Soudní síň (TV pořad)

Súdna sieň

Reality-TV / Drama

Slovensko, 2008, 60 min

Asi to najlepšie, čo sa dá v tej obludnej JOJke pozerať. OK spracovanie, výkony hercov, réžia je otrasná a bohužiaľ stála sa z toho masovka, ale stále je to najlepší dôkaz toho, že najlepšie scenáre píše sám život. Dôkaz toho, že často príbeh a podstata je dôležitejšia ako " veľké umenie". Kiež by sa naši velkí "filmári" vedeli znížiť k týmto námetom a dať im aj nejaký obraz .... nie oni si radšej si prnoplánovo vymyslia podstatu a okolo nej budujú umenie. Bol som veľký fanda Menšíkových Bakalárov .....ach ach kde sú tie časy.(5.3.2012)

• Marek1991

Podobnosť jednotlivých prípadov pripisujem snahe zachovať aspoň nejakú diskrétnosť, na druhej strane je všetko, čo sa tam udeje ťažko kontrolovateľné a aj toho dôveryhodnosť. Výkony hercov považujem za amatérske, takisto scenár. Niekoľkoročné spory skĺbiť na určitú dobu je umenie, ale niekedy sa vynechajú dôležité skutočnosti, z tohto si teda človek, čo nezažil súdne konanie, reálny obraz súdov neurobí. Je to sledovateľné, ale nie nejako dobré.(31.5.2012)

• Ydrosten

Z čiré zvědavosti , jsem vydržel 2 díly. Nevím jestli tohle je pořad který má ukázat co se děje , ale nějak nevěřím tomu že se to doopravdy stalo - mizerný pořad , který nemá žádný spád a ani nemá co nabídnout. 1 hvězda je za to že jsem vyděl díl který byl celkem koukatelný a pojednával o svěřování dětí do společné péče - shodily se oba takovým způsobem , že bych jim ty děti odebral oboum a ještě bych jim napařil pokutu za pohrdání soudem ( + tak 1 000 hodin slušného chování ) /// EDIT - 6.8.2013 _-_ Ježišmarjá, to si snad dělají srandu že už dávají asi 5 dílů po sobě. Moja drahá polovička na to hledí, a to vám řeknu že jeden díl ještě vydržím, ale 4 nebo 5 po sobě ? To je peklo !!! Odpad všech odpadů + mínusové hodnocení za neustálé vnucování - ani reklama není tak otravná jak tenhle pořad. Každodením peklem se to nazvat musí, protože neznám odpadovitější pořad jako je tohle.(14.6.2012)

Nemôžem si pomôcť, je to veľmi, veľmi zlé, až je to dobré. Prihlúply nekonečný televízny program kde sa opakujú viac menej stále tie isté problémy na ktorých sa dá často aj celkom dobre zasmiať, herci-neherci sú priam katastrofálni ale iné sa ani čakať od niečoho takéhoto nedá. Pre mňa sa stala Súdna sieň takou menšou televíznou rutinou pri ktorej sa v kľude navečeriam a pokrútim hlavou nad tým ako katastrofálne vyzerá tento JOJ-kársky seriál.(22.6.2011)

Vzhľadom na to, aké programy slovenské televízie v posledných rokoch produkujú, je tento asi jediný, za ktorý sa neprepadám od hanby. Iste, herecké výkony nie sú hodnotitelné, ale ak to mám porovnať s "našimi telenovelami", dávam prednosť. Mám rada tento seriál ako kulisu k jedlu alebo nenáročnej práci, pričom iné slovenské seriály z posledných rokov sú úplne katastrofálne celé. Tento má aspoň reálny základ (skutočné prípady).(1.10.2009)

• - Jaroslav Penc, který ztvárňuje postavu soudce Alfonze Richtera, má právní vzdělání a vystudoval Právnickou fakultu univerzity Komenského v Bratislavě. V soukromí pracuje jako advokát. (FIBO)

• - FIBO Na tvorbě pořadu se podílí odborní poradci a osoby s právním vzděláním, někteří z nich ztvárňují role žalobců či obhájců. Mezi mnohými diváky převládá domnění, že se jedná o skutečné autentické záběry ze soudních procesů. (FIBO)

• - Doposiaľ najsledovanejšia epizóda bola vysielaná 1. septembra 2008, sledovalo ju 452 tisíc divákov. (Greenpeacak)