Alfa a Omega

Alpha and Omega

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický

USA / Indie / Kanada, 2010, 88 min

• TeeAge

|| Scenár: Christhopher Denk, Steve Moore | Hudba: Chris P. Bacon | Produkcia: Ken Katsumoto, Steve Moore, Richard Rich | Distribúcia: Lions Gate Entertainment | Štúdio: Crest Animation Productions | Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržby: 44,607,267 $ ||(24.6.2011)

Animák, který není moc známý, ale naprosto dokonale si mě získal. Základem byla animace, která sice nepatří mězi ty lepší, spíše průměr a níž, ale mě se přesto dost líbila. Bylo to takové svěží, spontánní. Tohle uvidím asi ještě mockrát i protože jsem se u toho po celou dobu skvěle bavil a u některých scén se hlasitě zasmál. Nástup dvojice hipies vlčic s kytkama, bylo něco nezapomenutelného. To jsem málem pukl smíchy. Ten absurdní humor, který v tom je, se mi prostě hodně líbil. Zajímalo by mě, proč je to věnováno památce Denise Hopra. Jinak vlci si mě získali a tentorkát v příběhu nebyla pro mě jediná nesympatická postava, což je taky plus. Takže nakonec ubírám body jen za příliš běžný motiv příběhu a horší animaci. Pro mě jinak skvělá zábava. 8/10(16.12.2011)

• MikaelSVK

Jeden zo slabších animákov poslednej doby. Zasmiať sa síce dalo, ale len párkrát a to je na animák, ktorý si pustí dospelý divák veľmi málo...(9.10.2011)

"You can eat together but you cant you know.... howl together..." Ještě teď vyju na měsíc! Tomuhle říkám správné volání divočiny. Humphrey je divoký sympatický vlk, který se zakouká do vůdkyně Kate. Že by to nešlo dát dohromady? Stačí jeden únos do Ida- (w)ho a přátelství je na světě. Alfa a Omega má parádní grafickou stránku a nemusí se stydět ani po hudební stránce. Navíc herecká dvojice co dabuje onu dvojici Hayden Panettiere a Justin Long, je prostě výborná. Příběh je možná trošku předvídatelný, ale já si tenhle animák užil, jak se patří. Chybí sice nějaký výrazný humor, ale dobře ho nahrazuje ten jednoduchý, takže o úsměv není nouze. Jeden z nejlepších animáčků co mohu doporučit a určitě moc rád se na něj znovu podívám. (88 %)(29.9.2013)

• keddy79

Jeno animované klišé je následováno druhým. Animace vypadá jako bychom se snadvrátili v čase. Nasazením brýlí docílíte toho, rozmazaný obraz se stane koukatelný, toť vše k 3D formě. Nejhorší 3D animák, co jsem viděla.(2.10.2010)

• - Garthovi se ve filmu podaří "složit" 29 ptáčků. (Kroup4)

• - Garth, vlk rudohnědý, nazve Humphreyho kojotem. Ve skutečnosti byli již vlci rudohnědí v přírodě vyhubeni a v současnosti probíhá v Severní Karolíně úspěšný program na obnovu populace vlků rudohnědých a kojotů. (Kroup4)

• - V minulosti se opravdu přivezlo z kanadské Alberty do Yellowstonského národního parku několik párů vlků, aby rozšířili tamější populaci. (Kroup4)