Rychlá akce

Go Fast

Bleskovka

Akční / Thriller

Francie, 2008, 90 min

Tři hvězdičky s velice podřenou kapotou. Film se ne náhodou jmenuje Rychlá akce, protože s takovou stopáží je s ním člověk téměř hnedka hotov. Nevýhodou jistě je velký nedostatek pořádné akce. Nenechte se zmást nadpisy jako francouské Rychle a zběsile, k tomuto filmu to opravdu moc nečuchlo. Spíše mě zaujalo okolí převážení drog.(15.5.2009)

• Jara_II

V poslední době má Evropská produkce řadu akčních béček, které stojí za to shlédnout. Namátkou: 96hodin, Kurýr, Kurýr 2, Kurýr 3, Zastav a nepřežiješ, Zastav a nepřežiješ 2, Rallye smrti, Taxi nebo třeba Soudný den. Filmy na vypnutí mozku, bez ambicí, ale filmy které ve výsledku dobře pobaví. To stejné jsem čekal i od Rychlé akce. Ostatně název i obal to zjevně slibují, slibují - Rychlou jízdu. Film se naopak táhne, té rychlosti a akce tu taky není zrovna moc, jednoduše se snaží jít jinou cestou - jenže pokud jde o práci v utajení tak po shlédnutí Skryté identity nebo Miami Vice vám tento film bude připadat jako jedna delší epizoda z Kobry 11.(6.6.2009)

Rychlá akce je opravdu rychlý a svižný akční kriminální film. Poměrně zajímavé téma "kurýrů" drog po Evropě, které se podařilo velmi realisticky natočit. Žádné přehnané přestřelky při kterých vybuchuje všechno možné i nemožné, do toho superman, který by vystřílel půl města a ani další podobné scény, na které jsme zvyklí z většiny akčních filmů. I kvůli tomu asi dávám čtyři hvězdičky, protože to byla nevšední a velmi dobrá podívaná, ve které není snad jedno hluché místo.(30.4.2010)

Za hloupoučkým názvem filmu se skrývá lehce nadprůměrná evropská žánrovka, kladoucí velký důraz na luxusní a rychlá auta který mě zrovna moc neberou, ale přispívají k svižnějšímu tempu filmu. Událost kterou "Rychlá akce" popisuje si frantíci ještě trochu přibarvili, a i proto je tento film srovnatelný s jakýmkoliv jiným v rámci žánru.(15.6.2010)

Roschdy Zem patří k jedněm z nejčastěji obsazovaných francouzských herců. Na svém kontě má řadu dramat, kde se prolíná svět Francie s imigranty. V tomto filmu, který jen na první zdání působí pro pár diváků jako nějaké Rychle a zběsile, šlo o co nejrealističtější zobrazení určitého typu policajtské práce. Už tím nejde o žádné Rychle a zběsile. Pátračky jsou dlouhé a nudné, násilí někdy až zbytečné a přitom vlastně jednoduché. Při jednom podobném nudném podniku je však jednotka prorazena a bez milosti postřílena. Kolega pak přisáhá smrt těm blbým dealerům drog a nechá se naverbovat, aby dělal infiltrátora. Jenže i on je ke konci prorazen... Jednoduchá a zcela prostá historka sama o sobě napětí příliš nedrží. Ani herecké výkony až tak nezáří. Důraz je kladen na realističnost vyprávění, na práci policejních jednotek, na to, že podobná práce může být pekelná nuda, ale také strach o život. Sice dojde na dvě přestřelky, ale jsou trochu úlitbou divákovi - navíc mají určité opodstatnění vycházející z děje. Zkrátka - nejde o žádný zázrak, akční film to rozhodně není, ale má jistý potenciál a svým způsobem může hodně zaujmout.(12.6.2009)

• - Natáčení probíhalo na mnoha místech Francie, Španělska a Maroka. (Terva)

• - Na výcviku Roschdyho Zema se podílelo i francouzské ministerstvo vnitra. (Terva)

• - Na začátku filmu se objevuje v několika záběrech stojící vozidlo, které je však vždy zaparkované jinak. (Terva)