Soudní síň (TV pořad)

Súdna sieň

Reality-TV / Drama

Slovensko, 2008, 60 min

• JohnMiller

To už čo je keď si neherec platí za to aby mohol nehrať v takejto neskutočnej kravine. Neherci z tejto show sú fakt veľmi čudný a povedal by som ojedinelí. Mal som možnosť pracovať hneď vedľa štúdia na Kolibe. To boli tak namyslení ľudia, že som sa im musel vysmiať do tváre a povedať im, že oni nie sú herci, nevedia hrať. A oni mi neverili.(9.12.2016)

• Macintosh

Pani Natália je vdova eště pri sile, ktorá žije na dedine, má rada svoj kľud a pokojně tiež žije. A ako sama hovorí: "Každý si musí niekedy urobiť dobre". V tom ju ale neustále braní nadržaný pán sused, ktorý její pravidlá nerešpektuje a neustále sa ukájá pred oknom pani Natálie. Ta už je z toho zúfalá a rozhodla sa dať pána Jána na sůd. /eště uvidíte/ "Veď mi ničíš život do frasa, ty jeden sopliak sopľavý!"(9.3.2014)

• tron

Komentár obsahuje vulgarizmy. Priznám sa bez mučenia, keď som videl na televízii JOJ prvé upútavky na „Súdnu sieň“, bol som znechutený. Nakoniec sa však z toho vykľulo niečo úplne iné. Akýsi pokus o dokumentárnou formou zaznamenané súdne pojednávania zo slovenskej súdnej siene, kde sa stávame svedkami mnohých zaujímavých prípadov. Projekt (skutočne sa neodvážim napísať "seriál") je okrem vydareného pokusu o civilnosť (konečne majú v nose sa škrabkajúci nervózni komparzisti logiku) zaujímavý aj tým, že diváka poučuje (v tom zmysle, ako to vyzerá, ak vám do schránky príde oznámenie, že na vás XYZ podal trestné oznámenie a čo sa stane, ak na pojednávanie v dohodnutý čas prídete). DODATOK 28. 2. 2010 Tak dosť. Už ma to fakt nebaví. Zo začiatku sa na to dalo pozerať, ale keď tento svojrázny projekt prežil aj rok 2010, prestalo ma to baviť a začalo ma to hnevať. Všetko sa opakuje, zápletky sú hlúpe, "herci" až fyzicki odpudiví (od sudcov po svedkov), proste strašná kravina a s chuťou znižujem z pôvodného hodnotenia 60% na odpadových 20%. "Pôvodná tvorba" TV JOJ stojí za hovno.(27.12.2008)

• SOLOM.

No mě přijde, že z těch všech soudců a soudkyň co zaplavují naše a slovenské televizní kanály je tohle asi nejvíc „poživatelné“. Občas se tam našlo pár lidí, kteří dokázali předvést alespoň trošku snesitelné herecké výkony a i samotné „soudní případy“ (tedy některé) byli zajímavé. Jinak samozřejmě žádná sláva, ale co od takových „TV pořadů“ taky čekat. Výborně se u nich ale spí, to musím potvrdit.(4.4.2018)

Ja si nemôžem pomôcť, ale aj napriek súhlasu s názorom, že (ne)herecké výkony sú príšerné, táto "showka" je vážne prča :-). A kedykoľvek ju zastihnem vo vysielaní, dokonale sa pobavím takým akýmsi zemitým, všeľudovým spôsobom. :-) A neviem či to je dramaturgický zámer, ale v poslednej dobe sa množia najmä tzv. jahelkovské prípady (pre tých ktorí nerozumejú - výraz je odvodený od spievajúceho právnika Iva Jahelku). Skrátka a dobre "NEZNALOST NEOMLOUVÁ". :-) (19.12.2008)(19.12.2008)

• - Jaroslav Penc, který ztvárňuje postavu soudce Alfonze Richtera, má právní vzdělání a vystudoval Právnickou fakultu univerzity Komenského v Bratislavě. V soukromí pracuje jako advokát. (FIBO)

• - FIBO Na tvorbě pořadu se podílí odborní poradci a osoby s právním vzděláním, někteří z nich ztvárňují role žalobců či obhájců. Mezi mnohými diváky převládá domnění, že se jedná o skutečné autentické záběry ze soudních procesů. (FIBO)

• - Podľa odborníkov sa súdne pojednávania v relácii podobajú viac na americké než na slovenské. (Greenpeacak)