poster

Alfa a Omega

 • USA

  Alpha and Omega

 • Slovensko

  Alfa a Omega: Volanie divočiny

 • Velká Británie

  Alpha and Omega

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický

USA / Indie / Kanada, 2010, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hellstruck
  **

  Koukat se na to dalo a občas jsem se i zasmála, ale vzhledem k tomu, že jsem čekala něco jako další Dobu ledovou, nebo Madagaskar, tak vážně slabota. Na dnešní dobu vizuálně nic moc, vtípky ohrané a celý příběh je strašně předvídatelný a jakoby byl dělaný podle nějaké šablony animovaných filmů.. Navíc vytí spojené s tanečkem bylo vrcholem trapnosti.Každopádně nepochybuji o tom,že by z toho malé děti mohly být nadšené.(21.2.2012)

 • Hellouh09
  **

  Nevím, co jsem dělala špatně, ale neužila jsem si to. Zdaleka asi nejsem sama. Jako milovnice kvalitních animáků jsem byla hluboce zklamána grafickým zpracováním a pohyblivostí vlků v době, kdy už bych to od animovaného filmu vpuštěného do kin (ještě ve 3D) nečekala. Každopádně mohu připomenout i Hurá do Afriky (2010), který tomuhle blivajzu nesahá ani po kotníky, takže pokud se na to chcete podívat, vězte, že existují i mnohem horší animované snímky a to z rukou Německých animátorů. No každopádně dokoukala jsem to až do konce, i když jsem si chodila pro něco k jídlu pokaždé, když začali vlci výt, abych ty pseudoštěky nemusela poslouchat. Nicméně scéna, kdy Gart zavyje a hejno ptáků se zasekne na obloze a spadne volným pádem k zemi mě rozesmála natolik, že jsem se uklikla až na 2 hvězdičky. Takže ode mě maximálně 30%.(20.1.2013)

 • lennyd
  ***

  Osudem Kate, Alfa vlčice, je být jednou tahounem celé smečky. Oproti tomu jeden z Omegů Humphrey, je na kmenovém žebříčku úplně na opačném konci, a kdyby zmizel, nikdo (kromě jeho nejblížších přátel) si toho ani nevšimne. Pár dní před velkou svatbou Kate a alfa vlka z vedlejší smečky se Humphreye a Kate zmocní lidští lovci, a odvezou je na druhou stranu Kanady. Kate si uvědomuje svoji zodpovědnost, a přesvědčí i Humpreye k návratu domů, i když ten je vyhlídkou života pouze s Kate plně spokojený... Tento animák nepřináší nic, co by mně přinutilo se na něj podívat znovu - nicméně dospělý mužský divák asi není úplně tou pravou cílovou skupinou. Cílovou skupinou jsou romanticky založené ženy (které stále věří, že pravá láska hory přenáší a že se pan továrník vždy zamiluje do chudé služtičky (nebo naopak)) a hlavně děti, kterým se určitě animovaná pohádka s pejsky (kdo pozná vlka od psa ať zvedne ruku) a ptáčky (s francouzským přízvukem, alespoň v originálním znění) bude líbit. Ale nebudu hanit - animace je slušná a příběh tak roztomile romanticky předvídatelný a času stráveného u tohoto filmu až tolik nelituji...(18.6.2014)

 • Prochy38
  ***

  Alfa a Omega je přesně ten typ animáku, který nebude mít nikdy velký úspěch, ale zároveň neurazí, tedy animák pro mladší generaci diváků. Jednoducšší animace, hodně nereálné dění, za každou cenu být co nejvíc vtipný, což přerůstá v trapnost, skupinka až dvě, které jsou jen od toho, aby bavily (ptáci a parta omega). Škoda. Asi. Malým dětem se to jistě musí líbit a mě to určitě nijak neurazilo. Ale fakt hodně mi vadilo to vytí - zpívání = debilní, trapné, nepovedené, degradující celý film...(25.9.2011)

 • liquido26
  ***

  Průměrná animace a příběh teenagerské komedie násilně namontovaný na smečku vlků žijících v Národním parku. Vtipná byla ta husa hrající golf a kačer co jí nosí hole a pár dalších věcí, ale moc jich bohužel nebylo. Je mi jasný, že to je určený především pro nejmenší, takže to nehodnotím nijak tragicky :-)(4.11.2014)

 • - Garthovi se ve filmu podaří "složit" 29 ptáčků. (Kroup4)

 • - Garth, vlk rudohnědý, nazve Humphreyho kojotem. Ve skutečnosti byli již vlci rudohnědí v přírodě vyhubeni a v současnosti probíhá v Severní Karolíně úspěšný program na obnovu populace vlků rudohnědých a kojotů. (Kroup4)

 • - Poslední film Dennise Hoppera. Snímek mu byl věnován. (ash99)