Cchao Cchao a jeho armáda jsou v plné síle zakotveny u Red Cliff. Ču-ke Liang a Čou Jü-o vymýšlí strategický plán, jak přemoci mnohonásobné vojsko nepřítele, když tu přichází „rána pod pás“ v podobě moru a neshod ve vlastních řadách. Podaří se nakonec království Wu a Xu porazit Cchao Cchaovu armádu? Bitva statisíců právě začíná. Stejně jako v prvním dílu se můžeme těšit na mnohatisícové bitvy, tentokrát však na pevnině a i na moři. (TomikZlesa)

Konys

Dobre, moc dobre....ale v porovnani s Tygrem a Drakem nebo treba Hrdinou tomu prece jenom neco chybelo. Proste to byla spise takova pohodovka, kdy je celkem jasne jak vse dopadne a vy vlastne sledujete hlavni hrdiny, kterak delaji vsechno proto aby se film dovalil do predpokladaneho konce. Zvrat tady byl v obou dilech vlastne jenom jeden a mel jsem pocit, ze i kdyby neprisel, tak si tim Tony Leung a Takeshi Kaneshiro stejne nejak poradi. Silne 4* ()

Ajay

Oproti jedničce přidávám hvězdu navíc. Tohle bych na Johna Woo netipoval, a to jsem od něj už něco málo viděl, nicméně v titulkách je uvedenej jako rejža, takže mi nezbývá než věřit. ()

Gor'seye

Poďme urobiť film, kde bude veľa ohňa a výbuchov, veľa krvi a boja, nejaký ten futbal na profesionálnej úrovni a viete čo, nech sa to odohráva v starej Číne.... ()

gezper

To co se mi na no.1 líbilo a čekal, že zde bude korunováno už jen grandiózním bitevním finále, je zde vystláno megalomanstvním Wooa. Kdo čeká, že se celou dobu bude skoro výhradně bitkařit (po prologu, kde se všichni uvedli a lehce pokočkovali), tak bude zklamán. Opět se 2/3 dlouhé stopáže okolo horké bitvy (a taky hraje čínskej fotbal). Aby když se na BATTLE přijde, tak je provedena až na můj vkus příliš přímočaře, žádný zádrhel. On vůbec celý příběh dvoudílného eposu je vlastně též docela triviální. K tomu většina neduhů, které mě u jedničky vadily jen trochu, zde zůstává, jde o to jak moc dokážete přistoupit na režisérovo pojetí. Např. vtípky (tím myslím hlavně většinu špionské mise) si mohli odpustit; na stranu zla postavit více hero-general, protože na dobré straně je pře-generálováno (a stejně se skoro vůbec neumírá); CGI musí rozpoznat i oko netrénované (za ty prachy?!); vše jde extrémně moc jednoduše; proč 800k armáda nevlítne na 50k, ale kempí si tam jak rodinka u Lipna, mi hlava nebere, atd. Suma sumárum se v 150+136 minutách obou dílů o VELKÉ BITVĚ U RUDÉHO ÚTESU vlastní bitvě věnuje posledních cca 35 minut. Není to málo? Nechtěl bych vidět sestříh 286-minutové stopáže do zhuštěné 142min. "západní verze". Je to dobré, ale jako vyvrcholení úvodní taktické partie mě to zklamalo. [70%] ()

leonidas

taky jste si někdy koupili věci z číny a od začátku jste počítali, že je to šunt? tak vězte, že číňané s tím měli problémy už v dávnověku, protože aby za maximálně čtyři hodiny zhořelo 2 000 lodí to se jen tak nevidí. na jedné straně je 800 000 vojáků na druhé 30 000, z obou dvou armád vojáci padaj jak slívy, akorát že s tý jedný rapidně ubívaj a s tý druhý nějak né. potom tady máme hlavní aktéry každý je s něčím vyjímečně dobrý, tenhle s kopím, tamten s mečem tamhleten s bůh ví čím, to zřejmě aby si divák vybral podle gusta. já jsem si také vybral, vojíny prasátko a troubu.a zatímco hlavní aktéři dokazovali jak jsou dobrý se svými nástroji, nebo pronášeli hrdinské kecy mne jímal vztek, že tisíce nevinných prasátek a troubů umírá aniž by jim dal někdo možnost si vybrat neřkuli něco říct, aby hlavní aktéři na nich mohli ukazovat jací sou dobří se svými zbraněmi a mohli dál plkat své bezduché heroické žvásty. ty dvě jsou pocta vojínům prasátko a trouba. ()

kolly13

Lepší než jednička, ale stále s přiblblýma trikama hochů na špagátu. Více do západního podání, ale stále v duchu tradic. Spoustu bojů, ale nemůžu si pomoct, ja jim půlku nevěřím. ()

Desmi

Tohle je průměrný válečný film, jen dost natažený. Je postaven na popisování jednotlivých strategických kroků a pohledů na ně z obou stran konfliktu. Víceméně taková taktika bez pořádné akce. Nic pro mě. ()

FLVEKK

Za mě trošku více první část, která dostala plných 5, získání šípů a zneškodnění lodí se mi opravdu líbilo, ve finální bitvě chyběl ten správný šarm, prostě...necítil jsem se do ní úplně zažraně, možná i znuděně :-D ale i tak spokojenost... :) ()

karnifex

Mnohem lepší, než první díl. Námořní bitva opravdu epická. Škoda jen závěrečného souboje s Cchao Cchaem - ten  byl na hranici demence.. ()

Grimaldi

I přes pomalejší rozjezd a celkově méně poutavé a pro mě zajímavé pojetí si druhá část Krvavého pobřeží udržela mnoho dobrého z první části. Skvělé herecké obsazení nadále předvádí své schopnosti a velkolepé finále nechá zapomenout na trochu kostrbatější cestu, která k němu vedla. Víc než dobré zakončení velkolepé vize Johna Woo které je spolu s první částí ještě o něco lepší než mezinárodní verze. ()

svist10

Za 4*, přesto je tu ale. První, konverzační polovina je zábavnější než jsem čekal, a jediné, co mě u ní iritovalo, byla Cao caova poezie, či co to bylo. Během ní se mé panenky vydali snad až na orbitu. Když potom přijde akce, je ohnivě digitální. Ale uznám, že desetitisícová hořící flotila se asi v reálu natočit nedala. Následující, noční, část bitvy je zkratkovitá a roztříštěná, těžko říct, jestli je to dobře. Velké skoky x přehlednost děje v noci? Jinak musím říct, že je to opravdové peklo. Denní část už je regulerní wire-fu. přestože je druhý díl krvavého pobřeží spíše týmovka, dočkáme se i zde několika šavlovaček 1 na 1. Woo vrství jednu akci na druhou a opravdu dechberoucí je kraťoulinká sekvence čištění skupinky kolem Cao caa a záchrana femme fatale. Herci hrají obstojně, není jejich vinou, že jsem si téměř nikoho nedokázal zapamatovat jménem, za to můžou jména. Nejvíce jsem si oblíbil C lunga a válečníka, kterému osobně přezdívám Rumcajs. Závěrem, jednička je asi lepší, druhý díl ale přesto výrazně nezaostává. ()

oceanic6

Ani druhá polovica historického megafilmu Johna Woo vás nenechá v kľude! Neskutočne napínavé scény (dokonca aj tie mimo bojiska) sa striedajú s pokojnejšími a film vás drží v hrsti po celý čas. Všetko smeruje k záveru, ktorý je jedným slovom GIGANTICKÝ!!! Takmer 30-minútová bitka na záver, v ktorej uvidíte scény o ktorých ste si mysleli, že ani nejdú natočiť. Všetko to vyzerá veľkolepo a dokonalý zážitok opäť umocňuje aj skvelá hudba. Celkovo (spolu s 1.polovicou) ide o famózny zážitok, aký doteraz vaše oči a uši ešte nezažili :) ()

Norzog

Druhá část bitvy o Chi Bi se nese v reálnějším duchu plným taktizování a intrik a přišla mi celkově atraktivnější, než část první. Jako nástupce si vede víc než dobře a v mnoha aspektech první díl i překonává - zkrátka, podívaná, kterou si nenechte ujít. ()

Big Daddy

Vyvrcholení předchozího dílu, které je samozřejmě o to akčnější. Příběh graduje a John Woo neví koho dřív poslat na steč. Vše je, ale opět zpracováno na jedničku a podtrhuje tuto dvou dílnou ságu. Na nadlidské schopnosti čínských válečných hrdinů jsme už zvyklí a tak jim to odpustíme :) ()

Kyblik78

Tak úroveň rovnaká ako pri jednotke. úžasné davové a vojnové scény. Všade pobehujú čínsky supermani, ktorý kosia nepriateľov po stovkách. Som zvedavý kedy natočia normálny historický film. ()