Růžová sobota (TV film)

Komedie

Československo, 1974, 36 min

Jiří Lebeda

Jiří Šebelka

Příjemné, ale nijak výjimečné odpočinkové pokoukání. Stojí a padá to s výkonem Vlastimila Brodského.(1.5.2016)

• Pitryx

Poněkud jsem nechápal, proč se dělají takové orgie kolem kytice na klice. Bóóóóže, vezmu je, dám do vázy a je po ptákách. Chápu, aby tu bylo o čem zbytečně plácat, tak se to bude probírat přes půl hodiny. No, ještě že tam byla kvalitní obsada, mimo Bouškové. Tu nemusím. Hrát nebylo o čem, takže podprůměr. A dost. 201109253437/3616(6.3.2014)

Tak nám ta sobota moc pěkně začala. Drnčení budíku v půl sedmé ráno. Za okny slejvák a člověk má hned po náladě. Ke všemu se nám na dveřích náhodou objevila krásná kytice růží, která všechno jenom korunuje a která rozjede kolotoč nedorozumění. Dobrý příklad toho, že z komára se dá udělat velbloud snadno a rychle. Opravdu milá komedie s výborným hereckým obsazením, kterému bez pochyby kraluje Vlastimil Brodský.(23.5.2011)

Když už tě jednou potkalo to neštěstí, že sis vzal poměrně pohlednou ženu, tak podle toho vystupuj. Není sobota jako sobota. Zvlášť, když se na klice domovních dveří objeví záhadná kytice růží... V podstatě nic extra, ale to "nic" má perfektní scénář, vypilovanou pointu a vynikající herecké obsazení. Vlastimil Brodský exceluje. Pan Melíšek tobě kytku na kliku a ty mě bulíky na nos!(15.4.2017)

Ohniskem českých televizních mikrokomedií bývá většinou jedna ústřední postava a zdar celku pak závisí na představitelově schopnosti integrovat všechny ostatní, a „příběh“ (většinou jen banální anekdotu) tak skutečně vyprávět a dodat mu epické přitažlivosti, - anebo zasáhnout svým charismatem, v čemž Vlastimil Brodský v Růžové sobotě nepochybně uspěl, a na epizodu šedou jako pracovní sobota lze pohlédnout jako na vzácnou stopu jeho mimořádného herectví. Vše okolo se žel nepovznáší nad všednost.(22.12.2015)