Půldruhé hodiny zpoždění

Česko, 2009, 71 min

Režie:

Patrik Hartl

Scénář:

Gerald Sibleyras (divadelní hra), Jean Dell (divadelní hra)

Kamera:

Tomáš Kresta

Daniela Kolářová a Milan Lasica v bystré komedii o tom, jak se manželé pokusí během hodiny a půl změnit stereotypy třicetiletého manželství. Inscenace Studia DVA... Dobré francouzské komedie v sobě mají vždy nejen duchaplnost a lehkost, ale taky neotřelý pohled na milostné vztahy. Taková je i komedie Géralda Sibleyrase, kterou napsal ve spolupráci s Jeanem Dellem. Starší manželský pár je pozván na společnou večeři ke svým přátelům. Jenže ženě se nechce nikam jít. Rozvíjí se dialog o manželství, během něhož se narodily tři děti, nejmladší z nich právě opustilo domov, narodilo se první vnouče a žena cítí prázdnotu nastávajícího období. Ve vtipném dialogu o tom, co znamenají desítky let dosavadního života a čím naplnit ten společný "zbytek", vás komedie pobaví bystrými postřehy i skvělými výkony obou protagonistů (Česká televize)

Hanys_

Vtipně napsaná konverzační hříčka o 2 hercích.Lasica sice během těch 70 minut pronese pár opravdu odrovnávajích hlášek, ale k větší spokojenosti bych potřeboval i někoho vtipnějšího v roli Daniely Kolářové. To bych o těch 4 hvězdách neváhal. ()

Bohemák

Krátké, milé, trochu předvídatelné, ale nad ostatními pořady za celý týden to ční tak vysoko, že nelze nehodnotit jinak než plným počtem. ()

waits

Hra pro dve osoby, ve ktere na sebe strhava vetsi pozornost Milan Lasica, a neni to jen tim, ze jeho postava ma v textu vetsi porci bonmotu. Lasica je danovym poradcem, ktery prodal firmu a chce jit ke svym znamym na veceri, od prvni vety, takze se divak muze polozit do kresla a nechat se unaset jeho slovensky pronasenymi komentari. Kolarova mi neprisla uplne stoprocentni, ale na druhou stranu, hru nezkazila. Nebudu take popirat, ze videni sveta Lasicovy postavy je mi blizsi nez jeho manzelky. "Tak ty tu v centru Parize ve 220 m byte kazdodenne bojujes o preziti":) ()

arcticsky

Dialogový ohňostroj, kde skoro každá druhá věta je "hláška"....Moc se mi líbí i to, že Lasica mluví slovensky.... ()

#47

Příběh o tom, jak manželé na prahu důchodového věku mají odejít na návštěvu k manželovu obchodnímu partnerovi, ale manželku zrovna popadne zásadní životní krize. Na divadle je to samozřejmě daleko větší zážitek než v televizi, myslím že i my mladší v pohodě zvládneme Lasicovu slovenštinu a po chvíli už to člověk ani nevnímá. Oba protagonisté jsou nicméně výborní. ()

winstonik

Kvalitná predloha, ktorá však na mňa neurobila najlepší dojem. Veľký problém vidím v rušivej dvojjazyčnosti textu (ja toto česko-slovenské "znásilňovanie do bratstva" naozaj nemusím, navyše dlhoroční manželia sa predsa takto nerozprávajú), ale čo je najväčším prekvapením, hra zadrháva najmä na výkonoch inak excelentných hercov Kolářovej a Lasicu. Kolářová je v úlohe celkom utopená a majster Lasica akoby nestihol zvládnuť text - jeho civilný, odriekávajúci prejav bez akejkoľvek intonácie pozbavuje pána Sansieu akejkoľvek presvedčivosti. Lasica dobre vie, že jemu na úspech publika postačuje byť na pódiu (jeho obsadenie je pre každého režiséra hrou na istotu), ale nemyslím si, že by sa na to chcel spoliehať. Žeby sa nestihol s naučeným textom dostatočne zžiť? Nuž, vyzerá to tak. Tak veru, tak. Rozpačité... ()

Amonasr

Francouzské (ani jiné) konverzačky na českých jevištích (včetně Studia Dva) většinou za moc nestojí, ale tato byla kupodivu skutečně vtipná. Samozřejmě hodně dělá také herecké mistrovství obou protagonistů. ()

boombang

Vynikajúce (po Lasicovsku).Takovéhle konverzačky miluju - člověk aby u toho měl notes nebo noťas a všechny ty hlášky si zapisoval... A ta dvojjazyčnost mi vůbec nevadila. ()

ostravak30

Půldruhé hodiny zpoždění je výborná konverzační komedie, která se zaobírá manželstvím, stereotypy, ale i celé řady témat ožehavějších nebo skoro tabuizovaných jako například sex v pozdějším věku. Mnoho duchaplných konverzací jistě budou manželé znát i ze svého života, byť se v tomto případě jedná o starší manželský pár. Já, ač manželstvím a dětmi vychovávanými doma nepolíben, jsem se pořádně pobavil. Nakonec dvojice Daniela Kolářová a Milan Lasica to táhnou sami a ačkoli netuším, zda se vůbec někdy sešli před kamerou a kolikrát, a působí na první pohled, že k sobě nepasují, dost jim to klapalo. Nakonec, jsou to přeci jen oba profíci a vynikající herci. Komediální status, který mají tak nějak zakořeněný tomu jen pomáhá. ()

ali-n

Znova som prišiel na chuť inscenáciám. Pán Lasica je extra umelec aj v momentoch, keď sa vôbec nehýbe a nič nehovorí. Danielu Kolářovú milujem už od doby Takej normálnej rodinky (1971). Dokopy tvoria excelentný pár, ktorý sa snaží objasniť si, kde sa práve nachádza a čo v takomto pokročilejšom veku ďalej. Dôjde i na to, že nevera a občasná facka sú zrejme príjemným spestrením manželskej rutiny :-). „Keď to formuluješ takto, znie to strašne .. ale je to tak!" Ich dialóg je plný naozaj trefných a vtipných konverzačných anekdot. „To znamená, že jsme si celej život věrní?" „Ak sme si hovorili pravdu, tak áno." Manžel nakoniec nádherne rieši situáciu, záver je ladným ukončením hereckého koncertu. Dám si to znova v divadle s frajerkou ;-) MOJE NAJ - V prom rade slovenčina a čeština na hromádke ... slasť. Môj naj výrok neprezradím, ale definuje úlohu muža a ženy v spoločnosti :-)))) Takže MOJE NAJ 2 - „Ty máš také šťastie, že si si ma vzala. Ja ti niekedy až závidím." ()

wirtuaruska

Tyto dialogy mezi Danou Kolářovou a Milanem Lasicou byly tak úžasné, že se mi z nich dělaly po těle zimomriavky a určitě ještě jednou navštívím toto představení. Ono Studio L a S je samá legrace, nedávno jsem byl na Kumštu a pan Labuda z toho udělal nádherný teatrální kousek, divím se? Ne neměl bych jelikož je to Pan herec. ()

Aidina

Tak tato divadelní hra se povedla. Skvělá Koláčová a ještě lepší Lasica. A je fain, že každý mluví rodnou řečí. Má to daleko lepší říz. ()

Nerdvana

Má to vtip, šarm a říz. Hra vystavěná na jednoduchosti, prostém lidském tématu dvou lidí sdílejících manželství komplikovaném jen jejich představami o něm. Super. ()

hanca.uh

Nemůžu tento kousek snad ani jinak vystihnout, než prostě NÁDHERA!!! Obě postavy a konverzace Kolářová versus Lasica prostě doslova famózní (obdivuji herce i režii)....a to jsem viděla pouze doma ve vysílání a záznam TV........tož nevím, co by se mnou udělalo takové živé vystoupení v divadle Studio dva - asi bych nadšením a úžasem omdlela nebo zůstala přikovaná s těmi silnými pocity v sedadle ještě po odchodu šatnářky:-). ()

tulen

Oba protagonisty mám velmi rád, ale přesto jen 3 hvězdy. Jednak předloha mi nepřišla zas až tak dobrá a vtipná a občas jsem měl trošku pocit, že jsem na čtené zkoušce. ()