Hitler kaput!

Hitler's Kaput! Super Agents 008

Akční / Dobrodružný / Válečný / Komedie

Rusko / Ukrajina, 2008, 100 min

• rarak

Doufal jsem, že alespoň Anna Semenovič (ta kozatá špionka) pro mne bude důvodem, proč se na tento film dodívat, ale po hodině jsem to vzdal. Za tu dobu jsem se pousmál všeho všudy dvakrát, zbytek "vtipných scén" mi přišel trapný a nebo nezajímavý. Žel, film je pouze slepencem těchto "vtípků", takže se člověk celou dobu buď královsky baví, nebo k...vsky nudí.(12.2.2011)

Tak se mi moje letitá školní ruština zase jednou hodila, když u nás tenhle film zatím není (?) k sehnání jinak než v originále. To ale vůbec nevadí - odvázaná parodie na "Sedmnáct zastavení jara", která si nebere žádné servítky a dělá si srandu z kdečeho a kdekoho se opravdu povedla. A navíc je tu herecké obsazení, nad kterým srdce asi zejména mužské části diváků zaplesá - Anfisa Čechova a Kseniya Sobchak (Eva Braunová) jsou holky radost pohledět, ale obě zastiňuje svým komediálním výkonem i impozantní figurou Anna Semenovič v roli radistky Ziny. Ach, ty její krásné velké oči (a nejen ony), ty mi vždycky zvednou náladu (a nejen ji) :-D .(20.3.2010)

Špion bez šifer je jako hamburger bez coca coly. Tenhle film rozhodně není pro každého - pro mě ale ano. Parodie jsou zpravidla o tom, že divák musí látku poměrně dost znát, aby vychutnal palbu vtipů vyloženě cílených. Kromě hlavní látky (17 zastavení jara) se objevuje velké množství odkazů a hlášek namátkově třeba z Cesty vesmírem a vůbec filmové a literární produkce SSSR, kterou mám celkem nakoukanou a načtenou. Málokdy šel film přes čáru, kde by mi to už neladilo, přestože šlo dost často o "fyzický humor"... který byl ovšem podán přinejmenším ústřední dvojkou naprosto nonšalantně.(3.11.2015)

• Němi

Haha - SS tanci na rusky hiphop. Haha - Hitler snupe. Haha - kazdy se projevuje jak naprosty dement. Vsichni skacou, rvou, pitvori se, silene gestikuluji a, je-li treba, hazi homopohledy. To je legrace. Sem tam "uzasny" moment s smskou, PC nebo raperem... a ze to cele nema dej, natoz smysl v jednotlivych scenach, je snad jasne. 'Gitler kaput!' vyvolava smirlive vzpominky na libovolne pokracovani 'Scary movie' a ukaze znepokojivy fakt, ze lidovych satiriku typu Zdenka Trosky je vic... __Hodnoceni IMDb 28% je odpovidajici.(28.5.2010)

2 hvězdičky za film - klasická slabina typu "jak vidíte pár nejvydařenějších scén - třeba vystřižených na Youtube -, zbytek už vidět nemusíte". Hvězdičku navíc dávám právě za těch pár ujetých, ale pro mě cool scén - no a taky za ty ženské tam, jak jinak. (Poznámka - ti co nevidí nic vtipného na tom dělat si srandu z WWII, nechť odečtou dvě hvězdičky.)(28.11.2010)