Rychlá akce

Go Fast

Bleskovka

Akční / Thriller

Francie, 2008, 90 min

Za hloupoučkým názvem filmu se skrývá lehce nadprůměrná evropská žánrovka, kladoucí velký důraz na luxusní a rychlá auta který mě zrovna moc neberou, ale přispívají k svižnějšímu tempu filmu. Událost kterou "Rychlá akce" popisuje si frantíci ještě trochu přibarvili, a i proto je tento film srovnatelný s jakýmkoliv jiným v rámci žánru.(15.6.2010)

Tři hvězdičky s velice podřenou kapotou. Film se ne náhodou jmenuje Rychlá akce, protože s takovou stopáží je s ním člověk téměř hnedka hotov. Nevýhodou jistě je velký nedostatek pořádné akce. Nenechte se zmást nadpisy jako francouské Rychle a zběsile, k tomuto filmu to opravdu moc nečuchlo. Spíše mě zaujalo okolí převážení drog.(15.5.2009)

Konečně francouzi ukázali, že mají schopného herce, který dokáže konkurovat "zbytku světa" :-) Ale nejen on sám, ale celá "sebranka" lidí, která se na tomto filmu podílela, odvedla dobrý kus práce. Celé noci určitě probděl skladatel hudby, která ještě více umocňovala požitek z rychlé jízdy a všeho dění vůbec. Příběh z drogového prostředí také přináší něco nového a překvapí i některé vychytávky na straně zákona. Jakože francouzské filmy moc nemusím, tak tento se mi líbil! Zajímavosti: Po efektní "výměně" BMW, svého Accenta už nenechám bez dozoru :-) 75%(24.5.2009)

• Jara_II

V poslední době má Evropská produkce řadu akčních béček, které stojí za to shlédnout. Namátkou: 96hodin, Kurýr, Kurýr 2, Kurýr 3, Zastav a nepřežiješ, Zastav a nepřežiješ 2, Rallye smrti, Taxi nebo třeba Soudný den. Filmy na vypnutí mozku, bez ambicí, ale filmy které ve výsledku dobře pobaví. To stejné jsem čekal i od Rychlé akce. Ostatně název i obal to zjevně slibují, slibují - Rychlou jízdu. Film se naopak táhne, té rychlosti a akce tu taky není zrovna moc, jednoduše se snaží jít jinou cestou - jenže pokud jde o práci v utajení tak po shlédnutí Skryté identity nebo Miami Vice vám tento film bude připadat jako jedna delší epizoda z Kobry 11.(6.6.2009)

• Brano

Skôr sa to malo volať "Pomalá akcia", pretože toto je tak nehorázny nezáživný a nudný film, že som zvažoval aj nad odpadom. Takmer v polovici tohto chaotického filmu, som stále nevedel o čo tam vlastne ide. K tomu nesympatické herecké obsadenie mi tiež na kvalite veľmi nepridalo. Akčných scén je tam veľmi málo. 1* dávam za úvodný výcvik. Pár minúť čo som túto hlúposť dopozeral a už neviem ani o čom tam išlo. Skôr som pri tom zaspal, ako sa bavil.(2.6.2015)

• - Na výcviku Roschdyho Zema se podílelo i francouzské ministerstvo vnitra. (Terva)

• - Na začátku filmu se objevuje v několika záběrech stojící vozidlo, které je však vždy zaparkované jinak. (Terva)

• - Natáčení probíhalo na mnoha místech Francie, Španělska a Maroka. (Terva)