Alfa a Omega

• Nizozemsko

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický

USA / Indie / Kanada, 2010, 88 min

• Pethushka

V porovnání s animáky dnešní doby je tenhle opravdu nepovedený. O žádné velké dobrodružství se tu nejednalo a vtip tu postrádám úplně. Příběh není poutavý pro malé dítě, ani pro dospělého. Animace není také nijak zvlášť vyvedená. Mám pocit, že se jedná spíše o romantiku pro děti..což je docela nelogické. Pro mně adept na nejhorší animovaný film za posledních 10 let...sotva 2*.(31.7.2011)

Tak jsem se podíval na Alfu a Omegu, a jak to každý sepsul, já byl popravdě mile překvapen. S tolika negativníma komentářema, co se v souvislosti s tímto filmem objevily různě po internetu, jsem čekal nějakou strašnou kravinu, ale teď mám spíše dojem, že je tenhle snímek neprávem podhodnocený. Opravdu nechápu, co že je na tom filmu tak špatného. Grafika i animace vypadají skvěle, postavy jsou roztomilé, příběh neurazí a humor tu rozhodně nechybí. Takže takové hodnocení si vážně tenhle snímek vůbec nezaslouží. Já se u něj skvěle bavil a rozhodně mi přišel daleko lepší než řada jiných, lidmi tolik oblíbených "trháků". Pokud tedy máte rádi animované filmy se zvířaty, jako já, mohu vám Alfu a Omegu jen vřele doporučit! Určitě se nenechte odradit negativní kritikou, kterou mají nejspíše na svědomí stejně jen dnešní dokonalou grafikou zmlsaní lidé, co film pořádně neviděli, koukali na něj jedním okem či snad nepochopili, o čem je. Samozřejmě je to v prvé řadě animovaný film pro děti a ne naučný snímek o vlcích. Na nic víc si ani nehraje, a tak je potřeba k němu také přistupovat. Kdo se chce bavit, ten se zaručeně pobaví, a těch pár drobných chyb s klidem přehlédne. Rozhodně by ale nikdo neměl být zklamaný ;-) Z mého hlediska film splnil všechna má očekávání a některá i předčil. Je to jasný favorit, který se dostal na první místo mezi mými oblíbenými filmy, kde pravděpodobně ještě nějakou dobu pobude. Snad do příchodu druhého dílu? :D Ne, vážně - po delší době konečně jednou zase něco milého pro zasmání, co by si žádný fanoušek animovaného žánru rozhodně neměl nechat ujít. I když se to možná na první pohled nezdá, tenhle film má své jedinečné kouzlo a je jen na vás, zda ho v něm objevíte nebo ne. Mně se tento snímek opravdu velmi líbil, a proto nemohu jinak, než mu dát plných pět hvězdiček ;-)(26.4.2011)

• milka

Nudný a naprosto zbytečný animák s minimem humoru a asi nejhorší animací od dob první Karcoolky. Člověk si až říká, proč se tyhle klišoidní a ničím zajímavé animáky ještě točí, když z tohodle už podle mě ani ty děti nebudou moc odvařený. Nebo už jsem možná na ty filmy pro nejmenší zkrátka už moc starej.(28.6.2011)

Jo, jo, zákony ve smečce jsou pevně stanovené, ale nikde není psáno, že se musí dodržovat. V přírodě to sice chodí jinak, ale to vůbec nevadí. Já jsem velkoryse všechno možná i nemožná klišé, kterými je tenhle příběh přímo nabušený, přehlídla. Jen mi trošku vadili ti vlci, chápu, že je chtěli nějakým způsobem odlišit, ale měli jim udělat lepší hřívu, takhle to moc připomínalo lidské vlasy a vypadalo to nepřirozeně a pak je tu také pár scén, kde ti vlci podivně poskakují a ťapkají.(9.6.2011)

• ELDoctorow

Otrasná animácia ako z niekoľko rokov starej low budgetovej hry, nudný príbeh, nezaujímavé postavy. Vlastne som to chcel vypnúť už po piatich minútach, ale nerád hodnotím niečo, čo som nedopozeral. Ešte dobre, že sa posmrtne pripravuje jeden film s Dennisom Hopperom, lebo odísť s touto blbosťou ako svojím posledným filmom si nezaslúžil.(26.6.2011)

• - V minulosti se opravdu přivezlo z kanadské Alberty do Yellowstonského národního parku několik párů vlků, aby rozšířili tamější populaci. (Kroup4)

• - Garthovi se ve filmu podaří "složit" 29 ptáčků. (Kroup4)

• - Garth, vlk rudohnědý, nazve Humphreyho kojotem. Ve skutečnosti byli již vlci rudohnědí v přírodě vyhubeni a v současnosti probíhá v Severní Karolíně úspěšný program na obnovu populace vlků rudohnědých a kojotů. (Kroup4)