"Poďme sa zahrať na súdnu sieň," povedal niekto & zhŕkla sa skupinka ľudí, pridali sa kamery a vznikol z toho zaujímavý ťah jojky...Aj keď sa tu vyskytujú amatérsky herci, veľakrát mi to pripadá realistickejšie ako naše sterilné seriály...navyše niektoré prípady sú také absurdné, že človek začína uvažovať, či sme my ľudia vôbec normálni...(5.4.2009)

• woarrend

Velký průser. Párkrát jsem to viděl, a pokud vybrali opravdu ty "nejzajímavější", jak píšou, tak si neumím představit, jaká úděsná nuda musejí být ty, které zahrané nebyly. Smysl tohohle pořadu nepochopím asi nikdy, ale aspoň jsem pochopil, že slovenská televize na tom v těchto nesmyslných kravinách není o moc lépe než česká. Fuj!(28.8.2012)

• Gogo333

Po nějakým tom roce jsem zase zapnul tv a nestačil se divit, co všechno tam je. Krom opakování stupidních seriálů jsem při přepínání narazil i na tohle. Snažil jsem se dokoukat aspoň ten jeden díl, ale nedalo se. Herci, nebo co to je, jsou děsný a scénář stojí za starou belu. Když jsem náhodou další den narazil zase na tento pořad, tak tu chvilka mi přišla jako přes kopírák minulý díl jen s jinýma tvářema. Strašná ztráta času. 0%(22.7.2013)

Hodnotím vysoko. Protože je to zajímavý počin. Jedná se o inscenace skutečných soudních pojednávání, kde role soudců a obhájců (a "kolíznej opatrovníčky" - zajímavé sousloví...) hrají pořád stejní "herci" a role navrhovatelů, odpůrců, svědků a diváků hrají neherci, kteří byli vybrání v konkurzech. Právě kvůli tomu pořad vyznívá velmi civilně a realisticky, docela smekám před těmi neherci, jak se dokážou vášnivě milovat, nenávidět, kydat na sebe navzájem, plakat a vyčítat si kdeco...obsadit to herci by znamenalo úplně zrušit tu autenticitu a již by to nebyl zajímavý počin, ale jen jakýsi hraný dokument, byť určitě také koukatelný. Mně se to líbí.(14.11.2012)

• nevezicak

V úvodu tohoto .. (co to kura vlastně je? seriál, reality show??) by mělo stát varování : Pozor! Sledování může vyvolat prudké pocity nevolnosti a pořadem vyvolávané pocity mohou pokazit kus vašeho dne.. Opravdu nejsem zastáncem pseudo-reality show, jako Survivor či Faktor strachu, ale netušil jsem, že si někdo může v televizi DOVOLIT uvést takovou marnost. Není to vtipné, není to vážné, není to veselé a bohužel to není ani smutné. Je to fakt ještě horší.(10.2.2012)

• - Jana Buršáková, která ztvárňuje postavu soudkyně, ve svém osobním životě pracovala jako příslušnice sboru vězeňské a justiční stráže a pravidelně absolvovala semináře v oblasti práva. (FIBO)

• - TV JOJ ohlásila, že od mája 2013 nebude pokračovať v nových častiach. V júni vysielala len reprízy a od septembra seriál na obrazovkách skončil. (vander19)

• - Jaroslav Mendel, představitel JUDr. Ernesta Sadowského, se jako jediný z tria soudců nikdy nezabýval právem ani nikdy nepůsobil v oblasti justice nebo vězeňství. (FIBO)