Alfa a Omega

Alpha and Omega

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický

USA / Indie / Kanada, 2010, 88 min

• kaylin

Variace na příběh Romea a Julie jen s tím rozdílem, že jsou zde v podstatě jen divocí psi, a také s tím rozdílem, že to celé je animovaná komedie pro děti. Tváří se rodinně, ale tohle je opravdu především pro děti. Dospělí nemají, co by si zde užili. I když jsou zde momenty rádoby napětí, stejně je od začátku jasné, jak každá scéna dopadne. Novátorství není ani v animaci, která je vyhlazená, ale prázdná.(23.4.2014)

• milka

Nudný a naprosto zbytečný animák s minimem humoru a asi nejhorší animací od dob první Karcoolky. Člověk si až říká, proč se tyhle klišoidní a ničím zajímavé animáky ještě točí, když z tohodle už podle mě ani ty děti nebudou moc odvařený. Nebo už jsem možná na ty filmy pro nejmenší zkrátka už moc starej.(28.6.2011)

Osudem Kate, Alfa vlčice, je být jednou tahounem celé smečky. Oproti tomu jeden z Omegů Humphrey, je na kmenovém žebříčku úplně na opačném konci, a kdyby zmizel, nikdo (kromě jeho nejblížších přátel) si toho ani nevšimne. Pár dní před velkou svatbou Kate a alfa vlka z vedlejší smečky se Humphreye a Kate zmocní lidští lovci, a odvezou je na druhou stranu Kanady. Kate si uvědomuje svoji zodpovědnost, a přesvědčí i Humpreye k návratu domů, i když ten je vyhlídkou života pouze s Kate plně spokojený... Tento animák nepřináší nic, co by mně přinutilo se na něj podívat znovu - nicméně dospělý mužský divák asi není úplně tou pravou cílovou skupinou. Cílovou skupinou jsou romanticky založené ženy (které stále věří, že pravá láska hory přenáší a že se pan továrník vždy zamiluje do chudé služtičky (nebo naopak)) a hlavně děti, kterým se určitě animovaná pohádka s pejsky (kdo pozná vlka od psa ať zvedne ruku) a ptáčky (s francouzským přízvukem, alespoň v originálním znění) bude líbit. Ale nebudu hanit - animace je slušná a příběh tak roztomile romanticky předvídatelný a času stráveného u tohoto filmu až tolik nelituji...(18.6.2014)

než jsem tenhle film viděl tak byl v červených barvách (měl přes 70 procent) od té doby se hodně bohužel změnilo a už je v modrých (Zatím na 50 procentech) což je i škoda dle mě je nadprůměrný animák. Po stránce humorné je to hodně slabé (zasmál jsem se tak 2 krát a 2 scénám) a po stránce animované a příběhové se my to hodně líbilo. Když porovnám tohle například s Loveckou Sezónou 2, která je na stejných procentech, tak o proti ní my příjde tohle daleko lepší. P.s. ten bílý vlk byl úžasný a hodně mě překvapilo studio Lionsgate většinou znám od něj jen horory (Saw) a oni už produkují i animáky.(1.1.2011)

Celkem kvalitní animák který má strašnej problém s animací, protože ta byla místama opravdu hrozná a někteří vlci nevypadaly jako vlci. Co mi naopak sedlo byly hlasy Panettiere má dobrej hlas a Long taky. Takže obsazení má palec nahoru. Příběh je sice klišé nad klišé ale udrží diváka protože se ve filmu neustále něco děje a vůbec to nenudí. Jen konec mi přišel celkem o ničem protože kolikrát jsme tohle viděly? Nespočetkrát. A hudbení čísla bych též vystřihl protože se nehodila a byla strašná. Ale i tak Alfa a Omega řadím mezi kvalitnější animáky.(5.8.2012)

• - Poslední film Dennise Hoppera. Snímek mu byl věnován. (ash99)

• - Garthovi se ve filmu podaří "složit" 29 ptáčků. (Kroup4)

• - V minulosti se opravdu přivezlo z kanadské Alberty do Yellowstonského národního parku několik párů vlků, aby rozšířili tamější populaci. (Kroup4)