Najzaujímavejšie príbehy zo súdnych spisov si našli cestu na televíznu obrazovku. Susedské spory, dopravné nehody, rozvody, boje o deti, pracovno-právne spory, trestné činy – to všetko a ešte mnoho viac ponúkne relácia Súdna šou. Spoznajte príbeh, vypočujte si argumenty oboch strán aj rozsudok a uvidíte, či by ste rozhodli podobne.

TV JOJ pripravila inscenovanie procesov, ktoré vychádzajú zo skutočných prípadov, ktoré sa preberali v slovenských súdnych sieňach. Produkcia relácie sa rozhodla ísť odvážnou cestou – na nakrúcanie používa nehercov, prípadne ochotníkov. V úlohe sudcov, prípadne právnych zástupcov či žalobcov sa objavujú profesionáli z právnickej brandže. (oficiální text distributora)

Mernque odpad!

Napodobnenie skutočného procesu súdu v tomto titule je veľmi biedne. Vôbec to nechytá atmosféru ozajstného súdu. Zopár ľudí nájdených z ulice, ktorí tu vystupujú, niektorí dokonca vo viacerých dieloch, niektorí zas nevedia ani akú pozíciu hrajú čo bol už úplný vrchol, keď v strede súdneho procesu sa začali dotyční vystupujúci hádať o svoje pozície, keď si obžalovaný myslel že je poškodený a naopak... to nemá nádej na viac ako na odpad! ()

chalp

Videl som síce len pár dielov aj to náhodne, ale tí „herci“ tomu nedávajú vobec šancu, je mi jasné, že do tohto sa obsadzuje len komparz ktorý jojka pozbiera niekde v petržalke pred kauflandom(autentickosť), ale aj tak...hviezda za scenáre, ktoré sú niekedy celkom premyslené a na slovenské pomery oscarové :) ()

divjak

Vzhľadom na to, aké programy slovenské televízie v posledných rokoch produkujú, je tento asi jediný, za ktorý sa neprepadám od hanby. Iste, herecké výkony nie sú hodnotitelné, ale ak to mám porovnať s "našimi telenovelami", dávam prednosť. Mám rada tento seriál ako kulisu k jedlu alebo nenáročnej práci, pričom iné slovenské seriály z posledných rokov sú úplne katastrofálne celé. Tento má aspoň reálny základ (skutočné prípady). ()

desolator6 odpad!

Nie je zákon že sudca nemôže hovoriť o prípade aj keď je už uzavretý?Pokiaľ áno, tak porušuje zákon alebo to nie je sudca. Každopádne kauzy tipu "Bude sa volať náš syn po mame Bednička, alebo po otcovi Kotkodák" ma vážne neberú (tento proces tam naozaj bol) . Herecké výkony tu už spominané boli, nebudem opakovať. Môj "verdikt"? Hrôza!!! ()

Wancohoff

kazda cast je smiesna. a uz vobec nie autenticka so skutocnym sundnym pojednavanim.. a hlavne : keby sa tam riesili vazne veci a nie stale take banality, o ktore nezakopne ani policajt ked nieco take nahlasite. ..ale nie ! oni to riesia na sude, kto sa komu vyštal na chodnik.... sracka ako ine slovenske a ceske TV tvorby.. ()

• Doposiaľ najsledovanejšia epizóda bola vysielaná 1. septembra 2008, sledovalo ju 452 tisíc divákov. (Greenpeacak)
  • Jaroslav Mendel, představitel JUDr. Ernesta Sadowského, se jako jediný z tria soudců nikdy nezabýval právem ani nikdy nepůsobil v oblasti justice nebo vězeňství. (FIBO)
  • Svedkov a obžalovaných hrajú vždy neherci, ktorí prechádzajú castingom a kamerovými skúškami, následne si režisér vyberá z obsiahlej účasti nehercov. V roku 2013 si zahrala svedkyňu v rodičovskom spore Kristína Tarjányiová, ktorá sa pred kamerami volala Svetlana Kurilová. 26.11.2021 bola Kristína prehlásená za nezvestnú. 17.7.2022 boli hasiči privolaní k štipľavému dymu, ktorý stúpal z jednej zo záhrad na Alibernetovej ulici v Bratislave. Muž začal do hasičoch strieľať a dvoch ťažko zranil a následne spáchal samovraždu. Policajti ostali šokovaní, keď našli v jeho záhrade rozštvrtené ľudské pozostatky v podomácky urobenej peci. Malo ísť o hlavu, ako aj ďalšie časti tela ženy, ktoré vrah už pravdepodobne nestihol v osudný deň spáliť. Polícia zistila, že išlo o Kristínu Tarjányiovú, ktorá bola zastrelená v chodbe svojho bytu svojím susedom, ktorý ju strelil do hlavy a krku a následne ju rozštvrtil, a pokúsil sa jej telo spáliť. (Raccoon.city)

Časové pásmo bylo změněno