poster

Papírový hrdina

 • USA

  Paper Man

Komedie / Drama

USA, 2009, 106 min

Kamera:

Eigil Bryld

Hudba:

Mark McAdam

Střih:

Sam Seig

Scénografie:

Bill Groom

Kostýmy:

Juliet Polcsa
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • larelay
  ***

  Malo to velmi svetle a vtipne chvilky - Ryan vo vypchatych obtiahnutych trenirkach a zltym prelivom, Jeff Daniels na minibicykli, ale aj hrozne slabe chvilky - Lisa Kudrow, rozvlacny pribeh. No a najdolezitejsie je, ze to malo aj chvilky na zamyslenie a silne chvilky, o ktore sa vacsinou postarala Emma Stone s Jeffom Danielsom. Vcelku to bol prijemny nezavislak, ale nicim prevratny.(15.8.2010)

 • MartinezZ
  ****

  Setkání bláznů ve světě ztroskotanců. ~~~ Zdánlivě nudný a bezduchý příběh unaveného depresivního spisovatele bez nápadu na další knihu a Kapitánem Znamenitým, jenž jeho kroky provází už po mnoho ostudných, zbytečných a ničím nenaplněných dnů. Ve stejném světě žije, nebo spíše hnije, i Emma Stone. Setkání dvou zapomenutých duší, dvou bláznů, k probuzení stvořených. ~~~ Odpočinkově zadumaná bláznovina. Nečekal bych, že se sem Ryanův perfektně zahraný Kapitán tak hodí :) ~~~ Richmond? Hitchmond, Schmichmond? Schmichmond!(7.7.2011)

 • ABLABLABLA
  ***

  "Laskavé komediální drama...." Cože? Kde? Neříkám, že to bylo úplně špatné, ale ty tři hvězdy jsou za pár povedených vtípků a komických situací, jinak je to ryze nijaké (ne nudné ale prostě nezajímavé). Ryan v tom trikotu a s otřesnými žlutými vlasy byl komický, Jeff s tím kolem a propálenou bundou taky. Jinak ten konec byl velmi podivný, tak nejprve ho políbí (cooo? proč?) a potom on se vlastně udobří se svou manželkou. Ona v duchu pověsí svého imaginárního kamaráda a on toho svého zas nechá odletět jak Supermana do nebes. Musím uznat, že ale okamžik, kdy se ti dva "imaginárové" potkali byl docela překvapující.(11.12.2013)

 • Anchi
  ***

  "When the world is in peril, when evil surrounds you, when danger..." *door shut* "Okay." Psaní venku, kapitán Excellent vymýšlející absolutně směšné jméno pro hrdinu knihy, zoufalý kapitán Excellent v hromadě listí. Geniálně prťavý kolečko. Závěrečný origami letter, který mě nečekaně zasáhl a možná jsem schopná si z něj i něco odnést vůči sobě (...regarded his solitude as something sacred...). Pro blonďatýho Reynoldse mám jediný slovo - ňuňák. Jinak vcelku klidná, lehce jímavá podívaná na nedělní večer. A "Okay".(17.4.2011)

 • ORIN
  ****

  Takové nezávislé maloměstské krasosmutnění s výtečnou ústřední dvojkou Jeff Daniels-Emma Stone. On, v podstatě takový více zašlý a ne tolik neurotický Arlen Faber, a ona, po traumatickém zážitku z dětství, který ji navždy poznamenal. Na první pohled nesourodou dvojici spojí pouto přátelství determinované křehkostí vzájemné důvěry.(8.12.2010)