Soudní síň (TV pořad)

Súdna sieň

Reality-TV / Drama

Slovensko, 2008, 60 min

Nemôžem si pomôcť, je to veľmi, veľmi zlé, až je to dobré. Prihlúply nekonečný televízny program kde sa opakujú viac menej stále tie isté problémy na ktorých sa dá často aj celkom dobre zasmiať, herci-neherci sú priam katastrofálni ale iné sa ani čakať od niečoho takéhoto nedá. Pre mňa sa stala Súdna sieň takou menšou televíznou rutinou pri ktorej sa v kľude navečeriam a pokrútim hlavou nad tým ako katastrofálne vyzerá tento JOJ-kársky seriál.(22.6.2011)

No sranda najväčšia... Vždy sa dobre pobavím. Samozrejme jednoznačne prím vedú rozvody, keď sa človek nestačí čudovať aké dôvody ľudia majú. Súdna sieň je celkom milé osvieženie na poli dokumentov typu: "Stalo sa naozaj". Jo a neherci ktorí hrajú jednotlivé postavy sú občas absolutne excelentní. Velka sranda je tiež aj komentár na konci po súde, vždy nejaká totálna kravina...(13.8.2009)

Sledujem to absolútne nepravidelne (videl som tak do 15 dielov). Myšlienka sa mi páči (pamätám si, že za socíku bolo niečo podobné - tuším sa to volalo - Kto je vinný ?), niektoré časti boli zaujímavé, dokonca vtipné (rozvádzajúci sa chlap, ktorý na Vianoce kupoval darčeky a kapra nemal chybu), niektoré slabšie. Na rozdiel od mnohých kritikov si však myslím, že tí herci nie sú až taký hrozní, totiž jedná sa o obrazy bežných ľudí, ktorí sú vystresovaní na súde, mne príde ten ich prejav a správanie celkom reálne. Nezabúdajme, že tu nejde o žiadneho Matlocka, či iný film z amerických súdnych siení, na ktoré sme zvyknutí. Na vylepšenie skóre pridávam hviezdičku navyše... -)(12.8.2011)

Je to dobrý seriál, len by som bol za, keby tam dávajú nejaké zaujímavejšie veci, ktoré sa udiali, ako lúpeže, vraždy, znásilnenia, veľké finančné podvody a tak... určite by si to získalo viacej divákov a aj lepšie hodnotenie než to, že sa nejaký manželia rozvádzajú kvôli nezhodám v sexe a ako si rozdelia deti.. To ma vôbec netrápi. Skôr by som si pozrel niečo zaujímavejšie, ale takých dielov je v Súdnej sieni bohužiaľ málo. Snáď mi nechcú povedať, že u nás sa nič okrem rozvodov nedeje. Ale tak tých 60% si to zaslúži, aspoň za tých pár zaujímavých častí zo 100 ktoré som videl..(31.5.2011)

• mrclTV

Ach, ako to opísať.....mne už len stačilo, keď som počul, koľko ľudí si myslí, že tak to skutočne ide na súdoch....Zlé ako dráma, zlé ako dokument (božechráň, nech ľudia pochopia, že to nie je dokument!) a zlé ako reality show. Bod za to, že možno v niekom tie jednotlivé závery epizód odovzdajú a prebudia niečo ako ponaučenie.(28.7.2016)

• - Doposiaľ najsledovanejšia epizóda bola vysielaná 1. septembra 2008, sledovalo ju 452 tisíc divákov. (Greenpeacak)

• - Jaroslav Mendel, představitel JUDr. Ernesta Sadowského, se jako jediný z tria soudců nikdy nezabýval právem ani nikdy nepůsobil v oblasti justice nebo vězeňství. (FIBO)

• - TV JOJ ohlásila, že od mája 2013 nebude pokračovať v nových častiach. V júni vysielala len reprízy a od septembra seriál na obrazovkách skončil. (vander19)