Reklama

Reklama

Král Drozdí brada

(TV film)
  • Německo König Drosselbart (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Princezna Isabella z Geranienu byla velmi krásná, ale stejně tak pyšná, a zlomyslná, a její otec král s ní měl jen potíže. Rád by ji provdal, a tak pořádal slavnosti, na které zval všechny nápadníky zblízka i zdaleka. Princezně však nebyl žádný vhod. Nepochodil u ní ani šlechetný král Richard z Begonienu, kterému se vysmála, že má bradu jako drozd. To už však otci došla trpělivost a přísahal, že ji provdá za prvního žebráka, který se na zámku objeví. Zanedlouho se objevil pod okny potulný šumař v otrhaných šatech, zahrál a zazpíval, a když pak poprosil o almužnu, král dostál svému slibu a dal mu Isabellu za ženu. A tak princezně nezbývalo než následovat manžela. Šli dlouho, a když se princezna ptala, komu patří les, přes který šli, pole, která míjeli, slyšela stále stejnou odpověď. Králi, co mu říkají Drozdí brada. I vzdychala a litovala, že si nevzala krále Drozdí bradu. Všechno by jí to teď patřilo. Místo toho musí žít bez přepychu, bez služebných v nuzném příbytku a chudobě. S každým dnem však práce a krušné zážitky ulamovaly z její pýchy, až se pod ní začala objevovat vrozená dobrá povaha, a dokonce píle. (TV Nova)

(více)

Recenze (27)

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Tahle malá, rozmazlená, protivná princeznička se mi moc líbila, byla úžasně temperamentní, živelná, nevídaně drzá a přitom roztomile vtipná. Tatínek král holt výchovu dcery prokaučoval a rád by to nezvedené kvítko hodil na krk někomu jinému. Pozval tedy na zámek desítku princů a dcerce nařídil: „Vyber si ženicha. Musíš se vdát.“ Tímto jaksi protiprávním jednáním značně rozproudil princezninu modrou krev a ta se zcela pochopitelně hecla ad absurdum… Pohádková klasika v novém kabátku má svižné tempo, příjemnou atmosféru, kouzelnou hudbu, krásné lokace a úchvatnou výpravu. ()

dogrose 

všechny recenze uživatele

Další pohádka z německého cyklu Sechs auf einen Streich mi svým zpracováním připomněla starší koprodukci z roku 1984. Námět této pohádky mi vždy přišel dost drsný, ačkoli i u nás máme verzi námětu známého jako Potrestaná pýcha (Pyšná princezna) a vždy mne napadne paralela se shakespearovským Zkrocením zlé ženy. Odvyprávěno je svěže, srozumitelně, má to řád, takže i menší děti se budou bez problémů orientovat a vstřebávat. Líbí se mi, jak je udělán proces polepšování princezny (včetně toho, jak si poradí na tržišti). Příjemná hodina s příjemnými herci, výpravou a hudbou. ()

Reklama

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Echt německá verze pohádky, která už v koprodukci existuje. Princezna je o něco ošklivější, ale jak si zajistila prodej těch hrnečků na trhu mě dost okouzlilo. Král to s její výchovou už trochu přehání. Králova sestra, která ve starší verzi pokud se nemýlím nefiguruje, je docela milá postava, na to, že je zbytečná. Nechápu počínání krále otce - nejdřív holku rozmazlí, že by jí člověk dal facku na potkání, potom ovšem neváhá s naprosto šíleným trestem, ovšem pouze pro dceru, bez ohledu na to, že to opět výchovně naprosto zbabral sám. ()

Chlo0opek 

všechny recenze uživatele

Dobrý námět, herecky už však ne příliš blízké mému srdci (jistě je to způsobeno německým původem). Každopádně mě v pozornosti udržela až do konce (který byl mimochodem teda takový poslabší) a tak nemohu říct, že by se mi tato pohádka nelíbila. Lepší 3*. P.S.: 100% souhlasím s komentářem uživatelky "Jezinka.Jezinka" u této pohádky ohledně zbabrané výchovné metody krále - to popsala naprosto přesně... ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 4/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Obraz 8/10/// +krásný obraz, prostředí, příroda, celkem charismatický princ, krátké, neškodné -celkem nesympatická princezna, bez vetší akce nebo napětí/// Německá pohádka, která německy nepůsobí (to je plus). Příběh, který byl už natočen v Česku s Lukášem Vaculíkem v hlavní roli, jež si už ale moc nepamatuji (to je taky plus-pro tuto německou verzi samozřejmě), takže suma sumárum mi tu vychází pohádka, která neurazí a ještě ke všemu potěší divákovo oko. Není to nic výjimečného, ale v době kdy mám naše pohádky nakoukané nazpaměť a v době kdy už jsem z pohádek vyrostl je to příjemná změna./// Celkem 63%/// ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama