poster

Nehanebné lásky Françoise Sagan

 • Česko

  Francoise Saganová

 • Francie

  Sagan

 • Francie

  Sagan: Des bleus à l'âme

 • Francie

  Sagan: Un charmant petit monstre

 • Austrálie

  Sagan

Drama / Životopisný

Francie, 2008, 113 min

 • BE13
  *****

  Nemůžu jinak, neboť miluji Sylvii Testud. Český dabing byl povedený, T. Vilhemovou (tedy pokud to byla ona, kdo ji namluvil :) vybrali patrně proto, že jsou si obě herečky v trochu podobné, a trefili se, zvládla to dobře. Věřím však, že originální znění bude ještě lepší a těším se, že se na film podívám znovu v originále.(10.1.2013)

 • ABC1
  ***

  Budu žít špatně, když nebudu psát, a budu psát špatně, když nebudu žít...její citát to říká přesně...Představitelka hlavní role mi nepřišla úplně přesvědčivá ve starších letech, tak nepřirozeně se hrbila a pohybovala..,ale nic dalšího bych nevytkla, naopak bych pochválila skvělý dabing T. Vilhelmové(28.1.2014)

 • JARDAHONDA
  ****

  Francoise Saganová zazářila už v osmnácti svým prvním románem " Dobrý den, smutku ". Famózní úspěch tohoto díla dal vzniknout mýtu nonkonformní ženy, která způsobila spoustu skandálu, propadla alkoholu i hráčské vášni a měla řadu milostných avantýr. Fascinující pohled do života ženy, která se nebála být skutečně svobodná !(17.11.2012)

 • solisoli
  ****

  Zo začiatku to prebiehalo príliš strmhlav afekte, čo bol viac menej nadsadený, ale pravý obraz búrlivej mladosti úspešnej Saganovej. A že majú peniaze vplyv na márnotratný život, si každý môže vytvoriť svoj obraz. Pribúdajúcim časom, časom dozrievania, to nabralo veľmi pôsobivý obraz bizarne bezduchého života plného peňazí, chľastu, kokaínu v spoločnosti pijavíc a falošných predsudkov. Skvele stvárnené divadlo života spisovateľky, scénicky pretkaný úžasným humorom, skvelým dramaticky dispozičným dejom si zaslúži réžia hold. Skvelá zábava.(6.3.2019)

 • DR.SZ
  ****

  Francoise Sagan byla svobodomyslná, bezbariérová, rázná, temperamentní a hlavně náladová osobnost. A s její náladovostí se táhne celý snímek, občas není, o čem mluvit, ale občas se málem při pár situacích chce i zabrečet. Paní režisérka chtěla možná natočit autentický silný snímek. Silný byl, ale místo těch trapných a nudných scén bych zahrnul do filmu záběry, které by vyjadřovali, jak si vedla s rodiči a i v jakém stádiu se jí zjevila ta prvotní myšlenka svobody. Ovšem herecké výkony se mi tu dost zalíbily, zejména Sylvie Testud a Jeanne Balibar. Scénář lehce vázl. Jinak měl film spád a napínal jsem se až do konce. 65%(7.4.2014)