Na malom ostrove uprostred Egejského mora sa skrížia cesty archeologičky Valerie Cammon a štvorice mužov. Ona ako jediná prežila nečakaný archeologický objav, jej expedícia potvrdila existenciu hydry, veľkého mýtického viachlavého hada strážiaceho dávny poklad, ale žiaľ aj to, že je to tvor nesmierne zúrivý a nebezpečný.
No okrem hydry je tu ešte skupina lovcov ľudí, ktorá sleduje stopy mužov, aby ich mohla zabiť. A tak sa hnacím motorom nesúrodej pätice stáva túžba prežiť. (beso74)

AGAMENON

Cinetel Films je jedna z málo společností, která dokáže uspokojit moje touhy (kromě klasiky, jako je např. Wicked Pictures, Metro Home Video, Adam and Eve,...). Dneska musí být všechno temné, depresivní, psychologické, etc etc, ale kdo touží po hydře, vedoucí hodinové monology? Já tedy ne, chci ji vidět, jak trhá tu lidskou pakáž na kusy. Děj není samozřejmě důležitý, hlavní je, aby bylo dost rupií na animaci. Tvůrci sice moc chechtáků neměli (nejvíc určitě spolkla triková sekce), přesto dokázali natočit pěkný, koukatelný filmeček. Herce vůbec neznám (teda baby nic moc), kromě nesympatického blonďáka (v ksichtě mi připomíná Jacksona) z Walker Texas Ranger. O hudbu se postaral dvorní skladatel Jima Wynorskiho, Chuck Cirino, jenž brutálně vykrádá své (skvělé) Povstání strojů. Přístě to chce pořádný kočky, ještě víc hydry (nebo nějaké jiné potvory) a není co řešit, pro tentokrát poouze za čtyři. ()

SOLOM.

V první řadě by si měl uživatel beso74 upravit svůj nepřesný obsah (vězni byli tři chlapi a ženská - herečka Dawn Olivieri nemá ptáka, leda tak při sexu)...Filmy o zakázaných lovech na lidi nejsou ničím neobvyklým a dnes už existuje celá řada kousků na toto téma. Nicméně většina z nich jsou nízkorozpočtové béčka (mnohdy spíš céčka) a ani tento není žádnou světlou výjimkou. Tedy něco navíc nám tu tvůrci přidali a to je mýtická digitální stvůra, která vás ale spíše rozesměje, než aby vás vylekala či snad uchvátila svým krásným zpracováním. Což je vážně škoda, zvláště když Hydra není zrovna moc využívaným bájným tvorem. Co ale taky čekat od filmu, ve kterém má prsty nechvalně proslulá Syfy. Nepříliš povedená mnohohlavá Hydra však není jedinou slabinou tohoto filmu. Její útoky byli dost odfláknuté (trhání obětí směšné, stejně jako cákance krve), ale mnohem horší byla celková stupidita scénáře a nevýrazné postavy. Příběh byl děravý jako cedník (hlavně co se logiky týče), jeden trapný moment střídal druhý (slepota většiny postav co jí padly za oběť), debilní rozhodování a chování postav není u céčkových záležitostí žádnou novinkou a navíc i samotná atmosféra trpěla jako raněné zvíře – až na pár světlejších okamžiků tu o nějaké náznaky napětí nezavadíme. Herecké výkony většiny zúčastněných byli rovněž prachbídné. Naprosto nevyužitá mi přišla postava archeoložky, která tak dlouho dokázala záhadně přežít s Hydrou na ostrově a pak…30% ()

Viktooorka

Víc hlav, víc ví.. Platí to i na Hydru?? Které po každém useknutí hlavy, naroste nová a jako bonus jedna navíc :o) No neplatí, nebo jich evidentně měla málo, když nepoznala Herkulův meč, ten který ji dokáže zabít, husa hloupá! Musím smeknout před „posledními trosečníky“ alá lovnou zvěří, kteří dokázali přežít na ostrově bez jídla, vody, spánku, utéct lovcům a zabít bájnou stvůru a odvést si 10 milionů dolarů. Nj, reality show Survivor a její trosečníci se mají ještě hodně co učit :o) ()

Campbell

Od Prendergasta jsem viděl film Parasite a ten nebyl nějak moc špatný, a bavil mě, což se ale nedá říct o Hydře. Od Syfy chanelu jsem se těšil na další horor o nějaký příšeře, což se mi dostalo, ale v dost nudným podání. Efekty mi byly ukradený ale co sakra má znamenat to zmatené pobíhání po ostrově. Buď tu běhají nějací lovci naprosto bezcharakterní nebo tu běhají nějací unesení lidi, též bez sympatií. No paráda a komu mám jako fandit. Hydře! Ale to moc nemůžu ta se objevuje málo a její útoky jsou celkem nudné a bez nápadu. Škoda pavouky a vodní havět mám daleko raději. ()

curunir

,,BOHUŽIAĽ SA UKÁZALO, ŽE MYTOLÓGIA JE PRAVDIVEJŠIA NEŽ SME PREDPOKLADALI." ,,ÁNO, ALE TOTO JE SMRTIACI MÝTUS." __ Už som mal dosť všetkých tých megažralokov, prerastených hadov či zrazu oživených pravekých monštier a tak som Hydru veľmi rád (u seba) privítal. Lež nadšenie predsa len vystriedala aj porcia ,,mierneho" sklamania. Podobný námet sa u týchto filmov veľmi nevidí, to bolo rozhodne fajn, lenže to pravé orechové (či hydrové?) sa ledva začne rozbiehať až v druhej polovici. A ako už bolo napísané, Hydra sa síce prvý krát objaví už po pár minútach, no zase až tak často sa neobjavuje a slúži tak trocha ako vedľajší element, čo je rozhodne veľká škoda (kompenzácia je aspoň v podobe veselého trhania tiel). I tak sa ale tvorcovia snažia zásobovať diváka ako tak ujetými situáciami - najviac som sa bavil, keď jednému z lovcov prepichnú nohy drevené koly, no o chvíľu si už zase hvízda a s kusom drievka trčiaceho mu z nohy sa neváha tak povediac vrátiť ,,späť do hry". V závere sa zase nezaprie inšpirácia Sommersovou Chobotnicou. (112. hodnotenie, 16. komentár k filmu) ()