Papírový hrdina

Scénografie:

Bill Groom

Kostýmy:

Juliet Polcsa

Velice zvláštní až trochu dost "creepy," že se čtyřicátník, neúspěšný spisovatel sotva schopen se sám o sebe postarat, zpřátelí se sice taky poněkud zvláštní, ale přesto víceméně normální středoškolačkou, a to ještě za jakých podmínek. Námět tedy velice originální, ale přesto zkrátka dost divný. Postava Ryana Reynoldse byla hodně směšná, Jeff Daniels neodvedl špatný výkon v roli velice divného muže, avšak kdo opravdu zářil? Jednoduchá odpověď: Emma Stone! Kvůli ní jsem si film také pustil. Až na čtyři hvězdičky to nakonec skoro ona sama dotáhnout nedokázala, je to mezi. Byla perfektní, miluji ji, ale opakovat s ní si budu jiné filmy.(22.10.2012)

Tieto filmy ma dokážu vždy zahriať pri srdci. Sú dôkazom, že americká produkcia nerobí len veľké, epické, alebo sentimentálne príbehy, ale dokáže spraviť aj niečo jednoduché, ľudské, niečo čo sa vám keď si to pozriete v správnom čase vryje do pamäti. Paper Man je takým filmom, aspoň pre mňa. Je to jeden z tých príbehov, ktorých hrdinovia nevedia čo so sebou a prezreteľnosť scenáristov - v tomto prípade osudu ich zviaže dokopy a pomôže im pohnúť sa ďalej. Znie to strašne klišoidne a neprekvapivo, ale tu prichádzajú na scénu herci, ktorý svojim postavám vdýchli život podľa tých najlepších merítok. Vďaka tomu sa s filmu stáva citlivá spoveď s uveriteľnými postavami, ktorá balancuje medzi tragikou a komikou, ktorá nepôsobí samoúčelne a je dokonale vyvážená. Jeden z tých filmov, ktoré nevznikajú tak často ako by som chcel, ale ktoré ma dokážu vždy potešiť ak ho objavím. Jeff Daniels a Emma Stone sa skvelo dopĺňajú a neskutočne im to v ich úlohách pristane. 80%(10.8.2011)

Nakonec celkem příjemně překvapilo. Začátek se mi moc nezdál a vyčítal jsem hlavním představitelům velké řešení malých životních překážek. Ale nakonec se to otočilo a i Richard si pokládá stejnou otázku. Role Ryana mi přišla trošku divná, ale tak nějak už to k tomu filmu patří. Na závěr překvapila role Culkina a nakonec z toho celkově vyplynul moc hezký film. 75%(26.8.2010)

Skutečné přátelství je dlouhodobou historií mapující úspěchy i pády životních osudů svých dobrovolných účastníků. Jedním z příkladů, nikoliv dlouhověkého, ale rozhodně zaznamenání hodného, je netradiční příběh mladé dívky a spisovatele ve středních letech, který je poutavou psychologickou introspekcí dvojice lidí, kteří nemají na první pohled nic společného. Nenechte se ovšem zmýlit, pod povrchem se skrývá příběh o ztrátě, smrti a bolesti. Film se může opřít o silné herecké výkony. Po letech obrozený Jeff Daniels je skvělý, ale je to Emma Stone, která je hvězdou celého filmu a doslova mě svým výkonem posadila na zadek. V 19 letech předvádí precizní a vyzrálý výkon oscarových parametrů.(9.4.2012)

Setkání bláznů ve světě ztroskotanců. ~~~ Zdánlivě nudný a bezduchý příběh unaveného depresivního spisovatele bez nápadu na další knihu a Kapitánem Znamenitým, jenž jeho kroky provází už po mnoho ostudných, zbytečných a ničím nenaplněných dnů. Ve stejném světě žije, nebo spíše hnije, i Emma Stone. Setkání dvou zapomenutých duší, dvou bláznů, k probuzení stvořených. ~~~ Odpočinkově zadumaná bláznovina. Nečekal bych, že se sem Ryanův perfektně zahraný Kapitán tak hodí :) ~~~ Richmond? Hitchmond, Schmichmond? Schmichmond!(7.7.2011)