Alfa a Omega

Alpha and Omega

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický

USA / Indie / Kanada, 2010, 88 min

• Ceberus

Dějová linka filmu se až podezřele hodně podobá dvojce Lvího krále, takže se nelze ubránit nabízejícímu se srovnání. V tom samozřejmě Lví král naprosto válcuje Alfu a Omegu - tento film by se měl hodně co učit od svého staršího vzoru. Mimochodem, je to jenom mnou nebo mají autoři animáků vždycky tendenci vymýšlet směšné dvojsmysly pro dospělé publikum? "No tak, Kate, pojď se mnou výt..." :-)(11.9.2011)

• C0r0ner

Těšil jsem se. Vlka jako zvíře mám nejraději ze všech a tak jsem rozhodně musel tenhle animák vidět. Po pěti minutách zhnusení jsem však začal dlouze čumět kamkoli jinam než na obrazovku. Bez nadsázky je to ten nejhorší kreslený film, který jsem kdy viděl. Příšerná animace, nulový humor, totálně dementní chování všech postav, stupidní stokrát omletý scénář... Průser jako svině! 0%(10.2.2017)

• 5ars33r

První zklamání po několika vteřinách filmu byla animace. To že film nepřinesl dějově nic nového mě ani moc nepřekvapilo, jelikož se jedná o dílo převážně pro mladší generaci. Ale vlastně ani nepředvedl nějaký kvalitní průměr. Většina myšlenek a scén mi přišla nedodělaná. Hlavní potenciál film má, pokud si večer chcete odpočinout od menšího děcka.(7.1.2011)

S Alfou A Omegou se to má stejně jako se stejnojmennými margaríny - stravitelné to je, ale taky je to prosté jakékoliv chuti. Navíc produkční tým Richard Rich/Crest Animation je derivátem Disneyho - možná proto tu prostě musely být ty písničky (nudné a zbytečné). Ne že by se na Alfu A Omegu nedalo dívat, naopak, animace je příjemná, ale zbylý obsah nestojí za řeč. Není tu nic, co už byste někde neviděli (akorát že tady ničivou smrtící sílu nereprezentuje stádu buvolů, ale sobů Caribou;)), a příběh je dětská láskyplná limonáda lehce říznutá road movie. Film jsem viděl v televizi, a ježdění vlčat na kládách z kopce mi přišlo trapné - pak jsem ale podle plakátu zjistil, že v kinech se tohle neveledílo promítalo ve 3D, a rázem do sebe všechno zapadlo. Jak chcete hodnotit film pro děti, ve kterém husa s krocanem hrají golf a letí jako doprovod ústřední dvojice přes půlku Států jenom proto, aby mohli "vtipně" narazit do billboardu stojícího vedle trati? BTW jak může být jedno mládě Alfa páru Alfa a druhé Omega?:) Takhle by se to prostě dělat nemělo. Ale je nutno uznat, že existují i podstatně horší pokusy jak se vlichotit do dětské přízně a jak vytáhnout z rodičů nějaký ten mrzký peníz navíc - a že některé z nich jsou neposlouchatelné a naprosto nekoukatelné, že? Viz třeba takový Malý Viking:P (http://www.csfd.cz/film/49356-maly-viking/). Chápu v podstatě jakékoliv hodnocení, za mě je to 60%.(25.7.2012)

• Nach

Nenadchl a ani nepobavil. Tento dobrodružný animovaný film nemá až na pár scén vlastně nic, co by šlo považovat za zajímavé ba originální. Jeho animace je navíc už na tu dobu podprůměrná a hlavní postavy připomínají spíše křížence vlka s nějakým zvláštním ořechem. Je to velká škoda, neboť to mohl být velice zábavný film. 50%(16.6.2012)

• - V minulosti se opravdu přivezlo z kanadské Alberty do Yellowstonského národního parku několik párů vlků, aby rozšířili tamější populaci. (Kroup4)

• - Poslední film Dennise Hoppera. Snímek mu byl věnován. (ash99)

• - Garthovi se ve filmu podaří "složit" 29 ptáčků. (Kroup4)