Reklama

Reklama

Alfa a Omega

  • USA Alpha and Omega (více)
Trailer 3

Co nemůže postrádat správné dobrodružství na cestě? Stopování, naskakování do rozjetých náklaďáků, rozzlobené medvědy, píchavé dikobrazy nebo setkání s husou golfistkou a kačerem coby nosičem holí. Jen se zeptejte Kate a Humphrey! Jsou to dva vlci z jedné smečky. Ovšem s pořádnými rozdíly. Kate je z rodu Alfa a její otec je jeden z vůdců smečky, takže se mladá vlčí dáma musí chovat podle toho – vznešeně a odpovědně vůči osudu celé rodiny (trochu připomíná bojovnici Laru Croft). Humphrey je Omega vlk, to znamená, že stojí na nejnižší příčce hierarchie. To mu umožňuje být absolutně svobodný - tráví celé dny s kamarády, baví se a paří. Aby zajistil klid ve smečce, otec Kate se rozhodne zasnoubit svou dceru se synem konkurenčního Alfa samce. Nicméně, čáru přes rozpočet všem plánům udělají lidé. Při lovu zasáhnou Kate a Humphreyho uspávající střelou. Oba mladí vlci pak procitnou daleko od domova v přírodním parku v Idahu, kde by podle lidí měli založit rodinu. Oni se ale rozhodnou jinak – vypraví se napříč kontinentem zpět domů, do Jasperova národního parku v Kanadě. Jak to ale dát dohromady, když Humphreyho heslo je „Ať se všichni baví!“, zatímco Kate prosazuje „Já jsem vůdkyně“? Při své dobrodružné cestě se naučí spolupracovat jako tým a – jak jistě brzy uhodnete – se do sebe zamilují. Jak je ale přivítá rozhádaná smečka? Podaří se jim zachránit vlčí rod? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (125)

marekm030 

všechny recenze uživatele

neodporucam pozerat - priserna grafika a priserna hudba (spolocne vytie na Mesiac - OMFG ...) by sa este dali prezit, ak by bol pribeh vynikajuci, ale v tomto pripade je tu aj dementny pribeh, ktory je tak strasny, ze scenaristovi by som dal za trest prepisat ho sto krat rucne na tabulu, nech si zapamata, ako sa to nerobi a hlavne, nech on/ona pochopi, ze uz nikdy viac nic pisat nema ... 1 hviezda za nieklko zabavnych momentov a za svetlo (v urcitych pasazach). ()

D28 

všechny recenze uživatele

Dezorientované viac než vlci mimo domov, a to vo všetkých smeroch.Deti však boli spokojné aj s vtípkami,aj s vlčími "účesmi" a určite aj so záverom.My, dospeláci, radšej rýchlo zabudneme na dosť čudnú rozprávku.Či zase som čudná ja, keď nepotrebujem v detskom filme vidieť zvieratká spievať a hrať golf, a už vôbec nie počuť slová ako cikať a rozmnožovať sa? ()

Reklama

Mylouch 

všechny recenze uživatele

Animace, parazitující na animačním vývojářství Doby ledové a skluzavkové scéně z Pyšné princezny, aniž by přidala mnoho navíc. Titulky prozrazují vysoký podíl indických tvůrců. V indickém kontextu se může jednat o emancipační projekt vůči kastovní společnosti, zaměřený na dětského diváka. Podobné projekty si zaslouží výraznější komediální a dramatický rukopis, který by teprve využil charakterů zvířecích postav. Ocenění patří hudbě. Věnováno památce Dennise Hoppera, který namluvil Tonyho ()

kingik 

všechny recenze uživatele

V tomto animáku se vlci dělí na dva nesmiřitelné rody. Alpha a Omega. Vlci z Alphy mají ve svých řadách zdatné lovce a vlci z Omegy oproti nim v lovu značně zaostávají a jsou proto věčně hladoví a podřadní. Vlci se od sebe na první pohled liší i vzhledem a ti z Omegy připomínají tak trochu zaostalce. Vůdci z obou smeček trvají na uzavření sňatku s mladou vlčicí Kate a už jí vybrali i ženicha. Pokud však manželství nebude zpečetěno, vyústí to v boj o údolí nabízející hojnost potravy. Srdce si však ani u vlků poroučet nedá a vlčice Kate se spřátelí s nešikovným, ale dobráckým vlkem Humphreym z Omegy. Následně jsou oba odvezeni správci z jejich parku do vzdálené rezervace pro rozšíření stavu. Zde se seznamují s novými přáteli, ale stesk po domově je silný, a tak se vydají na cestu domů, na které zažijí dobrodružství a vzájemné sblížení. Je to mnohem sympatičtější animák, než nedávný sovičkový povrchní opus od Snydera. Na jeho bombastickou animaci sice nedosáhne ani ve snu, ale rozhodující je v tomto případě příběh, který je divákovi předkládán poutavějším stylem. Vidět film v původním znění je také plus. Vlci promlouvají hlasem Justina Longa, zesnulého Dennise Hoppera nebo Christiny Ricci, ale u mě se nejlépe prezentovala hlasově nejlépe vybavená Hayden Panettiere jako Kate. Vlčí animák disponuje svižným tempem a není skoupý na akční, poměrně napínavé sekvence. Body mu však sráží velmi naivní pojetí vedlejších postav a například kachny hrající golf nebo roztomilý medvídek do konceptu nezapadly ideálně. Rovněž scény, ve kterých vlci tančí nebo vyjí na měsíc, byly slabé, zvláště když po zavití jednoho z vlků z oblohy popadali ptáci a v několika dalších záběrech byli jako v mrákotách. Sympatický průměr se přes všechnu snahu tvůrců překročit nepodařilo. 60% ()

Darik 

všechny recenze uživatele

Celkově to nebylo špatný ale čekal jsem od toho trochu víc. Děj je dobrý, sem tam se tam objeví dobrý vtípek, ale přišlo mi to jaksi trochu okopírované ze Lvího krále (losy v údolí, Lili+Garth = Kiara+Kovu apod.). Ale i tak jsem se pobavil a když to bude v TV tak se na to klidně znova kouknu. Pěkných 50% ()

Galerie (30)

Zajímavosti (4)

  • Garth, vlk rudohnědý, nazve Humphreyho kojotem. Ve skutečnosti byli již vlci rudohnědí v přírodě vyhubeni a v současnosti probíhá v Severní Karolíně úspěšný program na obnovu populace vlků rudohnědých a kojotů. (Kroup4)
  • Poslední film Dennise Hoppera. Snímek mu byl věnován. (ash99)
  • V minulosti se opravdu přivezlo z kanadské Alberty do Yellowstonského národního parku několik párů vlků, aby rozšířili tamější populaci. (Kroup4)

Reklama

Reklama