Reklama

Reklama

Krvavý tábor

  • Austrálie Turkey Shoot (více)
Trailer

Obsahy(1)

Skupinka třech mladých lidí se v blízké budoucnosti dostává do koncentračního tábora, kde má být napraveno jejich smýšlení o politickém vedení státu a jejich údajné kriminální chování. Po příjezdu však hrdinové zjišťují, že tábor je spíše takovým zábavním parkem pro skupinku „zazobaných“ a sadistických šéfů. Jedinou šancí, jak se z tábora dostat dle regulí, je přežití v údajném lovu na lidi, tzv. "TURKEY SHOOT". Hrdinové filmu se buď dobrovolně přihlásí, nebo jsou k této "hře" donuceni. Začíná neuvěřitelný hon, situace plné zvratů a boj o holé životy. Dovoleno a možno je naprosto vše… (Flipnic)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (54)

iamek 

všechny recenze uživatele

Škoda, že Brian Trenchard-Smith netočí pořád filmy jako Muž z Hongkongu, Autokino zkázy nebo Krvavý tábor. Tenhle styl béček mu myslím sedl nejlépe a poslední jeho filmy není to pravé ořechové. Krvavý tábor je zatraceně vtipný brak z daleké Austrálie, která mi díky fesťáku ve Varech přirostla k srdci a chtěl bych vidět co nejvíce hororů z let 80tých. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Dějově našlapané dobrodružně-akční béčko s překvapivě vysokým rozpočtem! Připomene Battle Royale / Hard Target námět, ovšem ne jako plagiátor, ale jejich odvážný předchůdce. Násilné a drsné, v dnešní době až šokujícně nekorektní, a hlavně dobře obsazené. Bachaři věznice i její ředitel, lovci “návštěvníci” i každý z vězňů, kterým se film věnuje, skvěle zapadají do skládačky nenávistných či podporujících se vztahů, které se postupně vyhrocují a vybuchujou - obrazně i doslovně. Fakt dobře i napsané, s neočekávanými scénami i drobným překvapením. Jen ta režie, přestože dynamická, zavaní osmdesátkovou béčkovostí. Nejvíce u nerealistických a “slepých” přestřelek, kde postavy střílejí jak dementi do země místo na cíl. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Dva v jednom mě napadlo, když se film v polovině zlomil. Z orwellovské temné budoucnosti, kdy z bezmoci odsouzenců mrazí, se stane akční béčko s komickými prvky. V 80.letech vzniklo několik filmů na téma : bohatá smetánka si nechá uspořádat lov na lidi, ale Australané se přeci jen odlišují. Převýchovný tábor je patřičně krutý, zábavný lov nemá hranic. Druhou půlí jakoby nenápadně procházel duch Mad Maxe. Gore efekty jsou šťavnatě italské, ostatně italskou kinematografii 80.let připomíná i hudba. Škoda chyb, které se směrem ke konci hromadí. Nebo šlo o záměr tvůrců? Postavy bezhlavě pobíhají v otevřené krajině, aby je bylo snadné sejmout. Když se oběť střetne s lovcem a na krátkou dobu nad ním zvítězí, až na výjimku nechá jeho zbraň ležet a uteče. Snad i nevoják ví, že samopal může střílet jednotlivými dávkami a není nutné se během chvíle zbavit nesmyslně obsahu zásobníku. Souboj plešatce s hlavním hrdinou připomínal výjevy z Bláznivé střely a výbuchy, zbůsobené šípy, mi daly vzpomenout na pouťové dělbuchy. Naopak had lezoucí z lebky vyvoval vzpomínku na Hada a duhu, mistrný horror, který ale teprve vznikne. Ne zcela špatný film, který však dnes snad ani nikoho šokovat nemůže... ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Fíha, tohle se ke mně dostat počátkem devadesátých let při tom videoboomu, snad by se to stalo i mým kultem. Škoda, teď tomu ten odstup trošku ubral, ale pořád je to pecka. Prostě tuhle osmedátkovou atmosféru, hudbu, styl a prostě vůbec všechno miluju. Zápletkou tradiční hon lovec/štvaná zvěř, kterých je jak sraček (ale skoro všechny se mi líbí), tedy nic originálního, ale na to sere pes. Něco takového jsem od toho nečekal. Kde já jsem to tu Olivii Hussey už viděl? ()

choze 

všechny recenze uživatele

Levné australské béčko, které není úplně marné, ale ani žádný zázrak. Do poloviny vězeňský film z dystopického lágru, následně legrační akčňák o honu na lidi. Olivia Hussey jako neprávem odsouzená květinka sexuálně obtěžovaná dozorcem ukáže prsa a postupně se změní z ustrašené ženy v revolucionářku. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (5)

  • Původních 44 natáčecích dní bylo zkráceno na 30. (Cheeker)
  • Postava Michaela Craiga, Charles Thatcher, byla pojmenována po britské premiérce Margaret Thatcherové. (Cheeker)
  • Kvůli nižšímu rozpočtu muselo být prvních patnáct stran scénáře odebráno stejně jako další čtyři strany o pronásledování helikoptéry. (Cheeker)

Reklama

Reklama