Krvavý tábor

Drama / Horor / Thriller / Sci-Fi

Austrálie, 1982, 93 min

John R. McLean

Brian May

Po mnohych rokoch repete a stale dobre. V rannom detstve som si uzival zakazane ingrediencie, teraz po rokoch s usmevom na tvari zas prichadza poznanie, ze viacero napadov z tohto exemplarneho prikladu 80´s B-cka v trashovom podhubi, neskor bolo videnych v znamych akcnych filmoch aj A-ckoveho razenia. A v ustrednom hudobnom motive je v pozadi grif, ktory je velmi,velmi podobny hudobneho motivu v Rambovi (hlavne v Part II.).(30.8.2009)

Rozpočet $3,2miliónaTržby USA $1,414,828Tržby Celosvetovo $1,700,000║ Riadne béčko, tento krát dokonca z Austrálie, ktoré chce rázne konkurovať Talianskej produkcii z 80.rokov a samozrejme sa mu to aj darí. Takže niektoré krvavé scénky fajn, tam si dali koľko toľko záležať, akcia újde ale ten príbeh je až nechutne odbitý, rovnako ako amatérsky prejav tých ako že hercov, však ako býva zvykom u takýchto filmov. /35%/(17.5.2010)

Fíha, tohle se ke mně dostat počátkem devadesátých let při tom videoboomu, snad by se to stalo i mým kultem. Škoda, teď tomu ten odstup trošku ubral, ale pořád je to pecka. Prostě tuhle osmedátkovou atmosféru, hudbu, styl a prostě vůbec všechno miluju. Zápletkou tradiční hon lovec/štvaná zvěř, kterých je jak sraček (ale skoro všechny se mi líbí), tedy nic originálního, ale na to sere pes. Něco takového jsem od toho nečekal. Kde já jsem to tu Olivii Hussey už viděl?(13.4.2013)

Australská srandička. Totalitní režim, nápravný tábor plný 'deviantů', kterým je cpáno heslo svoboda je poslušnost, poslušnost je práce, práce je život. Kdo neposlechne, bude po zásluze potrestán. Buďme svědky nové kratochvíle smetánky a místních dozorců - lov na pětici vybraných vězňů. Film je přesně takový, jak zní zápletka, tedy správná, mírně brakovitá zábava, tak jak to máme rádi, přitom ale i hezky natočená. Brát.(23.8.2009)

Několik prokliků a náhod mě dostalo až k tomuto filmu. Kdo viděl: Zabij, nebo budeš zabit, tak je to vlastně něco podobného. Jen místo nabušenejch hovádek se tu lesem prohání 5 smrtelníků. Někdo je smrtelný více a někdo méně. Jedná se o poměrně krvavou podívanou. Pochopitelně to berme z pohledu té doby. Ale usekaný končetiny, zakrvácená těla a dalších "lahůdek" je tu dost. Ono raděj ani neřešit jak by film vypadal dnes. V době kdy kapka krve už je brutalita a ženské prso porno... No každopádně pohodových 60 procent. Lov začíná.(3.7.2014)

• - Michael Craig ve svých pamětech napsal, že ho způsob, jakým hrál Steve Railsback, hrozně štval. (Cheeker)

• - Producenti na poslední chvíli přišli o 700 000 amerických dolarů z celkového rozpočtu 3 200 000 dolarů, když velký investor od projektu couvnul. (Cheeker)

• - Postava Michaela Craiga, Charles Thatcher, byla pojmenována po britské premiérce Margaret Thatcherové. (Cheeker)