• Flego
  ****

  René Clair opustil počas vojny rodnú krajinu a posobisko našiel v Hollywoode, kde vznikla aj táto rozmarná rozprávková komédia o pomste krásnej čarodejnice voči rodu Wooley-ovcov, lebo ju pred 270-timi rokmi upálili. Príbeh sa odohráva v súčasnosti (1942) a je to trošku bláznivá komédia, trošku fantastická a zároveň rozprávkovo romantická. Obaja predstavitelia ( Fredric March a Veronika Lake ) si to užívajú, hlavne u Marcha by som podobnú úlohu neočakával.(28.10.2013)

 • Oskar
  ****

  Duch zlomyslné čarodějky dělá ze života peklo potomkovi muže, který ji před 300 lety upálil. Z toho může být pohádka, černá komedie, politická satira, horror, romantická komedie... Vybrat jeden žánr a důsledně se ho držet by bylo asi lepší řešení, než zkoušet střídavě všechny vyjmenované. Ale není to špatný film a fantastické prvky příjemně ozvláštňují některé zažité stereotypy screwballových komedií. Žánru, ve kterém se postavy často hašteří, podvádějí, zaměňují a pronásledují, ale obvykle k tomu nemají k dispozici zaklínadla, létající auto nebo mrtvá těla. Tato "macourkovská" řešení situací mě velmi bavila a jsou důvodem, proč dávám čtyři hvězdičky filmu, který je jinak průměrně romantický, průměrně vtipný a možná i trošku nevhodně obsazený. Fredric March nebyl v komedii úplně doma a vedle Veronicy Lake navíc vypadá jako její mrzutý děda. Obsadit místo něj řekněme Freda MacMurrayho nebo Jimmyho Stewarta, mohla to být paráda. Bez ohledu na obsazení ale Krásná čarodějka těží z tématu lépe než Zvon, kniha a svíčka, nemluvě o katastrofě jménem Moje krásná čarodějka. 70%(26.2.2011)

 • corpsy
  ****

  Viem si predstaviť, ako by hollywoodska mašinéria dnešných čias, tento svižný a vtipný príbeh zvalcovala do modernej ultra-internetovo-zpútanej zdegenerovanej romance, kde by sa všetci zúčastnení oháňali tabletami, mobile fónami a trápnymi, teenage of the 21. century hláškami, ktoré žerú iba dnešní ( vyššie zmienení ) postihnutí. Dávne, originálne ( či už formálne, alebo obsahovo ) produkty, ako je tento sú už dávno zabudnuté, čo je len škoda, pretože súčasní konzumenti dostávajú len HoVnO v luxusnom balení. Vtedy to bolo opačne.(19.9.2015)

 • kareen
  **

  Ty neuvěřitelně předpotopní triky byly svým způsobem až úsměvně bizarní, ale jinak tu bylo všechno špatně. Od neexistující chemie mezi ústřední dvojicí až po nefungující rádoby vtipné komické situace. Veronica Lake mi svým vzhledem připomínala naši Natašu Gollovou, ale neměla ani polovinu její roztomilosti a Fredrick March příliš charismatu také nepobral, takže mě jejich slovní výměny skoro vůbec nebavily. Asi nejslabší screwball komedie, jakou jsem kdy viděla.(30.4.2016)

 • Oktavianus
  ****

  K tématu romatické lehce hororové komedie jsem měl značné předsudky, film jsem si pouštěl se značnou nedůvěrou - a pak jsem viděl chlapíka, jak někdy v roce 1770 na popravišti během upalování čarodějnic prodává popcorn. A začal jsem se smát, bavit se, na konci slzet a užívat si hodně příjemnou a kraťoučkou komedii. Fredric March se snaží, ale celej film jednoznačně patří Veronice Lakeové. Už od sexy hlasu, kdy se ještě vznáší jako obláček dýmu, až po rozkošnou vizáž. Někdo to tu už píše, tu dívku si nejde nezamilovat. A já se okouzlovat nechávám rád.(25.11.2013)

 • - Snímek byl natočen na motivy románu Thorna Smitha "The Passionate Witch". (Hans.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace