Vědomostní soutěž AZ-kvíz, která se připravuje v brněnském studiu České televize pod vedením režiséra Ladislava Cmírala, už svým názvem oznamuje, že vyžaduje od soutěžících co nejširší znalosti. Název koresponduje také s hrací tabulí, na níž jsou otázky skryty pod políčky označenými písmeny abecedy od A do Zet. Soutěž kombinuje tematicky pestré vědomostní otázky se strategickou hrou. Ta spočívá v obsazování polí na hrací tabuli a v jejich propojení do souvislého řetězce, jenž spojí tři strany trojúhelníku. (oficiální text distributora)

Zemi11

"Pane Jaroslave, prosím vybírejte políčko jako první." "Prosím pole číslo 13." Jen totální negramota by nepoznal, že jde o AZ-kvíz. Stálice české televize si zachovává své kouzlo více než 10 let. Sledoval jsem zejména, když jsem byl nemocný a ležel 14 dnů doma. To jsem AZ-kvíz ocenil měrou vrchovatou. V 17:30 jsem se bedlivě díval a naslouchal a druhý den v repríze (11:30) jsem před taťkou machroval, že znám všechny odpovědi. Toť rozluštění otázky, kde vznikla pověst o chytrém Pavlíkovi. ()

Kejdlo

Furt stejné, furt nudné. Zábavných prvků minimum. Taxík jasně vede. Důchodci by na to ale asi měli jiný názor. ()

upson

Sofistikovaná a umírněná soutěž. Možná proto nedosáhne na více než 60%ní hodnocení v masivním ratingu. ()

herr_carter odpad!

"A teď bych poprosila U jako Undatra"....tak tohle je taky jeden z těch solidně-dementních pořadů, ve kterých můžete dosáhnout až na první cenu, což je Atlas hub...............moje hodnocení = 0 z 10. ()

rozbris

Pořad, který jsem v minulosti sledoval docela často [P.S. taky tam nebylo nic jiného:-)], ale teď jen sem tam. Rozhodně si procvičíte svoje znalosti. ()

Seti

Kdyby v AZ - kvízu nebyl ten zapráskanej bankomat, tak bych dal i 5. Takhle ovšem slízá všechnu smetanu jen Aleš Zbořil, kterej je občas absolutně neuvěřitelnej. Když se tam potká s nějakym rádobyvtipálkem, kerej každou odpověď doprovází velmi povedenou průpovídkou, tak se Aleš urve ze řetězu a spustí takovej koncert, že si může jít celej Kraus sednout někam na hanbu. ()

simbaslon

Rozhodně to není špatná vědomostní soutěž, především mě ale baví paní Marcela, známá jako pěstební dělnice, paní Jaroslava , která při gratulaci řekne svému sokovi, že ho ještě zbije a parodie pořadu v podobě songu Vim já? od PSH. ()

Zagros

V jednoduchosti je síla, tohle platí na AZ-kvíz přesně. Jednoduchý koncept, střídmé studio, lehčí otázky, žádné velké ceny a přesto patří AZ-kvíz řadu let k těm nejoblíbenějším televizním soutěžím. Tvůrci se zkrátka trefili do vkusu, i když šli proti trendu velkolepých výherní show o miliony, a za to jim patří poctivé tři hvězdy. ()

Milan25

Kde je konec Kolotočům, Milionářům a dalším? AZ kvíz si to na obrazovkách sviští už deset let a nic mu neschází. ()

Fary

Ackoliv se to predtaci a soutezici jsou pak lidem celkem k smichu, porad radim tuhle soutez k tem lepsim... ()

Merkin

Moje nejoblíbenější vědomostní soutěž...akorát ty odměny jsou poněkud nevyvážené(druhý si často odnese věci cennější než vítěz, ale co chceme po ČT:)) ()

Tessie

Tak moderátorce Evě jsem dlouho nemohla přijít na jméno, aspoň že se vdala :) Ale milá vědomostní hra, kterou jsem v papírové formě dostala nedávno od manžela. Smutná pravda: Člověk nemá tušení jak je hloupý, dokud se mu nezačnou pokládat otázky z AZ kvízu. ()

showxman

Jen fakt, že se tato televizní soutěž vysílá touto dobou již patnáctým(!) rokem, svědčí o její popularitě. Jednoduchý hrací systém, pestré otázky, pravidelnost vysílání a žádné reklamy patří mezi její největší zbraně. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno