Papírový hrdina

• USA Paper Man
Trailer

Laskavé komediální drama, které vypráví o nepravděpodobném přátelství neúspěšného spisovatele se středoškolačkou z Long Islandu, která ho učí co to znamená, vzít odpovědnost za svůj život do vlastních rukou... Papírový hrdina je inspirativní komediální drama o jednom neobvyklém přátelství mezi Richardem (Jeff Daniels), neúspěšným spisovatelem středního věku, jenž nikdy zcela nedospěl, a sedmnáctiletou dívkou Abby (Emma Stoneová), která díky rodinné tragédii naopak musela dospět velmi rychle. Oba jsou nejistí, ostýchající se udělat vstřícný krok a přitom oba hledají přítele, s jehož pomocí by do budoucna snáze kráčeli dál. I když Richard už od dětství na jednoho přítele spoléhá, tento imaginární superhrdina však existuje pouze v jeho hlavě. Po naléhání manželky Claire (Lisa Kudrowová) se Richard přestěhuje na zimu na Long Island, s cílem překonat svůj spisovatelský blok. Právě zde se setkává s Abby, kterou si najme jako chůvu, i když žádné děti nemá. Jejich nové, křehké přátelství je zpečetěno báječnou Abbyinou domácí polévkou, a také její upřímnou radostí a zájmem o Richardovo psaní i o jeho pokusy s origami. Postupně se sbližují a svěřují si své sny i životní těžkosti. S přicházejícím jarem si oba uvědomí, že je čas nechat odejít imaginární kamarády z minulosti a přijmout budoucnost jako nový začátek. A stejně tak přijmout i nové úžasné přátelství. (HBO Europe)

Trailer

MartinezZ

Setkání bláznů ve světě ztroskotanců. ~~~ Zdánlivě nudný a bezduchý příběh unaveného depresivního spisovatele bez nápadu na další knihu a Kapitánem Znamenitým, jenž jeho kroky provází už po mnoho ostudných, zbytečných a ničím nenaplněných dnů. Ve stejném světě žije, nebo spíše hnije, i Emma Stone. Setkání dvou zapomenutých duší, dvou bláznů, k probuzení stvořených. ~~~ Odpočinkově zadumaná bláznovina. Nečekal bych, že se sem Ryanův perfektně zahraný Kapitán tak hodí :) ~~~ Richmond? Hitchmond, Schmichmond? Schmichmond! ()

Maki89

podarený nezávislák o dospievaní v každom veku... vzťah medzi Richardom a Abby bol na zamyslenie, rovnako ako celá táto dejová línia... rovnako ako imaginárni priatelia, ktorí z detstva raz musia odísť... línia s manželkou mi prišla mierne zbytočná, resp. nedotiahnutá, ale bez nej by ten film asi nepôsobil dobre ako celok... 7/10 ()

Wade Wright

To si takhle jdeš pustit nějakou komedii s Ryanem a Emmou a ejhle... existencionální drama o vnitřní samotě a podstatě přátelství. :) Ještěže mě to vůbec nevadí, protože tohle dílko nakonec nemůžu prohlásit za nic menšího než za skrytý klenot. Asi ho tady každému nechám schované, ať si ho najde sám. Mluvit o filmu více by byla škoda. - Plottwist jsem taky nečekal. ()

blackrain

Lisa Kudrow se snažila být starostlivou manželkou, ale byla příliš zaměstnaná. Měla si pro svého muže najmout nějakou pomocnou sílu v domácnosti, která by mu uvařila, uklidla a dohlédla na něho. Richard byl opravdu nedospělý. Občas působil jako takové velké dítě, o které se měl někdo postarat. Také potřeboval nějaký nový podnět nebo nějakou pořádnou vzpruhu, která by mu vlila novou krev do žil, něco, co by ho dokázalo nakopnout. Přeliv Ryana Reynoldse byl příšerný. Už mu chyběla jen německá uniforma s lebkou na límečku. ()

playboxguest

Ten chlap si neumí udělat ani polívku, natož aby dal za 100 minut dohromady knihu, nebo dokonce svůj život. Nudný není tenhle film, nýbrž jeho hlavní hrdina, který by mě v reálu nejspíš unudil k smrti. Plusové body za Emmu Stone, která se mi tady vzhledově moc líbila a za tip, co s tou kopou knížek, co se mi válí na půdě. ()