Syrové drama o mladém páru, který se snaží uniknout svému osudu na střeše vlaku z Mexika do vysněných Spojených států. Willy „Casper“ žije v mexické Tapachule a patří mezi členy zločineckého gangu Mara Salvatrucha. Pravidla gangu jsou pro něj vším, brutální násilí a smrt vnímá jako přirozenou součást svého života. Jeho celý dosavadní život se ovšem změní ve chvíli, kdy vyjde najevo jeho utajovaný vztah s dívkou Marthou Marlene. Ta během potyčky s jedním z členů gangu tragicky umírá a Casper se rozhodne její smrt pomstít a tím se postavit svému gangu. Jedinou šancí na přežití se pro něj stává střecha vlaku mířícího do Spojených států. Tam se setkává s běženci z dalších zemí Střední Ameriky, mezi nimi je i mladá honduraská dívka Sayra. Jejich rozdílné životní osudy se tím protínají a společně míří vstříc nejisté budoucnosti... Filmový debut amerického režiséra Caryho Fukunagy je spletitým příběhem o vyděděncích, kteří touží po naději na únik z bezútěšného prostředí Střední Ameriky. Snímek vyniká realistickým a věrným zachycením prostředí pouličních gangů a života běženců. Při svém uvedení v roce 2009 na filmovém festivalu v Sundance získal snímek ocenění za nejlepší režii a kameru. (Česká televize)

Kowl3r

drsné,hodne drsné ...bezvýchodisková situácia mladého gang membera, ktorý má na pažbe viac zárezov ako punisher na pozadí cesty do vysnívaného U & SA ... ...od začiatku viete ako to dopadne ale tak nejako tajne tomu grázlovy držíte palce...bohužial...La Mara neodpúšťa... ...každopádne som si tento filmík užil naplno... ()

baronGrga

Slušné vzhledem k tomu, že se jedná o debut. Ve srovnání s ostatními snímky s obdobnou tematikou (v oblibě je zřejmě srovnávat Sin Nombre s Městem bohů) tento film neurazí, ale ani nepřekvapí. ()

RonnieR

Tento film som zháňal dva roky! Konečne sa mi podarilo ho uzrieť, a musím povedať že je to snáď naj debut aký som kedy videl! Fukunaga, ak nezaspí na vavrínoch, bude druhý Nolan, to je hádam trochu odvážne, ale taký Cuarón alebo Meirelles. Casting s neznámymi hercami bola ďalšia výhra. 88%.P.S. Eyrová čaká.. ()

Choucas

Film nutící k zamyšlení, s zajímavým, velmi nekompromisně vyprávěným příběhem odehrávajícím se v nádherné krajině. Opravdu kvalitně natočeno, obzvláť přihlédneme-li k tomu že se jedná o režijní debut. Výborná byla též hudba, všichni ti potetovaní chlapíci z gangů i ostatní lidé, jen tak se poflakujících kolem - za mne jednoznačně chvála. Do tohoto filmu se zažerete, budete nad tím přemýšlet a pak si uvědomíte že si vlastně my tady nemáme na co stěžovat. Zas jeden film co mně fakt dostal. Hodnocení plné a ani sem neuvažoval jinak. ()

kazatelSVK

Brutálny snímok nielen o živote v jednom z najkrutejších gangov planéty ale aj o tom,aké to je keď sa človek spolieha a verí len jedinej,cudzej osobe,pretože tí "vaši"vám idú po krku....záver filmu ma dostal aj napriek tomu,že som ho čakal. ()

aneken

Syrové drama, které je kvalitou srovnatelné s geniálním Městem bohů a je daleko uvěřitelnější než oceňovaný Milionář z chatrče. K výborné režii se přidává i faktická přesnost, kdy film nabízí dobrý náhled na fenomén maras, tedy gangů sužujících státy střední Ameriky. ()

StaryMech

Neoneorealismus sponzorovaný Sundancem. Vařilo se z čerstvých surovin, ale pro hosty uvyklé kuchyni Hollywoodu ; zrcadlo skutečnosti se záhy stává pouhým rámem pro akční drama o párku v nesnázích, do ruchu ulice čím dál víc zaznívá šustění papíru. Hezky snímané všední drobnosti a krajiny, kapku newmanovský hlavní hrdina. Nezákonné překračování hranic je stejně vzrušující, a přitom umělecky silnější třeba v některých íránských filmech anebo ve "Světlech" Němce Schmida, zatímco život mareros zachytil bez scénáristických výšivek Španěl Poveda v dokumentu "Bláznivý život". ()

quiz

Každodenní realita i když trochu jinde... Po shlédnutí tady toho filmu člověk přestane toužit po napucovaných, umakartových kovbojích amerických akčních filmů, protože pochopí, že všechno se může taky odehrávat jinak a jinde. Záplava "reálné" bezvýchodnosti, syrovosti, brutality, bídy a špíny to je každodenní svět gaučů a indios, ale taky gangů, zvláště potom jednoho z nejagresivnějších na světě, převážně "latinos" Mara Salvatrucha (Zajímavosti). Ve filmu sedí všechno...od kostýmů, přes rekvizity, stavbu, líčení herců až po často ruční kameru, která dodává jednotlivým záběrům nádech autenticity. Touha po "lepším životě" v Americe...to je ta "zelená hranice" mezi Mexikem a USA, kam denodenně putují desítky a stovky budoucích přistěhovalců, ovšem jenom málokterým se to podaří a to stejně jenom proto, aby byli dřív nebo později chyceni a vráceni zpátky jako nelegální imigranti. A to je prakticky obsah celého filmu...strastiplné putování z Hondurasu, přes Mexiko až k americkým hranicím. Film se určitě nebude "líbit" v tom konvečním slova smyslu, není tam opravdu nic "pěkného" čeho by se dalo zachytit, ale vtáhne do děje, sympatizuje s těmi chudáky, aby se jim to povedlo...nakonec sedí na tom vlaku i on sám i když možná jenom přeneseně ()

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (více)