Soudní síň (TV pořad)

Súdna sieň

Reality-TV / Drama

Slovensko, 2008, 60 min

Náhodou já se u toho docela dobře bavím. Hlavně mě baví pozorování lidské dekadence. Příbuzní proti příbuzným, sousedi proti sousedům a nikdo nechce ustoupit. Nejvíc mě baví sledovat kvůli jakým věcem jsou lidi schopní se navzájem tahat po soudech, jak si dokážou vzájemně škodit a jaký svinstvo je kdo schopnej na koho vytáhnout. Je to místy docela švanda a moc pěkně to vykresluje ubohou lidskou povahu, takže proč ne. Viděl jsem pár dílů a docela mě to zaujalo, tak to teď sleduju. Jinak výkony (ne) herců tomu dávají docela šmrnc a punc uvěřitelnosti, až natolik, že jsem si ze začátku myslel, že se to děje doopravdy. Prostě sranda.65%(1.4.2015)

To, že Súdna Sieň nie je vynikajúci seriál nespôsobuje len jeho nízka rozpočtosvosť, opakujúce sa zápletky, ani istá jednoduchosť, či schématizmus osamote. No všetky tieto faktory zrážajú kvalitu, tohto inak celkom dobre mysleného projektu. Snaží sa najmä o prevedenie pojednávaní súdnych procesov tak, aby ich priblížili bežnému divákovi. V tomto sa mu celkom darí dosiahnuť svoj cieľ s orientovaním sa na podstatné, Film stopercentne netrvá na dokumentárnom prístupe. Vidno, že herci sú amatéri a jednotlivé prípady sa často opakujú, no priznajme si úprimne, že aj v skutočnom živote, ktorý sa snaží Súdna Sieň napodobniť je tomu tiež tak. Seriál však časom predsa len stratí na pútavosti, možno aj kvôli svojej trochu natiahnutej minutáži. Váhavo **1//2(26.12.2010)

Nemôžem si pomôcť, je to veľmi, veľmi zlé, až je to dobré. Prihlúply nekonečný televízny program kde sa opakujú viac menej stále tie isté problémy na ktorých sa dá často aj celkom dobre zasmiať, herci-neherci sú priam katastrofálni ale iné sa ani čakať od niečoho takéhoto nedá. Pre mňa sa stala Súdna sieň takou menšou televíznou rutinou pri ktorej sa v kľude navečeriam a pokrútim hlavou nad tým ako katastrofálne vyzerá tento JOJ-kársky seriál.(22.6.2011)

• Wancohoff

kazda cast je smiesna. a uz vobec nie autenticka so skutocnym sundnym pojednavanim.. a hlavne : keby sa tam riesili vazne veci a nie stale take banality, o ktore nezakopne ani policajt ked nieco take nahlasite. ..ale nie ! oni to riesia na sude, kto sa komu vyštal na chodnik.... sracka ako ine slovenske a ceske TV tvorby..(22.12.2012)

Súdnu sieň mám veľmi rád. Vždy po práci o 18tej zapínam TV aby som si vychutnal tento seriál alebo reláciu. Prípady sú občas nudné, občas zábavné a občas veľmi, veľmi vážne. Vždy si nájdem stranu, s ktorou sympatizujem a držím palce. Proste Súdna sieň je pre mňa jediný relax po práci, okrem športových prenosov, ktorý si pozrem v TV.(17.3.2013)

• - Jana Buršáková, která ztvárňuje postavu soudkyně, ve svém osobním životě pracovala jako příslušnice sboru vězeňské a justiční stráže a pravidelně absolvovala semináře v oblasti práva. (FIBO)

• - Jaroslav Mendel, představitel JUDr. Ernesta Sadowského, se jako jediný z tria soudců nikdy nezabýval právem ani nikdy nepůsobil v oblasti justice nebo vězeňství. (FIBO)

• - Jaroslav Penc, který ztvárňuje postavu soudce Alfonze Richtera, má právní vzdělání a vystudoval Právnickou fakultu univerzity Komenského v Bratislavě. V soukromí pracuje jako advokát. (FIBO)