První den zbytku tvýho života

• Francie Le Premier Jour du reste de ta vie (více)

Film vypráví příběh běžné rodiny, složené z manželů Marie-Jeanne a Roberta Duvalových, kteří mají již tři dospělé děti: Alberta, Raphaëlu a Fleur. Každé z dětí zažívá svůj neobyčejný život. Název filmu pochází z pěti rozhodujících dnů v životě této rodiny, které se objevují ve filmu. Tyto dny výrazně ovlivní chod celé rodiny a po těchto dnech už jejich život nikdy nebude takový jako dříve.
Ve filmu se objevují jak prvky komedie, tak i dramatu a film okoření i akční scény. Tento snímek získal ocenění i v České republice, na Festivalu francouzského filmu v roce 2009, kde drtivě vyhrál v divácké anketě. (adamvojta)

RedDuck

Rodinné peripetie o necelých dvou hodinách tu jsou a dejme tomu naplňují autentičnost života, na druhou stranu film nepřináší nic výjimečného. Když srovnám v žánru hořskosladkých komedií tak ty naše mají aspoň vtip a nějaké emocionálně silné momenty, toto mi přišlo dost chudé. ()

Hubis_

Velice krásný film ze života u něhož si člověk uvědomí co je v životě to nejdůležitější.A to je rodina.Konec je hodně emotivní a nenechá chladným i toho největšího drsňáka/drsňačku :) ()

Rathalos

Francuzska filmova tvorba ma neustale prekvapuje a ocaruje,dalsia vyborna zalezitost z bezneho zivota o vztahoch medzi ludmi,pozrite si tento pekny film...:-) ()

wata

Trpko- sladká symfónia o živote jednej rodiny. Film, ktorý chce povedať veľa a vie ako na to. Položíte si otázky o živote, premýšľate, či ste aj Vy niekedy urobili takú a takú hlúposť. Bezancon nazerá na človeka kriticky a zároveň mu s láskou a určitým sentimentom odpúšťa jeho prehrešky, pretože každý deň je posledným dňom zbytku nášho života... Uf... Neviem, ako by som tento film celý zhrnula jedným slovom. Asi by som povedala: ľudský. ()

Blaogranas

Začátek mi teda dost nesedl a fakt sem se nudil. Pak mi došlo, že film se bude ubírat stejným směrem i nadále a postupně jsem si začal zvykat na jeho styl. Tak jsem k původně zamýšleným třem hvězdičkám pořád nějaká procenta přidával, jednou za scénku s řidičákem, podruhé zas za vzpomínku na "chlupy" apod. a tak film dospěl až ke konci. U závěrečné melodie už jsem měl opravdu příjemný pocit z toho, jaký nevšední film jsem právě shlédl. ()

Rockerman

Tento film nemá žádný nosný děj, je to vlastně jen souhrn událostí po dobu dvanácti let v jedné průměrné francouzské rodině. Ty jejich starosti, radosti, chvíle lásky i krizí ve vztazích mezi členy rodiny. Vše je natočeno odlehčeně a úsměvně, jen při konfliktech se přitvrzuje. Prostě každý divák tady uvidí to, co sám někdy prožil ve svém životě a je to velice milé a zamyšleníhodné. Myslím, že se k tomuto filmu ještě vrátím, protože se na to dobře dívalo a člověka leccos při tom napadne. ()

anitae

Náladovka, kterou jsem si opravdu vychutnala až napodruhé v klidu domova. Vyvážená kombinace toho veselého i vážného co přináší život. Zaujal mě příběh bezstarostné dcery Fleur i otce Roberta končící songem Perfect day... ()

tranquill

Byl jsem překvapený, protože takovéto zpracování bych od francouzského filmu nečekal. Život jejich rodiny byl tak trochu jako na horské dráze, jednou nahoře, jednou dole, ale tak to už bývá... ()

horovska

To byl opravdu milý film usazený do období 80tých - 90tých let. Dospívající děti vylétávající z hnízda, naprosto trefně vykreslené situace které velmi dobře poznávám, neb se mne to právě teď také týká. Přesto, že se nejedná o žádné ,,umění", musím uznat, že tento film mne přesvědčil, že se lze vyhnout kýčovitému sentimentu a patosu. Jemný humor, dobře vypointované situace, výborní herci. ()

*JIN

Na nové straně deníku nové kapitoly. Obracejíc listy, na paměti nové začátky. To už ale prozrazuje mnoho. Jedinečný film, který poukazuje na celek. Nebabráte se v životě jednoho nešťastníka. Patříte do celé takové rodiny. Povede-li se vám asimilovat .. Od začátku do konce nádherné všední ač neobyčejné obrazy ze života, takového jaký opravdu je. Bratři dabující western, kytarista Raph, .. Najít si ve filmu něco, co vás očipuje je umění. Rémi Bezançon je pan umělec, alespoň pro tentokrát. ()

Lasombra

Ten film je tak skvěle natočený, že mě vtáhl okamžitě do děje. Na jeho konci jsem měla pocit jakéhosi nadhledu nad životem a nad rodinnými vztahy. ()

Aya.chan

82%? To jako vážně?...Čekala jsem film, který mě naprosto pohltí a místo toho jsem dostala 109 minut nudy. Film mi nepřinesl ani nic novýho ani zajímavýho a většina postav byla naprosto nesympatická (hlavně matka, té bych v mnoha případech nejradši dala po hubě). Co mě pobavilo, tak to byla historka z mládí o darovaném pubickém ochlupení. Celkově ve mě film zanechal spíš negativní dojem a to kvůli tomu, že se soustředil hlavně na ty špatné věci, které život přináší. ()