Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Marek, důstojník z kriminálky, se rozhodne pomstít svého partnera a nejlepšího přítele, který byl zabit obchodníky s drogami. Zažádá si proto o přidělení do nové tajné jednotky, která má za úkol infiltrovat gang překupníků, kteří dovážejí hašiš z Maroka a pak ho v konvoji silných vozů převážejí z jižního Španělska do Francie. Tento thriller nové generace vychází ze skutečných událostí a kombinuje temné napětí a strhující akci. Šarm a energii vnáší do filmu Roshdy Zem, který získal na festivalu v Cannes Cenu pro nejlepšího herce za film Den vítězství. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (53)

jondoe 

všechny recenze uživatele

Od filmu z takym akcnym nazvom som cakal viac. Akcia na ktoru som cakal sa akosi nedostavila. Zaver filmu prisiel skor ako som si stihol uvedomit. Proste som stale cakal ze sa nieco stane a ono to skoncilo. Za zmienku hadam stoji len pekne nahananie na dlialnici a dobre obsadena zenska uloha. Inak je tento film ztrata casu a to myslim doslova. ()

Brano 

všechny recenze uživatele

Skôr sa to malo volať "Pomalá akcia", pretože toto je tak nehorázny nezáživný a nudný film, že som zvažoval aj nad odpadom. Takmer v polovici tohto chaotického filmu, som stále nevedel o čo tam vlastne ide. K tomu nesympatické herecké obsadenie mi tiež na kvalite veľmi nepridalo. Akčných scén je tam veľmi málo. 1* dávam za úvodný výcvik. Pár minúť čo som túto hlúposť dopozeral a už neviem ani o čom tam išlo. Skôr som pri tom zaspal, ako sa bavil. ()

Reklama

predators 

všechny recenze uživatele

Konečně francouzi ukázali, že mají schopného herce, který dokáže konkurovat "zbytku světa" :-) Ale nejen on sám, ale celá "sebranka" lidí, která se na tomto filmu podílela, odvedla dobrý kus práce. Celé noci určitě probděl skladatel hudby, která ještě více umocňovala požitek z rychlé jízdy a všeho dění vůbec. Příběh z drogového prostředí také přináší něco nového a překvapí i některé vychytávky na straně zákona. Jakože francouzské filmy moc nemusím, tak tento se mi líbil! Zajímavosti: Po efektní "výměně" BMW, svého Accenta už nenechám bez dozoru :-) 75% ()

V.N. 

všechny recenze uživatele

Za hloupoučkým názvem filmu se skrývá lehce nadprůměrná evropská žánrovka, kladoucí velký důraz na luxusní a rychlá auta který mě zrovna moc neberou, ale přispívají k svižnějšímu tempu filmu. Událost kterou "Rychlá akce" popisuje si frantíci ještě trochu přibarvili, a i proto je tento film srovnatelný s jakýmkoliv jiným v rámci žánru. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Roschdy Zem patří k jedněm z nejčastěji obsazovaných francouzských herců. Na svém kontě má řadu dramat, kde se prolíná svět Francie s imigranty. V tomto filmu, který jen na první zdání působí pro pár diváků jako nějaké Rychle a zběsile, šlo o co nejrealističtější zobrazení určitého typu policajtské práce. Už tím nejde o žádné Rychle a zběsile. Pátračky jsou dlouhé a nudné, násilí někdy až zbytečné a přitom vlastně jednoduché. Při jednom podobném nudném podniku je však jednotka prorazena a bez milosti postřílena. Kolega pak přisáhá smrt těm blbým dealerům drog a nechá se naverbovat, aby dělal infiltrátora. Jenže i on je ke konci prorazen... Jednoduchá a zcela prostá historka sama o sobě napětí příliš nedrží. Ani herecké výkony až tak nezáří. Důraz je kladen na realističnost vyprávění, na práci policejních jednotek, na to, že podobná práce může být pekelná nuda, ale také strach o život. Sice dojde na dvě přestřelky, ale jsou trochu úlitbou divákovi - navíc mají určité opodstatnění vycházející z děje. Zkrátka - nejde o žádný zázrak, akční film to rozhodně není, ale má jistý potenciál a svým způsobem může hodně zaujmout. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo na mnoha místech Francie, Španělska a Maroka. (Terva)
  • Na začátku filmu se objevuje v několika záběrech stojící vozidlo, které je však vždy zaparkované jinak. (Terva)

Reklama

Reklama