• Austrálie

• Kanada

Horor

USA, 2009, 93 min

• ricci.s

Pre mňa dosť sklamanie, klasika sa mi páčila jednoznačne viac. Tu by som pochválil len nejaké vizuálne efekty (maska Angely sa mi páčila najviac) a niekoľko dobrých krvavých scén (s rúžom alebo vytrhávanie čriev, prípadne zodratie kože z tváre). Čo sa mi už páčilo menej, bola prítomnosť Furlonga, ktorého proste nemôžem vystáť. Ďalšia vec je, že horor bol úplne bez atmosféry (na rozdiel od prvých dvoch klasických dielov, kde to fungovalo už len vďaka temnému zámku). Bola to skôr pubertálna šialenosť s katastrofálnymi hereckými výkonmi, ktorá sa žiaľ nedala brať vážne. Záver úplná pohroma, to bolo fakt odfláknuté! Čakal som totiž, že sa Angela na konci rozpadne trošku efektnejším spôsobom, možno nejakým výbuchom a nie tak sucho. Adam Gierasch ma oveľa viac potešil hororom Autopsy, v ktorom dokázal, že krváky točiť vie. Mohol sa posnažiť viac.(22.10.2010)

Talentovaný hororový režisér Adam Gierasch přichází po zajímavém hororu Autopsy s dalším povedeným hororovým kouskem, který je směsicí vtipných dialogů, šokantních scén, sexuální perverze a celé se to opravdu nedá brát vážně. Pojednává o zhrzené služce, která nemilovaná pánem domu, ve kterém sloužila, začne provozovat černou magii, aby se mu pomstila a spojila se s pekelnými démony, kteří byli kdysi z pekla vyhnáni. Poté, co však posednou o halloweenské noci sedm lidí, tak se dostanou zpět k moci a rozpoutají muka. Do tohoto prokletého domu po 85 letech vstoupí parta mladých lidí oslavující Halloweenskou party, ale bujarý večírek rozežene policie. I přes její varování několik odvážlivců dům neopustí a pár kapek krve probudí démony a noc v domě hrůzy může psát svou další kapitolu. Perfektně jsem se bavil, a když se takového odvázaného večírku plného drog a chlastu zúčastnili Shannon Elizabeth, Monica Keena, Diora Baird (odhalila bujné poprsí), Bobbi Sue Luther, Edward Furlong a další, tak bylo o dobrou hororovou zábavu postaráno. Přívlastek "sexy horor" je rozhodně na místě, protože slečny v halloweenských kostýmech neměly chybu a rozhodně bylo na co se dívat i po hororové stránce, která nabídla kvalitní gore i maskéři odvedli kvalitní práci a na kráskách se slušně vyřádili. Zajímavý retro úvod a plynulý přechod do současnosti je natočen stylově a dynamická stylovost neopustí film do konce, který není tolik odhadnutelný, ale bylo zajímavé tipovat, jak a kdy se ta která postava ve filmu promění v krvelačného a sexuchtivého démona. Adam Gierasch opět zvolil netradiční přístup k látce, perfektně ji zrežíroval a stává se pro mě výrazným a originálním tvůrcem v oblasti hororu. Jen tak dál.(15.11.2010)

,,Co je s ní?" ,,....já, já....strčila si rtěnku do kozy a vylezla jí z pičky! OK?" Čekal jsem spíše průšvih, ale nakonec mě to bavilo mnohem více, než původní Noc démonů. Příběh je prostinký - skupina lidí (sedm) zůstane po večírku rozpuštěném policií v tajemném domě a divák až do konce sleduje, zda přežijí (doufá, že ne), a nebo je zmasakrují démoni. Ano, je to vpodstatě hodně dlouhý hudební klip, ovšem se skvělou muzikou - např. The Ghastly Ones, The Barbarellatones, Creature Feature, Death Riders, Goatwhore, T.S.O.L., Zombie Girl a velkou samostatnou hvězdu si zaslouží TYPE 0 NEGATIVE! Úplně nejlepší jsou úvodní titulky - oběsit se, až uletí hlava, no páni! A z bezhlavého těla teče kečup, jako když Perseus sťal Medusu... Sex (pěkný je démonický - samá chapadla), drogy, rock, prsaté děvečky, démonické držky, dům a jeho zákoutí, kostřičky, sem tam rudý šplíchanec... jednoduché, ale pro zábavu dostačující. V jednu chvíli se nahromadilo tolikrát FUCK (kterým se v celém filmu nešetří), že jsem si znovu uvědomil, jak má angličtina proti češtině chudičkou slovní zásobu... (pro zájemce a nevěřící doporučuji - P.Ouředník - Šmírbuch jazyka českého)(22.7.2013)

Proč ne, skvělá ujeťárna, která asi nesedne každému, ale dokázal bych si to představit na nějakém hororovém mejdanu jako slibně rozjíždějící instruktážní video (klidně i bez těch démonů :-), zkrátka film, který vás určitě nevyděsí, ale možná festovně pobaví. Takže nečekejte žádnou hardkór atmosféru, nebo nedej démon vybroušené dialogy. Namísto toho fajnou metalovou muziku, sympatické herce (Furlong rules), správně ulítlé masky a jeden neviděný trik s rtěnkou ;-) Pobavilo na tolik, že už se teď těším na původní verzi.(11.6.2013)

• Sobis87

Tenhle remake je přinejlepším průměrnou žánrovou podívanou, která vyjma sympatického hereckého obsazení a barevného ladění ne nepodobného tomu tomu ve filmech Daria Argenta nemá moc co nabídnout. Příběh je šablonovitý až hanba, napětí se vyskytuje pouze ve stopových prvcích a místo děsu se divák dočká momentu spíše úsměvných pro svou "béčkovost". Retro prolog ve stylu brakových klasik z dílny studií Hammer a Universal vzbuzoval jisté naděje, to, co následovalo, však nestojí moc za pozornost.(30.12.2010)