Alfa a Omega

Alpha and Omega

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický

USA / Indie / Kanada, 2010, 88 min

• milka

Nudný a naprosto zbytečný animák s minimem humoru a asi nejhorší animací od dob první Karcoolky. Člověk si až říká, proč se tyhle klišoidní a ničím zajímavé animáky ještě točí, když z tohodle už podle mě ani ty děti nebudou moc odvařený. Nebo už jsem možná na ty filmy pro nejmenší zkrátka už moc starej.(28.6.2011)

včer dvakrát po sobě, ráno znova.. a ještě by chtěl jednou.. I přes to, že je zde evidentní, že je scénář poměrně hodně podřízen 3D, je tahle "nudná pohádka plná klišé (jak tvrdí většina zdejších odborníků) pro děti naprosto fascinující. A to i bez 3D brýlí (které jsou pro děti do 10 let věku stejně naprosto nevhodné). Naopak většina dětí skousne i daleko horší animaci.. Všem chatrolínům kteří si zde stěžují na špatnou animaci, si doporučuji vzpomenout na kvalitu animovaných pohádek, které jsme sledovali jako u vytržení když jsme byli malí my. Pusťe svým dětem Mickey Mouse a děte do háje!!!(24.7.2011)

• Olík

Zapomeňte na celorodinný animák Pixarovského střihu. Alfa a Omega je i přes veškerou snahu o současný look, pomocí hrstky vtípků nebo několika cool postaviček, čistě dětská záležitost a jako takovou jí musím ohodnotit jako spíše podprůměrnou. Děj samotný okrajově připomínající Lvího krále není zase tak úplně špatný a jeho poslání shledávám pro děti více než vhodné, ale ztvárnění samotné je bohužel krokem zpět nemluvě o na dnešní dobu nedostačující animaci. ps: vhodné od dvou do šesti let.(13.10.2011)

Druhý pól ke komentáři k Megamindovi. Dlouho jsem se rozhodoval, jaké hodnocení tomuto animáku dám. Přestože děj není nic objevného a občasné scény jsou občas až moc dětinské, nijak zvláštní problém jsem s tím filmem po celou dobu neměl. Ale zatímco Megamind měl vyrovnanější děj a lepší scénář, emocionálně mě úplně minul, tak Alpha and Omega se sice nemohl pyšnit tak dobrým scénářem, měl však ke konci pár silných scén, které se mi líbili a zadřeli se trochu pod kůži. Hodnocení u obou stejné, 70 % a tři hvězdy.(12.10.2011)

Celkem kvalitní animák který má strašnej problém s animací, protože ta byla místama opravdu hrozná a někteří vlci nevypadaly jako vlci. Co mi naopak sedlo byly hlasy Panettiere má dobrej hlas a Long taky. Takže obsazení má palec nahoru. Příběh je sice klišé nad klišé ale udrží diváka protože se ve filmu neustále něco děje a vůbec to nenudí. Jen konec mi přišel celkem o ničem protože kolikrát jsme tohle viděly? Nespočetkrát. A hudbení čísla bych též vystřihl protože se nehodila a byla strašná. Ale i tak Alfa a Omega řadím mezi kvalitnější animáky.(5.8.2012)

• - Poslední film Dennise Hoppera. Snímek mu byl věnován. (ash99)

• - V minulosti se opravdu přivezlo z kanadské Alberty do Yellowstonského národního parku několik párů vlků, aby rozšířili tamější populaci. (Kroup4)

• - Garth, vlk rudohnědý, nazve Humphreyho kojotem. Ve skutečnosti byli již vlci rudohnědí v přírodě vyhubeni a v současnosti probíhá v Severní Karolíně úspěšný program na obnovu populace vlků rudohnědých a kojotů. (Kroup4)