Nebe, peklo… zem

Nebo, peklo... zem

Heaven, Hell... Earth

Slovensko, 2009, 95 min

Trampoty jedné mladé holky. Za nic na světě se jí prostě nedaří. Když se to jednou všecko pěkně sejde najednou, je potřeba udělat něco nečekaného, aby se z toho člověk vymotal. Jelikož je ale třeba vždycky uklidit především v sobě samém, proces se obvykle dost vleče. Zuzana Kanocz zvládla roli výborně, fajn se na ní dívá a film samotný, jakkoliv kostrbatý příběhem, mi dával smysl až do samého konce. Potěšilo...80%(28.5.2017)

• grogodil

Na to, že sa na Slovensku urodí veľmi málo filmov, tak mám v nich solídny bordel, pretože všetky sú na jedno brdo... Ale aspoň ten názov je tentokrát trefný. Prišiel som k tomu síce až asi po úvodných 15 minútach, takže predpokladám, že to šlo ešte o tú nebeskú časť, v ktorej ešte nikto neprekukol, že režisérka nemá o čom rozprávať a že zvyšok filmu sa v podstate už prdlajz stane, lebo to, čo som videl bolo už len nudné peklo, pripomínajúce akúkoľvek časť akéhokoľvek súčasného slovenského "dramatického" seriálu.(10.9.2009)

• Ten Druhy

Nechcem spoilerovať, ale keď si to rozmením na drobné, ukáže sa hodnota. Klára má priateľa staršieho ako jej otec, ktorý má frajerku mladšiu než ona. Klárina matka čaká dieťa... To sú teda bizarné, neprirodzené a na slovenské pomery určite absurdné vzťahy. V rodine sa môžu vyskytnúť jednotlivo, ale v takejto divokej kombinácii? Filmy, v ktorých spí každý s každým sú pre mňa málo dôveryhodné. Herci môžu hrať najlepšie ako vedia, no s telenovelistického základu sa veľa vyťažiť nedá.(21.7.2014)

• Anderton

Tak neviem, či film neohodnotiť vyššie, keďže sa mi relatívne páčil a som Slovák. Lenže ja sa nikdy nedokážem zmieriť so scenáristickou barličkou, akou je nepravdepodobná náhoda. No a v Nebi je ich teda požehnane. Vlastne sa vyskytnú vždy, keď začne dej stagnovať. Nie je to len problémom tohoto slovenského filmu, ale skôr problémom našej kinematografie všeobecne. Nemám však problém s autenticitou, i keď je značne pochybná, lenže myslím si, že zahraničné filmy vnímame autentickejšie iba vďaka tomu, že tamojšie prostredie nepoznáme. Klára sa chová často z mužského pohľadu nelogicky, ale to je pre nás mužov logické, pretože je žena. A zaujímalo by ma, čo bolo na tom lekárovi tak neodolateľné, že ho chcela každá do postele. Všetkým mojim známym ženám by pripadal extrémne slizký. Záver vyšumí bohužiaľ do stratena bez ohľadu nato, čo chcela režisérka povedať.(24.7.2014)

Rozpočet $2,1miliónaTržby Celosvetovo $50,000Zuzana Kanócz je asi najpríjemnejšia a najtalentovanejšia herečka zo Slovenska, vo filme vyťahuje dej na stráviteľnú smutnú drámu mladej ženy hľadajúcej si miesto, kde by mohla skutočne žiť a mať pri sebe silnú osobnosť, životnú oporu. Rovnako ako herečka Zuzana Kanócz dala do filmu veľa aj režisérka Laura Siváková, u nej vznikla prvotná myšlienka filmu už 13rokov pred absolútnym dokončeným filmu, takže na filme je vidieť a aj cítiť jej nesmierny prínos, taktiež umelecké vsuvky sú vo svojom prevedení obohateným pre dej a dotváraju tak určitú hĺbku nosného príbehu mladej ženy. /videl v kine: 60%/ (videl na festivale Cinematik 2009)(16.9.2009)

• - Scény pod vodou se ze začátku natáčely v jezeře, ale po nepřízni počasí se musely scény dotáčet v bazéně. (zdeny99)

• - Ďalší variant názvu filmu bol Sfumato(Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Distribučný slogan k filmu znel: "Môžeš sa utopiť, alebo vyplávať". (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)