Reklama

Reklama

Král Drozdí brada

(TV film)
  • Německo König Drosselbart (více)

Obsahy(1)

Princezna Isabella z Geranienu byla velmi krásná, ale stejně tak pyšná, a zlomyslná, a její otec král s ní měl jen potíže. Rád by ji provdal, a tak pořádal slavnosti, na které zval všechny nápadníky zblízka i zdaleka. Princezně však nebyl žádný vhod. Nepochodil u ní ani šlechetný král Richard z Begonienu, kterému se vysmála, že má bradu jako drozd. To už však otci došla trpělivost a přísahal, že ji provdá za prvního žebráka, který se na zámku objeví. Zanedlouho se objevil pod okny potulný šumař v otrhaných šatech, zahrál a zazpíval, a když pak poprosil o almužnu, král dostál svému slibu a dal mu Isabellu za ženu. A tak princezně nezbývalo než následovat manžela. Šli dlouho, a když se princezna ptala, komu patří les, přes který šli, pole, která míjeli, slyšela stále stejnou odpověď. Králi, co mu říkají Drozdí brada. I vzdychala a litovala, že si nevzala krále Drozdí bradu. Všechno by jí to teď patřilo. Místo toho musí žít bez přepychu, bez služebných v nuzném příbytku a chudobě. S každým dnem však práce a krušné zážitky ulamovaly z její pýchy, až se pod ní začala objevovat vrozená dobrá povaha, a dokonce píle. (TV Nova)

(více)

Recenze (24)

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Tahle malá, rozmazlená, protivná princeznička se mi moc líbila, byla úžasně temperamentní, živelná, nevídaně drzá a přitom roztomile vtipná. Tatínek král holt výchovu dcery prokaučoval a rád by to nezvedené kvítko hodil na krk někomu jinému. Pozval tedy na zámek desítku princů a dcerce nařídil: „Vyber si ženicha. Musíš se vdát.“ Tímto jaksi protiprávním jednáním značně rozproudil princezninu modrou krev a ta se zcela pochopitelně hecla ad absurdum… Pohádková klasika v novém kabátku má svižné tempo, příjemnou atmosféru, kouzelnou hudbu, krásné lokace a úchvatnou výpravu. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 4/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Obraz 8/10/// +krásný obraz, prostředí, příroda, celkem charismatický princ, krátké, neškodné -celkem nesympatická princezna, bez vetší akce nebo napětí/// Německá pohádka, která německy nepůsobí (to je plus). Příběh, který byl už natočen v Česku s Lukášem Vaculíkem v hlavní roli, jež si už ale moc nepamatuji (to je taky plus-pro tuto německou verzi samozřejmě), takže suma sumárum mi tu vychází pohádka, která neurazí a ještě ke všemu potěší divákovo oko. Není to nic výjimečného, ale v době kdy mám naše pohádky nakoukané nazpaměť a v době kdy už jsem z pohádek vyrostl je to příjemná změna./// Celkem 63%/// ()

Reklama

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Echt německá verze pohádky, která už v koprodukci existuje. Princezna je o něco ošklivější, ale jak si zajistila prodej těch hrnečků na trhu mě dost okouzlilo. Král to s její výchovou už trochu přehání. Králova sestra, která ve starší verzi pokud se nemýlím nefiguruje, je docela milá postava, na to, že je zbytečná. Nechápu počínání krále otce - nejdřív holku rozmazlí, že by jí člověk dal facku na potkání, potom ovšem neváhá s naprosto šíleným trestem, ovšem pouze pro dceru, bez ohledu na to, že to opět výchovně naprosto zbabral sám. ()

W.Wicki.W 

všechny recenze uživatele

No já teda nevím, jak to je v originální pohádce o Králi Drozdí Bradě, ale tahle verze mi přijde horší, než ta česká s Vaculíkem... Už jen to, jak rychle se princezna proměnila, celé je to takové ošizené, jako kdyby hrozně někam pospíchali, přitom není proč... 1* za tématiku, 1* za Kena, 1* za pár fajn scén = 3* ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Kromě klasických animáků ve stylu Shreka apod. mám rád pouze a jen české pohádky. Naštěstí tato německá pohádka nebyla dlouhá a její délka odpovídala kvalitě. Podobnou zkušenost by zkrátka i dnes potřebovala většina boháčů. Českou verzi jsem neviděl a tak nebudu srovnávat. A tak pohádka bez absence kvalitní hudby a lepších hereckých výkonů ani nenadchne, ale ani neurazí. Své poselství však má a princezna je krásná. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama