• Gekacuk

Nepříliš povedená televizní komedie. Kladně hodnotím herectví Vladimíra Škultétyho, který ve svých 20ti letech zahrál přesvědčivě 15ti létého kluka. Hana Seidlová se dobře zhostila role odpudivé přítelkyně. Pyško, Taclík, Pogodová a Zach na malé ploše nepředvedli téměř nic ze svého umění. Pavel Kříž hraje stále ve stylu Básníků. Zvláště jeho pověstné psí pohledy se už přežily. Hodně nepravděpodobně vyznívá pohodový a existenčně bezstarostný život prodavače kuchyňského nádobí. Zdeněk Žák mě rozhodně nepřesvědčil, že je milovníkem osprejovaných picérií. Slabá dvojka.(12.3.2012)

I přes lehce předvídatelný děj si televizní film uchovává hlavně svěžest - zajímavé nápady (příprava pizzy). Kvituji skloubení komediálního prvku s dramatičtějším (vztahy mezi partnery, mezi rodiči a synem). Vypointovaný závěr (přemýšlení nad osudovými kroky prostřednictvím drcení kostí).(16.8.2009)

• igi B.

Ach jó, no to byla ale zase lekrace - kdy ovšem skutečný vtip a pointu zase nahrazuje telenovelové blábolení, podbízivé a hlupučké pitvoření a přehrávání, případně hysterické výlevy, protože tak už to holt s tou naší >veřejnovou< tvorbou bylo, je a lepší už asi nikdy nebude. Jedna hvězda tedy jen za jakousi snad někde v obsahu předlohy skrytou scénáristickou snahu, kterou ale čudlárna výše uvedenými manýrami, rejžisejrskou bezradností a kamerovými objektivy prováděnými lacinými kvazitrenkyfígly spolehlivě zabije do formou jen další ukoptěné televizácké šmíry... °-/ . . . Tak hlavně že si děcka poplácávaj ega, jakej že to vyrobili "s nervem moderní doby" zase >veřejnoprávě< ukoptěnej divácky >vděčnej< (sic!) šunt. - - - P.S. A ta závěrečná umělecky >líbací< scéna - no to bych nevěřil, že z takové lidsky přirozené činnosti v artisticky >lascivním< podání páru Adamovská-Kříž se může jednomu zvednout kufr... 8-[.. - - - - - (Poprvé viděno 11.3.2012 na >naší jebničce< , hodnocení 99., otrávený komentář zde jako třetí - 11.3.2012)(11.3.2012)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +herci předvádí herecký koncert a střídají různé polohy, zajímavá atmosféra, chytne a nepustí, dobrá kamera -pořád je to jen TV film, takže slabší zpracování/// Zaujalo mě to, smál jsem se, bavil jsem se, víc od filmu opravdu nepotřebuji. A přecijen jsem dostal něco víc: zamyšlení, porozumění. Navíc herci jsou perfektní, radost pohledět./// Celkem 79%///(13.8.2009)

Sympatický snímek, jehož občasnou zmatečnost vynahrazuje příjemná dávka nadhledu a vtipu.(2.6.2014)