Papírový hrdina

Scénografie:

Bill Groom

Kostýmy:

Juliet Polcsa

Tak to teda bolo. Ešte niekde v polovici filmu som rozmýšľal, že aký zmysel má vlastne celá táto hlúpa fraška. No posledných cca 40 minút úplne zmenilo môj pohľad na celý film a naozaj napokon zaujal. Len škoda, že začal na kvalite naberať až v tak neskorej fáze, no dovtedy to bolo naozaj nesmierne zdĺhavé a viacmenej nezmyselné. Krásne vykreslené priateľstvo, ktoré vzniklo na základoch dávnej traumy a pretrvávajúceho trápenia. On nedokáže dospieť, ona zas musela dospieť príliš skoro. Filmom sa niesla príjemná symbolika a posolstvo, ktoré ma dosť zaujalo. Emma Stone opäť dokázala, že jej herecký talent je rozmanitý a dokáže zahrať naozaj všeličo. Jeff Daniels ma síce až tak nezaujal, ale to bolo asi aj tou miernou averziou voči jeho postave. Naozaj veľká škoda tej počiatočnej zdĺhavej fádnosti, inak by to malo zarobené iste na vyššie hodnotenie.(5.3.2014)

Popravdě řečeno film nenaplnil moje očekávání. Možná je chyba v tom, že kamarádka našeho hlavního hrdiny si hraje na chytrou a sofistikovanou mladou slečnu, ale přitom chodí s klukem, který se k ní chová jako ke kusu hadru a užívá si s ní v autě rychlovky, při kterých si užije jen on. To si pak člověk v celém průběhu filmu říká, jestli to má ta holka zapotřebí, když je tak inteligentní a nad věcí než její vrstevníci. Druhá věc je imaginární kamarád našeho hrdiny, který nedostal tolik prostoru, kolik jsem si podle traileru představovala, a to je velká chyba. Nedocházelo mi, proč superman v kápi svému "hostiteli" našeptává jen samé hrozné věci, děsí ho a snaží se jej držet zpátky, když by divák spíše podle zjevu očekával, že imaginární přítel by měl být ten odvážný, co nesmělého bude podporovat a nutit, ať vyleze z ulity. Ale i přesto dávám 4 hvězdy, neboť to, co děj nedokázal splnit, dokázaly myšlenky, které film předkládá. Myšlenky o samotě. O tom, že smutný je ten, kdo má všechno i ten, kdo o všechno přišel. Strach, uzavřenost před světem a především před lidmi, kteří nás mají rádi. A je jedno, jestli vám je 16 nebo 40. Tohle téma se mě hodně dotklo.(16.8.2010)

Skutečné přátelství je dlouhodobou historií mapující úspěchy i pády životních osudů svých dobrovolných účastníků. Jedním z příkladů, nikoliv dlouhověkého, ale rozhodně zaznamenání hodného, je netradiční příběh mladé dívky a spisovatele ve středních letech, který je poutavou psychologickou introspekcí dvojice lidí, kteří nemají na první pohled nic společného. Nenechte se ovšem zmýlit, pod povrchem se skrývá příběh o ztrátě, smrti a bolesti. Film se může opřít o silné herecké výkony. Po letech obrozený Jeff Daniels je skvělý, ale je to Emma Stone, která je hvězdou celého filmu a doslova mě svým výkonem posadila na zadek. V 19 letech předvádí precizní a vyzrálý výkon oscarových parametrů.(9.4.2012)

nuda, zívačka, ospalost ... tohle se nepovedlo. Snaží se sice hrát na city a ukázat krizi středního věku a manželství v důstojném kabátě, ale té střídmosti je přece jen trochu moc. Potenciál velkej jako Empire State Building a přitom se využil asi tak dalece jako Apple Store na 767 Fifth Ave. v NYC (myšleno pod zem) Pro mě teda velké zklamání(5.10.2010)

Ten chlap si neumí udělat ani polívku, natož aby dal za 100 minut dohromady knihu, nebo dokonce svůj život. Nudný není tenhle film, nýbrž jeho hlavní hrdina, který by mě v reálu nejspíš unudil k smrti. Plusové body za Emmu Stone, která se mi tady vzhledově moc líbila a za tip, co s tou kopou knížek, co se mi válí na půdě.(8.7.2012)