ten druhý jsem si z VHSky nedopatřením smazal... Tím pádem mi nezbývalo, než omílat třetí a čtvrtý díl neustále dokola a vlastně už znám všechny triky nazpaměť. I tak však musím dát pět hvězdiček, protože konečně jsem měl příležitost dostat se na kobylku mnoha známým trikům všech eskamotérů z průběhu dvacátého století, což je příležitost doslova k nezaplacení. Super pořad, asi si někde seženu i to dva roky staré pokračování! ()