Alles Gute

Komedie

Česko, 2009, 12 x 4-7 min

• L_O_U_S

Ne, tohle se s původními díly v rámci ČESKÉ SODY opravdu měřit nemůže... Nevtipné, bez point. Nutno ovšem říct, že i za časů ČESKÉ SODY bylo natočeno několik slabších dílů (zejména v prvních měsících vysílání). Z téhle nové série mám nejraději "Protektora", oproti tomu všemi opěvované "Evropě to vosolíme" mě vůbec nezaujalo. (524.)(26.9.2009)

Bohužel kvality původních dílů již nové přírustky nesahají ani po (no po kotníky zrovna ne) lokty. První díl bylo naprosto nepřekonatelný a úžasně výstižný, další již pouze vaří z vody a v otázkách Václava Hlodavce naprosto zklamal Petr Čtvrtníček... Bohužel to již není ta stará dobrá česká soda a přitom si současná česká politická situace takovou satyru přímo žádá.(3.5.2009)

UPOZORNENIE: NASLEDUJÚ HRUBÉ SLOVÁ: Z duelu v boxe Santa vs. Ježíšek komentuje Karol Polák: "Ruský sudca Mrazík nadržiava američanovi Santovi, ale takto si tými neeurópskymi kokotmi nedáme Ježiška dojebať. Tak toto som doposial naozaj nežral." http://www.stream.cz/video/263169-alles-gute-santa-vs-jezisek(16.12.2009)

Alles Gute jsem měl v rámci České sody a Čtvrtníčků, Šteindlerů a Vávrů uvádějí vždycky nejméně rád. A to i přesto, že pro nacistický humor mám slabost. Důvodem byla hrozná nevyrovnanost jednotlivých částí. Geniální díly jako Esesáček, Škoda Henlein či Zwei Kessel Buntes byly spíše výjimkami, ostatní části obvykle vyšuměly do prázdna bez jediného úsměvného momentu a tento trend nevyrovnanosti se víceméně přenesl i do nového Alles Gute, který do toho ještě občas přidá i nějakou větší trapnost. Nicméně naděje na kvalitu tu pořád je, díl s Protektorem mluví za vše.(4.5.2009)

Členové divadla Sklep Šteindler a Vávra (ale i další Sklepáci) jsou stále ke koukání. Ať už v těchto scénkách nebo i v dalších akcích - Krkonošské pohádky, Výlet na Karlštejn, Na brigádě, dále jejich cestopisné pořady po různých zemích, nebo i Vávrovy toulky po architektuře našich měst... A nesmím zapomenout na divadelní představení Mlýny... Prostě u mne mají za pět (hvězd).(30.7.2014)

• - Ve 4. díle Liebe am Internet protagonisté německou dívku okomentují slovy „má nordický tvar lebky a živí se převážně rybami.“ Stejná věta zazní na adresu švédské modelky Playboye ve Šteindlerově prvotině Vrať se do hrobu! (1989). (Šéfik)