Papírový hrdina

Scénografie:

Bill Groom

Kostýmy:

Juliet Polcsa

Na pomyslné žánrové váze jasně převažuje drama, není to nijak ztřeštěná zábava. Ačkoli vtipných momentů je tady dost. Jeff Daniels je úžasný, dokonale jsem s ním soucítil, trochu jako já, Emma Stone také úžasná. Doufám že bude dostávat dobré role, je sympatická, příjemně se na ni kouká a herectví dostala do vínku požehnaně. Paper Man je jednoduše film o lidech, o pocitech, o pravém přátelství, o lásce, jednoduše o životě a vše je to zpracováno tak upřímně, lidsky. O lidské izolaci, každý má přeci občas pocit, že je obklopený všemi lidmi a světě, ale přitom je tak sám, vše je to jen kulisa, kulisa k životu, která je nám nucena od narození. Co je vůbec lidství? Úžasný film, po jeho skončení jsem se cítil tak nějak vnitřně potěšen, dojat. Pohlazení na duši.(3.2.2011)

• Davies182

Tragicky nudná komorní dramata existují, a nespasí je ani hvězdný cast. Super zjištění! Asi první žánrovka, která mě vyloženě znechutila - najednou o něco více rozumím všem, kteři připlácli nízké hodnocení Birdmanovi... Nezahrávejte si s výkladem existencialismu!(25.5.2015)

Nezávislá lehce komediální dramata patří k mému nejoblíbenějšímu žánrů a ani další jeho zástupce - Paper Man - nezklamal. Je to místy příjemně vtipné, místy depresivní, ale postupně jak deprese, tak vtip vyprchává a film končí vyrovnaně - vlastně jako samotné hlavní postavy. Emma Stone, kvůli které jsem si film pustil především, je opět perfektní, chemie s tak trochu šíleně vypadajícím Jeffem Danielsem funguje skvěle a emoce, které bývají u těchto filmů alfou a omegou, fungují též bezchybně. Škoda jen, že se jisté odhalení nedaří filmu udržet a dá se odtušit vcelku předčasně.(20.8.2013)

Tieto filmy ma dokážu vždy zahriať pri srdci. Sú dôkazom, že americká produkcia nerobí len veľké, epické, alebo sentimentálne príbehy, ale dokáže spraviť aj niečo jednoduché, ľudské, niečo čo sa vám keď si to pozriete v správnom čase vryje do pamäti. Paper Man je takým filmom, aspoň pre mňa. Je to jeden z tých príbehov, ktorých hrdinovia nevedia čo so sebou a prezreteľnosť scenáristov - v tomto prípade osudu ich zviaže dokopy a pomôže im pohnúť sa ďalej. Znie to strašne klišoidne a neprekvapivo, ale tu prichádzajú na scénu herci, ktorý svojim postavám vdýchli život podľa tých najlepších merítok. Vďaka tomu sa s filmu stáva citlivá spoveď s uveriteľnými postavami, ktorá balancuje medzi tragikou a komikou, ktorá nepôsobí samoúčelne a je dokonale vyvážená. Jeden z tých filmov, ktoré nevznikajú tak často ako by som chcel, ale ktoré ma dokážu vždy potešiť ak ho objavím. Jeff Daniels a Emma Stone sa skvelo dopĺňajú a neskutočne im to v ich úlohách pristane. 80%(10.8.2011)

Nevěrohodné setkání muže středního věku a mladé dívky okořeněné /ne/přítomností fiktivního přítele z dětství. Promarněná šance skončila v melodramatu.(27.11.2014)