Im Winter ein Jahr

A Year in Winter

Pred rokom v zime

(festivalový název)

Německo / USA, 2008, 129 min

Tak ako jedna mŕtva včela ešte leto nerobí, ani jeden dobrý opis osobnosti - bol tým, čím sme ho chceli mať a preto ho nikto vlastne nepoznal - ešte nezaručuje kvalitný psychologický film. Relatívne priemerná dráma so scenárom pretkaným klišé. Pasáže s maliarom boli síce zaujímavé, ale keď ho navštevovala hlavná hrdinka, ktorá bola drzá a rozmaznaná, že by si zaslúžila pár faciek, čo sa neskôr zmenilo pomaly na platonickú lásku medzi nimi, povzdychol som si nad stokrát videnou šablónou.(16.12.2015)

Což o to, nic proti psychologii, ale tady přece žádná psychologie není - když na začátku představíte figurky a poté se jich snažíte figurkovitosti zbavit pomocí ustálených schémátek, zažitých záběrů a průměrné tklivé hudby, zůstanou na konci zase jen figurky. Jestli se film dostal někdy až na dřeň, jednalo se nanejvýš o pár scén, a to ještě toliko u žen. Karoline Herfurth byla nicméně skvělá a její katarzní taneční vystoupení v závěru pro mě film zachránilo. Facit: dojemný a ne úplně blbý film na nedělní večer.(30.5.2012)

Excelentí solo pro herecký talent slečny Karoline. Jsem moc rád, že jsem objevil další mladou a charismatickou herečkou, která dokáže utáhnout celý film navzdory velmi náročné roli. Psycholická sonda do jedný mladý ženský duše do který se vryla smrt bratra. Caroline Link si ještě prověřím, protože tady předvedla mistrovskou práci jak na poli scénáře, tak na poli režie.(18.8.2017)

Pro me osobne velmi prijemne prekvapeni festivalu Der Film. Film si celou dobu udrzuje vybornou atmosferu, ktera me dokazala zcela vtahnout do deje. Postava malire me nejakym zpusobem pripominala H.R.Gigera. Nejsilnejsim okamzikem je scena, kde je pouzita skladba Signal to Noise od Petera Gabriela. Poctivych 5*(4.10.2009)

Na mne až příliš psychologické. Pořád jsem čekal, že film se bude někam posouvat, bude určitým způsobem gradovat. Místo toho se však pořád plácá v mezilidských vztazích rodiny poznamenané sebevraždou mazánka. Filmu dominují Bierbichler a Herfurth, jako malíř a sestra zemřelého. Film stojí na této dvojici, protože bez ní by toho nabízel pramálo. Jejich vztah a dialogy stojí za to. Spousta zbytečných postav kolem (např. Aldo), které s dějem prakticky nesouvisí. Atmosféra je na slušné úrovni, jen ten obsah mi chyběl, abych mohl tu atmosféru lépe nasávat. S přihlédnutím k množství děje mi přijde stopáž zbytečně dlouhá... 70%(4.10.2009)