3 idiyats

3 Idiots

Komedie / Drama / Romantický

Indie, 2009, 171 min

• Kamca_

Tak tohle bylo něco hroznýho ... Takovou blbost jsem dlouho neviděla. Nudilo mě to už od první minuty a tak nějak jsem se to snažila přetrpět až do konce, což bylo celkem hrozný při 171 minutách. Nemám ráda trapný a přehnaně dlouhý filmy a tohle byl právě jeden z nich. Hudba hrozná a herci snad ještě horší. Šerední Indové, co tancujou a zpívaj ... to mě fakt nevzalo. A tohle že měla být komedie? Mi to vtipný nepřišlo ani trochu.(6.1.2014)

Ďalší z radov Bollywoodskych filmov, ktorý som si v skutku užil. Aamir Khan potvrdzuje svoje kvality na poste herca, aj keď tentokrát nebolo až toľko príležitosti vyniknúť, no +/- 44 rokov by som mu netipoval (v tomto snímku). Film sa nesie na nosnom piliere školstva/spôsobu výúčby, narábanie so strachom/pochopením, no predovšetkým ísť si po tom, po čom skutočne túžime (práca, láska), máme v srdci. Komediálne, svieže, ako vždy nenásilné, pestrofarebné, brané so všetkou ľahkosťou, no tentokrát by som vytkol niektoré zbytočnejšie pasáže, ktoré mi do kompaktnosti a geniality nezapadli (respektíve by som ich viac vyšperkoval) a tak mi narušili “tutti frutti” pohodu zo snímku, stopáž by bola tak príjemná a uplynula jedným vrzom. Čo sa týka samotného príbehu, neostáva mi nič iné, ako len zatlieskať. Ako tak pozerám, zatiaľ z dvoch videných filmov (P.K., 3 Idiots) od tohto režiséra, osveta je mu srdcu veľmi blízka. --85%-- (26.5.2019)

Ano prosím.. více takových filmů, aby byl svět veselejším a barevnějším a kouzelnějším. Bavilo mě to od začátku do konce, přestože to má 3 hodiny a je tam řada pěvecko-tanečních čísel. Např. pěvecko-taneční číslo na hajzlu... nevím, jestli jsem zrovna musela vidět Indy na hajzlech, jak pískají na prsty. A ta taneční čísla byla vůbec nejvíc humorná - hlavně to zamilované, jak vyměnili 4 interiéry a exteriéry a několikery kostými během jednoho songu - to muselo být asi hodně finančně náročné. By mě zajímalo, kdo odkud ukradl ten joke s testy - já ho znám třeba už z reklamy na losy, ale ten, kdo byl původce tohoto "triku" to vymyslel moc pěkně:) Velké plus filmu? Už umím předvést jak nastartuje indukční motor (na 1:00). Jinak i ve vážných situacích to prostě působilo komicky - když spadl z nevímkolikátého patra na beton a ještě žil? A pak místo hlavy nebo vnitřního krvácení mu operovali nohu? A nekomentuju ten porod radši vůbec :D Konec byl ale nejlepší... šok co? Doporučuju všemi deseti a nenechte se odradit tou délkou. pockat on spadl z nevimkolikateho patra na beton a jeste zil? a pak misto hlavy nebo vnitrniho krvaceni mu operovali nohu?(8.10.2014)

Vysokoškolská Mahábhárata aneb novodobý epos, ve kterém je nutno mimo kulturní šok překonat nástrahu v podobě stopáže a nesynchrovanosti titulků se zvukem i obrazem a povznést se nad mísení žánrů, kde sice vítězí komedie, ale jinak zahrnuje téměř všechny, včetně literárních, chybí jen horor a bajka... ale výměnou za trochu té tolerance lze s třemi (a více) idioty strávit vskutku příjemný večer, jen připomínám, že vlastnit barevný televizor je vyjma záběrů z domácnosti Raja nezbytností :-)(18.6.2014)

Ja si na tie indické tančeky a muzicírovanie vo filme asi nikdy celkom nezvyknem. Nie je to pre mňa to pravé orechové. Ale uznávam, táto komédia mala niečo do seba, pár scénok sa celkom vydarilo. Len je hrozná škoda, že to bolo tak neskutočne a hlavne zbytočne natiahnuté. Vzhľadom na to, že ma dejová linka tak nebavila ani emocionálne nezasiahla ako napr. P.K. (2014), som sa tu miestami trochu nudil. Lepší priemer. 65/100(15.11.2016)

• - Uzavretie stávky troch kamarátov s Chaturom a vyhodnotenie stávky pripadlo na 5. septembra, kedy sa v Indii oslavuje deň učiteľov. (Laslo)

• - Záverečná scéna sa natáčala pri jazere Pangong, najväčšom v Himalájach. (Laslo)

• - Při natáčení opilecké scény Aamir navrhl, že by se mohli opít doopravdy, což se také stalo. Výsledkem bylo mnoho přetočených záběrů, až došla samotná filmová páska. Tým se pak pro pásku musel vydat na další "plac" v Bangalore. (glitter)