Najzaujímavejšie príbehy zo súdnych spisov si našli cestu na televíznu obrazovku. Susedské spory, dopravné nehody, rozvody, boje o deti, pracovno-právne spory, trestné činy – to všetko a ešte mnoho viac ponúkne relácia Súdna šou. Spoznajte príbeh, vypočujte si argumenty oboch strán aj rozsudok a uvidíte, či by ste rozhodli podobne.

TV JOJ pripravila inscenovanie procesov, ktoré vychádzajú zo skutočných prípadov, ktoré sa preberali v slovenských súdnych sieňach. Produkcia relácie sa rozhodla ísť odvážnou cestou – na nakrúcanie používa nehercov, prípadne ochotníkov. V úlohe sudcov, prípadne právnych zástupcov či žalobcov sa objavujú profesionáli z právnickej brandže. (oficiální text distributora)

vander19

Súdnu sieň mám veľmi rád. Vždy po práci o 18tej zapínam TV aby som si vychutnal tento seriál alebo reláciu. Prípady sú občas nudné, občas zábavné a občas veľmi, veľmi vážne. Vždy si nájdem stranu, s ktorou sympatizujem a držím palce. Proste Súdna sieň je pre mňa jediný relax po práci, okrem športových prenosov, ktorý si pozrem v TV. ()

Cement73

No sranda najväčšia... Vždy sa dobre pobavím. Samozrejme jednoznačne prím vedú rozvody, keď sa človek nestačí čudovať aké dôvody ľudia majú. Súdna sieň je celkom milé osvieženie na poli dokumentov typu: "Stalo sa naozaj". Jo a neherci ktorí hrajú jednotlivé postavy sú občas absolutne excelentní. Velka sranda je tiež aj komentár na konci po súde, vždy nejaká totálna kravina... ()

nevezicak odpad!

V úvodu tohoto .. (co to kura vlastně je? seriál, reality show??) by mělo stát varování : Pozor! Sledování může vyvolat prudké pocity nevolnosti a pořadem vyvolávané pocity mohou pokazit kus vašeho dne.. Opravdu nejsem zastáncem pseudo-reality show, jako Survivor či Faktor strachu, ale netušil jsem, že si někdo může v televizi DOVOLIT uvést takovou marnost. Není to vtipné, není to vážné, není to veselé a bohužel to není ani smutné. Je to fakt ještě horší. ()

Wancohoff

kazda cast je smiesna. a uz vobec nie autenticka so skutocnym sundnym pojednavanim.. a hlavne : keby sa tam riesili vazne veci a nie stale take banality, o ktore nezakopne ani policajt ked nieco take nahlasite. ..ale nie ! oni to riesia na sude, kto sa komu vyštal na chodnik.... sracka ako ine slovenske a ceske TV tvorby.. ()

Radko

Vyšiel pomerne nedávno na Slovensku preklad knihy Rutgera Bregmana Ľudskosť s podnadpisom Optimistická história človeka. Autor sa v nej snaží pútavým jazykom ukázať, že každý človek je v základe dobrý. Nuž, program Súdna sieň ma už roky úspešne presviedča, že nie je asi vôbec rozhodujúce, či je človek od základu dobrý alebo zlý (odhliadnuc od potreby dôslednej definície týchto morálne-imperatívnych kategórií, pojmov). Podstatné je, že prevažná väčšina z nás sú pulzujúce balíčky emócií, ktoré parádne vybuchnú pri hocičom. A pri poukázaní na toto nepotrebuje TV JOJ žiadne sofistikované metódy. Stačia prosté ukážky súdneho priebehu a riešenia susedských či rodinných sporov, rozvodov, nárokov na čokoľvek. A sme doma. Ľudskosť ako na tanieri. Vymaľované. Len, ak je toto dôsledok optimistickej histórie ľudstva, ako to uvádza pán Rutger Bregnan v spomenutej knyhe, to teda tá história vyústila do parádne tragikomickej pointy. ()

• Jana Buršáková, která ztvárňuje postavu soudkyně, ve svém osobním životě pracovala jako příslušnice sboru vězeňské a justiční stráže a pravidelně absolvovala semináře v oblasti práva. (FIBO)
  • Jaroslav Mendel, představitel JUDr. Ernesta Sadowského, se jako jediný z tria soudců nikdy nezabýval právem ani nikdy nepůsobil v oblasti justice nebo vězeňství. (FIBO)
  • FIBO Na tvorbě pořadu se podílí odborní poradci a osoby s právním vzděláním, někteří z nich ztvárňují role žalobců či obhájců. Mezi mnohými diváky převládá domnění, že se jedná o skutečné autentické záběry ze soudních procesů. (FIBO)