Najzaujímavejšie príbehy zo súdnych spisov si našli cestu na televíznu obrazovku. Susedské spory, dopravné nehody, rozvody, boje o deti, pracovno-právne spory, trestné činy – to všetko a ešte mnoho viac ponúkne relácia Súdna šou. Spoznajte príbeh, vypočujte si argumenty oboch strán aj rozsudok a uvidíte, či by ste rozhodli podobne.

TV JOJ pripravila inscenovanie procesov, ktoré vychádzajú zo skutočných prípadov, ktoré sa preberali v slovenských súdnych sieňach. Produkcia relácie sa rozhodla ísť odvážnou cestou – na nakrúcanie používa nehercov, prípadne ochotníkov. V úlohe sudcov, prípadne právnych zástupcov či žalobcov sa objavujú profesionáli z právnickej brandže. (oficiální text distributora)

tron

Komentár obsahuje vulgarizmy. Priznám sa bez mučenia, keď som videl na televízii JOJ prvé upútavky na „Súdnu sieň“, bol som znechutený. Nakoniec sa však z toho vykľulo niečo úplne iné. Akýsi pokus o dokumentárnou formou zaznamenané súdne pojednávania zo slovenskej súdnej siene, kde sa stávame svedkami mnohých zaujímavých prípadov. Projekt (skutočne sa neodvážim napísať "seriál") je okrem vydareného pokusu o civilnosť (konečne majú v nose sa škrabkajúci nervózni komparzisti logiku) zaujímavý aj tým, že diváka poučuje (v tom zmysle, ako to vyzerá, ak vám do schránky príde oznámenie, že na vás XYZ podal trestné oznámenie a čo sa stane, ak na pojednávanie v dohodnutý čas prídete). DODATOK 28. 2. 2010 Tak dosť. Už ma to fakt nebaví. Zo začiatku sa na to dalo pozerať, ale keď tento svojrázny projekt prežil aj rok 2010, prestalo ma to baviť a začalo ma to hnevať. Všetko sa opakuje, zápletky sú hlúpe, "herci" až fyzicki odpudiví (od sudcov po svedkov), proste strašná kravina a s chuťou znižujem z pôvodného hodnotenia 60% na odpadových 20%. "Pôvodná tvorba" TV JOJ stojí za hovno. ()

Wacoslav1

Náhodou já se u toho docela dobře bavím. Hlavně mě baví pozorování lidské dekadence. Příbuzní proti příbuzným, sousedi proti sousedům a nikdo nechce ustoupit. Nejvíc mě baví sledovat kvůli jakým věcem jsou lidi schopní se navzájem tahat po soudech, jak si dokážou vzájemně škodit a jaký svinstvo je kdo schopnej na koho vytáhnout. Je to místy docela švanda a moc pěkně to vykresluje ubohou lidskou povahu, takže proč ne. Viděl jsem pár dílů a docela mě to zaujalo, tak to teď sleduju. Jinak výkony (ne) herců tomu dávají docela šmrnc a punc uvěřitelnosti, až natolik, že jsem si ze začátku myslel, že se to děje doopravdy. Prostě sranda.65% ()

RedAK odpad!

Jednoho pochmurného, silně depresivního večera, kdy jsem sténal nad tím, jak je můj krátký a bezvýznamný život totálně na hovno, jsem přemýšlel, jak se do doby, než přijede můj dealer s krabičákem a rohypnolem, zabavím. Volil jsem mezi úklidem mnohovrstvých zcepenělých zvratek za mojí postelí, zběsilým iracionálním vrážením hlavy do cihlové stěny mého příbytku a koukáním na jojku. Dlouho jsem takhle nelitoval své volby. Během sledování tohoto tévéprůjmu mi samovolně unikaly všechny tělní tekutiny z doposud neobjevených otvorů mého vtipně tvarovaného těla a u dveří jsem zahlédl sbalené kufry a svoji tasemnici, jak se slovy "no ty pičo, tak to je moc" vyděšeně prchá. ()

Vančura odpad!

Nechápu tenhle formát a nechápu ani, že se rozlejzá pod různými názvy na vícero komerčních televizích. Je to odporná sračka, kterou osobně řadím k tomu nejpokleslejšímu v současné televizní produkci. Člověk by se sice mohl naivně těšit na dobu, až tenhle formát zase vyjde z módy a slehne se po něm zem, ale to by nesměl vědět, že po tom přijde zcela jistě něco ještě horšího. Existence podobných pořadů jen umocňuje mou averzi k televizi a nedivím se, že se jí čím díl víc lidí zbavuje - osobně mi bylo z jediné epizody SS, k níž jsem se náhodou dostal, zcela na zvracení. ()

MM_Ramone odpad!

Táto televízna talk-show, ktorá je imitáciou skutočných súdnych procesov, je úplným vrcholom toho najúbožejšieho hereckého vystupovania. Neherci v úlohách svedkov, obžalovaných, poškodených, sudcov a ďaľších súdnych zriadencov sa snažia dramaticky priblížiť súdne konanie. Lenže jediné čo sa im darí je dokonale sa strápniť. Toľko hereckého primitivizmu neuvidíte ani v ochotníckom divadle niekde v Hornej Dolnej. Bez dlhého premýšľania to radím medzi odpad! ()

• FIBO Na tvorbě pořadu se podílí odborní poradci a osoby s právním vzděláním, někteří z nich ztvárňují role žalobců či obhájců. Mezi mnohými diváky převládá domnění, že se jedná o skutečné autentické záběry ze soudních procesů. (FIBO)
  • Podľa odborníkov sa súdne pojednávania v relácii podobajú viac na americké než na slovenské. (Greenpeacak)
  • Jaroslav Mendel, představitel JUDr. Ernesta Sadowského, se jako jediný z tria soudců nikdy nezabýval právem ani nikdy nepůsobil v oblasti justice nebo vězeňství. (FIBO)