Papírový hrdina

Scénografie:

Bill Groom

Kostýmy:

Juliet Polcsa

Malo to velmi svetle a vtipne chvilky - Ryan vo vypchatych obtiahnutych trenirkach a zltym prelivom, Jeff Daniels na minibicykli, ale aj hrozne slabe chvilky - Lisa Kudrow, rozvlacny pribeh. No a najdolezitejsie je, ze to malo aj chvilky na zamyslenie a silne chvilky, o ktore sa vacsinou postarala Emma Stone s Jeffom Danielsom. Vcelku to bol prijemny nezavislak, ale nicim prevratny.(15.8.2010)

Setkání bláznů ve světě ztroskotanců. ~~~ Zdánlivě nudný a bezduchý příběh unaveného depresivního spisovatele bez nápadu na další knihu a Kapitánem Znamenitým, jenž jeho kroky provází už po mnoho ostudných, zbytečných a ničím nenaplněných dnů. Ve stejném světě žije, nebo spíše hnije, i Emma Stone. Setkání dvou zapomenutých duší, dvou bláznů, k probuzení stvořených. ~~~ Odpočinkově zadumaná bláznovina. Nečekal bych, že se sem Ryanův perfektně zahraný Kapitán tak hodí :) ~~~ Richmond? Hitchmond, Schmichmond? Schmichmond!(7.7.2011)

"Laskavé komediální drama...." Cože? Kde? Neříkám, že to bylo úplně špatné, ale ty tři hvězdy jsou za pár povedených vtípků a komických situací, jinak je to ryze nijaké (ne nudné ale prostě nezajímavé). Ryan v tom trikotu a s otřesnými žlutými vlasy byl komický, Jeff s tím kolem a propálenou bundou taky. Jinak ten konec byl velmi podivný, tak nejprve ho políbí (cooo? proč?) a potom on se vlastně udobří se svou manželkou. Ona v duchu pověsí svého imaginárního kamaráda a on toho svého zas nechá odletět jak Supermana do nebes. Musím uznat, že ale okamžik, kdy se ti dva "imaginárové" potkali byl docela překvapující.(11.12.2013)

"When the world is in peril, when evil surrounds you, when danger..." *door shut* "Okay." Psaní venku, kapitán Excellent vymýšlející absolutně směšné jméno pro hrdinu knihy, zoufalý kapitán Excellent v hromadě listí. Geniálně prťavý kolečko. Závěrečný origami letter, který mě nečekaně zasáhl a možná jsem schopná si z něj i něco odnést vůči sobě (...regarded his solitude as something sacred...). Pro blonďatýho Reynoldse mám jediný slovo - ňuňák. Jinak vcelku klidná, lehce jímavá podívaná na nedělní večer. A "Okay".(17.4.2011)

Takové nezávislé maloměstské krasosmutnění s výtečnou ústřední dvojkou Jeff Daniels-Emma Stone. On, v podstatě takový více zašlý a ne tolik neurotický Arlen Faber, a ona, po traumatickém zážitku z dětství, který ji navždy poznamenal. Na první pohled nesourodou dvojici spojí pouto přátelství determinované křehkostí vzájemné důvěry.(8.12.2010)