Noční vlak

• USA Night Train (více)
TV spot

Dva cestující (Leelee Sobieski, Steve Zahn) a průvodčí (Danny Glover) zjistí, že v nočním vlaku zemřel člověk. Neznámý měl u sebe malou schránku s diamanty obrovské ceny, které by si rádi nechali pro sebe. Rozhodnou se proto předstírat, že muž do vlaku nikdy nenastoupil a shodit jeho tělo do řeky, přes kterou bude vlak přejíždět. Jejich plán jak se zbavit mrtvoly se vyhrotí až k bodu, kdy musejí rozsekat tělo na kousky, které by se vešly do malého kufru. A pak zbývá už jen rozdělit kořist... (oficiální text distributora)

kinderman

Železniční mix Mělkého hrobu a Maltézského sokola (Cairo, Gutman) má slušné tempo udávané uháněním vlaku zasněženou krajinou. A hraje v tom L. Sobieski. ()

Caminzind

Komorní detektivní hříčka s twinpeaksovsky antipsychotickou atmosférou a kamerou jako z červených střevíčků, postavená z větší části na mysticismu á la Stephen King. Hercům to spolu sekne a vyhoví si. Forma na obsahem. 63% ()

Martin741

Reziser Brian King a jeho debut Night Train je len priemernym filmom, ktory ma ale lahky nadych hororu/fryleru. Hlavne, ked ma pribeh, ktory nenudi, krasnu sexicu Leelee Sobieski /Joy Ride/, dobreho Stevea Zahna /Joy Ride, Sahara/ a Danny Glovera /seria Lethal Weapon 1- 4/ k tomu. Film dobre odsypa, divak sa nenudi. Ovsem, hranice priemeru v ziadnom pripade neprekroci. 56 % ()

Maty85

Těch tajemných a temných míst se ve filmu mohlo objevit rozhodně více, atmosféra taky mohla ještě o něco zhoustout a hned by to bylo zajímavější. Na druhou stranu, když vezmem v potaz, že je to točený jako klasický béčkový thriller, tak je to vynikající a celkově se mi to líbilo. Navíc tam byla celá řáda vychytaných drsných scén, který sem ani nečekal a to je jenom k dobru. Kromě toho D. Glover je pan herec a L. Sobieski je jako mlíčko :-) ()

bartias

Původně napínavá zápletka se zvrhne v obyčejnou vyvražďovačku s mystickým artefaktem uprostřed krvavého běsnění. Na trojici (anti)hrdinů vyskakují postupně nové a nové problémy, které do posledního vrznutí zrezivělých kolejnic naplňují žánrová klišé. Laciná televizní produkce málem zkazí i jediné vzrušení z filmu, když se perfektně vypadající Leelee Sobieski svléká. Ani ona, ani Danny Glover, natož Steve Zahn ale s monotónní nudou tohoto bubu-vláčku kolejáčku stejně nesvedou. ()

StanislachKo

Toľko scenáristických prešlapov vo filme?? Toto je dokonalá demonštrácia toho, čo volám "písané za jazdy a na kolene" a animáciu, alebo to označme odvážnejšie "efekty" bolo asi to najhoršie čo som v tomto storočí videl. Dieťa na záver možno mohlo niekoho zmanipulovať, ale myslím, že každý trochu vnímavejší divák to musí pochopiť ako bezradný výstrel do prázdna. Zlý film... ()

Vecko99

Čekal jsem něco mnohem horšího, takže jsem byl příjemně překvapen. Po poměrně nudném úvodu se film příjemně rozběhne a prostřední část je pomerně povedená, ale konec je bohužel úplně zmršený stejně jako u zeleného pekla. Totálně pokažený a překombinovaný konec mě nakonec donutil dát jen dvě hvězdičky, i když Glover a hlavně Leelee Sobieski by si zasloužili víc. ()

lennyd

Noční vlak. Poslední naděje pro cestující dostat se tam kam potřebují. I roztržitý cestující nastoupí do vlaku, i když pro něj je to cesta poslední - záhy umírá na předávkování léky - a zůstává po něm jen tajemná skříňka, plná pokladů. Obchodní cestující, krásná studentka a průvodčí nyní stojí před zásadním rozhodnutím - oznámit vše úřadům, nebo se zbavit těla a poklad ukrývaný ve skříňce si rozdělit. Ale není vše zlato co se třpytí ... K filmu jsem přistupoval s vědomím toho, že se jedná o nějaké béčko, a že jediné co na něm bude zajímavé, bude Leelee Sobieski. Ale už po prvních minutách se vlak (i děj) začal rozjíždět, a já se začal docela dobře bavit. Zápletka - minimálně do půlky filmu - je naprosto skvělá, sám nevím, jak bych se v takovéto situaci zachoval ... Jenže pak se do takto rozjetého parádního thrilleru začalo míchat docela rušivé tajemno a veškerý efekt byl ty tam. Ke konci už se film trochu vrátil k tomu, co jsem od něj očekával na začátku - béčko s Leelee Sobieski. Škoda.. ()

elanius

Béčko, ale slušné plus originálne spracovanie k tomu. Musím znovu zopakovať, že hlavne prvá polka filmu je veľmi zaujímavá. Hlavne celé vizuálne spracovanie filmu ma celkom oslovilo. Divne počítačovo pôsobiace externé animácie vláčika a zvláštne farby a "papundekel" vo vnútri dodávajú filmu bizarno záhadný nádych... 6/10. ()

JohnSmith

Celkem zajímavý,ale poněkud divný. Vlak jak z nějaký pohádky,postavy hodně divný a překvapilo mě,že si nikdo nevšim že paní s pejskem není paní. Jako největší klad filmu je Leelee Sobieski, která nejen, že je velice sexy,ale k tomu i perfektně zahrála mrchu z medicíny. ()

Koryntos

Teda to zas byla jednou fraška, bratříček můj mne zásobuje. Proč, pro boha proč se tvůrci nedrželi té verze, že v krabičce jsou opravdu drahokamy, jedno které a nedělali z toho pandořinu skříňku. ()

jefff

I přesto, že z Nočního vlaku přímo srší nízký rozpočet, jde o zajímavý, netypický, originální film se zajímavými herci. Danny Glover hraje výtečně a opravdu se snaží, Sobieski i Zahn předvádějí standartní výkon. Příběh je zajímavý gradováním celé situace a nečekaných zvratů, je pravda, že závěr není nejlepší a trochu mě zklamal, byl až příliš "překvapivý". Také jsem od filmu tohoto typu očekával větší prokreslenost postav. I přes tyto výtky, jsem se po celou dobu stopáže nesmírně bavil a film si užíval. Vůbec nelituji času stráveného nad Nočním vlakem. ()

sedm.1

První hodinka filmu se nesla ve slušném průměru,pořád se něco dělo,sem tam zajímavá scéna,tu a tam napětí,občas i trochu toho černého humoru,zápletka se vyvíjela velice slibným směrem,prostě bylo se na co dívat a já byl opravdu zvědav na finále a samotnou pointu.No a to jsem tedy koukal.Z docela dobrého thrilleru,se slušnou atmosférou,se vyvinul vážně "divoký" závěr,korunovaný tak příšernou pointou,že to fakt musel dávat dohromady skutečný tým exprdů!Co to jako mělo mít za výsledný efekt jsem nepochopil do teď.Jinak útlé herecké obsazení se sešlo v docela dobré a sympatické formě,Glovera i Zahna mám rád,naopak Leelee mě opět a znovu přesvědčila,že kráčí totálně mimo mě.Noční vlak je zkrátka takovou jednohubkou,která jak slibně začala,tak tragicky skončila.Jako průměrný,koukatelný thriller fungoval tento snímek do první hodinky,pak se začal křížit karbanátek s okurkou a vznikl pomeranč...!Nesmysl první třídy! ()

bruceman7

Film není špatný má spád i atmosféru, ale podle mě trpí na zasazení do divné kombinace retro-moderního prostředí vlaku (btw ta jeho animace se mi líbila). Každopádně slečna LL je fakt kus. 6/10 ()

dopita

Docela jsem se bavil. Je to tak trochu černá komedie, která se postupně změní na thriller se spoustou mrtvol. Animace jedoucího vlaku byla vpravdě srandovní. Herecké obsazení sympatické s dominující Leelee Sobieskou, která se s tím fakt "nesrala". ()

Merkin

Tak tahle pecka má pro mě poněkud melancholickou hodnotu. Sledovala jsem ji totiž při mém nočním pobytu na zámku, ještě k tomu v blízkosti věže kde údajně straší. Takže zajisté přítomní kritici pochopí, že nemohu jinak a minimálně dvě hvězdičky Nočnímu vlaku uděluji zcela pod vlivem odzbrojující atmosféry tajemných komnat, do níž podobný krvák dobře zapadnul. Pandořinna skříňka a fešný Matthias pak vybojovali tu právoplatnou hvězdu(tu, která by jinak snímku musela ke spokojenosti stačit):) ()

Jayem

Na moje prekvapenie som sa celkom bavil a film si z plynúcim časom udržal rovnaku atmosferu od tajuplného začiatku až do podla mňa trocha prehnaného konca. Len pre informaciu toto nieje akčný film ako sa tu piše aj ked sa tam par krat vystreli. Skôr by som to zaradil ako niečo medzi mystery a trilerom. ()