Alles Gute

Komedie

Česko, 2009, 12 x 4-7 min

• lehkoživka

Blbé a trapné, s křečovitou snahou o vtip. Vávra a Šteindler ve stejných kostýmech, ale už bez obsahu. Nečekala jsem hned kultovní pecky jako Ich komme, ich spritze, Koncentrační tábor je jako šoubyznys nebo jódlujícího asiata, ale ani jsem nevěřila, že stejní tvůrci mohou vyprodukovat až takovou sračku.(11.5.2009)

• L_O_U_S

Ne, tohle se s původními díly v rámci ČESKÉ SODY opravdu měřit nemůže... Nevtipné, bez point. Nutno ovšem říct, že i za časů ČESKÉ SODY bylo natočeno několik slabších dílů (zejména v prvních měsících vysílání). Z téhle nové série mám nejraději "Protektora", oproti tomu všemi opěvované "Evropě to vosolíme" mě vůbec nezaujalo. (524.)(26.9.2009)

Bohužel kvality původních dílů již nové přírustky nesahají ani po (no po kotníky zrovna ne) lokty. První díl bylo naprosto nepřekonatelný a úžasně výstižný, další již pouze vaří z vody a v otázkách Václava Hlodavce naprosto zklamal Petr Čtvrtníček... Bohužel to již není ta stará dobrá česká soda a přitom si současná česká politická situace takovou satyru přímo žádá.(3.5.2009)

A proč sis vybral ke studiu zrovna němčinu? "No víte..." :) Scénky z Alles Gute naučené zpaměti, "Ale pane tady nemůžeme, tady je přece Krakonošovo" "Chachá, tady je Nemecko, Hier ist ein Deutschlad.....", takový jsem já, Perfektní zábava a snad nejlepší typ černého humoru. Ať už je to Krakonoš, nebo jen ukázka z české restaurace. Takže: Nestát nekoukat, nedivit se a pěkně tady dát 5 hvězdiček, holoto jedna!(28.11.2012)

Členové divadla Sklep Šteindler a Vávra (ale i další Sklepáci) jsou stále ke koukání. Ať už v těchto scénkách nebo i v dalších akcích - Krkonošské pohádky, Výlet na Karlštejn, Na brigádě, dále jejich cestopisné pořady po různých zemích, nebo i Vávrovy toulky po architektuře našich měst... A nesmím zapomenout na divadelní představení Mlýny... Prostě u mne mají za pět (hvězd).(30.7.2014)

• - Ve 4. díle Liebe am Internet protagonisté německou dívku okomentují slovy „má nordický tvar lebky a živí se převážně rybami.“ Stejná věta zazní na adresu švédské modelky Playboye ve Šteindlerově prvotině Vrať se do hrobu! (1989). (Šéfik)