Screamers: Hon na člověka

• USA Screamers: The Hunting (více)

Trinásť rokov po tom, čo Screamers – nevyspytateľné vraždiace roboty – doslova vyhladili všetku ľudskú populáciu na planéte Sirius 6B. O to prekvapivejšie je, keď z tohto Bohom zabudnutého miesta, ktoré odvtedy všetci považujú za opustené, ktosi vyšle núdzový signál! Povinnosť káže pomôcť tým, čo sa ocitli v núdzi, a tak netrvá dlho a k Siriu 6B sa vydá záchranný tím, ktorého úlohou je preveriť, či na ňom skutočne existuje kolónia ľudských preživších. Krátko po pristátí skutočne natrafia na zúboženú skupinku, ktorá v otrasných podmienkach živorí v troskách starej vojenskej základne – no oveľa desivejšie a podstatnejšie je, že zistia, že Screamers medzičasom predstavujú ešte šialenejšiu a vražednejšiu hrozbu, pretože sú dnes schopní oveľa výraznejšie meniť svoju podobu, čo v preklade znamená, že... Vyzerajú ako ľudia! O to ťažšie je odhaliť ich a zabrániť im v opustení Siria 6B, aby nemohli splniť svoj plán, ktorým je... Kompletné vyhubenie ľudskej rasy! (oficiální text distributora)

MartinezZ

3.4.2010 ~ Na béčkových filmech snad může být nejhorší snad už jen to, když jeden trapně vykrádá druhého. Další sci-fi, kdy se letí na jinou planetu zachraňovat a skoro všichni pochcípají. ~ Jo, přesně tak to je. Variace na Misi na Mars a dalších několik podobných filmů. On vlastně ani ten příběh nijak důležitý není. Někde na planetě, kde se cosi těžilo, se začali mlátit těžaři a vědci a vědci vynalezli mechanickou mršku, co zabíjela všechno živé. Mělo se za to, že na planetě nic nepřežilo. Až do chvíle, kdy přišlo SOS. A tak je vyslán tým, co má případné přeživší najít a vrátit se s nimi na Zemi. A protože jde o sci-fi béčkový horor, tak každému dojde, že tenhle film asi nevznikl ve spolupráci National Geographic a Discovery Channel. Bude stříkat malinovka. ~ Co mě překvapilo, že tohle je kanadsko-americká tvorba. Jména postav, kvalita vizuálu i výprava mi spíše přepadala jak nějaká povedená evropská televizní filmařina. Takže nejen, že jde o béčko, ale na to, kde vznikalo, asi i dost nízkorozpočtové. Ale co, fandům žánru by se to líbit mohlo, já bych bez toho zase mohl klidně žít. ()

iXtr3m3

Nenápadné béčko ktoré ani nenadchne ale ani neurazí. Postačujúca atmosféra, naviazanie po dlhej dobe na skvelý námet, triky a kulisy sú ale na dnešnú dobu slabé (aj keď vídavam aj o niekoľko tried horšie). Film som pozeral ako minimaratón aj s pôvodnými Hlasmi z podzemia hneď za sebou 13. 02. 2009, ale aj keď obe snímky delí 14 rokov, musím skonštatovať, že Hlasy z podzemia sú lepšie aj po trikovej stránke, aj po stránke atmosféry a celkovo vidno, že sa nechali aspoň voľne inšpirovať Dick-ovou predlohou, čiže mali z čoho čerpať. Nový Screameri sú jednoducho len a len nadvarenou kašou, ale nakoľko sa mi prvá časť veľmi ľúbila, tak aj pokračovanie som zhltol bez problémov a ešte jedno by som si kľudne dal. :-) ()

Lacike

Dvojka má svižnejšie tempo a to je tak asi jediný jej klad. No a ešte sa dozvieme jak dopadol Peter Weller z jednotky. Film bol evidentne lacnejší, takže namiesto v opustených tovární sa väčšinu času odohráva v jaskyniach. Nabúchaní elitný tím mariňákov prišiel na planétu Sýrius zachrániť posledných ľudí, ale vďaka ich totálnej blbosti o chvíľu začnú bojovať o svoj život. Akčné scény sú tuctové. Zaujmú jedine šťavnatými gore efektami. Postavy mi boli ukradnuté. Užíval som si jedine pohľad na krásnu Ginu Holdenovú. Henriksen sa zbytočne mihne len na chvíľu. Koniec je rovnako béčkový ako v jednotke. Prvý diel za jedno pozretie stál, ale dvojka je zbytočnosť. Nie je to bohužiaľ ani tak mizerné, aby to bola zábava na účet tvorcov. Len je to slabé televízne sci-fi. 4/10. ()

Caelos

Původní Screamers jsou skvělé scifi, s parádní atmosférou, efekty, prostředím a proto jsem se na pokračování hodně těšil (ačkoli jsem samozřejmě nečekal zázrak), ale tohle ne, Je to celé špatně. Za něco stojí film až ke ke konci, rozvírací robotická huba vypadá dobře. Opravdu zklamání, nečekal jsem že to bude až tak špatné... ()

tron

Jednotka s Petrom Wellerom nebola zlá, ale dosť ma sklamalo, že šla veľmi málo do hororu. Dvojka je na tom oveľa lepšie a ide viac do Votrelcov (síce so značne ufňukaným komandom, ale aspoň je sranda). Paranoická linka pre zmenu pripomenie Vec, Hviezdnu pechotu 2 alebo iné „hostiteľské“ terory. Čo ma zaskočilo, to bolo prekvapivo drsné a početné gore. Navyše tu hrá Lance Henriksen. Pre poriadok však treba dodať, že tvorcovia mali k dispozícii čajový rozpočet, takže to celé napriek snahe vyzerá ako dlhšia epizóda Krajných medzí (a Lance má malú rolu). Nakoniec to ale bola predsa len o čosi menšia hovadina, než som čakal, takže s prižmúrenými očami 3*. Čo je o hviezdičku viac, než som dal prvej časti. ()

• Německý filmový kritik Peter Osteried, řekl o filmu: "Děj je lehce předvídatelný. Dialogy jsou směšné, ale velmi korelují z iracionálním chováním postav". (Terva)
  • Film je volně natočen podle povídky "Varianta dvě" Philipa K. Dicka. (Terva)