Hitler kaput!

Hitler's Kaput! Super Agents 008

Akční / Dobrodružný / Válečný / Komedie

Rusko / Ukrajina, 2008, 100 min

• MorraEddie

Nejhorší na tom vším je,že když jsem si přečetl větu :Líbily se vám ve své době novátorské parodie typu Bláznivá střela nebo Agent WC40? Potom vězte, že u této úchvatné satiry na heroické válečné filmy se budete bavit ještě mnohem více! Tak jsem tomu normálně věřil. Bože jaké obrovské zklamání na mě čekalo. Vůbec nechápu co na tom mělo být vtipné.Jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl vůbec. Rusové by se na točení takových filmů měli z vysoka vysrat,protože takový fekální výsledek je i pro toho nejmíň náročného diváka učiněnou hrůzou.(19.3.2013)

Naprosto nezvyklé, šílené. Zbožňujete když se díváte na komedii a říkáte si tohle nedává smysl? (Bláznivý příběh R.Hooda bláznivá střela..) A to je právě ono! Paroduje další filmy. Je to mix různých žánrů. Ze začátku na to koukáte s otevřenou pusou a pak se vám to vryje pod kůži. Jde s toho cítit krajina původu("matička rus"). Je neuvěřitelné že A.H. je tak pořád slavný už tolik let po své smrti. Ale tady se na něj moc slávy nepěje.(11.8.2013)

Film, který dokazuje, jak jsou Slované odlišní. Aspoň tedy my od Rusů, popř. Ukrajinců. Proto překvapení a to v dobrém. Jsou to jen obyčejné frky dělající si prdel z Hitlera, minulosti i současnosti. Něco v nielsenovském typu, ale po rusku. Už úvodní cover Britney Spears dává najevo, že nejde o film, který by měl být brán jakkoli vážně, jelikož čistou parodii. Ke konci zbytečně natahované, ale skoro celou dobu jsem se smál jak dobytek a to se počítá.(30.9.2019)

• Georgex

Ruská válečná komedie, která se snaží parodovat německou armádu a její přední představitele během druhé světové války. Osobně se nebráním povedeným komediím z války, které si dělají srandu z jednotlivých stran. Bohužel tato mezi ně rozhodně nepatří a dá se říct, že humorná stránka, která je založena především na transformaci moderních vychytávek do válečného období, působí velmi uboze a nevtipně. Stejně tak nefunguje parodování jednotlivých vojenských hodnostářů, které je velmi hloupé a trapné. Za celý film jsem se pousmál maximálně třem vtipům, což je na komedii opravdu málo a přitom příběh ruského špiona, který je infiltrován na nejvyšších pozicích gestapa zněl velice zajímavě. Celý film se neuvěřitelně táhne a po slibném začátku klesá jeho kvalita každým dalším záběrem a když se v půlce filmu nemůžete dočkat konce, poznáte, že je něco špatně. Herecké výkony hlavních představitelů jsou na velmi nízké úrovni a snímek nezachránily ani pěkné herečky, které se dokonce polonahé popraly v blátě. Jedinou světlou stránkou na celém filmu je výborně poskládaný soundtrack, který je velmi melodický. Celkově hodnotím jako podprůměrnou komedii, která se snaží, ale bohužel každého nepobaví. Moje hodnocení 20%(14.7.2012)

Tak se mi moje letitá školní ruština zase jednou hodila, když u nás tenhle film zatím není (?) k sehnání jinak než v originále. To ale vůbec nevadí - odvázaná parodie na "Sedmnáct zastavení jara", která si nebere žádné servítky a dělá si srandu z kdečeho a kdekoho se opravdu povedla. A navíc je tu herecké obsazení, nad kterým srdce asi zejména mužské části diváků zaplesá - Anfisa Čechova a Kseniya Sobchak (Eva Braunová) jsou holky radost pohledět, ale obě zastiňuje svým komediálním výkonem i impozantní figurou Anna Semenovič v roli radistky Ziny. Ach, ty její krásné velké oči (a nejen ony), ty mi vždycky zvednou náladu (a nejen ji) :-D .(20.3.2010)