Dokument o lidech, kteří si tento druh hudby zvolili pro život. Postupně se podíváme do Brazílie, Japonska, Indie, Číny, Izraele a na Střední východ. Zjistíme, že jinde je tento styl brán jako postoj proti zažitým tradicím anebo proti represím daného režimu. (Kryton)

Crucifere

Metal lidi spojuje, nehledě na jejich kulturní, politické nebo náboženské vyznání. Tento výrok na konci dokumentu říká vše potřebné a není co dodat. Málokdy mám takový pocit při sledování nějakého filmu (a už vůbec ne dokumentu), jaký se dostavil právě zde. Mrazení po zádech po celou dobu, adrenalin až k nevydržení a obrovská chuť se na všecko vybodnout a jít za těma lidma pařit. Odpoutat se od všeho a být ve světě, kde každý každého za přítele považuje, světě bez problémů společnosti a všeho, co znepříjemňuje každodenní život. Sam Dunn nevynechal nic, co se metalu týče a musím jeho dokumenty vyzdvihnout až na samý vrchol. Metal je můj život, tak možná se to bude nemetalovým lidem zdát jiné, každopádně metalistům doporučuji 100%-ně, ostatní by neměli také pohrdnout už jen kvůli samotnému pochopení této hudby, jelikož tento dokument není sobecký ani subjektivní, ale plně objektivní jak by měl dokument být. ()

Necrophobic

Jako skalní metalový fanda jsem se z toho radostí málem pos... :-)Metal je Česku na černé listině v rádiích ho zásadně neuslyšíte jen v pár rockovo-metalových.Těch je ,ale jak šafránu a nejdou naladit všude.Vyjma on-line metalových rádií.Metalové hitparády a pořady ha ha ,jen na cca 2 tv stanicích a zpravidla ve 23:00 hod nejlépe v neděli ,aby se těm vymaštěným metlám dobře stávalo do práce :-)Ostatní techno ,rap, rnb,pop,disco a ostatní povrchní a slaboduchý žánry jedou na některých tv stanicích od rána do večera. Děkuji tedy rohatýmu že nám seslal tenhle majstrštyk ,který musel nadchnout všechny metalové fans a ostatním možná ukáže ,že metal není jen bezduché mlácení a jak říkají "blití do mikrofonu". !!!METAL FOREVER !!! ()