Riskuj!

• Česko Risk!
Soutěžní
Česko, 1994, 40 min

Účinkují:

Petr Svoboda (moderátor), Jan Rosák (moderátor), Ivan Vyskočil (moderátor), Jan Krasl (moderátor), Pavel Svoboda, Petr Novotný

Vědomostní soutěž. Na začátku jsou tři, vyhraje jen jeden. Zajímavé otázky, zajímavý moderátor, napínavý průběh soutěže a lákavé výhry - to vše tento pořad přináší! (cheyene)

Iggy

Riskuj! byla podle mě nejlepší vědomostní soutěž, jakou u nás kdy dávali. S Janem Rosákem samozřejmě :) Hlavně v ní bylo hodně otázek v krátkém čase, což se o Milionáři a dalších podobných soutežích říct nedá. Tam se za celý pořad dočkáte tak dvou normálních otázek, ostatní jsou buď lehké nebo moc těžké. Škoda, teď už nám zbyl jen AZ-kvíz... ()

WANDRWALL

Šikovný, rychlý vědomostní pořad. Někdy nečekaně zábavný. Třeba když jeden maník opisoval od souseda, a šel se mu rovnou za přepážku podívat! A den poté si stoupl moderátor mezi něho, a dalšího soutěžícího, ale to už ten maník věděl odpovědět, takže byl klidný a pak zmizel ze soutěže se slušnými prachami. ()

Havala

Nábytek firmy Asko, tak toto mi zůstalo v paměti z celého risku. Je pravdou, že zad dob mé střední chodili na večeři na intru skupinka spolužáků pravidelně pozdě právě kvůli této soutěži. Postupné renovace udržely tuto soutěž celkem dlouho při životě. Nedokázala ale čelit soutěžním pořadům s dotacemi v milionech korun. ()

topi80

Dnes už by to asi diváka u obrazovek neudrželo, ale svého času byla tato zdánlivě nesmírně obyčejná soutěž velmi oblíbená. Dokonce tak, že jsme ji ani na intru nepřepínali. Jak už to u podobných soutěží bývá, člověk si porovnal znalosti z různých oborů se soutěžícími (no, kdyby na mě svítila kamera, tak bych neporovnal nic, protože by nebylo co), občas ho potěšilo, když moderátor řekl, že tohle dokonce ani on nevěděl, a díky docela zajímavě koncipovanému závěrečnému souboji s napětím koukal, jak to dopadne. ()

Olafson

Vědomostní pořad, který jsem si zkusil "in natura". Jan Rosák je opravdový profesionál a myslím si, že i díky němu byla ve studiu taková atmosféra, že jsem si ani neuvědomoval, že je to už naživo, v televizi sice působí jako suchar, ale v reálu je velmi sympatický. Dokonce se na ten pořad asi ve své době dívalo dost lidí, protože ke mně jednou přišel v restauraci neznámý a naprosto ožralý člověk s vizáží bezdomovce a vyčetl mi, že jsem se choval v televizi "příliš nesměle." Jedinou negativní zkušeností tedy pro mě bylo, že mi převlékli v maskérně do nevzhledné hnědé košile, protože moje původní oblečení interferovalo do kamery. ()

• V roce 1994 začala TV Nova vysílat pořad Risk, jednalo se o českou verzi amerického pořadu Jeopardy (od r. 1984). Hlavní výhrou byl automobil – od roku 1994 do roku 1995 Škoda Favorit, od roku 1995 Škoda Felicia Combi. V roce 1996 však TV Nova odmítla dále platit distribuční poplatky s odůvodněním, že se pořad originálu Jeopardy natolik nepodobá. Změnila tedy název na Riskuj!. Hlavní výhrou pořadu Riskuj! byl též automobil – od roku 1996 do roku 1997 Škoda Felicia Combi a od roku 1997 do roku 1999 Škoda Octavia. (TomasSlach)