Reklama

Reklama

Vědomostní soutěž. Na začátku jsou tři, vyhraje jen jeden. Zajímavé otázky, zajímavý moderátor, napínavý průběh soutěže a lákavé výhry - to vše tento pořad přináší! (cheyene)

Recenze (170)

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 4/10 Efekty 5/10/// +Jan Rosák, mnoho otázek -v průběhu se pořad měnil, později už jsem ho nesledoval/// Původně se to jmenovalo Risk! To jsem sledoval celkem často. Zajímavé otázky, způsob výběru otázek, 3 soutežící, z nichž jeden mohl postoupit dále a nebo si vybrat jednu ze tří cen podle toho kolik "si vyhrál". To bylo velice zajímavé. Neměl si na ledničku, tak si šel do dalšího kola. Soutěžící pokud moc riskoval, tak se taky mohl dostat do mínusu. Prostě mě to bavilo a zajímalo. Až později to přejmenovali na Riskuj, to myslím uváděl Jan Rosák. A to bylo asi to jediné pozitivní. Hodně se to obměnilo a já v tom viděl jinou soutěž a už jsem si nechtěl zvykat na něco nového. Navíc se mi změna zdála spíše k horšímu. Celkově jinak dobrý pořad, kde se člověk pokud chtěl mohl hodně dozvědět a tzv. mohl soutěžit u obrazovky, ale teď mám pocit, že se na to člověk díval protože nic jeného, lepšího nedávali. RISK za 4*, Riskuj! za 2*/// Celkem 60%/// ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Tudududum...ozvalo se když soutěžící dlouho otálel s odpovědí na otázku. Pravda, nebylo vůbec snadné zvítězit v této poměrně konkurencí nabité vědomostní soutěži a jedinec, který chtěl obstát opravdu musel být pomalu chodící encyklopedie vědomostí. Jen ti moderátoři byli rok od roku horší. Začalo to tehdy dlouhovlasým Pavlem Svobodou, pak přišel na řadu Petr Svoboda, ovšem následně to dorazil zcela omylem vybraný Ivan Vyskočil jehož záhy všichni začali parodovat. Serioznost soutěži se pokusil navrátit adekvátní a ostřílený Jan Rosák. Pořad skončil a na Telce si to pustí opravdu snad jen ten, kdo zde kdysi soutěžil, protože jinak to nemá význam sledovat. Klady: zpočátku to byla poměrně napínavá soutěž, doplnění vědomostí nebo případné obohacení, soutěžit je zdravé. Zápory: s formátem a zejména s moderátory to šlo postupně dolů a soutěž začala upadat, Ivan Vyskočil, časem se vytratil náboj a zajímavost, stereotypně pojaté, "opotřebovanost" pořadu vlivem delšího setrvání na obrazovkách. Hodnocení: 40% ()

Reklama

petaspur 

všechny recenze uživatele

Soutěž, při jejímž sledování jsem plakal nad svým slabým všeobecným přehledem. V éře zmateného Vyskočila, který byl schopen vyhlásit vítězem soutěžícího s druhým největším počtem bodů, a neskutečně nudného Krasla se mi zase sebevědomí zvedlo. S Rosákem se vrátila profesionalita a já dodnes žasnu nad množstvím vědomostně zdatných lidí mluvících česky. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Na půl zajímavá a na půl uspávající klasika spojená s odpoledním/večerním odpočinkem u TV. Řada otázek byla poměrně zajímavých, herní systém měl něco do sebe a i když se soutěz zdála být pro diváka dosti odlehčená, soutěžící se museli pořádně zapotit. Moderující Rosák, Svoboda a dejme tomu i Vyskočil byli slušní a na úrovni, s dalšími jsem už pořad neviděl, protože časem se z Risku bohužel stávala čím dál tím větší nuda. 5/10 ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Neznám hlavní město Zambie, mongolskou měnu, jména levých přítoků Amazonky a vlastně ani pohlaví prezidenta Burundi, ale Risk! jsem přesto sledoval pravidelně. Trápit mozkové buňky mne zkrátka baví a touha po pravidelné výměně informací mne svého času nutila usedat k večeři proti moderátorům, kteří se správnou odpovědí na monitoru vypadali chytřejší, než ve skutečnosti byli. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (3)

  • V roce 1994 začala TV Nova vysílat pořad Risk, jednalo se o českou verzi amerického pořadu Jeopardy. Hlavní výhrou byl automobil Škoda Favorit. V roce 1997 však TV Nova odmítla dále platit distribuční poplatky s odůvodněním, že se pořad originálu Jeopardy natolik nepodobá. Změnila tedy název na Riskuj! (Zdroj Wikipedia.cz)

Reklama

Reklama