Alfa a Omega

• USA Alpha and Omega (více)
Trailer 2

Co nemůže postrádat správné dobrodružství na cestě? Stopování, naskakování do rozjetých náklaďáků, rozzlobené medvědy, píchavé dikobrazy nebo setkání s husou golfistkou a kačerem coby nosičem holí. Jen se zeptejte Kate a Humphrey! Jsou to dva vlci z jedné smečky. Ovšem s pořádnými rozdíly. Kate je z rodu Alfa a její otec je jeden z vůdců smečky, takže se mladá vlčí dáma musí chovat podle toho – vznešeně a odpovědně vůči osudu celé rodiny (trochu připomíná bojovnici Laru Croft). Humphrey je Omega vlk, to znamená, že stojí na nejnižší příčce hierarchie. To mu umožňuje být absolutně svobodný - tráví celé dny s kamarády, baví se a paří. Aby zajistil klid ve smečce, otec Kate se rozhodne zasnoubit svou dceru se synem konkurenčního Alfa samce. Nicméně, čáru přes rozpočet všem plánům udělají lidé. Při lovu zasáhnou Kate a Humphreyho uspávající střelou. Oba mladí vlci pak procitnou daleko od domova v přírodním parku v Idahu, kde by podle lidí měli založit rodinu. Oni se ale rozhodnou jinak – vypraví se napříč kontinentem zpět domů, do Jasperova národního parku v Kanadě. Jak to ale dát dohromady, když Humphreyho heslo je „Ať se všichni baví!“, zatímco Kate prosazuje „Já jsem vůdkyně“? Při své dobrodružné cestě se naučí spolupracovat jako tým a – jak jistě brzy uhodnete – se do sebe zamilují. Jak je ale přivítá rozhádaná smečka? Podaří se jim zachránit vlčí rod? (oficiální text distributora)

Trailer 2

Lucasion

"You can eat together but you cant you know.... howl together..." Ještě teď vyju na měsíc! Tomuhle říkám správné volání divočiny. Humphrey je divoký sympatický vlk, který se zakouká do vůdkyně Kate. Že by to nešlo dát dohromady? Stačí jeden únos do Ida- (w)ho a přátelství je na světě. Alfa a Omega má parádní grafickou stránku a nemusí se stydět ani po hudební stránce. Navíc herecká dvojice co dabuje onu dvojici Hayden Panettiere a Justin Long, je prostě výborná. Příběh je možná trošku předvídatelný, ale já si tenhle animák užil, jak se patří. Chybí sice nějaký výrazný humor, ale dobře ho nahrazuje ten jednoduchý, takže o úsměv není nouze. Jeden z nejlepších animáčků co mohu doporučit a určitě moc rád se na něj znovu podívám. (88 %) ()

D28

Dezorientované viac než vlci mimo domov, a to vo všetkých smeroch.Deti však boli spokojné aj s vtípkami,aj s vlčími "účesmi" a určite aj so záverom.My, dospeláci, radšej rýchlo zabudneme na dosť čudnú rozprávku.Či zase som čudná ja, keď nepotrebujem v detskom filme vidieť zvieratká spievať a hrať golf, a už vôbec nie počuť slová ako cikať a rozmnožovať sa? ()

LencaN

Několikrát jsem se od srdce zasmála. Animace byla roztomilá, barevná a hravá. Neříkám, že to je cílené na dospěláky, ale taky jsem to zvládla. Myslím, že Alfa a Omega je univerzální animáček pro celou rodinu k odpočinkových chvílím. Vlci jsou rozděleni na alfy, kteří jsou vůdčí, loví a jsou prostě ta lepší část vlčí smečky. Na druhé straně omegy jsou kašpaři, mají odlehčovat napjaté situace a snaží se svojí hloupostí či neohrabaností nenapáchat moc škod. "Logicky" se nesmí párovat alfy s omegami. Líbilo se mi přenesení lidských vztahů do těch vlčích.... největším projevem lásky a něčím jako rande je společné vytí na měsíc a svatba probíhá formou očichávání zadků :) žádná pecka to nebyla, ale zkouknutí nelituju. Navíc to mělo moc hezké písně. ()

majo25

Príbeh klasický klišovitý, jasne určený pre menšie publikum, o láske a naplnení svojich snov - ktorý ale nijak nevybočuje z dnešného štandartu, navyše vlky sme tu ešte nemali. Infantilný humor, ktorý aj dosť absentuje, sa dá zniesť už tažšie. Zatiaľ by to ešte ako-tak išlo, ale korunu tomu nasadzuje úrovňou veľmi slabá animácia a aj dosť nesympatická. Taktiež sa tu vyskytuje aj niekoľko prvoplánových nápadov. Hodnotenie: 45% ()

C0r0ner odpad!

Těšil jsem se. Vlka jako zvíře mám nejraději ze všech a tak jsem rozhodně musel tenhle animák vidět. Po pěti minutách zhnusení jsem však začal dlouze čumět kamkoli jinam než na obrazovku. Bez nadsázky je to ten nejhorší kreslený film, který jsem kdy viděl. Příšerná animace, nulový humor, totálně dementní chování všech postav, stupidní stokrát omletý scénář... Průser jako svině! 0% ()

• Garthovi se ve filmu podaří "složit" 29 ptáčků. (Kroup4)
  • Poslední film Dennise Hoppera. Snímek mu byl věnován. (ash99)
  • V minulosti se opravdu přivezlo z kanadské Alberty do Yellowstonského národního parku několik párů vlků, aby rozšířili tamější populaci. (Kroup4)