Svěží komedie o dvou kamarádech (Fahran a Raju), kteří studují vysokou školu strojní. Fahran je tam z donucení a Raju, aby vytáhl svoji rodinu z bídy a částečně také kvůli otci. Do života jim vstoupí Rancho a tak jsou tři. Tři idioti, kteří neustále provádějí různé vtípky, aby upozornili na zatuchlost vysokého školství. Jejich protivník, profesor Virus, je ale pořád o krok napřed. Virova dcera Pia se zamiluje do Rancha a tak kolizí s profesorem jen přibude. (CIma)

StanislachKo

Môj prvý kontakt s bollywoodom dopadol nad očakávania! Hranice medzi žánrami tu akoby ani neboli. Schuti som sa smial, bol som príjemne bromanticky dojatý a zrazu bum - instantná samovražda, čo by v USA asi neodklepol nikto. Najviac rušivé pre mňa boli muzikálové sekvencie, ktoré ma otravovali síce najviac, ale stále málo. Bolo tiež zaujímavé pozerať sa na úplne iný typ hereckých výkonov... Samozrejme, viem, že to bolo celé vlastne klišé. Ale až úchvatne nevtieravé... Tieto vody ešte budem skúmať a pevne verím, že ešte dostanem poriadnu dávku vysnívanej inakosti. Po dlhom čase, zoznámení sa s viacerými hindošmi a pár reprízami Update: jeden z vôbec najkrajších a najľudskejších filmov aké som kedy videl. Nerád ľuďom niečo odporúčam, lebo taký je každý druhý "expert", z čoho vzniká u ľudí taký mišmaš, že sa nedokope k ničomu práve z tých... Niekedy sa ale stane, že svedomie tomu inak nedá, ako stať sa ďalším v rade. Bez ohľadu na tento komentár, ktorý nezaujíma nikoho okrem mňa sameho, svoje som v rámci možností pre nadšené filmové publikum spravil. A posledná z poznámok: minutáž nad 120 minút po pár vzhliadnutych indoch už vnímam ako utrpenie IBA pri tých "normálnych". ()

kocik1

Začátek mě vyděsil, protože vidět cca 20 Indů špulit zadky v nepadnoucích slipech zkažené evropance na náladě vážně nepřidá. No ale nakonec jsem se tak nějak příjemně po bolyoodsku celkem bavila. Kdyby tvůrci vynechali na začátku tu skoro homosexuální spartakiádu, ubrali na muzikálu a nenechali každou chvíli někoho cedit slzičky, tak bych snad i přidala na hvězdičce. Ovšem je fakt, že potom by byl film o polovinu kratší.. ()

Estrellita

Pro mě je tenhle film velkou poctou přátelství. První idiot a zároveň vypravěč se snaží vyhovět svému otci, přestože by radši fotil opice v pralese. Druhý idiot by mohl být výborný student, ale je příliš zbabělý na to, aby dokázal ve svém oboru zazářit. Třetí idiot je nedoceněný génius, který zbožňuje strojařinu a stejně tak si cení svých přátel. Navzdory dlouhé stopáži jsem se ani chvíli nenudila. Jsou tu velmi sympatičtí herci, logicky vystavěný příběh a málo předvídatelný děj... Mně osobně se líbil i soundrack. Naopak některé scény - a nejvíc ta s porodem - mi přišly trapně přehnané, příliš sentimentální... Ale ve finále mi to vůbec nevadilo. :) "All is well!" (90%) ()

tatanapope

Film je velmi mladistvý a po vizuální i tématické stránce na první pohled zaujme spíš mladší publikum , ale pokud člověk vytrvá film pojednává z citem i lehkým nadhledem a vtipem o přátelství i o tom , co je v životě důležité a co pomíjivé , že ani peníze ani úspěch vám štěstí nezaručí ba právě naopak , čím větší nároky na sebe klademe , tím hůř nám je . O tom , že umět je víc než si něco přečíst v knihách snad ani psát nemusím . Film je neskutečně dlouhý , ale uteklo mi to u něj , jako když luskneš prsty . Ani na chvíli nenudil a frčel tak přirozeným , sympatickým stylem , že si to člověk tak nějak celé užil s nimi a dokonce začínal i ty tři indiánské chlapce mít opravdu rád . Udělat film tak , aby si i herci získali od diváka ty správné sympatie , které byli záměrem , to už je co ocenit .Lehkou předvídatelnost závěru filmu odpustím , protože po psychologické stránce i propracovaností , včetně práce z hudbou , která nás taky naladí vždycky přesně na ty emoce , na které má - veselost , smutek už na filmu moc co zlepšovat nebylo . Moc příjemný film , který si klidně někdy zopakuju . FILMOVÁ VÝZVA 2015 od frajer42 ()

ecceHOMMO

Film je jasným znakom toho, že Indická filmografia je na vzostupe a začína si nachádzať svoje miesto i v Európe. Toto príjemné dielko má vlastne len jeden závažný zádrhel - svoju dlžku....Pretože vydržať pozerať takmer troj-hodinový film je dosť ťažké, ak sa jedná aj o film plný akcie nieto pri filme ľahko komediálnom.....A teda nebyť prehnanej dĺžky filmu, uvažoval by som možno i o 4*, takto dávam o jednu menej. Ale inač milé indické filmové prekvapenie.... ()

Simpoch

Když překousnete ty nesmyslné 3 hodiny stopáže a přeskočíte písničky k zešílení, tak je to docela fajn oddychovka. Palec hore. ()

ivan bohatyr

Obrovský potenciál, solidní herecké obsazení, režijně zvádnuté také velice dobře, až na některé slabší chvilky a na můj vkus moc tancování a zpívání velice zajímavý film. ()

hanagi

Jak má cynická Středoevropanka ohodnotit romantickou komedii z Indie? Komedii, která spíš připomíná laskavou pohádku - dobro vítězí a zlo je přivedeno na správnou cestu. Čekala jsem, že těch emocí bude na mě příliš (Indové jsou zřejmě nejuslzenější národ) a čekala jsem, že na mě každou chvilku z nějakého rohu vyjuknou rozesmátí tanečníci, vesele zapějí a zasypou mě květinami...Všechno to tam bylo, ale ve snesitelné míře a dokonce i ten humor mile překvapil. Musím přiznat, že jsem se ani chvíli nenudila a tak (i s ohledem na to, že Asiatům tu přemíru emocí nějak víc věřím) hodnotím výš než bych původně očekávala. Viděno v rámci Challenge tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. ()

Minimie

Podle zdejších komentářů to vypadá, že nejsem jediná, koho moc nelákala ta dlouhá stopáž a indický původ, ale nenechte se odradit - 3 Idioti jsou jedním z nejpohodovějších a nejzábavnějších filmů vůbec! Není tu nouze o humor, drama, chytlavé songy ani romantiku, a hlavně jde o totální výsměch celému vzdělávacímu systému a některé scény jsou pravdivé, až to bolí :) Najdou se tu momenty, které jsou lehce přehnané nebo příliš kýčovité, ale čert to vem, tenhle film je super a zaručeně rozveselí i ty největší bručouny! ()

Pavlínka9

Už jsem viděla P.K. na doporučení a najednou jsem z více stran začala slýchat - to ještě dej 3 idioty :D Tak je to tady a žasnu :D Hej, to je taková pakárna, že nemám slov :D Je to skvělý. Nedokážu pochopit, že někdo něco takového dokáže natočit. Nebylo to sentimentální, ale přesto se nejde prostě ubránit tomu, že jsou tam tak pravdivé životní záležitosti, že by si z toho snad i největší bručoun na světě měl něco pozitivní vzít :) Od začátku do konce svižné, zamotané, hodně propletené a plno zajímavých chvil, které si neberou servítky a pomalu začít "zvesela sebevraždou/vraždou" - to chtělo koule. Tohle rozhodně chci vidět znova :) A doporučuji všem :) Myslela jsem jen, že se tam nebude tančit a zpívat - bez toho bych se obešla :) ()

Kurikmoon

No tak ja som bol viac než spokojný. Opäť omeleta i so spievaním a tancovaním. Ale oboje dej oživovalo. Stopáž tak vôbec neprekážala. Miestami to bolo ujeté, ale nikdy nie nepríjemne. +++ Celkovo som sa príjemne bavil. A navyše myšlienky k divákovi boli podané zrozumiteľne a zábavne. Takže priatelia prajem veľa zábavy a do života: " ALL IZZ WELL..!!! ALL IZZ WELL..!!!" Po druhom stále zábava, takže zvyšujem hodnotenie. ()

Kacounek

Lehké, hravé, vtipné, svěží....obvykle po indicku střihač trochu váhá, což vyvažuje skvělá muzika a choreografie. ()

Dr.Okamura

Až překvapivě zábavná tříhodinová indická (!) hříčka o skupině idiotů... ehm, vysokoškoláků, která je vtipná i chytrá zároveň, okořeněná návykovými hudebními čísly a doplněná morálním ponaučením, se kterým nelze jinak než souhlasit a které je - pro komedii nezvykle - předvedeno velmi nenásilně. Tak si pojďme všichni užívat života a dělat věci, jež nás baví, protože aal izz well! ()

Specs

Hlášky: profesor mechaniky: - "Hej, proč se vracíš?" Rancho: - "Něco jsem zapomněl, pane." profesor mechaniky: - "Co?" Rancho: - "Doklady a seznamy, analýzy, shrnutí, organizovaně vysvětlené informace, které mohou být skryté v tvrdé nebo měkké tašce nebo ne v tašce, s úvodem, obsahem, rejstříkem, jejichž cílem je objasnit, lépe pochopit a vzdělávat lidskou mysl od jejich kořenů nebo jejího vědění - dostal jsem vás!" profesor mechaniky: - "O čem to mluvíš?" Rancho: - "Knihy, pane. Zapomněl jsem knihy!" & Rancho: - "Aal izz well." & Rancho: - "Buď dokonalý. Úspěch tě bude po celý život následovat." & Farhan Qureshi: - "Toho dne jsme se naučili něco o chování lidí. Když tvůj přítel selže, cítíš se smutný. Ale když je tvůj přítel první, cítíš se být ještě smutnější. "& Farhan Qureshi: - "Dnes se můj respekt vůči tomu idiotovi ještě zvýšil! Všichni z nás chodíme do školy jenom proto, abychom získali titul. Pokud ho nedostaneme, nezískáme práci. Když nemáš práci, žádný otec ti nedá ruku své dcery. Banka ti nedá kreditní kartu a svět tě nebude respektovat. Ale ten idiot se nechodil do školy učit, aby získal titul, ale aby se učil! Nebál se být poslední, ani se nesnažil být první." ()

venca163

Tenhle film jsem měl v TODO asi 8 let, protože když už jsem si řekl "dneska je den na 3 hodinnovou indickou torturu", tak jsem film našel online jen s frame ratem cca 10 obrázků za sekundu, takže jsem to tak po minutě musel vždycky vypnout. Nechápu pro koho tyhle cool komprimovaný verze vůbec existujou. Film samotnej je taková lepší indická pohádka, ze který sice furt čpí, jak jsou ti Indiáni fakt někde jinde, ale ve správný náladě se to dá docela dobře strávit. PS: Díky autorovi titulků, kterej použil asi 123x hlášku "ú joviše". Pobavilo mě to skoro tak jako když se ten vousatej pilot na začátku pokouší mluvit anglicky. PS 2: Nevim proč, ale mam chuť si koupit volvo. (75%) ()

bloodvomit

Typicky indicky dlouhá, typicky indicky afektovaná, ale celkem zábavná komedie, která obsahuje působivou stylizaci, ale sem tam i stupidně situační sitcomové hudební podbarvení. Neurazí, neuchvátí. ()