Únos lodi Achille Lauro (TV film)

• italský

Embarquement pour l'enfer

• německý

Die Entführung der Achille Lauro

Itálie / Francie / USA / Západní Německo, 1990, 180 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

Televizní rukojmovačka podle skutečných událostí, která sice občas smrdí spotřebitelskou rutinou, ale i přes tu délku je v rámci možností svižně natočená a dodržuje všechna pravidla podobných žánrovek. Je to už nějaký čas co jsem tenhle film spatřil v televizním vysílání, ale není se vlastně čemu divit, když v dnešní době naše komerční stanice kupují ty levné digitální zplácaniny na úkor technicky slušných a kompetentně natočených starších filmů které tak trochu neprávem zapadli prachem.60%(19.5.2016)

Film jsem viděl jako dítě a tehdy na mě opravdu mimořádně zapůsobil. Je na něm sice vidět TV produkce, ale příběh je dostatečně silný (navíc podpořen skutečnou událostí, a to ne jen jako lákadlem), aby zaujal. Lancaster je vynikající a jeho postavu zkrátka musíte obdivovat. Dodneška si pamatuju jak teroristé vybírají od pasažérů pasy a ptají se "Žid ?" a Lancaster "Jo a ještě ke všemu americkej". Z téhle hlášky to sice může vypadat pateticky či jako u.s. patriotická slátanina, ale opak je pravdou. Tohle je příběh hrdého člověka, který se sám od sebe rozhodl být hromosvodem zloby party fanatiků, aby ochránil další pasažéry...(14.7.2006)

Hlbšie spomínam a zisťujem, že postupom času to pravdepodobne už nieje taká pecka, ako pred 20timi rokmi, pri prvom uvedení v našej televízii.(20.3.2011)

Júj to si pamätám. Veľmi smutné, ťaživé, tragické. Už to nechcem vidieť.(2.8.2011)

Z tohoto filmu je vidět,že židi jsou ty největší svině pod sluncem-a arabové hned po nich(27.11.2016)

A já dávám pět! Už jenom proto, aby si lidi dnes uvědomili, kdo je ksindl!!!(4.1.2013)