Alles Gute

Komedie

Česko, 2009, 12 x 4-7 min

Už to není takové jako dříve, ale pořád velmi kvalitní výuka německého jazyka. Možná, že by se toto nové zpracování mohlo starším vydáním i vyrovnat, ale to by jednotlivé díly nemohly mít takové výkyvy. Jeden díl je geniální, člověk vzpomíná na staré dobré časy, ale jakmile se podívá na další je znechucen, ale i přesto jsem rád za to , že tento kultuvní cyklus opět vznikl a já se u něj mohl výborně bavit a vzpomínat na starou dobrou Českou Sodu.(19.10.2011)

A proč sis vybral ke studiu zrovna němčinu? "No víte..." :) Scénky z Alles Gute naučené zpaměti, "Ale pane tady nemůžeme, tady je přece Krakonošovo" "Chachá, tady je Nemecko, Hier ist ein Deutschlad.....", takový jsem já, Perfektní zábava a snad nejlepší typ černého humoru. Ať už je to Krakonoš, nebo jen ukázka z české restaurace. Takže: Nestát nekoukat, nedivit se a pěkně tady dát 5 hvězdiček, holoto jedna!(28.11.2012)

Díky bohu za internet se svou volnou morálkou pro zobrazování čehokoliv. Z tohoto by se dramaturgové na Kavčích horách asi sesypali a ministr pro národnostní menšiny by následně označil tohle dílo za nešťastné využívání koncesionářských poplatků. V době, kdy se každý ustaraně ohlíží přes rameno, aby snad někoho neurazil, oprašuje tahle dvojka svoje legendární lekce němčiny a opět se dívá na svět tím pravým árijsko-sudetským pohledem.(21.4.2009)

• WANDRWALL

Výsměch Sudeťákům? Černý humor na hraně? Či spíše trapnost? Ze všeho něco. Nápad se ale brzy vyčerpal, takže lekce ze základů němčiny a o Němcích - Sudeťácích, kteří se budou vracet pro svá území byl ukončen, protože třeba tvůrci dospěli k názoru, že lidé, co bydlí na těch územích, kde po staletí žili Němci, jsou už na předávání území připraveni, ale žádný hromadný návrat se nekonal. Ale co kdyby?! Autoři a aktéři chtěli možná zábavnou formou, našince, připravit na Sudeťáckou povahu, pro případ, že by si chtěli kupovat zpět území, které tak dlouho bylo jejich domovem.(29.5.2010)

• L_O_U_S

Ne, tohle se s původními díly v rámci ČESKÉ SODY opravdu měřit nemůže... Nevtipné, bez point. Nutno ovšem říct, že i za časů ČESKÉ SODY bylo natočeno několik slabších dílů (zejména v prvních měsících vysílání). Z téhle nové série mám nejraději "Protektora", oproti tomu všemi opěvované "Evropě to vosolíme" mě vůbec nezaujalo. (524.)(26.9.2009)

• - Ve 4. díle Liebe am Internet protagonisté německou dívku okomentují slovy „má nordický tvar lebky a živí se převážně rybami.“ Stejná věta zazní na adresu švédské modelky Playboye ve Šteindlerově prvotině Vrať se do hrobu! (1989). (Šéfik)