Reklama

Reklama

Alfa a Omega

  • USA Alpha and Omega (více)
Trailer 2

Co nemůže postrádat správné dobrodružství na cestě? Stopování, naskakování do rozjetých náklaďáků, rozzlobené medvědy, píchavé dikobrazy nebo setkání s husou golfistkou a kačerem coby nosičem holí. Jen se zeptejte Kate a Humphrey! Jsou to dva vlci z jedné smečky. Ovšem s pořádnými rozdíly. Kate je z rodu Alfa a její otec je jeden z vůdců smečky, takže se mladá vlčí dáma musí chovat podle toho – vznešeně a odpovědně vůči osudu celé rodiny (trochu připomíná bojovnici Laru Croft). Humphrey je Omega vlk, to znamená, že stojí na nejnižší příčce hierarchie. To mu umožňuje být absolutně svobodný - tráví celé dny s kamarády, baví se a paří. Aby zajistil klid ve smečce, otec Kate se rozhodne zasnoubit svou dceru se synem konkurenčního Alfa samce. Nicméně, čáru přes rozpočet všem plánům udělají lidé. Při lovu zasáhnou Kate a Humphreyho uspávající střelou. Oba mladí vlci pak procitnou daleko od domova v přírodním parku v Idahu, kde by podle lidí měli založit rodinu. Oni se ale rozhodnou jinak – vypraví se napříč kontinentem zpět domů, do Jasperova národního parku v Kanadě. Jak to ale dát dohromady, když Humphreyho heslo je „Ať se všichni baví!“, zatímco Kate prosazuje „Já jsem vůdkyně“? Při své dobrodružné cestě se naučí spolupracovat jako tým a – jak jistě brzy uhodnete – se do sebe zamilují. Jak je ale přivítá rozhádaná smečka? Podaří se jim zachránit vlčí rod? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (126)

T2 odpad!

všechny recenze uživatele

Rozpočet $20miliónovTržby USA $25,107,267Tržby Celosvetovo $50,507,267Tržby za predaj DVD v USA $11,125,429 //počet predaných kusov 624,704║ už ukážka ma odradzovala a upozorňovala na vrcholový blivajz ale tak som teda vyskúšal a 40minút čo som pri tom vydržal bolo pre mňa čisté počítačovo animované peklo, otras a des, tak strašná animácia sa len tak nevidí a na rok výroby 2010 nehovoriac /5%/ ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Koukat se na to dalo a občas jsem se i zasmála, ale vzhledem k tomu, že jsem čekala něco jako další Dobu ledovou, nebo Madagaskar, tak vážně slabota. Na dnešní dobu vizuálně nic moc, vtípky ohrané a celý příběh je strašně předvídatelný a jakoby byl dělaný podle nějaké šablony animovaných filmů.. Navíc vytí spojené s tanečkem bylo vrcholem trapnosti.Každopádně nepochybuji o tom,že by z toho malé děti mohly být nadšené. ()

Reklama

Pethushka 

všechny recenze uživatele

V porovnání s animáky dnešní doby je tenhle opravdu nepovedený. O žádné velké dobrodružství se tu nejednalo a vtip tu postrádám úplně. Příběh není poutavý pro malé dítě, ani pro dospělého. Animace není také nijak zvlášť vyvedená. Mám pocit, že se jedná spíše o romantiku pro děti..což je docela nelogické. Pro mně adept na nejhorší animovaný film za posledních 10 let...sotva 2*. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

V tomto animáku se vlci dělí na dva nesmiřitelné rody. Alpha a Omega. Vlci z Alphy mají ve svých řadách zdatné lovce a vlci z Omegy oproti nim v lovu značně zaostávají a jsou proto věčně hladoví a podřadní. Vlci se od sebe na první pohled liší i vzhledem a ti z Omegy připomínají tak trochu zaostalce. Vůdci z obou smeček trvají na uzavření sňatku s mladou vlčicí Kate a už jí vybrali i ženicha. Pokud však manželství nebude zpečetěno, vyústí to v boj o údolí nabízející hojnost potravy. Srdce si však ani u vlků poroučet nedá a vlčice Kate se spřátelí s nešikovným, ale dobráckým vlkem Humphreym z Omegy. Následně jsou oba odvezeni správci z jejich parku do vzdálené rezervace pro rozšíření stavu. Zde se seznamují s novými přáteli, ale stesk po domově je silný, a tak se vydají na cestu domů, na které zažijí dobrodružství a vzájemné sblížení. Je to mnohem sympatičtější animák, než nedávný sovičkový povrchní opus od Snydera. Na jeho bombastickou animaci sice nedosáhne ani ve snu, ale rozhodující je v tomto případě příběh, který je divákovi předkládán poutavějším stylem. Vidět film v původním znění je také plus. Vlci promlouvají hlasem Justina Longa, zesnulého Dennise Hoppera nebo Christiny Ricci, ale u mě se nejlépe prezentovala hlasově nejlépe vybavená Hayden Panettiere jako Kate. Vlčí animák disponuje svižným tempem a není skoupý na akční, poměrně napínavé sekvence. Body mu však sráží velmi naivní pojetí vedlejších postav a například kachny hrající golf nebo roztomilý medvídek do konceptu nezapadly ideálně. Rovněž scény, ve kterých vlci tančí nebo vyjí na měsíc, byly slabé, zvláště když po zavití jednoho z vlků z oblohy popadali ptáci a v několika dalších záběrech byli jako v mrákotách. Sympatický průměr se přes všechnu snahu tvůrců překročit nepodařilo. 60% ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

S Alfou A Omegou se to má stejně jako se stejnojmennými margaríny - stravitelné to je, ale taky je to prosté jakékoliv chuti. Navíc produkční tým Richard Rich/Crest Animation je derivátem Disneyho - možná proto tu prostě musely být ty písničky (nudné a zbytečné). Ne že by se na Alfu A Omegu nedalo dívat, naopak, animace je příjemná, ale zbylý obsah nestojí za řeč. Není tu nic, co už byste někde neviděli (akorát že tady ničivou smrtící sílu nereprezentuje stádu buvolů, ale sobů Caribou;)), a příběh je dětská láskyplná limonáda lehce říznutá road movie. Film jsem viděl v televizi, a ježdění vlčat na kládách z kopce mi přišlo trapné - pak jsem ale podle plakátu zjistil, že v kinech se tohle neveledílo promítalo ve 3D, a rázem do sebe všechno zapadlo. Jak chcete hodnotit film pro děti, ve kterém husa s krocanem hrají golf a letí jako doprovod ústřední dvojice přes půlku Států jenom proto, aby mohli "vtipně" narazit do billboardu stojícího vedle trati? BTW jak může být jedno mládě Alfa páru Alfa a druhé Omega?:) Takhle by se to prostě dělat nemělo. Ale je nutno uznat, že existují i podstatně horší pokusy jak se vlichotit do dětské přízně a jak vytáhnout z rodičů nějaký ten mrzký peníz navíc - a že některé z nich jsou neposlouchatelné a naprosto nekoukatelné, že? Viz třeba takový Malý Viking:P (http://www.csfd.cz/film/49356-maly-viking/). Chápu v podstatě jakékoliv hodnocení, za mě je to 60%. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (4)

  • V minulosti se opravdu přivezlo z kanadské Alberty do Yellowstonského národního parku několik párů vlků, aby rozšířili tamější populaci. (Kroup4)
  • Poslední film Dennise Hoppera. Snímek mu byl věnován. (ash99)
  • Garthovi se ve filmu podaří "složit" 29 ptáčků. (Kroup4)

Reklama

Reklama