Rychlá akce

Bleskovka

Akční / Thriller

Francie, 2008, 90 min

• Brano

Skôr sa to malo volať "Pomalá akcia", pretože toto je tak nehorázny nezáživný a nudný film, že som zvažoval aj nad odpadom. Takmer v polovici tohto chaotického filmu, som stále nevedel o čo tam vlastne ide. K tomu nesympatické herecké obsadenie mi tiež na kvalite veľmi nepridalo. Akčných scén je tam veľmi málo. 1* dávam za úvodný výcvik. Pár minúť čo som túto hlúposť dopozeral a už neviem ani o čom tam išlo. Skôr som pri tom zaspal, ako sa bavil.(2.6.2015)

Roschdy Zem patří k jedněm z nejčastěji obsazovaných francouzských herců. Na svém kontě má řadu dramat, kde se prolíná svět Francie s imigranty. V tomto filmu, který jen na první zdání působí pro pár diváků jako nějaké Rychle a zběsile, šlo o co nejrealističtější zobrazení určitého typu policajtské práce. Už tím nejde o žádné Rychle a zběsile. Pátračky jsou dlouhé a nudné, násilí někdy až zbytečné a přitom vlastně jednoduché. Při jednom podobném nudném podniku je však jednotka prorazena a bez milosti postřílena. Kolega pak přisáhá smrt těm blbým dealerům drog a nechá se naverbovat, aby dělal infiltrátora. Jenže i on je ke konci prorazen... Jednoduchá a zcela prostá historka sama o sobě napětí příliš nedrží. Ani herecké výkony až tak nezáří. Důraz je kladen na realističnost vyprávění, na práci policejních jednotek, na to, že podobná práce může být pekelná nuda, ale také strach o život. Sice dojde na dvě přestřelky, ale jsou trochu úlitbou divákovi - navíc mají určité opodstatnění vycházející z děje. Zkrátka - nejde o žádný zázrak, akční film to rozhodně není, ale má jistý potenciál a svým způsobem může hodně zaujmout.(12.6.2009)

• jondoe

Od filmu z takym akcnym nazvom som cakal viac. Akcia na ktoru som cakal sa akosi nedostavila. Zaver filmu prisiel skor ako som si stihol uvedomit. Proste som stale cakal ze sa nieco stane a ono to skoncilo. Za zmienku hadam stoji len pekne nahananie na dlialnici a dobre obsadena zenska uloha. Inak je tento film ztrata casu a to myslim doslova.(11.5.2009)

Za hloupoučkým názvem filmu se skrývá lehce nadprůměrná evropská žánrovka, kladoucí velký důraz na luxusní a rychlá auta který mě zrovna moc neberou, ale přispívají k svižnějšímu tempu filmu. Událost kterou "Rychlá akce" popisuje si frantíci ještě trochu přibarvili, a i proto je tento film srovnatelný s jakýmkoliv jiným v rámci žánru.(15.6.2010)

• Jara_II

V poslední době má Evropská produkce řadu akčních béček, které stojí za to shlédnout. Namátkou: 96hodin, Kurýr, Kurýr 2, Kurýr 3, Zastav a nepřežiješ, Zastav a nepřežiješ 2, Rallye smrti, Taxi nebo třeba Soudný den. Filmy na vypnutí mozku, bez ambicí, ale filmy které ve výsledku dobře pobaví. To stejné jsem čekal i od Rychlé akce. Ostatně název i obal to zjevně slibují, slibují - Rychlou jízdu. Film se naopak táhne, té rychlosti a akce tu taky není zrovna moc, jednoduše se snaží jít jinou cestou - jenže pokud jde o práci v utajení tak po shlédnutí Skryté identity nebo Miami Vice vám tento film bude připadat jako jedna delší epizoda z Kobry 11.(6.6.2009)

• - Na výcviku Roschdyho Zema se podílelo i francouzské ministerstvo vnitra. (Terva)

• - Na začátku filmu se objevuje v několika záběrech stojící vozidlo, které je však vždy zaparkované jinak. (Terva)

• - Natáčení probíhalo na mnoha místech Francie, Španělska a Maroka. (Terva)