Rychlá akce

Go Fast

Bleskovka

Akční / Thriller

Francie, 2008, 90 min

Roschdy Zem patří k jedněm z nejčastěji obsazovaných francouzských herců. Na svém kontě má řadu dramat, kde se prolíná svět Francie s imigranty. V tomto filmu, který jen na první zdání působí pro pár diváků jako nějaké Rychle a zběsile, šlo o co nejrealističtější zobrazení určitého typu policajtské práce. Už tím nejde o žádné Rychle a zběsile. Pátračky jsou dlouhé a nudné, násilí někdy až zbytečné a přitom vlastně jednoduché. Při jednom podobném nudném podniku je však jednotka prorazena a bez milosti postřílena. Kolega pak přisáhá smrt těm blbým dealerům drog a nechá se naverbovat, aby dělal infiltrátora. Jenže i on je ke konci prorazen... Jednoduchá a zcela prostá historka sama o sobě napětí příliš nedrží. Ani herecké výkony až tak nezáří. Důraz je kladen na realističnost vyprávění, na práci policejních jednotek, na to, že podobná práce může být pekelná nuda, ale také strach o život. Sice dojde na dvě přestřelky, ale jsou trochu úlitbou divákovi - navíc mají určité opodstatnění vycházející z děje. Zkrátka - nejde o žádný zázrak, akční film to rozhodně není, ale má jistý potenciál a svým způsobem může hodně zaujmout.(12.6.2009)

Za hloupoučkým názvem filmu se skrývá lehce nadprůměrná evropská žánrovka, kladoucí velký důraz na luxusní a rychlá auta který mě zrovna moc neberou, ale přispívají k svižnějšímu tempu filmu. Událost kterou "Rychlá akce" popisuje si frantíci ještě trochu přibarvili, a i proto je tento film srovnatelný s jakýmkoliv jiným v rámci žánru.(15.6.2010)

Rychlá akce až taká rýchla nie je, no pokiaľ má divák uveriť, že film namotali na základe skutočných udalostí, tak nejaký prehnaný Fast Food Furious by určite nezjedol. Snímok je skôr akčnejšia kriminálka, spojená s prehliadkou rýchlych produktov nemeckých automobiliek, ktoré sa často nezmyselnou rýchlosťou vetrajú nielen po francúzskych a španielskych dialniciach, ale aj po cestách tretej triedy. Kvalitu snímku drží nad vodou naozaj slušné herecké obsadenie, pričom je však na škodu, že pani/slečna Catalina Denis ponúkne iba jeden pohľad do jej zaujímavého výstrihu. Situácia si pri jej prednostiach žiadala viac(25.5.2009)

Konečně francouzi ukázali, že mají schopného herce, který dokáže konkurovat "zbytku světa" :-) Ale nejen on sám, ale celá "sebranka" lidí, která se na tomto filmu podílela, odvedla dobrý kus práce. Celé noci určitě probděl skladatel hudby, která ještě více umocňovala požitek z rychlé jízdy a všeho dění vůbec. Příběh z drogového prostředí také přináší něco nového a překvapí i některé vychytávky na straně zákona. Jakože francouzské filmy moc nemusím, tak tento se mi líbil! Zajímavosti: Po efektní "výměně" BMW, svého Accenta už nenechám bez dozoru :-) 75%(24.5.2009)

• jondoe

Od filmu z takym akcnym nazvom som cakal viac. Akcia na ktoru som cakal sa akosi nedostavila. Zaver filmu prisiel skor ako som si stihol uvedomit. Proste som stale cakal ze sa nieco stane a ono to skoncilo. Za zmienku hadam stoji len pekne nahananie na dlialnici a dobre obsadena zenska uloha. Inak je tento film ztrata casu a to myslim doslova.(11.5.2009)

• - Na začátku filmu se objevuje v několika záběrech stojící vozidlo, které je však vždy zaparkované jinak. (Terva)

• - Natáčení probíhalo na mnoha místech Francie, Španělska a Maroka. (Terva)

• - Na výcviku Roschdyho Zema se podílelo i francouzské ministerstvo vnitra. (Terva)