Im Winter ein Jahr

A Year in Winter

Pred rokom v zime

(festivalový název)

Německo / USA, 2008, 129 min

Siahnuť si na život bez akejkoľvek odpovede na otázku prečo ... to by som ja osobne ťažko rozdýchavala. Mohlo to ísť ešte viac do hĺbky, ale atmosféra filmu bola slušná. A Karoline ma naozaj bavila .. Aldo už menej. 3,5* (Filmová výzva 2018 - DwayneJohnson) Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018)(14.3.2018)

Což o to, nic proti psychologii, ale tady přece žádná psychologie není - když na začátku představíte figurky a poté se jich snažíte figurkovitosti zbavit pomocí ustálených schémátek, zažitých záběrů a průměrné tklivé hudby, zůstanou na konci zase jen figurky. Jestli se film dostal někdy až na dřeň, jednalo se nanejvýš o pár scén, a to ještě toliko u žen. Karoline Herfurth byla nicméně skvělá a její katarzní taneční vystoupení v závěru pro mě film zachránilo. Facit: dojemný a ne úplně blbý film na nedělní večer.(30.5.2012)

Excelentí solo pro herecký talent slečny Karoline. Jsem moc rád, že jsem objevil další mladou a charismatickou herečkou, která dokáže utáhnout celý film navzdory velmi náročné roli. Psycholická sonda do jedný mladý ženský duše do který se vryla smrt bratra. Caroline Link si ještě prověřím, protože tady předvedla mistrovskou práci jak na poli scénáře, tak na poli režie.(18.8.2017)

Asi nejlepsi film v brneske casti festivalu Der Film. Film je zalozen na dvojici Karoline Herfurth a Josef Bierbichler (malir). Malir dostane zakazku od matky (Corinna Harfouch), jejiz syn spachal sebevrazdu, aby nakreslil obraz, jak si syn a dcera (Karoline Herfurth) hraji u piana. Vetsina filmu je zalozena na dialogu malire a sestry. Reziserce se povedl natocit s vybornou atmosferou. Velmi slusna je i kamera.(9.10.2009)

Tak ako jedna mŕtva včela ešte leto nerobí, ani jeden dobrý opis osobnosti - bol tým, čím sme ho chceli mať a preto ho nikto vlastne nepoznal - ešte nezaručuje kvalitný psychologický film. Relatívne priemerná dráma so scenárom pretkaným klišé. Pasáže s maliarom boli síce zaujímavé, ale keď ho navštevovala hlavná hrdinka, ktorá bola drzá a rozmaznaná, že by si zaslúžila pár faciek, čo sa neskôr zmenilo pomaly na platonickú lásku medzi nimi, povzdychol som si nad stokrát videnou šablónou.(16.12.2015)