Patrik - věk 1,5

Patrik 1,5

Patrik, Age 1.5

Komedie / Drama / Romantický

Švédsko / Finsko, 2008, 100 min

Klišé a póza, póza a klišé. Anebo už jsem těch ufňukanejch filmů o gayích viděla přespříliš. Ano, i tato komédie byla ufňukaná, plná bolestínství a sebestředné sebelítosti. Každý ten prvek, ehm, komedie, byl nasáklý obviněním normální společnosti, že není celá nakřivo z nenormálních věcí. Jako by se většinová společnost měla pořád cítit zahanbená, když si myslí, že normální je táta s mámou a dva tátové jsou "trapas" ( jak se odvážila říci jenom pubertální emo-dcera:]]](31.7.2017)

Kómedia a dráma mi ku tomuto filmu absolútne nesedia. Je to podľa mňa čisto romantický film, ktorý síce rieši nejaké tie problémy spoločnosti, ale kĺže len po povrchu. Neurazí, nenudí, pozerá sa v pohode. A Gustaf niečo od svojho slavného otca predsa len podedil, lebo ak nie je originál gay (nezisťovala som), tak ho zahral bravúrne.(22.11.2013)

• easaque

nostalgické +2* této švédské komedii jsem kdysi přidělil 3 hvězdičky, ale vzpomínky mi říkají, že to byl slabý průměr. A když jsem přemýšlel, jestli bych si ji kvůli komentáři zopakoval, tak mě vůbec neláká. Kdo však chce lehkou a nenáročnou zábavu s gay tématikou, kde je jasné jak se to bude vyvíjet, tak si užije. A že by měl nějaké osvětové poslání pro neznalé, tak to z něj moc necítím. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](19.11.2019)

Film bez zubov a bez gúľ, kamera, hudba a príbeh nemali ani jedno, no v piatočný večer s vínom po náročnom týždni celkom dobre padnúci film. Trochu som sa strácal v postavách a motiváciách, v skutkoch i následkoch, asi trikrát som sa zasmial na akomsi vykastrovanom vtipe, avšak do mesiaca si na film nespomeniem.(17.3.2017)

Tak snad první film se 4 % tématikou, který vystihuje realitu na 100 %. I tolerantní Švédové mají obavy z adopce homosexuálních párů a "slušní a počestní občané" se bojí, aby na ně nebo jejich dítě ten "potenciálně perverzní a úchylný" homouš náhodou nešáhl. Přitom si neuvědomují, že ta obávaná perverze a úchylnost je většinou dobře schovaná v rodinách těch "ničím nevybočujících". Tady nikterak pohledný doktůrek s úzkými ramínky a širokými boky, ale zato s obrovským srdcem mě naprosto dostal....(9.2.2010)

• - Snímek byl v ČR v roce 2009 uveden na filmovém festivalu Mezipatra, kde získal Cenu publika. (Verka13)