Hitler kaput!

Гитлер капут!

Hitler's Kaput! Super Agents 008

Akční / Dobrodružný / Válečný / Komedie

Rusko / Ukrajina, 2008, 100 min

2 hvězdičky za film - klasická slabina typu "jak vidíte pár nejvydařenějších scén - třeba vystřižených na Youtube -, zbytek už vidět nemusíte". Hvězdičku navíc dávám právě za těch pár ujetých, ale pro mě cool scén - no a taky za ty ženské tam, jak jinak. (Poznámka - ti co nevidí nic vtipného na tom dělat si srandu z WWII, nechť odečtou dvě hvězdičky.)(28.11.2010)

Špion bez šifer je jako hamburger bez coca coly. Tenhle film rozhodně není pro každého - pro mě ale ano. Parodie jsou zpravidla o tom, že divák musí látku poměrně dost znát, aby vychutnal palbu vtipů vyloženě cílených. Kromě hlavní látky (17 zastavení jara) se objevuje velké množství odkazů a hlášek namátkově třeba z Cesty vesmírem a vůbec filmové a literární produkce SSSR, kterou mám celkem nakoukanou a načtenou. Málokdy šel film přes čáru, kde by mi to už neladilo, přestože šlo dost často o "fyzický humor"... který byl ovšem podán přinejmenším ústřední dvojkou naprosto nonšalantně.(3.11.2015)

Po čase som sa k tomuto filmu vrátil a musím znížiť svoje hodnotenie (zo ***** na ***). Pred pár rokmi som bol fascinovaný tým, že Rusi natočili komédiu z obdobia WWII (na území komunisického bloku platilo nepísané pravidlo, že takéto komédie nie sú v súlade so záujmami robotníckej triedy) a, úprimne povedané, na mnohých miestach som sa aj schuti zasmial, ALE po čase som vytriezvel a v porovnaní s inými komédiami z uvedeného obdobia (zvlášť francúzska tvorba) je to len slabý odvar. Samozrejme nemôžem zrovnávať po formálnej stránke toto dielo s legendami typu Siedma rota či Veľký flám, avšak v rámci žánru sú to dva rozdielne prístupy s rôznou úrovňou kvality. Na majstrovstvá v hailovaní sa však zabudnúť nedá. :o)(9.11.2015)

U tohodle jsem se válel smíchy. A na rozdíl od Amerických komedií, tento film neobsahoval nechutné fekální vtipy. Jen mi tam trochu vadilo nadměrné "vybavení" hlavní hrdinky, díky němuž musela mít obrovské problémy s rovnováhou při sebemenším pohybu (a při scéně s padáním do postele si musela vyrazit zuby :).(21.6.2010)

Berlín, 2. světová válka. Černou uniformu SS nosí i Standartenführer Schurenberg, povoláním sovětský špion Alexandr Isajevič Osečkin. Jeho obrovský černý mercedes má hliníková kola a na spodku modré diody, bydlí v berlínské čtvrti Heilhitlerovo a jemistrem světa ve sportu heilhitler. Martin Bormann je homosexuál, v kanceláři chodí v havajské košili s palmičkami a tajně miluje Schulenberga. Hitler šňupe koks a je mu jedno, že na chodbách potkává agenta tajné služby USA, který je černoch, lebku a zkřížené hnáty má na bejsbólové čepici, otočené kšiltem nad ucho, jeho uniforma nemá rukávy, je ověšený stříbrnými řetězy a při setkání se Schurenbergem si dávají five. A když se na padáku snese veleprsatá radistka Zina, začnou se dít věci. Bláznivá parodie na Sedmnáct zastavení jara, Stirlitze si utahuje s válečných hrdinů - nebo přesněji z přitroublých filmů o válečných hrdinech.(27.12.2008)