Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Krásná čarodějka vypráví o znovuoživlé titulní hrdince Jennifer, která i se svým otcem unikla ze zakletí ve starém dubu, když do něho uhodil blesk, a spolu se vydali na svět co nejvíce škodit lidskému plemenu, zejména pak Wallacovi, potomku muže, jenž se před bezmála třemi staletími přičinil o to, že Jennifer skončila na hranici. Zhatí mu zásnuby, ale pak se všechno změní, když sama omylem vypije čarovný nápoj lásky. Clair přitom nešetří mírně hororovými atrakcemi (např. hned úvodní scénou upálení), ale vše vzápětí zlehčuje. Neobává se ani žánrových klišé, která jsou patrná zvláště u milostných zápletek. (Letní filmová škola)

(více)

Recenze (26)

honajz 

všechny recenze uživatele

Jako, ono to zábavné trochu je, a Veronica Lake se snaží být roztomilá, jak jen to jde. Jenže tomu chybí nějaký ucelenější koncept a vlastně i motivace. Neměli oni škodit oba? A ona chce škodit tím, že on se zamiluje, a pak se bude trápit? Není to trochu na dlouhé lokte? A ten táta také jednou čaruje jak o život, a pak si na žádné zaříkadlo nevzpomene? A ta čarodějka, láska neláska, je teda zlá a škodí lidem, nebo ne? Prostě mi to nakonec nějak nesedlo. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Nedam maximalne hodnotenie, alebo ako spravne pise Oskar, zanre sa tu mixuju jedna radost, a potom divak nevie,, na co sa vlastne pozera. Zacina to dobre, carodejnickymi procesmi zrejme nejake 17. storocie, len potom temp oupadne, dailogy su miestami az slaboduche a herecke vykony krivaju. Zaver odbity a nerealny, preto horko tazko dam 70 % ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele

Muži na čele s Noem, po odznení biblickej potopy nadobudli dojem, že im patrí archa. Tak vznikol patriarchát.  Opraty však v rukách tak celkom pevne samci nedržali, ženy im mocenské opraty vždy obratne narúšali. Rokmi nato v učených samčích hlavách sa zrodila čarodejníc a stríg teória, hoci racionalisti vedia, že je to len podmanivá rozprávačsky - symbolická pičózia.  Všeobecne sa ale tejto mystike medzi pospolitým ľudom uverilo a množstvo výnimočných dám, slečien, dievčat i starien potom na ohnivých hraniciach svoj život ukončilo. Pod popolom z upálenísk následne sadili sa duby, aby v ich koreňoch duch strigy zakliesnený nevystrkoval na žijúcich jedovaté zuby. Na tomto základe vznikla čarodejnícka rozprávka. A krásna Veronika Lakeová zaručuje, že aj vizuálne je to príjemná zábavka. Kedykoľvek si ju rád zopakujem, veď do podobnej čarodejnice sa i ja velice rád ždycky zamilujem. Ukázaný život v kúzlach a čaroch plieskal by jak dobrodružno-romantický bič, a mnoho mužov by si v takom spôsobe spolužitia slastne povzdychlo: I Married a Witch! ()

kareen 

všechny recenze uživatele

Ty neuvěřitelně předpotopní triky byly svým způsobem až úsměvně bizarní, ale jinak tu bylo všechno špatně. Od neexistující chemie mezi ústřední dvojicí až po nefungující rádoby vtipné komické situace. Veronica Lake mi svým vzhledem připomínala naši Natašu Gollovou, ale neměla ani polovinu její roztomilosti a Fredrick March příliš charismatu také nepobral, takže mě jejich slovní výměny skoro vůbec nebavily. Asi nejslabší screwball komedie, jakou jsem kdy viděla. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Opět jeden z filmů, který nemá s hororem naprosto nic společného. Jinak je to překvapivě fajn vykopávka. Na začátku jsem si říkal, že je to blbost k nepřežití, ovšem s přibývající minutáží přišli nejen vtipné scény (celá svatba, vězení), spousta vtipných kouzel, ale i jemný nástin pohádky, výsměchu volebním manipulacím a nakonec krásná romance ve finále, která má přiměla zvednout hodnocení o 4 hvězdičky. A Veronica Lake byla krásná. PS: Létající auto na dobu vzniku úžasné. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (5)

  • Charles Chaplin bol veľký fanúšik Reného Claira. Po pozretí tohto filmu sa vyjadril, že nepotreboval vidieť ani titulky, po dvoch minútach mu bolo jasné, že je to jeho film. (dwdb)
  • Auto, ktoré Wallace (Fredric March) šoféruje, je 1941 Cadillac Series 67. (dwdb)

Reklama

Reklama