Reklama

Reklama

Líbily se vám ve své době novátorské parodie typu Bláznivá střela nebo Agent WC40? Potom vězte, že u této úchvatné satiry na heroické válečné filmy se budete bavit ještě mnohem více! Berlín, 2. světová válka. Černou uniformu SS nosí i Standartenführer Schurenberg, povoláním sovětský špion Alexandr Isajevič Osečkin. Jeho obrovský černý mercedes má hliníková kola a na spodku modré diody. Bydlí v berlínské čtvrti Heilhitlerovo a je mistrem světa ve sportu „heilhitler“. Martin Bormann je homosexuál, v kanceláři chodí v havajské košili a tajně miluje Schurenberga. Hitler šňupe koks a je mu jedno, že na chodbách potkává agenta tajné služby USA, který je černoch, jeho uniforma nemá rukávy a při setkání se Schurenbergem si dávají „five“. A když se na padáku snese veleprsatá radistka Zina, začnou se dít věci! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (83)

GilEstel 

všechny recenze uživatele

„ Jediný muž v gestapu, kterému Surenberg věřil....Americký superagent Timati (černoch), který byl Hitlerovým osobním DJ.“ Hitlerův taktický rozbor: „Das ist deutsche Soldaten...muc muc muc muc muc.....und Das ist russisch Schwein tfuj tfuj tfuj tfuj ble. Verstehen?“ Tak tohle je fakt síla supertajný sovětský agent v týlu SS. Poslouchá moderní hudbu a při dechové zkoušce alkoholu cvičí gymnastiku, skáče přes překážky. Je přeborníkem v hajlování, soutěžním tanci na místní diskotéce. Tančí balet a umí rozstřelit hákový kříž na tisíc způsobů. K pomoci dostává supertajnou ruskou agentku vycpanou silikonama. Společně v obětí ve stylu Mr. and Mrs. SMITH vystřílí ústřednu gestapa a v kukuřičném poli vyválí svými těly srp a kladivo jako důkaz, že jejich láska a láska k matičce Rusi je vzájemná. Gagy těžící z té nejjednodušší formy humoru ztrácí svůj vtip v kontextu scén a událostí. Pár nápadů je tam vtipných (spíš zajímavých), ale ztrácí se v celkovém závalu trapnosti, která musí urážet většinu běžných diváků, když se prezentuje jako humor. Film je svým pojetím originální. Doufám, že originální a jediný svého druhu zůstane. Je to totiž úplná ptákovina. 25% ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Špion bez šifer je jako hamburger bez coca coly. Tenhle film rozhodně není pro každého - pro mě ale ano. Parodie jsou zpravidla o tom, že divák musí látku poměrně dost znát, aby vychutnal palbu vtipů vyloženě cílených. Kromě hlavní látky (17 zastavení jara) se objevuje velké množství odkazů a hlášek namátkově třeba z Cesty vesmírem a vůbec filmové a literární produkce SSSR, kterou mám celkem nakoukanou a načtenou. Málokdy šel film přes čáru, kde by mi to už neladilo, přestože šlo dost často o "fyzický humor"... který byl ovšem podán přinejmenším ústřední dvojkou naprosto nonšalantně. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Hodnotím vysoko, bavil jsem se skvěle, ale smutný jsem taky hodně. Ten film měl v sobě totiž neuvěřitelný komediální potenciál, který však z velké části vyzněl do zracena. A přitom stačilo občas jenom tolik netlačit na pilu a místo třiceti fórů za minutu jich vyplivnout klidně jen šestadvacet. Věřím tomu, že kdyby se této parodie ujalo trio ZAZ ve své vrcholné formě, tak by tančící Hitler se svým americkým DJem, nacistické velitelství popsané azbukou, mistrovství světa v hajlování i ruský agent Standartenführer Schurenberg mohli představovat ještě o hodně lepší zábavu. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Šílený mix parodie, kostýmní situační komedie rámované druhou světovou válkou, béčka o nacistech, primitivní teenagerské komedie, filmového podnikatelského baroka a možná nejhorší führerovy imitace v dějinách filmu. Problémem je, že apriori je to ovšem komedie a já se nezasmál ani jednou (opravuji, jeden podařený gag jsem zaznamenal, totiž ,,kuřácký koutek"). Komparovat tenhle film s ostatními klasikami subžánru nemá valné ceny, na výsostně francouzskou či britskou školu to nemá ani náhodou, klasiky typu Haló, haló! to sice přímo nevykrádá, ale zase je to tak blbé, až je to filmově kaput... Anebo možná mají Ukrajinci hodně specifický smysl pro humor... ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv je tenhle film naprostá ptákovina, nemůžu mu upřít, že je zručně natočený, jsou v něm hezké ženské a zazní v něm naprosto odzbrojující poruštěná coververze cajdáku Britney Spears Oops... I did it again (http://www.youtube.com/watch?v=sHIwWfkYhGM). Na komediální či parodické čáře však Hitler kaput! zcela selhává, a to hlavně z toho důvodu, že 99% veškerých "vtipů" těží z jediného nápadu, že lidé v roce 194? používají současnou techniku, chovají se současně... A tak. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (4)

  • Kromě jiného se ve filmu objeví parodie na Supermana. A když Zina (Anna Semenovič) vymění na Měsíci americkou vlajku za ruskou, tak zazní věta: „Houstone, máme problém.“ (noelcoward73)
  • Jednu část hudby tvoří píseň „Oops! ... I Did It Again“ Britney Spears, zpívaná ovšem mužským hlasem. (noelcoward73)

Reklama

Reklama